• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עצמאי-שכיר

oz1987

משתמש רגיל
דירוג
256
אהלן חברים,

פחות ידעתי לאן הנושא מתאים אז פתחתי אותו כאן(אם לא מתאים נא להעביר לאן שכן)
אני מעוניין לקבל חוות דעת לגבי השירות של עצמאי-שכיר ?
בעבר הייתי עצמאי ופתחתי עוסק פטור והעסקתי רו"ח(שעלה לי לא מעט כסף) אך אני לא מעוניין בתהליך המסובך הזה יותר.
האם השירות של עצמאי-שכיר הוא טוב? ואין צורך בפתיחת עוסק פטור ?

נערך לאחרונה ב:

yossik

מודרטור
דירוג
15,824
האם אתה מתכוון לשירות הנפקת חשבוניות?

oz1987

משתמש רגיל
דירוג
256
כן, מבלי הצורך לפתוח עוסק פטור, ושעצמאי - שכיר יעשו לי את החשבוניות(אלא אם תמליץ עדיין על רו"ח או שירות אחר...)
וגם להתפטר מהצורך לעשות דוחות מס בכל שנה ולשלם על זה לא מעט כסף. ושיבצעו לי תיאום מס גם יכול להיות אחלה.

wake_up

משתמש רגיל
דירוג
473
נעזרתי בשירות כזה בעבר וזה היה בסדר גמור. אכן נחסך ממך כאב ראש של להיות עצמאי, זה מחליף את פתיחת התיקים ברשויות, אתה נחשב שכיר.
הם לוקחים בדרך כלל 5% עמלה.
קח בחשבון-לפני כמה שנים היה בלגן בנושא הזה. ביטוח לאומי דרש כסף מפרילנסרים שהשתמשו בשירותים של חברות כאלה, כי הם כביכול לא שילמו בט"ל, למרות שהחברה מדווחת עליהם כשכירים ומנכה מיסים מהתלוש.
לא מזמן התייעצתי עם רו"ח לגבי פתיחת עוסק פטור והוא אמר לי שהוא לא גובה תשלום חודשי לעוסק פטור אצלו (חוץ מדו"ח שנתי ואולי גם הצהרת הון כמובן).

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,823
כן, מבלי הצורך לפתוח עוסק פטור, ושעצמאי - שכיר יעשו לי את החשבוניות(אלא אם תמליץ עדיין על רו"ח או שירות אחר...)
וגם להתפטר מהצורך לעשות דוחות מס בכל שנה ולשלם על זה לא מעט כסף. ושיבצעו לי תיאום מס גם יכול להיות אחלה.
למה נראה לך ששרות כזה יהיה יותר זול מלשלם לרו"ח?
הם לוקחים בדרך כלל 5% עמלה.
זה יוצא לא מעט כסף. לדעתי הרבה יותר ממה שיעלה רו"ח (אלא אם כן ההכנסה היא ממש קטנה).
וזה עוד לפי שמסתכלים על כל הטבות המס שאפשר לנצל בתור עוסק מורשה שאי אפשר לנצל כשכיר (רישום הוצאות על כל מיני דברים וכו').
לא מזמן התייעצתי עם רו"ח לגבי פתיחת עוסק פטור והוא אמר לי שהוא לא גובה תשלום חודשי לעוסק פטור אצלו (חוץ מדו"ח שנתי ואולי גם הצהרת הון כמובן).
לעוסק פטור באמת אין סיבה לגבות משהו מעבר לדו"ח השנתי (שעולה באזור ה1000 ש"ח + מע"מ אצל רוב הרו"חים).
הבעיה מתחילה כשעוברים הכנסות (לא רווחים אלא הכנסות) של כ100,000 ש"ח, ואז צריך כבר לפתוח עוסק מורשה ולהגיש כל חודשיים דו"ח למע"מ.
אבל אם אני זוכר נכון גם זה לא עולה כלכך הרבה, ויוצא פחות מ5000 ש"ח (5% מ100K) לשנה.

oz1987

משתמש רגיל
דירוג
256
בכלליות אני בוחן את האופציה של עצמאי שכיר כהכנסה נוספת לעבודה הרגילה שלי.
כמו שציינתי כבר - בעבר הייתי עוסק פטור והיה לי רו"ח ששילמתי לו כסף ובגלל זה איני מעוניין לחזור לכך שוב, זה עשה לי לא מעט בלאגן.
הייתה לי תקופה שרציתי לסגור את הסטטוס שלי כעוסק פטור דרך הרשויות והרו"ח אמר לי שצריך קודם לסיים את השנה ואז לסגור את העוסק פטור ככה שיצא
ששילמתי לו כסף חודש בחודשו על שירות שכבר לא הייתי צריך ורק חיכיתי לסיים.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,823
ככה שיצא
ששילמתי לו כסף חודש בחודשו על שירות שכבר לא הייתי צריך ורק חיכיתי לסיים
לא הבנתי למה שילמת לו כסף כל חודש.
בעוסק פטור כל מה שצריך לעשות זה להגיש דו"ח שנתי. רוב רואי החשבון לוקחים על זה סכום חד פעמי של כ 1000 שח לדו"ח (כלומר 1000 שח לשנה), בלי "סכום חודשי"

בכלליות אני בוחן את האופציה של עצמאי שכיר כהכנסה נוספת לעבודה הרגילה שלי.
אבל אם אתה עובד ב2 עבודות כשכיר תצטרך לעשות תיאום מס וסביר ששוב תצטרך רו"ח שיקח סכום דומה, אז חוץ מלהפסיד 5% מכל ההכנסות שלך כ"עצמאי" ולהפסיד את היכולת לרשום דברים כהוצאה מוכרת בעצם לא עשית כלום במהלך הזה

כמו שציינתי כבר - בעבר הייתי עוסק פטור והיה לי רו"ח ששילמתי לו כסף ובגלל זה איני מעוניין לחזור לכך שוב, זה עשה לי לא מעט בלאגן.
לא ברור לי איזה בלאגן זה עשה.
לי היה עוסק מורשה במשך המון שנים (עם רו"ח שטיפל בהכל) ולא היה לי שום בלאגן.
גם העלות הכוללת לרו"ח הייתה נמוכה בהרבה מ5% מההכנסות

oz1987

משתמש רגיל
דירוג
256
לא הבנתי למה שילמת לו כסף כל חודש.
בעוסק פטור כל מה שצריך לעשות זה להגיש דו"ח שנתי. רוב רואי החשבון לוקחים על זה סכום חד פעמי של כ 1000 שח לדו"ח (כלומר 1000 שח לשנה), בלי "סכום חודשי"
שילמתי לו בכל חודש 80 ש"ח.
אוקיי ומעבר לדו"ח, אתה לא צריך שהוא יעשה לך חישוב מס על כל חודש ? הפרשות שונות ? תיאומי מס ? אלו דברים שאתה צריך שרו"ח יהיה במעקב עליהם ועל זה צריך לשלם לו כל חודש.
בהתחשב באלטרנטיות שהיו לי בזמנו הוא היה הכי זול. היו רואי חשבון שביקשו 200, 300 ש"ח בחודש עם תשלו נוסף שאשלם על דוח שנתי.

אבל אם אתה עובד ב2 עבודות כשכיר תצטרך לעשות תיאום מס וסביר ששוב תצטרך רו"ח שיקח סכום דומה, אז חוץ מלהפסיד 5% מכל ההכנסות שלך כ"עצמאי" ולהפסיד את היכולת לרשום דברים כהוצאה מוכרת בעצם לא עשית כלום במהלך הזה

אם אני לא טועה - אני די בטוח שעצמאי-שכיר עושים תיאום מס

לא ברור לי איזה בלאגן זה עשה.
לי היה עוסק מורשה במשך המון שנים (עם רו"ח שטיפל בהכל) ולא היה לי שום בלאגן.
גם העלות הכוללת לרו"ח הייתה נמוכה בהרבה מ5% מההכנסות
ששילמתי כסף בכל חודש לחינם לרו"ח למרות שבכר לא הייתי זקוק לשירותיו ורציתי לסגור את העוסק פטור

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,823
שילמתי לו בכל חודש 80 ש"ח.
80 ש"ח לחודש זה יחסית זול. יוצא פחות מ1,000 ש"ח לשנה.
ואם תשווה את זה לעלות שהזכירו פה עבור "עצמאי-שכיר" של 5%, זה אומר שאם אתה מרוויח יותר מ1600 ש"ח בחודש יותר משתלם לך להשתמש ברו"ח הזה מאשר בחברה.
אוקיי ומעבר לדו"ח, אתה לא צריך שהוא יעשה לך חישוב מס על כל חודש ? הפרשות שונות ? תיאומי מס ? אלו דברים שאתה צריך שרו"ח יהיה במעקב עליהם ועל זה צריך לשלם לו כל חודש.
לא צריך חישוב מס על כל חודש. חישוב המס הוא שנתי. (יש פנקס מקדמות שצריך לשלם כל חודש, אבל את זה מס הכנסה שולח לך ומחשב בעצמו על סמך המס בשנה הקודמת או משהו כזה).
תיאומי מס וכו' זה הכל חלק מאותו דו"ח שנתי (שאתה יכול להכין לבד או לשלם 1K לרו"ח שיעשה לך).
בזמנו לא היית פנסיית חובה לעצמאיים, אבל לדעתי אם אתה גם שכיר ואתה מפריש משם פנסיה אז יש סיכוי שזה מספיק ולא צריך להפריש גם מהחלק העצמאי.
מה שעוד נשאר זה ביטוח לאומי. במקרה שלי הרו"ח הצליח להוציא לי פטור מזה כי המחזור שלי היה קטן יחסית. אבל גם אם צריך לשלם זה לא כזה סיפור גדול.
כלומר בסופו של דבר לרו"ח לא נשאר יותר מידי מה לעשות ברמה החודשית למעט אותו דו"ח שנתי. (במקרה שלי לפחות, כל מיני יעוצים ושאלות תוך כדי השנה היו כלולים באותו תשלום שנתי).
אם אני לא טועה - אני די בטוח שעצמאי-שכיר עושים תיאום מס
יכול להיות.
אבל זה עדיין משאיר את הבעיה שאתה לא יכול לרשום דברים כהוצאה מוכרת. זה יכול להגיע לחיסכון של די הרבה כסף במקרים מסויימים.
ששילמתי כסף בכל חודש לחינם לרו"ח למרות שבכר לא הייתי זקוק לשירותיו ורציתי לסגור את העוסק פטור
בסופו של דבר שילמת פחות מ1000 ש"ח לשנה. מה זה משנה אם זה היה ב12 תלשומים או בתשלום 1?
הרי עיקר העבודה היא הדו"ח השנתי, ואותו בכל מקרה צריך להגיש גם אם היו לך הכנסות רק ביום אחד בשנה הזאת.
לא ממש הייתי מגדיר את זה כ"בלאגן".

oz1987

משתמש רגיל
דירוג
256
80 ש"ח לחודש זה יחסית זול. יוצא פחות מ1,000 ש"ח לשנה.
ואם תשווה את זה לעלות שהזכירו פה עבור "עצמאי-שכיר" של 5%, זה אומר שאם אתה מרוויח יותר מ1600 ש"ח בחודש יותר משתלם לך להשתמש ברו"ח הזה מאשר בחברה.

עם הרו"ח שעבדתי איתו עד כה אני כבר לא אשתמש בשירותיו כי אני פשוט מאוכזב מההתנהלות שלו בתור לקוח.
למען האמת אני לא יודע מה הסכומים שאגיע אליהם עם ההכנסה הנוספת כי עוד לא יצא לי לעבוד ולראות...

מה שעוד נשאר זה ביטוח לאומי. במקרה שלי הרו"ח הצליח להוציא לי פטור מזה כי המחזור שלי היה קטן יחסית. אבל גם אם צריך לשלם זה לא כזה סיפור גדול.
כלומר בסופו של דבר לרו"ח לא נשאר יותר מידי מה לעשות ברמה החודשית למעט אותו דו"ח שנתי. (במקרה שלי לפחות, כל מיני יעוצים ושאלות תוך כדי השנה היו כלולים באותו תשלום שנתי).

רגע, אבל אם אני משלם ביטוח לאומי מהעבודה היומיומית שלי, זה לא "מכסה" אותי ?

ואיך אני מתנהל אל מול לקוחות ? הרי אני צריך להציג קבלות, איך התשלומים מתבצעים בבית הלקוח ? איך לוקח תשלום במידה בכרטיס אשראי ?
לא רוצה שהתהליך עצמו במיוחד אל מול הלקוח יראה ליצני ולא רציני.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,823
למען האמת אני לא יודע מה הסכומים שאגיע אליהם עם ההכנסה הנוספת כי עוד לא יצא לי לעבוד ולראות...
אני חושב שאתה צריך להתחיל מזה - להבין על איזה סדר גודל של סכומים מדובר כדי להבין אם ההתעסקות בכלל שווה לך את הזמן/כסף.
ברגע שתבין מה בגדול הולכת להיות ההכנסה שלך יהיה לך יותר קל להשוות בין האופציות השונות.
רגע, אבל אם אני משלם ביטוח לאומי מהעבודה היומיומית שלי, זה לא "מכסה" אותי ?
בתור "עוסק מורשה" או "עוסק פטור" יש איזה דרך לא לשלם (אאל"ט אם אתה מצהיר שאתה עובד בזה פחות מ8 שעות בחודש או משהו כזה).
אם אתה שכיר אז אתה צריך להפריש על כל המשכורת שלך (עד תקרה של כ44,000 ש"ח).
ואיך אני מתנהל אל מול לקוחות ? הרי אני צריך להציג קבלות, איך התשלומים מתבצעים בבית הלקוח ? איך לוקח תשלום במידה בכרטיס אשראי ?
לא רוצה שהתהליך עצמו במיוחד אל מול הלקוח יראה ליצני ולא רציני.
לא הבנתי איך זה שונה.
מה הבעיה להדפיס פנקס חשבוניות (או להשתמש בשרות של חשבוניות אונליין) בתור עוסק פטור/מורשה?
לגבי תשלום באשראי - אפשר להשתמש בביט ודומיו או לפנות לאחת מחברות הסליקה ולעשות איתם הסכם.
שוב, אני לא מכיר את החברה שאתה מדבר עליה, ואם הם נותנים גם שרותי סליקת אשראי וגם שרותי חשבוניות זה כבר סיפור אחר. למרות שגם אז צריך לראות מה התמחור שלהם אל מול העלות בתור עצמאי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A קרן השתלמות עצמאי שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Flex אזרח אמריקאי, שכיר, עצמאי ומשקיע מיסים 11
S עצמאי בתחום היעוץ בנוסף להיותי שכיר... התפתחות אישית 16
M TC של שכיר מול שכר עצמאי אוף טופיק 5
א קה"ש עצמאי בשילוב קה"ש שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B האם אפשר להיות גם שכיר וגם עוסק פטור (במע"מ) שהוא גם עצמאי שאיינו עונה להגדרה בביטוח לאומי? מיסים 2
ה ניוד קרן השתלמות עצמאי-שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
mudale222 מה דינו של עובד שכיר + עצמאי לימי מחלה ואבטלה? אוף טופיק 0
Myrath החזקת תיק עצמאי בהיותי עובד שכיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
R עצמאי שכיר והשקעה שוק ההון 3
מ קרן השתלמות שכיר + עצמאי ופדיון חסכון קטן עם אירוע מס שוק ההון 3
EnsilZah 'עצמאי שכיר' צרכנות פיננסית 3
N האם ניתן לאחד בין קופ"ג שכיר לקופ"ג עצמאי? צרכנות פיננסית 6
A עבודה זהה לחלוטין, שכיר מול עצמאי אוף טופיק 62
omertal שכיר שהוא גם עצמאי - עזרה בבקשה צרכנות פיננסית 5
א קרן השתלמות שכיר שהוא עצמאי שוק ההון 5
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
O האם הגיוני להגיע לתקרות ההפקדה לפני שעוסקים במסחר עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
S עצמאי פטור - קרן ההשתלמות מלאה, מה האפיק הבא לחיסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
A טופס 867 במסחר עצמאי בארץ ובארה"ב מיסים 2
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
I מסחר עצמאי אופציות להון של מעל 500K שוק ההון 23
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש מיואשת מהממשק של פסגות (מסחר עצמאי) פוסטים מאיכות נמוכה 19
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
O מסחר עצמאי בפסגות פוסטים מאיכות נמוכה 13
I מסחר עצמאי - ביטחון וערבויות שוק ההון 0
A בית השקעות מומלץ למסחר עצמאי בארה״ב שוק ההון 9
M ריבית מ-IB לדו"ח השנתי (עצמאי) - הסתבכתי מיסים 6
B טופס 1301 - לשכיר שהוא גם עצמאי מיסים 3
M קרן השתלמות וחיסכון עצמאי לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R תיק השקעות עצמאי לטווח ארוך - מחקות מדד שוק ההון 3
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
הדבורה מיה מיקסום הטבת מס להפרשת קהש כשכיר שהוא גם עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
K אחת ולתמיד ← דיווח עצמאי על ריווחי הון מאינטראקטיב ברוקרס מיסים 2
M הוצאות רכב עצמאי- פחת מיסים 1
S חשבון מסחר עצמאי - מה הכוונה מינימום לפתיחת תיק שוק ההון 14
B עובד מדינה - חודשה האפשרות להפקדה לביטוח מנהלים, קרן פנסיה וקופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T מהפוסט של הסולידית על מיסוי: ״הפקידו באופן עצמאי לחיסכון פנסיוני מעבר לשיעורים החייבים בחוק״ דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6
S מעבר מקופת גמל להשקעה למסחר עצמאי שוק ההון 2

נושאים דומים

למעלה