• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סימולציה של קרנות סל ישראל\אירלנד\ארה"ב (גרסה 2)

ראיתי שגם הצגת סטטסטיקה של סיכויי תמותה. מעניין הנושא של הביטוחים שמוכרים- א.כ.ע ביטוח חיים נכות ביטוח סיעודי
יש לך נתונים סטטסטיים למשל מה הסיכוי שאדם יהפוך לסיעודי למשל או לאובדן כושר עבודה
לקחתי את העלות הביטוחית כפרוקסי לחישוב סיכויי תמותה. המטרה של זה הייתה עבור חישוב תוחלת הסיכון של מס ירושה.
אין לי סטיסטיקות מעבר לזה.

לקחתי את העלות הביטוחית כפרוקסי לחישוב סיכויי תמותה. המטרה של זה הייתה עבור חישוב תוחלת הסיכון של מס ירושה.
אהה.. האמת, הקובץ נפתח עם הגרף שמסתיר את הנתונים וה inheritance risk הוא אפס בכל השורות

הסימולציה הישראלית שמתייחסת לתעודות סל פחות או יותר מתאימה גם לקרן סל ישראלית? מבחינת מס כמובן שאין הבדל, מבחינות אחרות כמו דמי ניהול נראה לי שיש.

מצטרף לשאלה

במקרה שרוכש באייבי, שוואב או טידי קרן אירית צוברת iwda אין אפשרות למצוא תחליף אמריקאי כדי לחסוך במס כמו שזה bvr+vss זה תחליף לwsml וחוסך 0.25% בדמי ניהול אז תכלס גם אמריקאית מחלקת יכולה להיות משתלמת יותר בגלל פער דמי הניהול חוץ מזה שכיום ני"ע אמריקאים חינם בשוואב, טידי ללא אמריקאים...

אחרי שקראתי את כל השרשור אני מתקשה להבין משהו אחד.
ידוע שלטווח הארוך (20-30) שנה הדחיית מס בקרנות האיריות תשתלם גם בחשבון ממוסה.
מדוע לא רואים את הדבר הזה באקסל שמצרף לפוסט הראשון?

בגרף After-Tax Inflation Adjusted VS IL רואים את US ETF עוקף באופן עקבי קרן אירית צוברת. איך הייתי מצפה שהקרן האירית מתישהו תעקוף בחזקה את ה- US ETF.

מה אני מפספס?

@Bojangles לפני מסים זה עוקף, אחרי מסים בגלל שיש מיסוי כפול על החלק של הדיבידנד העסק טיפה שונה.
אבל בגדול: אף אחד לא יודע מה יהיה המיסוי בעוד 30 40 שנה (אפילו בעוד 10 שנים) ומה תהיה מדניות דיבנדד ומס ירושה באירלנד. כל הסימולציה זהאת מבוססת על ההנחות שקיימות היום.

כל הסימולציה זהאת מבוססת על ההנחות שקיימות היום.

ועם זאת, הקרן האירית הצוברת עדיין אמורה לעקוף מתישהו את האמריקאית. (בסדר גודל של 20-50 שנה, הנה אפילו הגדלתי את הטווח מההודעה הקודמת )
למה לא רואים את זה בגרף?

ועם זאת, הקרן האירית הצוברת עדיין אמורה לעקוף מתישהו את האמריקאית. (בסדר גודל של 20-50 שנה, הנה אפילו הגדלתי את הטווח מההודעה הקודמת )
למה לא רואים את זה בגרף?
מצטער, אני מעדיף להשקיע מאשר להתעסק במודלים אבסטרקטיים. לא אני בניתי את האקסל הזה והוא מספיק בשבילי. מזהיר שעודף נומריות זה לא דבר בריא במיוחד. מספיק שינוי בחוק מס ירושה באירלנד ו\או בארה"ב כדי לבטל את כל המודל הזה.

ידוע שלטווח הארוך (20-30) שנה הדחיית מס בקרנות האיריות תשתלם גם בחשבון ממוסה.
מדוע לא רואים את הדבר הזה באקסל שמצרף לפוסט הראשון?

בגרף After-Tax Inflation Adjusted VS IL רואים את US ETF עוקף באופן עקבי קרן אירית צוברת. איך הייתי מצפה שהקרן האירית מתישהו תעקוף בחזקה את ה- US ETF.

זה תלוי בדיוק בין מה למה אתה משווה ומהן ההנחות (במיוחד של הדיבידנדים).

ההנחות שלי:
חשבון ממוסה (IL Capital Gain Tax: 25%)
הון ראשוני: 350,000
עמלות קניה/מכירה: 0 בשניהם (IB עם תוכנית להשאלת מניות)
12 העברות בשנה, 6,000 ש"ח כל אחת.
הפקדה למשך 20 שנים.
משיכה בגובה 3.5%.
המס של VT ב-Origin Countries הוא 5.2%.
המס של VWRA ב-Origin Countries הוא 11%.
תשואה נומינלית: 6%
דיבינדים: 2%
אינפלציה: 2%

אם משווים את VHVE + VFEA (דמי ניהול 0.13%) מול VTI+VXUS (דמי ניהול 0.055%):
הקרנות האמריקאיות מובילות בהתחלה, ובשנה ה-17 להפקדה הקרנות האיריות נוטלות את ההובלה. משם הפער גדל לטובת האיריות.

אולם עם הנחות אחרות התמונה תשתנה: אם אגדיל את הדיבינדים מ-2% ל-3% ואת התשואה הנומינלית מ-6% ל-7%, הקרנות האיריות יובילו בשנה ה-12 להפקדה ומשם הפער יגדל.

אם משווים את VWRA (דמי ניהול 0.22%) מול VT (דמי ניהול 0.08%):
הקרנות האמריקאיות מובילות לאורך כל הדרך.

אולם עם הנחות אחרות התמונה תשתנה: אם אגדיל את הדיבינדים מ-2% ל-3% ואת התשואה הנומינלית מ-6% ל-7%, הקרנות האיריות יובילו בשנה ה-18 להפקדה ומשם הפער יגדל.

חשוב: לא ממליץ ולא מייעץ כמובן.

נערך לאחרונה ב:
מעולה @OnTheVerge, תודה רבה!

מצטער, אני מעדיף להשקיע מאשר להתעסק במודלים אבסטרקטיים. לא אני בניתי את האקסל הזה והוא מספיק בשבילי. מזהיר שעודף נומריות זה לא דבר בריא במיוחד. מספיק שינוי בחוק מס ירושה באירלנד ו\או בארה"ב כדי לבטל את כל המודל הזה.
אז מה אתה עושה כאן?

אז מה אתה עושה כאן?
לכן אני כבר לא הרבה כאן. אני משקיע בשוק ההון מ2006. מנסיוני, מה שמביא לתוצאות זאת בחירה של הרכב התיק והתמדה במדיניות השקעה לאורך זמן.
כמה פשוט ככה עובד. תניח הנחות עבודה לא מורכבות ותן לכסף לעבוד. לצערי חלק גדול של דיוני השקעות בפורום הזה בהרבה הלך לכיוון של YOLO וFOMO.
או לחליפין לכיוון לנסות למדל במדיוק את מה שלא ניתן למדל במדוייק (המקרה שלך). מצטער, בדיוק החזרתי את כדור הבדולח לתיקון...

לכן אני כבר לא הרבה כאן. אני משקיע בשוק ההון מ2006. מנסיוני, מה שמביא לתוצאות זאת בחירה של הרכב התיק והתמדה במדיניות השקעה לאורך זמן.
כמה פשוט ככה עובד. תניח הנחות עבודה לא מורכבות ותן לכסף לעבוד. לצערי חלק גדול של דיוני השקעות בפורום הזה בהרבה הלך לכיוון של YOLO וFOMO.
או לחליפין לכיוון לנסות למדל במדיוק את מה שלא ניתן למדל במדוייק (המקרה שלך). מצטער, בדיוק החזרתי את כדור הבדולח לתיקון...

הלכת רחוק... אף אחד לא חולק עליך. רק רציתי לדעת איך זה שלא רואים את היתרון של דחיית המס בגרף, תשובה שעליה @OnTheVerge ענה.
אם אין לך משהו נוסף לתרום לדיון הזה אני חושב שאפשר לסגור את זה כאן (:

האם יש למישהו אינטאוציה איך זה יכול להיות שהקרן סל האמריקאית, שמכריחה חלוקת דיבידנדים ומיסוי עליהם צוברת יותר כסף מאשר החלופה האירית שלא ממוסה על הדיבידנדים עד המכירה הסופית? זה לא נשמע לי הגיוני, אבל לא מספיק מיומן ומנוסה כדי למצוא טעות בחישובים.

תודה מראש!

האם יש למישהו אינטאוציה איך זה יכול להיות שהקרן סל האמריקאית, שמכריחה חלוקת דיבידנדים ומיסוי עליהם צוברת יותר כסף מאשר החלופה האירית שלא ממוסה על הדיבידנדים עד המכירה הסופית? זה לא נשמע לי הגיוני, אבל לא מספיק מיומן ומנוסה כדי למצוא טעות בחישובים.
בקרן האירית יש מיסוי כפול:
1. הקרן מקבלת דיבידנד מחברה אמריקאית - הקרן משלמת מס לארה"ב באותו נרגע.
2. המשקיע מושך את הכסף ומשלם מס למדינת ישראל על הרווח, כולל החלק ברווח שמקורו בדיבידנד.

בדרך כלל אין כפילות מס כי מס ששולם לישראל מוכר ע"י ארה"ב. אבל כאן שתי ישויות שונות משלמות את המס ואין קיזוז.

האם יש למישהו אינטאוציה איך זה יכול להיות שהקרן סל האמריקאית, שמכריחה חלוקת דיבידנדים ומיסוי עליהם צוברת יותר כסף
איפה ראית שהיא צוברת יותר? לאיזה טווח זמן?
החלופה האירית שלא ממוסה על הדיבידנדים עד המכירה הסופית?
היא ממוסה. רק שהיא ממוסה קצת פחות בזמן החלוקה.

בעיני המוטיביציה להשקעה בקרנות איריות מגיעה מהימנעות ממס עזבון ומהאפשרות לשלם מס על רווח ריאלי (באינבסקו). מבחינת תשואה אני רואה יתרון באמריקאיות (למרות שאם תצליח להחזיק לטווח ארוך מאוד בלי למכור וכלום לא ישתנה מבחינת מיסוי, אז האיריות ינצחו).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T סימולציה נאיבית לכדאיות דירה להשקעה נדל"ן 10
ר סימולציה 10 מיליון שקל נדל"ן 15
ש סימולציה 3 מיליון נדל"ן 21
S מנסה לבנות סימולציה על שוק המניות האמריקאי אוף טופיק 0
M סימולציה תיק ישראלי אל מול קרן זרה - דמי ניהול שנתיים שוק ההון 6
C בניית סימולציה - עזרה שוק ההון 15
ה איך מתחשבים באינפלציה כשבונים סימולציה? שוק ההון 10
Discord שוקולד מריר או VTI+VXUS. סימולציה שכתבתי ושאלות שוק ההון 21
whybe בניית סימולציה שוק ההון 11
רומן Day Trade מול ה-LongRun - סימולציה שוק ההון 11
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה