• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניתוחים מהשקל הראשון VS ניתוחים משלים שב"ן

ZZJ

משתמש רשום
דירוג
6
ראיתי הרבה דיונים בנושא ביטוחי בריאות בפורום אבל לא הצלחתי למצוא תשובה לשאלה שמטרידה אותי -
האם קיים הבדל ברמה הפרקטית בין ניתוח אצל אותו מנתח במסגרת השב"ן לעומת מסגרת פרטית מלאה?
מה הכוונה?
ההבדל בין הביטוחים ברור לי - בביטוח ניתוחים משלים שב"ן, במידה והמנתח שאני רוצה מופיע ברשימת המנתחים של השב"ן אני צריך לתבוע את השב"ן וחברת הביטוח תשלים פערים כספיים אם יהיו. לעומת ביטוח מהשקל הראשון שבו חברת הביטוח משלמת הכל ותובעים רק אותה.

השאלה שלי היא יותר בהיבט המעשי ופחות הפיננסי -
למשל, האם ניתוח אצל פרופ' X במסגרת השב"ן יבוצע רק בבלינסון לדוגמא (כי זה בי"ח ששיך לקופה) בעוד שבמסגרת פרטית, אותו רופא אותו ניתוח, יתבצע בבי"ח פרטי (למשל מדיקל סנטר או אסותא) ?
האם יש הבדל בזמינות התורים? בהרכב הצוות הרפואי (מרדים/אחיות וכו')? בזמן האשפוז לאחר הניתוח? בבדיקות/תרופות?
במילים אחרות, האם מדובר באותו המוצר? (מוצר = ניתוח אצל פרופ' X)

אשמח לשמוע חוות דעות של אנשים שעברו ניתוחים במסגרת ביטוח שב"ן ו/או פרטי שיוכלו לספר על ההבדלים.
תודה

מישהו?

פשוט אני נמצא כרגע בהתלבטות באיזה פוליסה לבחור והחשש שלי שפוליסה מסוג "משלים שבן" ברגע האמת לא שווה כלום.
וההפרש במחיר בינה לבין "מהשקל הראשון" כדאי. (ואולי כדאי בכלל לבטל את השבן ולהשאר רק עם ביטוח פרטי כי חוץ מחלק הניתוחים השבן לא באמת נותן משהו קריטי..)

הנקודה שהעלית לא נראית לי חשובה בכלל, השני המקרים תקבל טיפול טוב.
אולי @kerenX תדע להרחיב על הנושא.

ראיתי הרבה דיונים בנושא ביטוחי בריאות בפורום אבל לא הצלחתי למצוא תשובה לשאלה שמטרידה אותי -
האם קיים הבדל ברמה הפרקטית בין ניתוח אצל אותו מנתח במסגרת השב"ן לעומת מסגרת פרטית מלאה?
מה הכוונה?
ההבדל בין הביטוחים ברור לי - בביטוח ניתוחים משלים שב"ן, במידה והמנתח שאני רוצה מופיע ברשימת המנתחים של השב"ן אני צריך לתבוע את השב"ן וחברת הביטוח תשלים פערים כספיים אם יהיו. לעומת ביטוח מהשקל הראשון שבו חברת הביטוח משלמת הכל ותובעים רק אותה.

השאלה שלי היא יותר בהיבט המעשי ופחות הפיננסי -
למשל, האם ניתוח אצל פרופ' X במסגרת השב"ן יבוצע רק בבלינסון לדוגמא (כי זה בי"ח ששיך לקופה) בעוד שבמסגרת פרטית, אותו רופא אותו ניתוח, יתבצע בבי"ח פרטי (למשל מדיקל סנטר או אסותא) ?
האם יש הבדל בזמינות התורים? בהרכב הצוות הרפואי (מרדים/אחיות וכו')? בזמן האשפוז לאחר הניתוח? בבדיקות/תרופות?
במילים אחרות, האם מדובר באותו המוצר? (מוצר = ניתוח אצל פרופ' X)

אשמח לשמוע חוות דעות של אנשים שעברו ניתוחים במסגרת ביטוח שב"ן ו/או פרטי שיוכלו לספר על ההבדלים.
תודה

ברמת העיקרון אתה אמור לקבל את אותו מוצר.

מה בעניין התורים?
ביטוח פרטי לא מקדם אותי?
שב"ן זה סוג של ביטוח פרטי...
ברמת העיקרון לרופאים יש תורים שמיועדים לציבורי, תורים לפרטי ותורים לשב"ן (ממה שאני יודעת)

שב"ן זה סוג של ביטוח פרטי...
כן אבל עדיין זאת קופת חולים שמנהלת אותו מאחורה עם כל החרא שמשתמע מכך...
ולכן האפשרות שהניתוח או הבדיקה יבוצעו בבי"ח ציבורי/בקופה היא סבירה בהחלט.
מכאן שאין פה שום אלמנט של "ביטוח פרטי". זה כמו שהייתי עושה במסגרת סל הבריאות (אולי התור מהיר יותר)

ברמת העיקרון לרופאים יש תורים שמיועדים לציבורי, תורים לפרטי ותורים לשב"ן (ממה שאני יודעת)
אם ככה יש הבדל מהותי בין פרטי לשב"ן.
ניתוח עוד שבוע או ניתוח עוד חודש זה לא אותו מוצר.

כן אבל עדיין זאת קופת חולים שמנהלת אותו מאחורה עם כל החרא שמשתמע מכך...
ולכן האפשרות שהניתוח או הבדיקה יבוצעו בבי"ח ציבורי/בקופה היא סבירה בהחלט.
מכאן שאין פה שום אלמנט של "ביטוח פרטי". זה כמו שהייתי עושה במסגרת סל הבריאות (אולי התור מהיר יותר)

אם ככה יש הבדל מהותי בין פרטי לשב"ן.
ניתוח עוד שבוע או ניתוח עוד חודש זה לא אותו מוצר.

אתה לא עושה את ההבדלה בין סל בריאות לבין שב"ן, זה ממש לא אותו דבר.
קופת החולים מספקת לך ניתוחים בבתי חולים ציבוריים בלי אפשרות בחירה למנתח, מטעם סל הבריאות
השבן בקופת חולים מספק ניתוח בבית חולים פרטי בהסכם ועם מנתח פרטי בהסכם לבחירתך, עם השתתפות עצמית מסויימת (לפחות ברמת הכיסוי הגבוה ביותר: מכבי שלי, כללית פלטינום וכו)
חברת ביטוח, בביטוחים שנמכרים היום, גם מספקת ניתוח בבית חולים פרטי בהסכם ומנתח פרטי בהסכם לבחירתך. יש פוליסות שיש בהן השתתפות עצמית, יש פוליסות שאין (ובהן בעצם חברת הביטוח משלמת על הכל ישירות)
בירוקרטיה יש בכל מקום, תאמין לי... אני לא בטוחה שדרך חברות הביטוח זה הרבה יותר טוב (אם כי, אישית, הייתי מעדיפה להתמודד איתן. לרוב פנייה לפניות הציבור מסדרת דברים צ'יק צ'ק )

מבחינת תורים: יש הרבה משתנים... אבל זה לרוב תלוי ברופא הספציפי שתבחר ובבית חולים.
כלומר יכול להיות שמנתח מעפולה יוכל לנתח אותך באיזה בית חולים פרטי בצפון מהיום להיום ואילו מנתח מתל אביב שעושה ניתוחים בהרצליה מדיקל סנטר לא יוכל, כי הוא booked לחצי שנה הקרובה... או שלחילופין, הבית חולים booked.
גם חברות הביטוח וגם השב"ן לא מתעסקים באיכות הטיפול הרפואי/לוח הזמנים- הם נטו גורם משלם (מבחינת ניתוחים לפחות. בדברים אחרים זה יכול להיות לפעמים טיפה שונה). על אחריותך לשלוח מסמכים בזמן, לתאם דברים מול הרופא, לוודא מול הבית חולים...

ואני רק מציינת שהכל מהידע האישי שלי ויכול להיות שאני טועה ואם כן שמישהו יתקן אותו פור גאד סייק חחח

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 14
A ביטוח פרטי- ניתוחים צרכנות פיננסית 0
O אמינות ניתוחים טכניים שוק ההון 16
A קיבלתם כסף בפפר פיי או ביט? שלמו עמלה מהשקל הראשון אוף טופיק 32
Z האם הבנקים בישראל מנכים המקור גם את מס יסף מהשקל הראשון מרווח בני"ע? שוק ההון 21
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
edangz איך אפשר לקנות קריפטו הראשון שלי? השקעות אלטרנטיביות 0
ה House hacking עם הבית הראשון שלנו בצפון - מקניה למכירה בשנתיים נדל"ן 6
The Stoic המיליון הראשון שלי יומני מסע אישיים 101
R התיק (הראשון)שלי -ביקורות וחוות דעת שוק ההון 3
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
B המיליון הראשון הכי קשה? שוק ההון 22
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
I אגודת אשראי אופק והבנק הדיגיטלי הראשון צרכנות פיננסית 16
Y תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 10
מ [תיק השקעות בניהול עצמי] - התיק הראשון שלי - אשמח לביקורת שוק ההון 15
O התיק (הראשון) שלי - חוות דעת, הערות והתייחסויות יתקבלו באהבה שוק ההון 10
Trevor הבנק הדיגיטלי הראשון אושר כחבר בורסה צרכנות פיננסית 22
נ הפעם זה אחרת - פוסט מהמשבר הבורסאי של הגל הראשון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
נגב תיק השקעות הראשון שלי עם כמה דילמות עקרוניות שוק ההון 22
T תיק ההשקעות הראשון שלי- שינוי קטן לשנה החדשה :) שוק ההון 11
Yuval328 תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 60
ב הווש סייל הראשון שלי שוק ההון 21
ו התיק הראשון שלי שוק ההון 20
R תיק ההשקעות הראשון שלי צרכנות פיננסית 6
C מספר שאלות לקראת הצעד הראשון שוק ההון 4
M הגעתי להחלטה על התיק הראשון שלי שוק ההון 2
ת השקעה ראשונה - קושי בלחצות את הגשר הראשון שוק ההון 13
נטע11 התייעצות - תיק ההשקעות הראשון שוק ההון 9
OkanemochiJanai התייעצות בהרכבת תיק ההשקעות הראשון שוק ההון 17
שודד הפינג פונג שוקולד מריר - ביצועי התיק בסיום הרבעון הראשון (2017) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 34
ד תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 36
L זמני הגיע, תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 50
מתכנת בשעה טובה קניתי היום את הנייר ערך הראשון! יומני מסע אישיים 53

נושאים דומים

Back
למעלה