• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נוזל לניקוי שמשות לרכב

yossik

מודרטור
דירוג
15,811
האם אתם קונים מים לווישרים בתחנות הדלק לרכב?
נראה שמיכל של בערך 3 ליטר עולה כ 15 ש"ח.
האם אפשר להשתמש במים מינרלים מבוקבקים מהסופר שעולים פחות או במים מבריטה?
ואם כן, האם רצוי להוסיף מעט סבון כלים?

אני קונה אותם בשופרסל/אוטו דיפו, זכור לי שיותר זולים שם.
לא רואה במה מינרלים עדיפים על מי ברז.

אפשר לנסות לערבב מי ברז עם נוזל לניקוי חלונות אם רוצים מאוד לחסוך, לא הייתי טורח אבל בסכומים כאלו.

מי שלא רוצה שיסתמו לו המתזים מאבנית, עדיף מים מזוקקים או לפחות שעברו ריכוך, בד"כ במחליף יונים (בריטה, תמי4 וכו').

להבנתי אבנית נוצרת כשמים קשים מתאדים, אומנם המנוע חם והמיכל קרוב אליו אבל אני לא בטוח שהמים במיכל מתאדים, וגם אם כן - כנראה שלא מספיק מהר כדי להשאיר מספיק אבנית שתסתום את המתזים.
לדעתי ברוב המקרים שהמתזים סתומים - זה בגלל לכלוך אחר (בין אם מתוך המיכל ובין אם מבחוץ) ולא בגלל אבנית.

להבנתי אבנית נוצרת כשמים קשים מתאדים, אומנם המנוע חם והמיכל קרוב אליו אבל אני לא בטוח שהמים במיכל מתאדים, וגם אם כן - כנראה שלא מספיק מהר כדי להשאיר מספיק אבנית שתסתום את המתזים.
לדעתי ברוב המקרים שהמתזים סתומים - זה בגלל לכלוך אחר (בין אם מתוך המיכל ובין אם מבחוץ) ולא בגלל אבנית.
איך זה קשור למנוע?
והתזת מים, נשארה רטיבות במתז?
הרטיבות הזו מתייבשת ויוצרת שכבה מקרונית של אבנית.
שכבה ועוד שכבה ועוד שכבה...

נוזלי השמשות המסחריים מכילים חומרים בעלי תכונות של המסת לכלוך מצד אחד, ונידוף מצד שני (לרוב מבוססי כהל, למיטב זכרוני), כך שמעט חומר מאפשר את סילוק הלכלוך בצורה מהירה - אחרת המגב צריך לעבור מספר רב של פעמים לפני שהלכלוך מוסר, וגם השמשה מתייבשת.
עם מים וסבון אני חושב שהתוצאה תהיה לא טובה במיוחד - אם הסבון מייצר קצף זה יסתיר את שדה הראייה ויישארו סימנים לאחר הניגוב מסבון שנותר על השמשה.

אני רוכש בערך 2-3 מיכלים בשנה, עניין של כחמישים ש"ח. לא הייתי מנסה לחסוך דווקא בזה.

לדעתי מקום קצת קיצוני לחסוך עליו, כמה פעמים בשנה אתה ממלא מים בוישרים?

אני לא מומחה אבל בסוף מדובר על רובה מים ברכב שמשפריץ על השמשה. לדעתי אין בעיה למלא גם סתם מים מהברז, פשוט האפקט שלהם על החלון יהיה פחות טוב ממים מיוחדים מהחנות שיש בהם נוזל ניקוי לשמשות. וסבון בטוח לא הייתי מוסיף כי זה לא כמו נוזל שמשות שמתאדה באוויר, סבון צריך לשטוף. (גם בבית לא הייתי מנקה חלונות עם סבון..)

והאמת שיצא לי לשמוע דווקא הפוך, שעדיף למעול את הנוזל שמשות במים כדי שלא יסתום את החורים. בשורה תחתונה זה לדעתי לא חשוב, מילאתי לפעמים מים, לפעמים נוזל שמשות וגם אחרי 8 שנים השפריצרים עובדים כרגיל ובלי בעיות..

אנחנו אוספים מים מזוקקים מהמזגן מוסיפים טבלית או תרכיז נוזל ניקוי
כשהיה לי מייבש כביסה שצריך לרוקן לו את המים הייתי משתמש בזה.
היום משתמש במים מהברז וקצת נוזל לניקוי שמשות רגיל של הבית.

ואם כן, האם רצוי להוסיף מעט סבון כלים?
עלול להיות שסבון כלים מייבש את הווישרים וגורם להם להתייבש ולהיסדק, (משום שיש בהם חומר פעיל שלא טוב לגומי)
עדיף להוסיף מעט נוזל לניקוי חלונות.

איך זה קשור למנוע?
והתזת מים, נשארה רטיבות במתז?
הרטיבות הזו מתייבשת ויוצרת שכבה מקרונית של אבנית.
שכבה ועוד שכבה ועוד שכבה...
זה לא קשור, רק ציינתי שהמנוע מחמם את המיכל.
אני לא מתכוון להתווכח על שכבות מקרוניות של אבנית שספק קיימות במתזים..
הפתחים של הראש דוש שלי גדולים בהרבה מהפתחים של המתזים וכמות המים שיוצאת משם גדולה בסדרי גודל מכמות המים שיוצאת מהמתזים, עדיין לוקח לאבנית מעל שנה להצטבר בכמות מספקת שתשנה את אופן זרימת המים.
כשהמתז נסתם אף אחד לא נוסע למוסך לאבחן למה הוא נסתם - הוא מביא סיכה קטנה ופותח את הסתימה.
כמו שאמרתי, לדעתי אבנית היא לא הגורם העיקרי (או בכלל) לסתימות, אלה בעיקר אבק,חול וקקי של ציפורים.

האם אפשר להשתמש במים מינרלים מבוקבקים מהסופר שעולים פחות או במים מבריטה?
לא ולא! אלו מים קשים עם אבנית שסותמים את המתזים.
אפשר להשתמש במים מזוקקים.
בד"כ במחליף יונים (בריטה, תמי4 וכו').
לתמי-4 אין מחליף יונים והוא אפילו לא מפחית אבנית, לא לגעת!
בריטה כן מפחיתה אבנית משמעותית אם הפילטר חדיש.

הפתחים של הראש דוש שלי גדולים בהרבה מהפתחים של המתזים וכמות המים שיוצאת משם גדולה בסדרי גודל מכמות המים שיוצאת מהמתזים, עדיין לוקח לאבנית מעל שנה להצטבר בכמות מספקת שתשנה את אופן זרימת המים.
הסברת גם למה - כשהפתחים גדולים והזרם חזק, אבנית פחות נוטה להצטבר - הזרם מעיף אותה. האבנית תצטבר יותר כשכמות קטנה של נוזל נעה במהירות איטית או ממים שעומדים זמן רב בקצה הפתח (כמו למשל במקרה של וישרים, שאנשים מפעילים בתדירות נמוכה).

מערבבת מים עם נוזל לניקוי חלונות כבר שנים, עובד יופי.
זו טרחה עבורי להתעסק מעבר לזה

Back
למעלה