• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47

מרחיב אופקים

משתמש רשום
דירוג
1
עד היום הייתי במסלול תלוי גיל (מתחת ל- 50) בקרן הפנסיה.

בעקבות המלצה של סוכן והשוואת תשואות של מסלול תלוי גיל אל מול מסלול מניות, אני שוקל בחיוב לעבור למסלול מניות, אלא שאני לא יודע אם זה הדבר הנכון לעשות בגיל 47.

ידוע לי שהתפיסה הרווחת היא שעדיף לחוסך "צעיר" להיות במסלול אגרסיבי, אבל לא ברור לי מתי חוסך מפסיק להיות "צעיר", כך שכבר לא כדאי להיכנס למסלולים אגרסיביים.

האם זה מהלך נכון לגיל 47? או שנזכרתי מאוחר מדי..

אשמח לעצות.

אתן את ה2 סנט שלי, אני לא מומחה.

מסלול מניות ישקיע גם במניות ישראליות. כלומר תיחשף לסכנות ספציפיות לכלכלה הישראלית. המעסיק שלך חשוף גם כן לכלכלה הישראלית.
לכן, אם יהיה משבר כלכלי, יכול להיות שגם יפטרו אותך וגם הפנסיה שלך תיחתך.

לכן ככל הנראה עדיף שהפנסיה שלך תהיה חשופה לני"ע זרים.

מעבר לכך השאלה ששאלת היא שאלה סובייקטיבית אישית. אף על פי כן - אני חושב שאפשר לעשות טרייד אוף מסוים בסיכון שאתה לוקח בין התיק האישי שלך לקרן הפנסיה שלך. לדוגמה להשקיע יותר מסוכן באופן אישי ויותר בטוח בפנסיה, או ההפך. אבל גם כאן נראה לי שיש המון שיקולים אישיים שתצטרך לשקול בטופן אישי.

אבל לא ברור לי מתי חוסך מפסיק להיות "צעיר"
אם אני לא טועה, בגיל פרישה מקבעים את הצבירה שלך ומשם נגזרת הפנסיה החודשית.

נניח למשל שגיל פרישה הוא 60, אז בגיל 59 להשקיע 100% מניות זה רעיון גרוע, כי תוך שנה יכולה להיות מפולת של 30% ואז הקצבה שלך מאותו רגע נחתכה ב- 30%.

כך שכדי לענות על השאלה שלך אתה צריך לבחון את התפלגות התשואות עבור טווח ההשקעה שלך עד הפרישה (חלק קטן מההתפלגות הזו יהיה שלילי, כן).

מצטרף להצעה לא ללכת על "מסלול מניות" כללי שעלול לגרור חשיפה גדולה מדי לשוק הישראלי.

אתן את ה2 סנט שלי, אני לא מומחה.

מסלול מניות ישקיע גם במניות ישראליות. כלומר תיחשף לסכנות ספציפיות לכלכלה הישראלית. המעסיק שלך חשוף גם כן לכלכלה הישראלית.
לכן, אם יהיה משבר כלכלי, יכול להיות שגם יפטרו אותך וגם הפנסיה שלך תיחתך.

לכן ככל הנראה עדיף שהפנסיה שלך תהיה חשופה לני"ע זרים.

מעבר לכך השאלה ששאלת היא שאלה סובייקטיבית אישית. אף על פי כן - אני חושב שאפשר לעשות טרייד אוף מסוים בסיכון שאתה לוקח בין התיק האישי שלך לקרן הפנסיה שלך. לדוגמה להשקיע יותר מסוכן באופן אישי ויותר בטוח בפנסיה, או ההפך. אבל גם כאן נראה לי שיש המון שיקולים אישיים שתצטרך לשקול בטופן אישי.
תודה על התשובה, אבל משהו בה לא ברור לי.

אם אין לי כל כוונה לממש את הקרן למשך 20 השנים הקרובות (עד גיל 67), גם לא במקרה של פיטורין חלילה, האם אני לא אדיש למשברים לאורך הדרך? האם האסטרטגיה שלי לא יכולה להיות חשיפה מוגברת למניות למשך 15 שנים ואז מעבר למסלול מסוכן פחות עד גיל פרישה?

האם אני לא אדיש למשברים לאורך הדרך?
נכון, חוץ מאלה שבסוף.

האם האסטרטגיה שלי לא יכולה להיות חשיפה מוגברת למניות למשך 15 שנים ואז מעבר למסלול מסוכן פחות עד גיל פרישה?
בהחלט סביר ויש כאלה שעושים את זה רציף. כלומר במקום מעבר יחיד, צמצום הדרגתי של החלק המנייתי עם הזמן.

נערך לאחרונה ב:
שים לב שניתן לפרוש גם אחרי או לפני גיל 67 (מגיל 60).

אתה יכול לחלק את הצבירה בין מספר מסלולים (מלבד ה30% אג"ח מיועדות / תשואה מובטחת). כך שהשאלה היא לא האם להשקיע במניות, אלא כמה.
ומצטרף לדעה לגבי מדדי חו"ל.

בעקבות המלצה של סוכן והשוואת תשואות של מסלול תלוי גיל אל מול מסלול מניות
ומה תעשה אם פתאום מסלול תלוי גיל ישיג תשואות יותר טובות ממסלול מניות? תעבור חזרה?
אם זה המצב, לא ממליץ לעבור.

האם זה מהלך נכון לגיל 47? או שנזכרתי מאוחר מדי..
אם אתה מתכנן לפרוש בגיל 67, יש לך 20 שנה וזה הרבה זמן להתאושש ממפולות שעוד צפויות להיות. אולי לא היית רוצה לחוות מפולת עכשיו ולחזור במקרה הגרוע (היסטורית) לנקודת האפס שממנה צנחת רק ערב הפרישה...

בקיצור, זה הכל נוגע לטולרנטיות שלך לסיכון, מתי אתה מתכנן לפרוש וכו׳...

אבל מה שכן, אם תבחר להיות חשוף ב-100% אתה בכל זאת תצטרך לעבור לאלוקציות הגנתיות יותר ככל שתתקרב לגיל המיועד כדי לא לנעול הפסדים כמו שאמרו פה. אם הייתי רוצה למשל לפרוש ב-67, אז כבר ב-57 הייתי דואג להיות כבר לכל היותר ב-50% מניות... גם אם עוד עד 47 הייתי נשאר ב-100% מניות, שזה איפה שאני כיום. אבל זה רק אני ולדעת יועצים מקצועיים בטח היו אומרים לי שזה מסוכן מדי. כל אחד דמו בראשו.

ומה תעשה אם פתאום מסלול תלוי גיל ישיג תשואות יותר טובות ממסלול מניות? תעבור חזרה?
אם זה המצב, לא ממליץ לעבור
העניין הוא שבהסתכלות סטטיסטית של 20 שנים, מסלול מניות כמעט תמיד ינצח מסלול כללי.

אתה יכול לחלק את הצבירה בין מספר מסלולים (מלבד ה30% אג"ח מיועדות / תשואה מובטחת). כך שהשאלה היא לא האם להשקיע במניות, אלא כמה.
ומצטרף לדעה לגבי מדדי חו"ל.
תודה.

לגבי חשיפה למדדי חו"ל - האם הייתם ממליצים על מסלול מחקה S&P או שיש מדד אחר שיאפשר פוטנציאל תשואות יפה עם מיתון סיכונים גדול יותר?

העניין הוא שבהסתכלות סטטיסטית של 20 שנים, מסלול מניות כמעט תמיד ינצח מסלול כללי.
זה נכון. אבל היה נכון גם בגיל 30, והיה נכון גם אם בשנה האחרונה המסלול מניות היה יורד. אני בכוונה הגבתי לחלק הזה שאומר שההחלטה נובעת מהשוואת תשואות.

אם אתה אומר: אני סומך על הסטטיסטיקה, ואשאר במסלול מניות גם אם שנתיים ברצף הוא ישיג פחות מהמסלול הכללי - לך על זה.

אבל אם אתה מתכנן לחזור למסלול הכללי במקרה כזה, ורק סומך על זה ש"זה לא יקרה, כי בהסתכלות סטטיסטית זה לא קורה", אני לא ממליץ
(את התשובה שלך אפשר להבין ב2 אופנים: 1. זה לא יקרה. 2. גם אם זה קורה, אני נשאר במניות, כי הם ירויחו בעתיד).

כי יש דבר יותר גרוע ממסלול כללי: לזפזפ בין מסלול מניות למסלול כללי, כל פעם לפי פערי התשואה בין המסלולים בעבר הקרוב.

כי יש דבר יותר גרוע ממסלול כללי: לזפזפ בין מסלול מניות למסלול כללי, כל פעם לפי פערי התשואה בין המסלולים בעבר הקרוב.
חידוד קל: החל מ-2016, ברגע שעוברים ממסלול כללי למסלול אחר, לא ניתן לחזור למסלול כללי.
מניח שהתכוונת למסלול תלוי גיל.

השאלה הזאת הביאה אותי למחשבות כלליות וגם ספציפיות. בגדול, אני מסכים שאין לי כל דרך לתזמן את השוק. כבר למדתי את זה. אבל, בקרן הפנסיה אין לי ברירה לנסות לעשות את זה. כי יש לי תאריך קבוע ביחס לעצמי (גיל 67 כרגע, יתכן שיעלה קצת עד שאגיע לשם), שבו אני צריך להיות במצב "טוב"- זאת אומרת לא אחרי מפולת, אלא לאחר תיקון, לפחות חלקי שלה. בכל החלקים האחרים של התיק שלי, אני יכול לחכות גם הרבה שנים אחרי גיל 67.
לכן אני מתחיל לשאול את עצמי לגבי המצב הספציפי. אני בן כמעט 50, כל הפנסיה שלי נמצאת במסלול SP500. זה לא היה תמיד כך, עברתי לפני מספר שנים, וזאת הייתה החלטה שבדיעבד הייתה כמובן מעולה. אבל, אני יודע שבדיעבד, וזה לא חוכמה.
עכשיו אני שואל את עצמי. יש לי עוד פלוס מינוס 17 שנים עד הפנסיה. צברתי סכום מאוד יפה בקרן. האם לא כדאי לי לפחות את חלקו להסיט למסלול פחות מסוכן? כי מבחינתי, גם אם הכסף יהיה במסלול שמרני יחסית, 17 השנים הללו של הפרשות ותשואה סבירה, אמורים כבר לתת לי את מה שאני צריך.
אני יודע שלא היה משבר כבר הרבה זמן. ושוב, אני לא יודע דבר, אבל אני חושב שכן סביר שיהיה עוד אחד בטווח של 17 שנים. למה בכלל להסתבך? לא עדיף לקחת את הכסף ו"לברוח?" (כן אני יודע שאני לא יכול לברוח, הוא תקוע בקרן הפנסיה...).
וזה מביא אותי לשאלות יותר ספציפיות. אני יודע שאפשר להסיט חלק מהכסף. אבל פה יש כמה דברים שאני לא מבין. להבנתי, ואשמח לתיקון אם אני טועה, האגח המובטחות של המדינה "נכנסות לפעולה" רק אם התשואה שלי היא נמוכה מהן? ואז אני מקבל אותה על החלק היחסי? זאת אומרת מסתכלים על התשואה הכללית של הקרן הספציפית שלי, על כל חלקיה?
ולאיזה מסלול להסיט? אני לא סומך על השוק המקומי, ולא סומך על מנהלי הקופה לקנות נכסים לא סחירים שהם משערכים אותם ככל שעולה על רוחם. לכן אני אוהב את ה SP500. המסלול תלוי הגיל נותן להם בדיוק לעשות את מה שהם רוצים ולכן כמובן לא מתאים לי. איך אני יכול לבחור מסלול סולידי ולא מסוכן? ועדיף לא תלוי בשוק הישראלי, לחלק מסוייים של הקרן שאני מוריד בו סיכון.
למי שקרא עד עכשיו, תודה:)

לכן אני אוהב את ה SP500. המסלול תלוי הגיל נותן להם בדיוק לעשות את מה שהם רוצים ולכן כמובן לא מתאים לי. איך אני יכול לבחור מסלול סולידי ולא מסוכן? ועדיף לא תלוי בשוק הישראלי, לחלק מסוייים של הקרן שאני מוריד בו סיכון.
למי שקרא

מספר מחשבות בנושא:
1. לדעתי עדיף להניח פרישה בגיל 60 ולא בגיל 67 ולפעול בהתאם לכך, ז"א לחשב את השנים הנותרות לגיל 60. למה? כי אפשר לפרוש מגיל 60 ואולי תרצה להשתמש באפשרות הזו. אלא אם אתה בטוח שלא.

אני מתעלם לחלוטין ממנגנון הבטחת התשואה מכיוון שאני לא יודע האם הוא מבטח את כל המסלולים ביחד, או שזה פר-מסלול או פר-ת.ז. ואני גם לא יודע מה תדירות הדגימה של המנגנון (מפעילים אותו כל שנה? כל 5 שנים? מתי בדיוק? מה קורה אם הפעילו אותו בדיוק רגע אחרי שקיבעת קצבה לאחר הפסד משמעותי?), אז אני מניח שזה פשוט לא שם ולא בונה עליו.

2. הדבר הכי הגיוני לדעתי הוא לעבור בהדרגה מ 100% sp500 בגיל צעיר לכיוון ה 25% עד גיל 60. כל שנה להוריד מעט את הנכסים במסלול זה ולהעביר אותם למסלול אגח. הנקודה שבה צריך לדעתי לעשות את זה היא 15 שנים לפני הפרישה, קרי בגיל 45, כל שנה להוריד 5% מהסנופי ולהקצות לאגח.

לא יועץ, לא מומחה, רק מחשבות להמשך הדיון.

השאלה הזאת הביאה אותי למחשבות כלליות וגם ספציפיות. בגדול, אני מסכים שאין לי כל דרך לתזמן את השוק. כבר למדתי את זה. אבל, בקרן הפנסיה אין לי ברירה לנסות לעשות את זה. כי יש לי תאריך קבוע ביחס לעצמי (גיל 67 כרגע, יתכן שיעלה קצת עד שאגיע לשם), שבו אני צריך להיות במצב "טוב"- זאת אומרת לא אחרי מפולת, אלא לאחר תיקון, לפחות חלקי שלה. בכל החלקים האחרים של התיק שלי, אני יכול לחכות גם הרבה שנים אחרי גיל 67.
לכן אני מתחיל לשאול את עצמי לגבי המצב הספציפי. אני בן כמעט 50, כל הפנסיה שלי נמצאת במסלול SP500. זה לא היה תמיד כך, עברתי לפני מספר שנים, וזאת הייתה החלטה שבדיעבד הייתה כמובן מעולה. אבל, אני יודע שבדיעבד, וזה לא חוכמה.
עכשיו אני שואל את עצמי. יש לי עוד פלוס מינוס 17 שנים עד הפנסיה. צברתי סכום מאוד יפה בקרן. האם לא כדאי לי לפחות את חלקו להסיט למסלול פחות מסוכן? כי מבחינתי, גם אם הכסף יהיה במסלול שמרני יחסית, 17 השנים הללו של הפרשות ותשואה סבירה, אמורים כבר לתת לי את מה שאני צריך.
אני יודע שלא היה משבר כבר הרבה זמן. ושוב, אני לא יודע דבר, אבל אני חושב שכן סביר שיהיה עוד אחד בטווח של 17 שנים. למה בכלל להסתבך? לא עדיף לקחת את הכסף ו"לברוח?" (כן אני יודע שאני לא יכול לברוח, הוא תקוע בקרן הפנסיה...).
וזה מביא אותי לשאלות יותר ספציפיות. אני יודע שאפשר להסיט חלק מהכסף. אבל פה יש כמה דברים שאני לא מבין. להבנתי, ואשמח לתיקון אם אני טועה, האגח המובטחות של המדינה "נכנסות לפעולה" רק אם התשואה שלי היא נמוכה מהן? ואז אני מקבל אותה על החלק היחסי? זאת אומרת מסתכלים על התשואה הכללית של הקרן הספציפית שלי, על כל חלקיה?
ולאיזה מסלול להסיט? אני לא סומך על השוק המקומי, ולא סומך על מנהלי הקופה לקנות נכסים לא סחירים שהם משערכים אותם ככל שעולה על רוחם. לכן אני אוהב את ה SP500. המסלול תלוי הגיל נותן להם בדיוק לעשות את מה שהם רוצים ולכן כמובן לא מתאים לי. איך אני יכול לבחור מסלול סולידי ולא מסוכן? ועדיף לא תלוי בשוק הישראלי, לחלק מסוייים של הקרן שאני מוריד בו סיכון.
למי שקרא עד עכשיו, תודה:)
בפנסיה מקיפה, גם אם אתה משקיע "100%" בעוקב מדד, 30% מההון שלך נמצא באג"ח מיועדות(האג"ח היו בתשואה צמודה מדד + 4.86% ועוברות להיות צמודות מדד + 5.15%).
ז"א שדבר ראשון אתה "רק" ב 70% חשיפה לסנופי.
מבחינתך אתה מקבל כל שנה על 30% מהנכסים שלך תשואה של אג"ח מיועדות...לא אמור לעניין אותך יותר מידי המנגון של חברות הביטוח מול המדינה(להבנתי, כל חמש שנים במידה והמסלול הכללי של אותה קרן פנסיה עשה פחות מצמוד מדד + 5.15% אז המדינה מחזירה את ההפרש ובמידה ויותר...החברות ביטוח מפקידות לאיזשהי קרן של המדינה).
2. הדבר הכי הגיוני לדעתי הוא לעבור בהדרגה מ 100% sp500 בגיל צעיר לכיוון ה 25% עד גיל 60. כל שנה להוריד מעט את הנכסים במסלול זה ולהעביר אותם למסלול אגח. הנקודה שבה צריך לדעתי לעשות את זה היא 15 שנים לפני הפרישה, קרי בגיל 45, כל שנה להוריד 5% מהסנופי ולהקצות לאגח.
מסכים...יש לך 30% חשיפה לאג"ח "מובטח"(שגם כאן צריך לקבל את ההנחה שהמדינה תמשיך עם המבנה הזה...) בתשואה של 5.15% צמוד...
אתה יכול להתחיל כל שנה להעביר למסלולים סולידיים יותר בצורה מדורגת. נגיד גיל 50 תשים 90% בעוקב מדד ו10% במסלול אג"ח.
הפנסיה שלך תהיה מורכבת מ:
30% - אג"ח צמוד מדד 5.15% מובטח
7% - מסלול אג"ח(קצר טווח?) בתשואה של ריבית בנק ישראל +-.
63% - עוקב סנופי

חידוד קל: החל מ-2016, ברגע שעוברים ממסלול כללי למסלול אחר, לא ניתן לחזור למסלול כללי.
מניח שהתכוונת למסלול תלוי גיל.
יש לך סימוכין לזה?
אולי אי אפשר לחזור למסלולים שהם סגורים למצטרפים חדשים כמו למשל "קרן י הישנה" אבל לא ראיתי שיש מניעה לעבור מכללי למניות וחזרה לכללי

הנקודה שבה צריך לדעתי לעשות את זה היא 15 שנים לפני הפרישה, קרי בגיל 45, כל שנה להוריד 5% מהסנופי ולהקצות לאגח
מחשבה נוספת, אם הייתה נפילה וטרם הייתה התאוששות - לא להמשיך להוריד את אחוז הסנופי עד להתאוששות מלאה. כן, זה בהחלט תזמון - אבל זה לדעתי יותר מסוכן למכור בהפסד ולקבע אותו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אגוז_קוקוס מעבר למסלול פנסיה עם יתרת נכסים נמוכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
C מעבר למסלול פנסיה "בטוח" לפני תיקון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
adisolo מעבר למסלול סנופי קופת גמל שוק ההון 0
לא חשוב שמות עזרה| פענוח תעודת זהות בנקאית ושיקול מעבר למסלול עמלות עו"ש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 68
קורא הדוק מעבר ממסלול למסלול במוצר פנסיוני - מי סופג את העלויות שוק ההון 4
D מעבר מאינטרקטיב ישראל לIBKR שוק ההון 1
Z מעבר לעבודה מחו"ל תמורת קבלות מיסים 39
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 21
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה