• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מס יסף על רווח הון של ידועים בציבור

משקיע גרוע

משתמש רגיל
דירוג
59
שלום.
1. אנחנו זוג ידוע בציבור.
2. אני מחויב במס יסף על השכר.
3. זוגתי לא מחויבת במס יסף.
4. להבנתי, מבחינת דוח שנתי, הדיווח הוא בנפרד.
5. יש לנו תיקי השקעה שונים אצל גופים שונים, אבל למעשה מנהלים משק בית משותף לחלוטין.
6. להבנתי אין בעיה מבחינת הגוף המנהל שנעביר ניירות מאחד לשני ללא אירוע מס בגלל היותנו ידועים בציבור.

האם יש סיבה לא להעביר את כל התיק שלי לחשבון של זוגתי וכך להימנע ממס יסף על הרווח ההוני?

תודה

6. להבנתי אין בעיה מבחינת הגוף המנהל שנעביר ניירות מאחד לשני ללא אירוע מס בגלל היותנו ידועים בציבור.
תחליט, אם אתם ידועים בציבור והעברת ני"ע זה לא אירוע מס אז הדוח אמור להיות משותף וההכנסות הפסיביות משוייכות לבעל ההכנסה הגבוהה יותר.
לא רו"ח, עדיף שתתייעץ עם אחד כזה.

זאת הנקודה.
מבחינת רשות המסים מדווחים בנפרד, לא כמו זוג נשוי. הגדלתי ראש ושאלתי אותם.
מבחינת הגוף שמנהל את התיק, ידועים בציבור הם כמו נשואים ולכן אפשר להעביר ניירות ללא אירוע מס.
להבנתי יש פה פרצה והשאלה אם יש סיבה לא לנצל אותה ואני מפספס משהו.

להבנתי יש פה פרצה והשאלה אם יש סיבה לא לנצל אותה ואני מפספס משהו.
אין פה שום פרצה. יש פה חוסר תיאום שמס הכנסה יכול בהחלט "לעלות" עליו במקרה ומי מכם יגיש דו"ח מס, בין אם כחובה ובין אם מרצון לקבלת החזר.
קח בחשבון שיש לדבר גם השלכות כלכליות מבחינת יחסי הרכוש בינכם. אם הרכוש הוא משותף ממילא, אז כמובן, לא רלוונטי.

יש פה חוסר תיאום שמס הכנסה יכול בהחלט "לעלות" עליו במקרה ומי מכם יגיש דו"ח מס
משתמע מדבריך כאילו אני עושה משהו לא בסדר. מס הכנסה לא מאפשר לנו להגיש דוח משותף. הסטטוס הזוגי לפי מס הכנסה הוא רווק ולכן ההגשה היא עצמאית עבור כל אחד מבני הזוג. מצד שני הבנק (לצורך העניין) כן מכיר בסטטוס הזוגי ולכן מבחינתו אין בעיה להעביר ניירות ערך.
השאלה היא אם אני עושה פה משהו לא תקין או שיפגע בי בצורה כזאת או אחרת.
הייתי מתייעץ עם רואה חשבון, אבל למען האמת אני יותר סומך על הפורום פה מאשר רואה חשבון בודד.

אם אתה מעביר כספים למשהו במטרה להתחמק מתשלום מס, אתה עושה משהו לא בסדר. יש לזה גם השלכות מבחינת רכוש משותף וירושה. תתיעץ עם עורך דין שמבין בעינייני מס.

משתמע מדבריך כאילו אני עושה משהו לא בסדר. מס הכנסה לא מאפשר לנו להגיש דוח משותף. הסטטוס הזוגי לפי מס הכנסה הוא רווק ולכן ההגשה היא עצמאית עבור כל אחד מבני הזוג. מצד שני הבנק (לצורך העניין) כן מכיר בסטטוס הזוגי ולכן מבחינתו אין בעיה להעביר ניירות ערך.
השאלה היא אם אני עושה פה משהו לא תקין או שיפגע בי בצורה כזאת או אחרת.
הייתי מתייעץ עם רואה חשבון, אבל למען האמת אני יותר סומך על הפורום פה מאשר רואה חשבון בודד.
אני לא עורך דין ולא רו"ח אבל:
לטענתך מ"ה לא מאפשר לכם להגיש דוח משותף.
מבחינה חוקית מותר לך לתת מתנה למי שאתה רוצה וזה אירוע מס למעט מקרים חריגים שנקבעו בחוק, למשל לתת מתנה לידוע בציבור זה לא ממוסה.
מי שאחראי לנכות לך מס במקור זה הברוקר אבל זה לא חבות המס שלך, זה רק הניכוי במקור.

מבחינה חוקית מותר לך לתת מתנה למי שאתה רוצה וזה אירוע מס למעט מקרים חריגים שנקבעו בחוק, למשל לתת מתנה לידוע בציבור זה לא ממוסה.
חבות המס היא על מקבל המתנה, לא?

האם יש סיבה לא להעביר את כל התיק שלי לחשבון של זוגתי וכך להימנע ממס יסף על הרווח ההוני?
ומתנה כמובן ניתנת בלב שלם ונפש חפצה?
תיזהר שלא להחזיר חזרה את הנכסים על שימך, מס הכנסה עוד עלול (ובצדק) להחליט שלא מדובר במתנה שלמה, ולחייב אותך במס על שתי ההעברות, כולל הצמדה מתום שנת המס ועד התשלום בפועל, ואולי גם קנסות.

לא איש מקצוע, תוכן הרשומה הוא השערה בלבד.

1+4. מס הכנסה נותר הגוף היחיד בישראל שאינו מכיר בידועים בציבור. מבחינתו אתם זוג רווקים.
6. אם הגוף המנהל ישראלי אין מצב שהבנת נכון ולא רואה איך ניתן להעביר בינכם נכסים

זה לא, גם שנותנים נדלן במתנה יש מס שבח על הנותן, עם דחיית מס במקרים מסויימים.
אני מכיר שאין מס שבח לנותן המתנה, אבל מקבל המתנה גורר אליו את השבח מנותן המתנה) ובנוסף שליש מס רכישה על הקונה).

אני מכיר שאין מס שבח לנותן המתנה, אבל מקבל המתנה גורר אליו את השבח מנותן המתנה) ובנוסף שליש מס רכישה על הקונה).
אתה מכיר לא נכון. יש מס שבח שכנותנים נדלן במתנה למעט לרשימה של חריגים בחוק, בדיוק כמו בני"ע.

בכדי להיות ידועים בציבור מבחינת ביטוח לאומי יש צורך בהגשת טפסים והוכחות, אם לא עשיתם זאת אז ספק אם ההגדרה הזו, שנראית על פניה הגיונית ואוטמטית מבחינתכם, אכן תקפה מבחינת המוסדות של המדינה המכונה ישראל

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z מס יסף על רווח הון במכירת RSU מיסים 1
S מס יסף על רווח הון מני"ע בחשבון משותף פוסטים מאיכות נמוכה 1
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
E בקשה להחזר מס עבור מס יסף מיסים 22
ש מס יסף ואיזון תיק השקעות מיסים 3
D מס יסף - מס שאלות מיסים 16
F מס יסף על מס שבח - מה נהוג לעשות? נדל"ן 3
H מימוש אופציות, מס יסף ושני חשבונות בנק מיסים 13
H טופס 135 - מס יסף כחלק מסך המס שנוכה מהמשכורת מיסים 3
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
R מס יסף - בחירת מכשיר מנייתי פסיבי אידיאלי שוק ההון 0
O מס יסף צרכנות פיננסית 17
Z איך מקדימים לשלם מס יסף לפני הדו"ח השנתי (כדי לחסוך את הריביות) שוק ההון 13
Z האם הבנקים בישראל מנכים המקור גם את מס יסף מהשקל הראשון מרווח בני"ע? שוק ההון 21
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
ה פערים בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 9
A זיכוי מס זר מיסים 1
F התאמת מחיר הקנייה לצרכי מס בחוזה עתידי במט"ח מיסים 3
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A למי שמגיש דוח מס עצמאית מיסים 12
לאץ' מס הכנסה מול מס רווח הון מיסים 11
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
מ מס ירושה מיסים 3
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3

נושאים דומים

Back
למעלה