• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסלולי מיסוי שכר דירה - שינוי למפרע? (לצורך החזר מס)

Golan

משתמש רגיל
דירוג
87
שלום לכולם.

לפני מספר שנים שילמתי מס על הכנסה משכירות במסלול של 10%.
היום בדקתי את הנושא מחדש, וגיליתי שהיה עדיף לי להגיש במסלול של הפטור החלקי, ולקבל זיכוי על נקודות זיכוי שלא נוצלו.

האם יש אפשרות להגיש בקשה להחזר מס תוך שינוי למפרע של מסלול המיסוי? (יצויין שהמס שולם, אולם לא הוגש דו"ח).

אני מתייג רשימה (חלקית) של אנשים שענו לי על נושאים דומים בעבר ואולי ידעו לעזור:
@דן ג.
@רוני
@FIYaacov
@אורי ג.
(אם מישהו לא מרוצה מזה שתייגתי אותו, אני מתנצל מראש)

האם יש אפשרות להגיש בקשה להחזר מס תוך שינוי למפרע של מסלול המיסוי? (יצויין שהמס שולם, אולם לא הוגש דו"ח).
אם לא הוגש דו"ח אז תגיש דו"ח ותקבל את המס העודף בחזרה.

מה זה אומר "באותה שנה"?
פותח השרשור שאל על "לפני מספר שנים".

מה זה אומר "באותה שנה"?
אני שואל מתי כן (אם כן) וממתי לא. והיכן זה כתוב.
"באותה שנה" התכוונתי שהיום מישהו משלם 10% בשביל 2017, ובמאי 2018 הוא יגיש דוח שנתי של 2017 עם דיווח רגיל.

אני שואל מתי כן (אם כן) וממתי לא. והיכן זה כתוב.
"באותה שנה" התכוונתי שהיום מישהו משלם 10% בשביל 2017, ובמאי 2018 הוא יגיש דוח שנתי של 2017 עם דיווח רגיל.

סעיף 122 לפקודה (10% מס) הוא סעיף רשות, והוא במקום האלטרנטיבה של מס שולי (אחרי ניצול הפטור).
באלטרנטיבה של מס שולי קיימת חובת הגשת דוח שנתי.
לבוא היום ולהגיש דוח על לפני מספר שנים, בו יוצהר על הכנסת שכירות במס שולי, זה אומר שלא הגשת דוח במועד.
איחור של מספר שנים בהגשת דוח יכול לגרור קנסות/עיצומים כספיים. כמו כן, אי הגשת דוח היא עבירה.

מכיוון שייתכן שאני מדבר שטויות, אני מציע לפות"ש להתייעץ עם אנשי מקצוע.

סעיף 122 לפקודה (10% מס) הוא סעיף רשות, והוא במקום האלטרנטיבה של מס שולי (אחרי ניצול הפטור).
באלטרנטיבה של מס שולי קיימת חובת הגשת דוח שנתי.
לבוא היום ולהגיש דוח על לפני מספר שנים, בו יוצהר על הכנסת שכירות במס שולי, זה אומר שלא הגשת דוח במועד.
איחור של מספר שנים בהגשת דוח יכול לגרור קנסות/עיצומים כספיים. כמו כן, אי הגשת דוח היא עבירה.

מכיוון שייתכן שאני מדבר שטויות, אני מציע לפות"ש להתייעץ עם אנשי מקצוע.
באמת מעניין מה קורה במקרה כזה. פלילי, קשה לי להאמין שזה יכול להיות. הרי במהלך כל השנים האלו לא הייתה עליו חובה.

תשלום מס של 10% הוא לא סתם תשלום מקדמה רגילה על חשבון המס אלא הוא מס סופי, והוא גם פעולה הצהרתית שבגינה ניתן פטור מהגשת דוח שנתי.
אני לא רואה איך ניתן להתחרט, ועל ידי כך לרקוד בשתי חתונות.
גם טכנית (בהנחה והמס לפי מס שולי הוא אפס), אני לא חושב שמגיש הדוח יקבל החזר אוטומטי. הרי התשלומים האלה לא מסווגים כמקדמה/ניכוי מס במקור. תצא חבות מס.

אני משלם בכל חודש על החשבון לפי 10%, ובסוף השנה אני בודק אם אופציה אחרת עדיפה, במידה והאופציה האחרת עדיפה, אני מגיש דו"ח (אמצעות רואה החשבון) לפי אופציה זו.
עבור שנת המס 2016 קיבלתי בדרך זו החזר מס.

אני משלם בכל חודש על החשבון לפי 10%, ובסוף השנה אני בודק אם אופציה אחרת עדיפה, במידה והאופציה האחרת עדיפה, אני מגיש דו"ח (אמצעות רואה החשבון) לפי אופציה זו.
עבור שנת המס 2016 קיבלתי בדרך זו החזר מס.

לדעתי אצלך זה שונה. מדבריך אני מבין שיש לך תיק. ה 10% שאתה משלם זה לא אותם 10% של סעיף 122.
אתה פשוט משלם מקדמה רגילה על חשבון המס השולי (ואתה יכול לעשות זאת מכיוון שיש לך תיק פעיל), פשוט בשיעור 10% מהמחזור. ובסוף השנה אתה יכול כאילו להמיר את זה לתשלום מס לפי מסלול 10%.
כאמור, זה בגלל שאתה ממילא מגיש דוחות ומשלם מקדמות.

תודה לכל המגיבים.
אני אנסה להתייעץ בנושא עם גורמי מקצוע.

אני מבין שיש כאן מין פרדוקס - אם בוחרים במסלול של 10% אז לא מחוייבים בהגשת דו"ח, כך שהייתי בסדר בזה שלא הגשתי, אבל בשביל לשנות את המסלול אני עובר בעצם למסלול שבו יש חובת הגשת דו"ח כך שרשות המיסים יכולה להגיד לי - סבבה, החישוב מראה שיש לך יתרת זכות שלכך וכך אלפי שקלים, אבל אתה חייב לנו קנס של פי כמה על האיחור בהגשת הדו"ח?

(כל פעם שאני מגלה על דברים כאלה, אני מבין כמה כסף אנשים היו מרוויחים אם הייתה חובת הגשה כללית)

תודה לכל המגיבים.
אני אנסה להתייעץ בנושא עם גורמי מקצוע.

אני מבין שיש כאן מין פרדוקס - אם בוחרים במסלול של 10% אז לא מחוייבים בהגשת דו"ח, כך שהייתי בסדר בזה שלא הגשתי, אבל בשביל לשנות את המסלול אני עובר בעצם למסלול שבו יש חובת הגשת דו"ח כך שרשות המיסים יכולה להגיד לי - סבבה, החישוב מראה שיש לך יתרת זכות שלכך וכך אלפי שקלים, אבל אתה חייב לנו קנס של פי כמה על האיחור בהגשת הדו"ח?

(כל פעם שאני מגלה על דברים כאלה, אני מבין כמה כסף אנשים היו מרוויחים אם הייתה חובת הגשה כללית)

אין שום פרדוקס.
אתה רוצה לשלם מס שולי? תשלם.
אתה רוצה לשלם 10% בלי הגשת דו"ח? תעשה את זה. אבל תבחר, אל תדחה את ההחלטה בכמה שנים.
זה לפי הבנתי לפחות. תשובה מוסמכת תוכל לקבל מאיש מקצוע אני מניח.

אבל אתה חייב לנו קנס של פי כמה על האיחור בהגשת הדו"ח?
הזוי שהקנס לא תלוי בגודל של החוב. או שמס הכנסה אוהבים סתם שאנשים יגישו דוחות למרות שלא חייבים כסף.

אין שום פרדוקס.
אתה רוצה לשלם מס שולי? תשלם.
אתה רוצה לשלם 10% בלי הגשת דו"ח? תעשה את זה. אבל תבחר, אל תדחה את ההחלטה בכמה שנים.
זה לפי הבנתי לפחות. תשובה מוסמכת תוכל לקבל מאיש מקצוע אני מניח.

לדעתי זה כן פרדוקס, כי דו"ח ניתן לתקן, ועדיין לעמוד בחובת ההגשה במועד, ואילו כאן החבות לדו"ח יוצרת אוטומטית גם איחור בהגשתו.

הזוי שהקנס לא תלוי בגודל של החוב. או שמס הכנסה אוהבים סתם שאנשים יגישו דוחות למרות שלא חייבים כסף.

הערכה שלי היא שרוב רובם של המגישים יש להם חבות מס (כללית במהלך השנה, לא דרישה לתשלום אחרי הדו"ח), כי מס הכנסה פוטר כמעט את כל מי שיש לו רק ניכויים במקור.

ולגבי גובה הקנס:

עיצום כספי

195ב. (א) על אף הוראות סימן ג', היה למנהל יסוד סביר להניח כי לא הוגש דוח מקוון, עד המועד האמור בסעיף 132 או 166, לפי העניין (בסימן זה – ההפרה), רשאי הוא להטיל על המפר עיצום כספי בסכום של 500 שקלים חדשים בשל כל חודש מלא של פיגור בהגשת הדוח.

:(

ולגבי גובה הקנס
זה מצחיק, כי יש לנו חובת הגשה (דיבידנדים שלא ממוסים במקור) אבל לרוב יש החזר מס כי עושים הפקדות לקופת גמל עצמאית לאשתי שלא מתבטא בניכוי מס בתלוש.

כנראה שאני היוצא מהכלל. אני יודע שעיקר ההרתעה היא כנגד עצמאים.

@Golan לא הבנתי את עניין הנקודות זיכוי. שכר דירה לא ממוסה כמו הכנסה רגילה, הוא ממוסה במינימום מס של 31% או המס השולי שלך (במידה וזה המסלול שבחרת לך)

@Golan לא הבנתי את עניין הנקודות זיכוי. שכר דירה לא ממוסה כמו הכנסה רגילה, הוא ממוסה במינימום מס של 31% או המס השולי שלך (במידה וזה המסלול שבחרת לך)

אם משלמים 10% אז חייבים לשלם את כל הסכום מההכנסה ברוטו משכירות בלי שום אפשרות לנכות או לזכות. אם אתה בוחר להשתמש במסלול של פטור חלקי אז אתה משלם על פי שניים מהסכום שמעל סכום הפטור 31%, אבל אפשר לנכות מהסכום הוצאות שקשורות לדירה, פחת וכדו׳, וגם אפשר לקבל זיכוי אם למשל יש לך נקודות זיכוי שלא נוצלו.
בלי לנכות שום הוצאות המסלול של ה31% עדיף עד בערך 6,000 ש״ח לחודש, אבל אם יש נקודות זכות שלא נוצלו נקודת שיווי המשקל עולה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
itaied מהן יתרונות מסלולי המניות בבתי ההשקעות? שוק ההון 13
K השקעה בשוק ההון מסחר עצמי/סגירת מסלולי משכנתא שוק ההון 20
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
flower ביטול מסלולי ההשקעות בחו"ל - קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
T ראיית חשבון - מסלולי קריירה התפתחות אישית 104
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ש מסלולי מס על שכירות נדל"ן 10
S התלבטות בין מסלולי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M האם מסלולי הבטחת קצבאות בקרנות הפנסיה מתומחרים בצורה מאוזנת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
לא חשוב שמות הדילמות העיקריות לגבי מסלולי S&P500 בקרנות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
ש השוואה בין מסלולי קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I מסלולי השקעה לבחור בן 18 שוק ההון 1
ב מעבר בין מסלולי קרן פנסייה לפני/בזמן משבר שוק ההון 1
כ מסלולי פנסיה סנופי ממונפים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 225
G מסלולי משכנתא מומלצים לאור התקופה נדל"ן 20
S מעבר בין מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 1
מ פרעון מוקדם של מסלולי משכנתא צרכנות פיננסית 1
מ השוואת מסלולי השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ע דרכים להשוות בין מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 8
S מסלולי ביטוח בקרן פנסיה - הבדלים צרכנות פיננסית 0
סטרבו פירעון מסלולי המשכנתא השונים צרכנות פיננסית 11
לאץ' פיזור מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 32
F התלבטות בין 3 מסלולי השקעה - אשמח לדעות שוק ההון 36
לא חשוב שמות זקוק להסבר ורקע בנושא מסלולי ברירות מחדל לפנסיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 124
D מתלבט בין מסלולי פנסיה מקיפה וכללית, גמל והשתלמות‎ צרכנות פיננסית 24
מ עלויות מסלולי ביטוח בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
E מסלולי בחירה בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
ש מסלולי קצבה לפנסיה צרכנות פיננסית 2
O רווחים בקופות גמל/מסלולי השקעות אקטיבים באופן עקבי, אז למה השקעות פאסיביות? שוק ההון 65
A הבנת מסלולי השקעה של קרן פנסיה צרכנות פיננסית 31
itamaratz מסלולי פנסיה בחברת "הפניקס" שוק ההון 80
XpH מיסוי על דבידנדים שהתקבלו מקרן סל אמריקאית מיסים 18
I מיסוי דירות נדל"ן 4
N מיסוי rsu בזמן אבטלה מיסים 6
T מיסוי נומינלי במכירת RSU שוק ההון 19
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1