• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסטודנטית מרוששת

אומרית

משתמש סולידי
דירוג
52
קצת מידע יבש -
בת 24, סטודנטית לתקשורת חזותית.

הכנסה -
עבודה במשמרות - סביבות ה7 אלף בחודש
עבודה כעצמאית - בין 3-5 אלף
שכ"ד - 1.3 אלף

סך הכל -
11,300-13,300

הוצאות -
שכ"ד - 2850
רואה חשבון - 250
תואר - 1850
ביטוחים - 230
החזר הלוואה - 650
אוכל - 1200-1700
תחב"צ - 250
חשבונות - 1000
חיסכון - 250

סך הכל -
8,510-9,010 בחודש

מצב החשבון שלי-
עו"ש
- 1,737-
חיסכון - 1,010
הלוואה - 5,241
פנסיה - 22,000~
קרן השלמות - 2,000~

יעדים לשנה הקרובה-

1.
חיסכון של 10,000-30,000
2. השקעה לטווח קצר (10-20 שנה)
3. השקעה לטווח ארוך (30-40 שנה)
4. הכנסה פאסיבית של 1,000-4,000
5. להגדיל מקורות הכנסה

קצת כללי-
חודש הבא זה החודש האחרון לשנה שתהיה לי הכנסה נוספת מהעסק שלי אלא אם כן אני אפעל על מנת למצוא מקור הכנסה אחר(מה שיקרה, תאחלו לי בהצלחה. אחרי חודשיים בכל מקרה אני זה יחזור וההכנסה תהיה בין 2-3 אלף), לגבי המשמרות אני החודש עובדת הרבה יותר אז אני חושבת שהמשכורת תהיה יותר מ7, אולי סביבות ה8-9(בתקווה).
אני גרה מחוץ לבית של ההורים, אני משלמת על שני חדרים והשותפה מחזירה לי את החלק שלה.
לגבי אוכל, אני 85% מהזמן מבשלת לעצמי(meal prep) אבל אני אוכלת בחוץ בין 5-8 פעמים בחודש(שזה יוצא איזה 700+) ואני מצילה ירקות מהשוק הסיטונאי אז זה עוד חיסכון(עדיין צריך לעשות השלמות בירקנייה, אבל זה חוסך קצת).
אם אני כנה, זה מלחיץ אותי. בעיקר הקטע שיש לי מינוס וגם הלוואה, המינוס היה הרבה יותר מאסיבי בחודשים האחרונים כמעט סגרתי אותו ואם דברים ימשיכו טוב אז אני אסגור אותו חודש הבא, אבל עדיין זה מלחיץ אותי. זה מצב שממש רציתי להימנע ממנו אבל ההגדלה בהכנסות התרחשה רק לאחרונה.
מבחינת תחביבים ועיסוקים, אני מאוד מצומצמת, כל התחביבים שלי הם תשלום חד פעמי \ שנתי אז זה יוצא סביבות ה200 בחודש.
עכשיו, מבחינת לימודים - עבודה.
תכלס, אני סיימתי את התואר נשארו לי כמה קורסים כדי לסיים אותו רשמית ופיניטו.
מה שאני חשבתי לעשות זה לקחת את השנה הזו בקלילות, עד עכשיו עשיתי תואר אינטנסיבי ועבודה במשרה מלאה רק כדי להחזיק את הראש מעל המים ואני רוצה לחוות קצת רוגע ושקט.
הרעיון הוא להשקיע את הזמן שבו אני עובדת במשמרות ולומדת קצת כדי להשקיע בעסק ולייצר הכנסה יותר יציבה, אני לא מעוניינת למצוא עבודה במשרה מלאה בתחום שלי כרגע.
אני לא סגורה על מה יהיה השכר שלי בחודשים הבאים, זה תלוי באיך יתפתח העסק.
שינויים עתידיים עוד בערך שנה אני מסיימת לשלם על התואר, ההלוואה והרואה חשבון(זה יעבור ל750 לשנה) ואז זה יחסוך לי סביבות ה2750 בחודש, השכ"ד דירה שלי כנראה יעלה ל2,000 עוד כמה חודשים, יש סיכוי טוב שאני אפתח עסק עם חברות ואז זו גם הכנסה שלא ידועה.
יש לי כמה מחשבות לגבי העסק שלי, כרגע הוא שווה ערך לפרינלס, השעות שאני מכניסה = משכורת, אני רוצה להשתמש בעסק האישי שלי על מנת לייצר הכנסה פאסיבית ולהשתמש בעסק עם החברות כדי להפוך אותו לכמו פרילנס וככה להגדיל מקורות הכנסה.

אני חייבת להגיד שזה די מלחיץ אותי לכתוב את זה ולהיות בנאדם בוגר בכללי אבל אני חושבת שאני עושה בסדר סך הכל.

ברוכה הבאה ובהצלחה!
נשמע שאת בוגרת, מגובשת ומסודרת (בראש, מבחינת תכנון קדימה והבנה של המצב הנוכחי).
זה בהתייחס למשפט האחרון שלך.

יש לך אפשרות לעבוד במקצוע שלמדת ועוד עבודה כפרילנסרית, אני חושבת שהצעד המתבקש כשתחליטי לפתח את אחד משני אלה, הוא ללמוד יותר -
על תפעול של העסק.
הסטטיסטיקה בישראל על הצלחה של עסקים קטנים לא טובה, ואני חושבת שזה בעיקר בגלל התחושה ש"או שיש לך את זה או שאין לך את זה" במקום ללמוד בצורה מסודרת ולהיעזר באנשי מקצוע נכונים.
יש למעוף קורסים מעולים במחיר מסובסד.

אם העבודה העיקרית שלך לא מקדמת אותך מבחינה מקצועית אבל את עוד לא רוצה להשקיע בעסק שלך כעצמאית, בעיניי זה הזמן (או בעוד כמה חודשים, אחרי שאת קצת מתאוששת מהלימודים) למצוא לעצמך עבודה עיקרית כשכירה, שכן מקדמת אותך ברמה המקצועית.

אם אני כנה, זה מלחיץ אותי. בעיקר הקטע שיש לי מינוס וגם הלוואה
יופי, זה מאד חשוב להילחץ מדברים כאלה. אני רצינית!
ואת כנראה עושה הכל כדי לצאת מזה, אז כל הכבוד.
שכ"ד - 1.3 אלף
במקום לרשום את זה כהכנסה, עדיף שתתייחסי לזה כהקטנת הוצאה. (הייתי בטוחה שיש לך איזו דירונת בבעלותך לפני ההסבר המפורט).
חודש הבא זה החודש האחרון לשנה שתהיה לי הכנסה נוספת מהעסק שלי אלא אם כן אני אפעל על מנת למצוא מקור הכנסה אחר(מה שיקרה, תאחלו לי בהצלחה. אחרי חודשיים בכל מקרה אני זה יחזור וההכנסה תהיה בין 2-3 אלף)
לא הבנתי, אם זה החודש האחרון להכנסה מהעסק אז איך את חוזרת עוד חודשיים? את מתכוונת לשנה עברית? זה עסק שקשור בחינוך?
נשמע שאת בוגרת, מגובשת ומסודרת
גם לדעתי.
ברוכה הבאה!

ברוכה הבאה ובהצלחה!
נשמע שאת בוגרת, מגובשת ומסודרת (בראש, מבחינת תכנון קדימה והבנה של המצב הנוכחי).
זה בהתייחס למשפט האחרון שלך.

יש לך אפשרות לעבוד במקצוע שלמדת ועוד עבודה כפרילנסרית, אני חושבת שהצעד המתבקש כשתחליטי לפתח את אחד משני אלה, הוא ללמוד יותר -
על תפעול של העסק.
הסטטיסטיקה בישראל על הצלחה של עסקים קטנים לא טובה, ואני חושבת שזה בעיקר בגלל התחושה ש"או שיש לך את זה או שאין לך את זה" במקום ללמוד בצורה מסודרת ולהיעזר באנשי מקצוע נכונים.
יש למעוף קורסים מעולים במחיר מסובסד.

אם העבודה העיקרית שלך לא מקדמת אותך מבחינה מקצועית אבל את עוד לא רוצה להשקיע בעסק שלך כעצמאית, בעיניי זה הזמן (או בעוד כמה חודשים, אחרי שאת קצת מתאוששת מהלימודים) למצוא לעצמך עבודה עיקרית כשכירה, שכן מקדמת אותך ברמה המקצועית.
היי, א' תודה רבה על התגובה ועל האכפתיות שלך, אני ממש מעריכה את זה
ב'- לאחת החברות שאני פותחת איתן עסק יש כבר עסק שמתפקד ומניב רווחים טובים כבר כמה שנים אז יש לי גם הנחייה של מישהי שיותר מבינה בזה ממני. בנוסף, אני כל הזמן לומדת עוד על הנושא, אני ב2-3 שנים האחרונות למדתי על הנושא כדי להגיע לרגע הזה.
ג'- היתרון הכי גדול בעבודה העיקרית שלי היא שאני יכולה להשתמש ב60-85% מהזמן שאני שמה לדברים אחרים, בתואר הקדשתי את זה בעיקר ללמידה וכרגע יש לי את האפשרות להשתמש בזמן הזה לפיתוח העסק, בנוסף היא לא מעמיסה עליי לחץ נפשי, האנשים שם טובים ואני יכולה לעבוד לילות מה שנותן לי את שאר היום פנוי. זו הסיבה העיקרית שאני נשארת בעבודה הזו.
ד'-לגבי הקורסים במעוף, אני אבדוק על הנושא, תודה רבה!

יופי, זה מאד חשוב להילחץ מדברים כאלה. אני רצינית!
ואת כנראה עושה הכל כדי לצאת מזה, אז כל הכבוד.

במקום לרשום את זה כהכנסה, עדיף שתתייחסי לזה כהקטנת הוצאה. (הייתי בטוחה שיש לך איזו דירונת בבעלותך לפני ההסבר המפורט).

לא הבנתי, אם זה החודש האחרון להכנסה מהעסק אז איך את חוזרת עוד חודשיים? את מתכוונת לשנה עברית? זה עסק שקשור בחינוך?

גם לדעתי.
ברוכה הבאה!
היי, תודה רבה על התגובה! אני ממש מעריכה את זה
לגבי ההשתתפות בשכ"ד, זה פשוט עושה לי אישית סדר בראש אז ככה אני מעדיפה לרשום את זה, הלוואי והיתה לי דירה
כן, אני מורה פרטית לעיצוב גרפי
תודה רבה, אני שמחה להיות פה

אני חייבת להגיד שזה די מלחיץ אותי לכתוב את זה ולהיות בנאדם בוגר בכללי אבל אני חושבת שאני עושה בסדר סך הכל.
את צעירה, בתחילת דרכך, עם חוב קטן ומודעות. את כבר במקום מצויין - שיהיה המון בהצלחה.

קודם כל, כל הכבוד. את ממש ממש עושה בסדר בסך הכל. את חושבת ומחושבת.
הערה קטנה- בעיני החיסכון הוא לא הוצאה. אני מבין שקל יותר להכניס אותו שם כדי לעשות אותו ,אבל חיסכון הוא מה שנשאר אחרי ההוצאות. ועושים אותו רק אחרי שמאוזנים לגמרי.
הדבר הנכון הוא באמת להחזיר את ההלואה כמה שיותר מהר.
אני יודע שלהיות מבוגר זה קצת מלחיץ, אבל זה גם טוב:)

בת 24, סטודנטית לתקשורת חזותית.
ברוכה הבאה :)

רואה חשבון - 250
את יכולה להוריד את ההוצאה הזו לחלוטין ע״י שימוש בתוכנה כמו morning (לשעבר חשבונית ירוקה). יש להם אחלה תמיכה טכנית, אפשר להכניס לתוכנה את כל החשבוניות שאת מוציאה מול ההוצאות של העסק ולקבל דוח לדיווח למס הכנסה ומעמ. משם מה שנשאר זה להזין את הנתונים אחת לחודשים באתרים הרלוונטים (עכשיו שאני חושבת על זה בטח מדובר רק על מס הכנסה כי את כנראה עוסק פטור) .
את יכולה לקבוע תור מסודר למס הכנסה הקרוב למקום מגורייך, לקבל פעם אחת הדרכה מסודרת (הם מאוד נחמדים ועוזרים) ולעשות את הדיווח בעצמך אחת לחודשים. בנוסף אחת לשנה יש למס הכנסה שירות שבו עוזרים למלא את הדוח השנתי בחינם לגמרי. או לקחת רואה חשבון ספציפית לדוח השנתי.

בכל מקרה את נשמעת בחורה עם ראש על הכתפיים עם אחלה תוכנית. המון בהצלחה

ברוכה הבאה.
250 ש"ח לחודש לרואה חשבון?
למה?
היי, תודה רבה
וכי יש לי עסק, לשנה הראשונה(עוד 4 חודש) זה 250 לחודש ואחרי זה זה פשוט 750 גלובלי לשנה. גם הוא תמיד זמין לשאלות וזה מרגיע אותי מהבחינה הזו, רציתי מישהו להתייעץ איתו על הדברים הטכניים לפחות להתחלה.

ברוכה הבאה :)
תודה רבה
את יכולה להוריד את ההוצאה הזו לחלוטין ע״י שימוש בתוכנה כמו morning (לשעבר חשבונית ירוקה). יש להם אחלה תמיכה טכנית, אפשר להכניס לתוכנה את כל החשבוניות שאת מוציאה מול ההוצאות של העסק ולקבל דוח לדיווח למס הכנסה ומעמ. משם מה שנשאר זה להזין את הנתונים אחת לחודשים באתרים הרלוונטים (עכשיו שאני חושבת על זה בטח מדובר רק על מס הכנסה כי את כנראה עוסק פטור) .
אני אבדוק את זה, תודה רבה!
את יכולה לקבוע תור מסודר למס הכנסה הקרוב למקום מגורייך, לקבל פעם אחת הדרכה מסודרת (הם מאוד נחמדים ועוזרים) ולעשות את הדיווח בעצמך אחת לחודשים. בנוסף אחת לשנה יש למס הכנסה שירות שבו עוזרים למלא את הדוח השנתי בחינם לגמרי. או לקחת רואה חשבון ספציפית לדוח השנתי.
לא ידעתי שהם מציעים שירות כזה, זה ממש מדהים. לגבי לשכור רואה חשבון ספציפי לדוח אם אני אסתבך זה כנראה מה שאני אעשה.
בכל מקרה את נשמעת בחורה עם ראש על הכתפיים עם אחלה תוכנית. המון בהצלחה
שוב פעם תודה,
היו לך הרבה מאוד עצות מועילות ודברים שלא חשבתי עליהם בכלל, אני ממש מעריכה את זה

וכי יש לי עסק, לשנה הראשונה(עוד 4 חודש) זה 250 לחודש ואחרי זה זה פשוט 750 גלובלי לשנה
מה? העסק שלך אנטרפרייז? כל כולו כמה אלפים לשנה.
אני חושב שאת משלמת יותר מידי לרואה חשבון עבור עסק קטנצ'יק...

קודם כל, כל הכבוד. את ממש ממש עושה בסדר בסך הכל. את חושבת ומחושבת.
הערה קטנה- בעיני החיסכון הוא לא הוצאה. אני מבין שקל יותר להכניס אותו שם כדי לעשות אותו ,אבל חיסכון הוא מה שנשאר אחרי ההוצאות. ועושים אותו רק אחרי שמאוזנים לגמרי.
אני מבינה למה אתה מתכוון, הקטע אצלי שאם אני לא ארשום את זה אני אשכח, זה המינימום שאני מכניסה לחיסכון כל חודש, השתמשתי בחיסכון הזה כשהיו לי הוצאות לא צפויות שלא יכולתי לעמוד בהן בלי החיסכון הזה.

הדבר הנכון הוא באמת להחזיר את ההלואה כמה שיותר מהר.
אני לגימרה מסכימה איתך, אני רוצה להתאזן טיפה יותר לפני שאני מעיפה אותה, כי עדיין נשאר בה סכום מכובד אז בהזדמנות הראשונה אני אשלם אותה.
אני יודע שלהיות מבוגר זה קצת מלחיץ, אבל זה גם טוב:)
חח, תודה רבה

אני רוצה לדבר על משהו שאני חווה כרגע ואני קצת מבולבלת בנודע למה הדרך הכי טובה להתקדם, אשמח למחשבות שלכם בנושא.

אני רוצה לפרוש מהתואר, אני ממש בסוף ויש לי כמה קורסים לסוף אבל אני לא יכולה לנער את ההרגשה שאני רוצה להשקיע את הזמן הזה בלפתח הכנסה פאסיבית ואני מרגישה שזה מאט אותי ואני רוצה לעבוד על זה בקצב.
יש לי רעיונות להכנסות פאסיביות שאני רוצה לפתח, אני רוצה לפתח כמה קווים, להגדיל מקורות הכנסה ולהתחיל להניע את הגלגל ואני מרגישה שזה תוקע אותי.
כי מצד אחד זו ההרגשה שלי, אני רוצה להתחיל ואני עכשיו בשלב שאני חוקרת ומבינה איך לחקור את השוק ולמצוא נישה ולפרסם וכל זה ויש לי את כל הידע העיצובי אז אני בכמה שעות יכולה לבנות לי אתר, פרופילים ברשתות החברתיות ולהתחיל להגדיל חשיפה אני פשוט רוצה להקדיש לזה את כל הזמן שלי.
מצד שני, נשארו לי בערך 5 קורסים לסיום התואר, שזה אומר סביבות ה3 קורסים בסימסטר שזה מאוד בקטנה אבל אני צריכה להכריח את עצמי לעשות את זה, קשה לי ללמוד משהו שאני כבר הבנתי את הקונספט שלי.

אני באמת חושבת שמה שיקרה בסוף זה שאני אסיים את התואר כי כבר התחייבתי להתליך, ואני אפתח את ההכנסה הפאסיבית שלי תוך כדי.
זה פשוט מתסכל, אני מרגישה שאני רוצה לרוץ ספרינט אבל מכריחים אותי לרוץ מרתון. אני יודעת מה הולך לקרות, אני אסיים את התואר, אבל אני עדיין רוצה לדבר על זה.

אני רוצה לדבר על משהו שאני חווה כרגע ואני קצת מבולבלת בנודע למה הדרך הכי טובה להתקדם, אשמח למחשבות שלכם בנושא.

אני רוצה לפרוש מהתואר, אני ממש בסוף ויש לי כמה קורסים לסוף אבל אני לא יכולה לנער את ההרגשה שאני רוצה להשקיע את הזמן הזה בלפתח הכנסה פאסיבית ואני מרגישה שזה מאט אותי ואני רוצה לעבוד על זה בקצב.
יש לי רעיונות להכנסות פאסיביות שאני רוצה לפתח, אני רוצה לפתח כמה קווים, להגדיל מקורות הכנסה ולהתחיל להניע את הגלגל ואני מרגישה שזה תוקע אותי.
כי מצד אחד זו ההרגשה שלי, אני רוצה להתחיל ואני עכשיו בשלב שאני חוקרת ומבינה איך לחקור את השוק ולמצוא נישה ולפרסם וכל זה ויש לי את כל הידע העיצובי אז אני בכמה שעות יכולה לבנות לי אתר, פרופילים ברשתות החברתיות ולהתחיל להגדיל חשיפה אני פשוט רוצה להקדיש לזה את כל הזמן שלי.
מצד שני, נשארו לי בערך 5 קורסים לסיום התואר, שזה אומר סביבות ה3 קורסים בסימסטר שזה מאוד בקטנה אבל אני צריכה להכריח את עצמי לעשות את זה, קשה לי ללמוד משהו שאני כבר הבנתי את הקונספט שלי.

אני באמת חושבת שמה שיקרה בסוף זה שאני אסיים את התואר כי כבר התחייבתי להתליך, ואני אפתח את ההכנסה הפאסיבית שלי תוך כדי.
זה פשוט מתסכל, אני מרגישה שאני רוצה לרוץ ספרינט אבל מכריחים אותי לרוץ מרתון. אני יודעת מה הולך לקרות, אני אסיים את התואר, אבל אני עדיין רוצה לדבר על זה.
יהיה לך מספיק זמן לספרינט אחרי שתסיימי את המרתון. את כבר בקילומטר ה-40. כולה עוד 2.

את צריכה לקחת בחשבון את העלות של ההחלטה. אם תחליטי לסיים את התואר תקדישי חצי שנה קלילה ויש לך תואר ביד ואחריו תוכלי להקדיש חיים שלמים לפיתוח הכנסה פסיבית.

מצד שני אם תפרשי עכשיו יהיה לך קשה הרבה יותר להשלים את התואר. תמשכי עד הסוף. תואר הוא תנאי כניסה להמון מקומות בחיים.

זו החלטה אישית
אני מציע לא לפרוש מהתואר אלא אם כן צפויה לך בוננזה. חשבי על הזמן, הכסף והמאמץ שהשקעת למול איזה סכום?
את בישורת האחרונה של הלימודים ואת לא יודעת איפה בחיים התואר הזה ייתן לך את הייתרון מול מועמד אחר, בתנאי קבלה למוסד או אפילו בתוספת שכר.

מנסיון אישי - זוגתי עשתה תואר ״סתם שיהיה״ בלימודי ערב כשכבר היתה לה קריירה מצליחה. לאחר שנים תואר היה תנאי סף לקבלת ויזת עבודה (highly skilled migrant) למשרה שרצתה בחו״ל.

כל הכבוד על המסע!
באיזה תחום העסק? אולי ליושבי הפורום יהיו רעיונות לדרכים להפוך אותו ליותר פסיבי

Back
למעלה