• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מנעול אופניים

Ben Dover

משתמש רגיל
דירוג
885
שלום רב,

יש לי אופני הרים (עלו בערך 3K ש"ח) שלאחרונה החלטתי להשתמש בהן גם בעיר במקום לקנות זוג נוסף.
מכיוון שבתל אביב יש גניבות רבות של אופניים, אני רוצה להבין מראש כיצד להתגונן.

כמובן שלא אקשור את האופניים באמצע הרחוב ללא השגחה בשום מצב, אבל עדיין, אצטרך מנעול טוב.

למישהו יש המלצות על מנעולי/שרשראות אופניים טובים?
עוד טיפים לשמירה על האופניים מפני גניבות בגוש דן?

שלום רב,

יש לי אופני הרים (עלו בערך 3K ש"ח) שלאחרונה החלטתי להשתמש בהן גם בעיר במקום לקנות זוג נוסף.
מכיוון שבתל אביב יש גניבות רבות של אופניים, אני רוצה להבין מראש כיצד להתגונן.

כמובן שלא אקשור את האופניים באמצע הרחוב ללא השגחה בשום מצב, אבל עדיין, אצטרך מנעול טוב.

למישהו יש המלצות על מנעולי/שרשראות אופניים טובים?
עוד טיפים לשמירה על האופניים מפני גניבות בגוש דן?
אם אתה נוסע בתל-אביב אז אני ממליץ לך על תל-אופן. עולה 240 שח לשנה (או 280 אם אתה אין לך דיגיתל) ואם הנסיעות שלך לא עוברות 30 דק אז לא תשלם יותר מזה. אם אתה צריך יותר מ30 דק אפשר להחנות בתחנה ולקחת מחדש וזה מתאפס.
אני משתמש רק בהן מ2011. לא טובות כמו אופני ההרים שלך כנראה אבל זולות מאוד ועושות את העבודה בעיר. עוד יתרון זה שאתה לא תלוי בהן (יכול לקחת רק לכיוון אחד).

@cypriano de rore
תודה על התשובה.
אני מכיר את הפיתרון הזה, לצערי אני גר מחוץ לרדיוס פריסת התחנות שלהם.

אין כזה דבר מנעול עמיד. את כולם ניתן לחתוך תוך 3 שניות עם הציוד המתאים.
יש שרשרת אחת תוצרת גרמניה ששכתי את שם היצרן שעמידה להכול אבל עולה בערך כמו האופניים...
וגם אם לא יצליחו לחתוך את המנעול אפשר לפרק גלגלים בכמה שניות.
אז אצטרף להמלצתו של @cypriano de rore
אם אתה נוסע בתל-אביב אז אני ממליץ לך על תל-אופן

Mobike, יותר יקר מתלאופן (4.5 שקל לחצי שעה) אבל אפשר לזרוק את האופניים איפה שבא לך (כל עוד לא מפריע להולכי רגל) והם נמצאים בכל חור בתל אביב.

Mobike, יותר יקר מתלאופן (4.5 שקל לחצי שעה) אבל אפשר לזרוק את האופניים איפה שבא לך (כל עוד לא מפריע להולכי רגל) והם נמצאים בכל חור בתל אביב.
איך הם במזרח רמת גן/גבעתיים?

אין כזה דבר מנעול עמיד. את כולם ניתן לחתוך תוך 3 שניות עם הציוד המתאים.
יש שרשרת אחת תוצרת גרמניה ששכתי את שם היצרן שעמידה להכול אבל עולה בערך כמו האופניים...
וגם אם לא יצליחו לחתוך את המנעול אפשר לפרק גלגלים בכמה שניות.
אז אצטרף להמלצתו של @cypriano de rore
הוא ביקש מנעול טוב, לא משהו שיעמוד בפני תוכי (ספריים מכניים) גדול..
ולגבי תוכי - אם המנעול קטן ואין מרווח משמעותי בין האופניים למנעול שבו אפשר להכניס את התוכי - יהיה מאוד קשה לפרוץ אותו.

לדעתי אתה צריך משהו שהוא good enough, לא משהו שיעמוד בפני מטר מטאורים

אני גר בגבעתיים וממה שיצא לי לראות מטיולי רגלי לר"ג הם נמצאים בכמות הרבה יותר גדולה בר"ג מאשר בגבעתיים עצמה. אפשר להוריד את האפליקציה ולראות את פיזור האופניים באיזור שלך, נותן אינדיקציה די טובה.

אני גר בגבעתיים וממה שיצא לי לראות מטיולי רגלי לר"ג הם נמצאים בכמות הרבה יותר גדולה בר"ג מאשר בגבעתיים עצמה. אפשר להוריד את האפליקציה ולראות את פיזור האופניים באיזור שלך, נותן אינדיקציה די טובה.
ואו עכשיו בדקתי והפריסה שלהם באזור שלי מעולה! יש עשרות אופניים במרחק 5 דקות הליכה.

זה מאפשר לי לא לקנות מנעול בכלל ולהשתמש באופניים שלי כאשר אני נוסע לחבר/עסק שמאפשר להכניס את האופניים לבפנים (רוב המקרים) ובשאר המקרים להשתמש ב- Mobike.

תודה רבה! חסכת לי 300 שח על מנעול!

זה מאפשר לי לא לקנות מנעול בכלל ולהשתמש באופניים שלי כאשר אני נוסע לחבר/עסק שמאפשר להכניס את האופניים לבפנים (רוב המקרים) ובשאר המקרים להשתמש ב- Mobike.
ואני באתי לענות לך על מנעול וכו' ולכתוב הרבה כהרגלי :lol:

אם יש מנעול טוב, אם שיטת הקשירה היא מעולה, ואם מתנהגים באחריות ומתוך מחשבה - אז מן הסתם המטרה היא שהם ישארו ללא השגחה...
מה תעשה? תשב ותצפה עליהם מהמרפסת או דרך חלון הראווה של המספרה? :|
לא הבנתי.

אם אתה מבין בזה משהו עדיין אשמח לשמוע. ייתכן ובכל זאת אקנה בעתיד הקרוב.
אתה תמיד יכול לענות לאחרים שזה מסקרן אותם :)
אם זה יכול לעזור ויש סבלנות לקרוא (...), אז בכיף :)
בזמנו עשיתי על זה סקר שוק די רציני, כולל חפירה בכל מיני בלוגים, השוואה בין חברות שונות, סוגי קשירה וכו' וכו' ואז עוד הרבה וכו'..
יש לך פה | פה | פה אחלה מאמרים בעברית שאני אפילו זוכר שקראתי שוואלה אם אתה בעניין כדאי שתקדיש להם איזה רבע שעה מזמן הקריאה שלך.

אעתיק ברשותכם תגובה מאתר אחר שבו עניתי למישהו ששאל על מנעול לאופניים ואז גם ענו לו בדיל מצויין עם מחיר מעולה...
הנה התשובה שלי באתר ההוא:
"רשמת אופניים חשמליים, אז אני מניח שמדברים על סביבות ה- 4K ש"ח ולא על אופני כביש/שטח של מעל 10K וכו'... כל מה שאכתוב הוא לפי ההנחה המוקדמת הזו:
בוא אני אעשה לך את זה ממש ממש קל.
יש לי ניסיון רציני בגניבות ונתקלתי בחיי בלא מעט מקרי גניבה של אופניים. כמה מהם ממש מתחת לאף שלי בזמן שישנתי מול החלון של הסלון בקומת הקרקע.. גרתי מספר שנים בדרום תל אביב בבניין משותף, באריתראה לנד של האריתראה לנד. בחיי, שיא הטינופת.
לשכנים בבניין שלי גנבו 4 זוגות אופניים חשמליים. מהבניין. מתחת לאף. בצהריים גם.
תוסיף עוד 2 מכרים עם אופניים חשמליות שנגנבו. אחד בים. אחד בבניין שלו.
בשלי לא נגעו.
למה? כי אני כזה מפחיד ומאיים?
לא. כי אני מאשים תמיד, אבל תמיד, את בעל האופניים. תמיד את בעל האופניים. הגנבים הם לא הפונקציה.
על טיפשות משלמים. והמחיר הוא בסביבות ה- 4K ש"ח במקרה הסבבה.
שורה תחתונה:
1.
תרכוש את הקריפטונייט הכתום הארוך (Kryptonite – Evolution™ Series 4 LS), הוא עולה בסביבות ה- 300 ש"ח בערך. הוא יעשה את העבודה בהחלט. אם תקפיד על כל שאר ההוראות, לא יתעסקו לך איתו ואני חותם על זה. לגנבים לא שווה. הם יודעים מה הוא שווה.
חבל על הכסף וההשקעה שלך בלרכוש את הקריפטונייט הצהוב שהוא יקר בכמעט פי 2 ואפילו שמחוסם יותר ועבה ורציני יותר - הוא הגזמה, אין בו צורך. אף אחד לא יגיע עם מסור דיסק לפרוץ לך את האופניים החשמליות ולנסות לשבור לקריפטונייט כתום את הצורה... לא יקרה.
2. תמיד (אבל תמיד!) קח איתך את הסוללה, ולא משנה לאן.
הסוללה שווה חצי מהאופניים. ובמילים אחרות - אופניים עם סוללה שוות פי 2 לעומת אופניים בלי סוללה.
החנת, נעלת, קפצת לבנק 5 דקות או למכולת לרכוש סיגריות והאופניים יצאו מטווח הראיה שלך?... קח את הסוללה!
לא תיקח? על אחריותך.
3. תמיד (אבל תמיד!) קח איתך את כיסא האופניים, ולא משנה לאן.
אופניים בלי כיסא מעצבנות ומעיקות וגם כשמסתובבים איתם לאחר הגניבה הם מעלות תהיות ושאלות. גנבים לא ישמחו להתעסק עם זה (יהיו כאלו שיביאו אותם את הכיסא).
4. כלל ברזל והכלל המשלים הכי חשוב - אם יש אפשרות, תמיד, תמיד (אבל תמיד!!!) תחנה את האופניים החשמליות ליד אופניים חשמליות אחרות שקשורות חרא הרבה יותר ממך.
אני כל פעם שקשרתי, ממש חיפשתי דוגמא מצויינת לאיך לא לקשור אופניים והחנתי ממש לידם. ידעתי ששלי מוגנות בצורה הזו באופן הכי פסיכולוגי Cost effective שאפשר... זה הכלל הכי חשוב, פתרון הקסם. תן לגנבים להחליט לבד, ובקלות רבה, למי יותר קל לפרוץ. מאוד פשוט. הם בני אדם והם עושים ניהול סיכונים בצורה די אוטומאטית.
5. תמיד קשור את האופניים למשהו שיהיה מאוד קשה לפרק, עמוד חשמל, גדר רצינית ולא לאיזה תומך פקקטה או איזה ברזלון עלוב.
אם העמוד שאליו אתה קושר הוא חלש יותר מהמנעול שלך - לא עשית כלום בנאדם.

בקיצר, קנה את הקריפטונייט הכתום (הוא באמת מעולה ומוכח בשטח), תקפיד על הכללים (אבל תקפיד יא ראבק! תחסוך עוגמת נפש לעצמך) ותהנה מהם.
לא יגנבו לך אותם אם תקפיד.
כמה רציתי לומר "אמרתי לך" לאלו שגנבו להם אצלי בבניין. חראם עליהם. באמת שהיה אכפת לי מהם... שמתי להם פתקים על דעת עצמי על הכידון של האופניים (פאקינג ישבתי וכתבתי פתק ארוך עם הסברים והכל!), עצרתי אותם והסברתי להם, ניסיתי לדבר איתם על זה, לגרום לפעולה... הסברתי להם על מנעולים, רמות ביטחון, כללים... על המנעולים שרשרת לא מחוסמת זבלה שהם קנו ב- 100 ש"ח מהחנות בעקיצה (לבעל החנות אין את המפתח?) לאופניים שעלו להם 4K ש"ח...
אין עם מי לדבר. כואב הלב. הזכרת לי וזה עצוב."

גנבנו לי אופניים.
ברגע שגונבים לך אופניים, אתה הופך להיות למומחה מנעולים וקשירות.
יותר מזה, לפי איך שאחרים קושרים את האופניים שלהם, אפשר לומר למי כן גבנו אופניים ולמי עדיין לא.

לאחר מחקר רב, הזמנתי את שרשרשת מאוד מסיבית של חברת Pragmasis. ניתן להוסיף לה את אחד המנועלים הכי טובים בעולם - של חברת Squire.
אתה מוזמן להתרשם בווידאו הזה :
https://www.youtube.com/watch?v=SDBRI3cgw1o&t=392s

כמו כן, הזמנתי הברגה מיוחדת לגלגלים, קידון וכיסא שניתן לפתוח אותה רק עם מפתח מותאם.
https://www.youtube.com/watch?v=ouKXZ4UQ2Lk

ולקינוח קניתי שרשרת "לייט" בשביל לקשור במקומות יחסית בטוחים, כי ההתעסקות עם הפרגמסיס דיי מעיקה.

ברור לי שאם מספיק רצון עדיין אפשר לגנוב לי את האופניים - אבל הגנב יצטרך לעבוד קשה, קשה מאוד.

לאחר מחקר רב, הזמנתי את שרשרשת מאוד מסיבית של חברת Pragmasis. ניתן להוסיף לה את אחד המנועלים הכי טובים בעולם - של חברת Squire.
אתה מוזמן להתרשם בווידאו הזה :
https://www.youtube.com/watch?v=SDBRI3cgw1o&t=392s

כמו כן, הזמנתי הברגה מיוחדת לגלגלים, קידון וכיסא שניתן לפתוח אותה רק עם מפתח מותאם.
https://www.youtube.com/watch?v=ouKXZ4UQ2Lk
יפה מאוד קפטיין!
לא חשבתי בכלל לציין את המותגים האלו... מחקר שוק מעמיק ורציני עשית אם הגעת אליהם.
אגב, איך הזמנת? אמאזון? שילוח צד ג'?...
ומצטער לשמוע על האופניים... כאב לב.
אני חושב שבכל העניין הזה של מנעולנות - כדאי מאוד לקחת בחשבון עלות מול תועלת:
אופני כביש קרבון ברמת מחיר של 30K נניח - הייתי הולך על הגישה שלך. וגם לא הייתי מעז להחנות אותם חניית לילה מחוץ לבית.
אופניים חשמליים של חברת שוקי מדבוקי ב- 3K - היתי הולך על קריפטונייט איכותי או מנעול אחר שהוא "מספיק טוב".

חייב להבין שזה לא רק המנעול. זה גם לגמרי כל השאר.
את המנעול הייתי שם על רמה של 50% חשיבות. וכל השאר עוד 50% חשיבות.
וכמובן גם עם כל בילבולי השכל - תלוי באיזה כלי רכב ובאילו אופניים מדובר. לא יעזור.
מי שסומך ידיו רק על הקשירה ורק על המנעול עושה טעות גם באופניים של 200 ש"ח.
המנעול הוא רק רובד אחד של הגנה על האופניים, ביחד עם כל שאר הכללים שטרחתי לרשום... בדיוק כמו שקצבת הזיקנה היא רק רובד אחד של כספי הפרישה ולא נזניח את כל השאר (קרן פנסיה, תיק השקעות וכו').

אופני כביש קרבון ברמת מחיר של 30K נניח - הייתי הולך על הגישה שלך
קח בחשבון שהשרשרת שוקלת כמו עשרה זוגות אופניים כאלה ואולי לסיבובים בעיר עדיף כבר לרכוש עוד זוג פשוט יותר עם מנעולצ'יק רגיל יותר

אם יש מנעול טוב, אם שיטת הקשירה היא מעולה, ואם מתנהגים באחריות ומתוך מחשבה - אז מן הסתם המטרה היא שהם ישארו ללא השגחה...
מה תעשה? תשב ותצפה עליהם מהמרפסת או דרך חלון הראווה של המספרה? :|
לא הבנתי.

אם זה יכול לעזור ויש סבלנות לקרוא (...), אז בכיף :)
בזמנו עשיתי על זה סקר שוק די רציני, כולל חפירה בכל מיני בלוגים, השוואה בין חברות שונות, סוגי קשירה וכו' וכו' ואז עוד הרבה וכו'..
יש לך פה | פה | פה אחלה מאמרים בעברית שאני אפילו זוכר שקראתי שוואלה אם אתה בעניין כדאי שתקדיש להם איזה רבע שעה מזמן הקריאה שלך.

אעתיק ברשותכם תגובה מאתר אחר שבו עניתי למישהו ששאל על מנעול לאופניים ואז גם ענו לו בדיל מצויין עם מחיר מעולה...
הנה התשובה שלי באתר ההוא:
"רשמת אופניים חשמליים, אז אני מניח שמדברים על סביבות ה- 4K ש"ח ולא על אופני כביש/שטח של מעל 10K וכו'... כל מה שאכתוב הוא לפי ההנחה המוקדמת הזו:
בוא אני אעשה לך את זה ממש ממש קל.
יש לי ניסיון רציני בגניבות ונתקלתי בחיי בלא מעט מקרי גניבה של אופניים. כמה מהם ממש מתחת לאף שלי בזמן שישנתי מול החלון של הסלון בקומת הקרקע.. גרתי מספר שנים בדרום תל אביב בבניין משותף, באריתראה לנד של האריתראה לנד. בחיי, שיא הטינופת.
לשכנים בבניין שלי גנבו 4 זוגות אופניים חשמליים. מהבניין. מתחת לאף. בצהריים גם.
תוסיף עוד 2 מכרים עם אופניים חשמליות שנגנבו. אחד בים. אחד בבניין שלו.
בשלי לא נגעו.
למה? כי אני כזה מפחיד ומאיים?
לא. כי אני מאשים תמיד, אבל תמיד, את בעל האופניים. תמיד את בעל האופניים. הגנבים הם לא הפונקציה.
על טיפשות משלמים. והמחיר הוא בסביבות ה- 4K ש"ח במקרה הסבבה.
שורה תחתונה:
1.
תרכוש את הקריפטונייט הכתום הארוך (Kryptonite – Evolution™ Series 4 LS), הוא עולה בסביבות ה- 300 ש"ח בערך. הוא יעשה את העבודה בהחלט. אם תקפיד על כל שאר ההוראות, לא יתעסקו לך איתו ואני חותם על זה. לגנבים לא שווה. הם יודעים מה הוא שווה.
חבל על הכסף וההשקעה שלך בלרכוש את הקריפטונייט הצהוב שהוא יקר בכמעט פי 2 ואפילו שמחוסם יותר ועבה ורציני יותר - הוא הגזמה, אין בו צורך. אף אחד לא יגיע עם מסור דיסק לפרוץ לך את האופניים החשמליות ולנסות לשבור לקריפטונייט כתום את הצורה... לא יקרה.
2. תמיד (אבל תמיד!) קח איתך את הסוללה, ולא משנה לאן.
הסוללה שווה חצי מהאופניים. ובמילים אחרות - אופניים עם סוללה שוות פי 2 לעומת אופניים בלי סוללה.
החנת, נעלת, קפצת לבנק 5 דקות או למכולת לרכוש סיגריות והאופניים יצאו מטווח הראיה שלך?... קח את הסוללה!
לא תיקח? על אחריותך.
3. תמיד (אבל תמיד!) קח איתך את כיסא האופניים, ולא משנה לאן.
אופניים בלי כיסא מעצבנות ומעיקות וגם כשמסתובבים איתם לאחר הגניבה הם מעלות תהיות ושאלות. גנבים לא ישמחו להתעסק עם זה (יהיו כאלו שיביאו אותם את הכיסא).
4. כלל ברזל והכלל המשלים הכי חשוב - אם יש אפשרות, תמיד, תמיד (אבל תמיד!!!) תחנה את האופניים החשמליות ליד אופניים חשמליות אחרות שקשורות חרא הרבה יותר ממך.
אני כל פעם שקשרתי, ממש חיפשתי דוגמא מצויינת לאיך לא לקשור אופניים והחנתי ממש לידם. ידעתי ששלי מוגנות בצורה הזו באופן הכי פסיכולוגי Cost effective שאפשר... זה הכלל הכי חשוב, פתרון הקסם. תן לגנבים להחליט לבד, ובקלות רבה, למי יותר קל לפרוץ. מאוד פשוט. הם בני אדם והם עושים ניהול סיכונים בצורה די אוטומאטית.
5. תמיד קשור את האופניים למשהו שיהיה מאוד קשה לפרק, עמוד חשמל, גדר רצינית ולא לאיזה תומך פקקטה או איזה ברזלון עלוב.
אם העמוד שאליו אתה קושר הוא חלש יותר מהמנעול שלך - לא עשית כלום בנאדם.

בקיצר, קנה את הקריפטונייט הכתום (הוא באמת מעולה ומוכח בשטח), תקפיד על הכללים (אבל תקפיד יא ראבק! תחסוך עוגמת נפש לעצמך) ותהנה מהם.
לא יגנבו לך אותם אם תקפיד.
כמה רציתי לומר "אמרתי לך" לאלו שגנבו להם אצלי בבניין. חראם עליהם. באמת שהיה אכפת לי מהם... שמתי להם פתקים על דעת עצמי על הכידון של האופניים (פאקינג ישבתי וכתבתי פתק ארוך עם הסברים והכל!), עצרתי אותם והסברתי להם, ניסיתי לדבר איתם על זה, לגרום לפעולה... הסברתי להם על מנעולים, רמות ביטחון, כללים... על המנעולים שרשרת לא מחוסמת זבלה שהם קנו ב- 100 ש"ח מהחנות בעקיצה (לבעל החנות אין את המפתח?) לאופניים שעלו להם 4K ש"ח...
אין עם מי לדבר. כואב הלב. הזכרת לי וזה עצוב."
היי,תודה על השרשור המצוין! (מצטער על ההעלאה באוב של שרשור ישן,לא מצאתי אחד חדש יותר ונראה שמי שהגיב פה מבין בתחום).
יש לי שאלה בנושא:
יש לי אופניים חשמליים מדגם מגנום (עלו כ5K). לחבר שלי יש אופניים חשמליים טיפה שונים שעלו כ7K.
אחרי שגנבו לי פעם אחת מתחת לבית דגם זהה למה שיש לי (היה קשור למעקה המדרגות עם שרשרת פלדה,נעלם בין לילה יחד עם השרשרת - ואני גר בהרצליה,לא דרום תל אביב) אני נועל את האופניים במקלט. עם זאת,כשאני נוסע איתן לתל אביב או לקניות,אני רוצה להגן עליהן מגניבה,כך שתכננתי ללכת על הקריפטונייט הכתום.
ראיתי שקריפטונייט השיקו (די מזמן בארה"ב ועכשיו גם בארץ) תכנית כיסוי גניבות (https://shop.kryptonitelock.com/atpo_landing_pages/register-for-anti-theft-en.html?origin=en.html) שנותנת תמורת סכום די זול כיסוי למקרה גניבה (על פי תנאי התכנית - https://www.kryptonitelock.com/en/policy/terms-and-conditions.html - נראה שאופניים חשמליים מסווגים כbike,כך שהם מכוסים במלואם - למעט הסוללה - גם על ידי הקריפטונייט הכתום - דרגה 8 מכסה עד 2700 יורו, שזה מספיק לגמרי במקרה שלי).
למישהו יש ניסיון עם זה ויודע להגיד כמה הכיסוי הזה שווה? (מן הסתם מבחינתי הוא לא תחליף לכל מה שנאמר כאן,כן הייתי שמח לדעת אם יש מה לבנות על זה במקרה של גניבה). למשל אני רואה שהם עלולים לדרוש צילום של המנעול הפרוץ - הגנבים לרוב לא לוקחים את המנעול איתם אחרי פריצה?
תודה!

נערך לאחרונה ב:

נושאים דומים

Back
למעלה