• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מניית Arcimoto

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,048
חברה קטנה שמייצרת רכבים חשמליים מיוחדים שהיא קוראית להם Fun Utility Vehicles, והטיקר של המניה בהתאם FUV.
שמתי עליה עין מכמה סיבות עיקריות:
- Ross Gerber מאד אוהב את החברה, את הרכבים שהם בונים ואת והבעלים של החברה. הוא מחזיק אותה בקרן שלו GK באחוז קטן (כ-0.8%), וככה הכרתי את החברה.
- Sandy Munro מייעץ לחברה כדי להביא אותם ל-mass production והם בונים מפעל יעודי לזה. מי שמכיר את מונרו יודע שהוא שם דבר בתעשיית הרכבים החשמליים, לעיתים מכונה expert of experts. החותמת שלו והתרומה שלו לחברה, הם ערכיים מאד.
- שווי השוק של החברה הוא פצפון 460 מיליון דולר. רק לשם השוואה, ריוויאן רוצה להנפיק בכ-60 מיליארד דולר, ולוסיד נסחרת בכ-60 מיליארד דולר, שתיהן מסרו רק מספר זעום של רכבים ללקוחות (ריוויאן כ-100+, לוסיד כמה עשרות). גם לארקימוטו אין כרגע יותר ממאה ומשהו רכבים שיוצרו, אבל הם פחות ממאית משווי השוק של החברות האחרות.

לא התעמקתי יותר מדי בחברה, וגם אין כל כך הרבה מידע עליהם כמו על החברות האחרות שיש עליהן הרבה יותר עניין.
הרכבים שהם מייצרים לא ״סטנדרטיים״, והשימושים שלהם הם בעיקר לשימושים מסחריים, ולא לרכב פרטי.
מה שבעיקר מושך אותי לחברה הזאת זה עד כמה קטנה היא במארקט קאפ, והמחשבה שאם הם מגיעים לאיזו שהיא סקאלה נורמלית של mass production ורווחיות, אז שוק הרכבים החשמליים הוא כה גדול שהם חייבים לקבל שווי שוק הרבה יותר גדול מ-400 מ״ד.

האם לדעתכם יש פה 10 bagger פוטנציאלי? אשמח לשמוע עוד מחשבות.

יש לי פוזיציה ישירה קטנה מאד בחברה עם cost basis של 10$.

@Leo1 מעניין אותך לחפור פנימה?

מה גרם למניה לקפוץ ל-32$ ולהיחתך ב-75%?

מה גרם למניה לקפוץ ל-32$ ולהיחתך ב-75%?

בפברואר כל שוק המניות היה באקסטזה. תבחר מניה, בעיקר מניית צמיחה (גם בתחום ה EV) ותראה מה קרה לה בפברואר.

• אהבתי
Reactions: HHH
הסתכלתי על האתר של החברה, נראה ממש מגניב אבל יקר! הרכב הכי זול ב 18,000$, אם אני לא טועה טסלה הכי זולה עולה 40,000$...

@Leo1 מעניין אותך לחפור פנימה?
אין לי שמץ של מושג לגבי זה, וצריך לחפור בזה הרבה כדי להגיע למסקנה כלשהי. אני לא רואה סיבה טובה לעשות זאת.
בפברואר כל שוק המניות היה באקסטזה. תבחר מניה, בעיקר מניית צמיחה (גם בתחום ה EV) ותראה מה קרה לה בפברואר.
זה סימן אזהרה, והייתי נזהר מאוד מלקנות מניות, שזאת הסיבה שהן עלו.

מה שיותר מעניין אותי הוא לראות מישהו שמציג טיעון חזק ומגובש למה לדעתו מניה מסוימת הולכת לעלות דרמטית או לרדת דרמטית. חברות גדולות, שיש עליהן הרבה מידע גם מעניינות יותר לדעתי.

הסתכלתי על האתר של החברה, נראה ממש מגניב אבל יקר! הרכב הכי זול ב 18,000$, אם אני לא טועה טסלה הכי זולה עולה 40,000$...
כן זאת אחת הביקורות. מאמין שהמחיר ירד עם ייצור המוני (כרגע הכל ידני). וגם בלי קשר למחיר, הרכב עצמו שימושי לדברים מסויימים שבהם אתה פשוט לא רוצה סדאן. למשל שליחים, כרכב השכרה לפנאי ועוד.

• אהבתי
Reactions: HHH
חברות גדולות, שיש עליהן הרבה מידע גם מעניינות יותר לדעתי.
ויש לך פחות יתרון של מידע עליהן לעומת חברות קטנות וגם קשה יותר למחיר שלהם לזוז.

והייתי נזהר מאוד מלקנות מניות, שזאת הסיבה שהן עלו.
זה לא הסיבה להשקיע בה. היא פשוט מניה קטנה מאד וולטילית מאד, שזזה הרבה בתחום חם בשוק מטורף (בפברואר).

וצריך לחפור בזה הרבה כדי להגיע למסקנה כלשהי. אני לא רואה סיבה טובה לעשות זאת.
אין ארוחות חינם. הפוטנציאל פה הוא כי שווי השוק של החברה מאד קטן בתחום מאד חם וגדל. כמעט אף אחד לא מכיר אותה והיא לפני גידול שינבע מייצור המוני. כשזה יקרה יהיה מאוחר מדי. השאלה אם עכשיו זה זמן טוב מבחינת פרופיל סיכון תשואה.

ויש לך פחות יתרון של מידע עליהן לעומת חברות קטנות וגם קשה יותר למחיר שלהם לזוז.
זאת אמרה ששמעתי הרבה, ולדעתי זאת טעות. הניסיון שלי הוא בדיוק הפוך. ככל שמשהו גדול יותר, ויש עליו יותר מידע, כך אני מרגיש שיש לי בו יותר יתרון. על דברים קטנים חסר לי מידע, ואני נמצא בחיסרון לעומת השוק. זה גם לא רק אני. תראו את כל אלה שהרוויחו פה מטסלה. זאת לא בדיוק חברה זניחה, שאף אחד לא שמע עליה.
זה לא הסיבה להשקיע בה. היא פשוט מניה קטנה מאד וולטילית מאד, שזזה הרבה בתחום חם בשוק מטורף (בפברואר).
אבל זאת כן סיבה להיזהר איתה במיוחד.
אין ארוחות חינם. הפוטנציאל פה הוא כי שווי השוק של החברה מאד קטן בתחום מאד חם וגדל. כמעט אף אחד לא מכיר אותה והיא לפני גידול שינבע מייצור המוני. כשזה יקרה יהיה מאולר מדי. השאלה אם עכשיו זה זמן טוב מבחינת פרופיל סיכון תשואה.
יש המון חברות קטנות, שפיתחו כל מני מוצרים וגם מוכרים קצת. רובן נכשלות כי המוצר שלהן מתגלה כלא מספיק אטרקטיבי. יש המון מאמרים למה חברה כזאת או אחרת תצליח, שנשמעים משכנעים מאוד, אבל למרות זאת הן נכשלות. אם יש מישהו שיודע לזהות את אלה שיצליחו, כשהן עוד ממש קטנות, כל הכבוד לו. אני לא יודע לעשות זאת. אם למישהו יש טיעון מוצק ומשכנע, אני יכול לשמוע ולראות אם אני יכול להתייחס. הרבה יותר קל יהיה אבל לדון בחברות גדולות.

עוד מידע על החברה.

סרטון מלפני כמה שבועות עם עדכונים לגבי החברה:

דוח שורט
במרץ פורסם short seller report על החברה, שטוען שה-pre orders של החברה מזוייפים, ושהרכבים לא בטיחותיים.
התייחסות המנכל לדוח.
התייחסות נוספות לדוח, כולל התייחסות לשופט שהכריע שהשורטיסט הזה הפיץ מידע כוזב במטרה לתמרן מחיר מניה בדוח אחר וחייב אותו לפצות כספית את החברה.
רוס גרבר קרא לדוח בולשיט וערב לאופי של המנכל. והעובדה שמונרו עובדים עם החברה זאת גושפנקה נוספת לאופי המנכל, צריך להכיר את מונרו בשביל לדעת מה זה אומר, הוא אחד האנשים הכי אמינים ומכובדים בתעשיה.

אחוז שורט
מאז שהמניה זינקה בפברואר, והדוח במרץ, אחוז השורט על המניה נותר גבוה ועומד כרגע כל כ-34%, אחד הכי גבוהים בעולם.
לינק. לינק.
זה מדכא מלאכותית את מחיר המניה, ומכין פוטנציאלית את מחיר המניה לזינוק מהיר במקרה של שורט סקוויז.

נתונים והנחות
מסרו כ-150 רכבים, לא כולל שנת 2021. בשנת 2021 הצפי הכולל למסירה הוא כ-425 רכבים. כל אלו הם prototypes מוקדמים בייצור ידני ואיטי, עם לא מעט ווריאנטים שונים.
הם רכשו מפעל בשטח של כ- 200 אלף sqft צמוד למפעל הנוכחי ועובדים עם מונרו לבנות את יכולות הייצור ההמוני שלהם, שצפוי בקיבולת מלאה להגיע לכ-50 אלף רכבים בשנה, ותחילת הייצור במפעל הזה צפויה לסוף 2022.
הערכת שווי על מפית - 50 אלף רכבים, במחיר של 15 א״ד, עם gross margin של 15% זה 112 מ״ד רווח גולמי, עם מכפיל של 30 זה 3.4 מליארד דולר שווי שוק (עכשיו על 450 מ״ד שווי שוק). אני לא מגן על החישוב הנ״ל, זה סתם כמה הנחות בשביל לקבל תחושה למספרים. לוסיד עכשיו על 67 מיליארד, וריוויאן העלו את מחיר ה-IPO הקרוב לשווי של כ-65 מיליארד.
באופוריה של פברואר השווי שוק הגיע למעל מיליארד דולר, אין שום סיבה שהוא לא יגיע ל-3-4 מיליארד דולר עם קיבולת ייצור שהיא פי 100 ממה שיש להם היום.

230 מליון דולר market cap.
בונים מפעל עם capacity לייצור של כ-50 אלף יחידות בשנה. אם הם עושים 2 א״ד רווח על כל רכב, זה 100 מליון דולר רווח בשנה. עם מרקט קאפ של 230 מליון דולר.
אני נזהר עם כמות הכסף שאני שם בזה, אבל בחיי שזה תמחור באשפה. והמניה עם 34% שורט אינטרסט. לא יאומן.

נשמע רע.
מה רע לך באקספנג /ניו ושות'?
אם אקספנג שמוסרת 16000 רכבים בחודש לא יצליחו. אז גם הם לא יצליחו.

סקירה טובה של המצב הנוכחי של ארקימוטו, חיובי ושלילי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I מניית דיב' VS מכירת מניות: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
מ מניית ישראכרט שוק ההון 1
Level הכל בסדר עם מניית הפלטפורמה ThinkOrSwim ? (הbff שלי , אגב) שוק ההון 28
פסיוני מניית אפסלון שוק ההון 5
ש מניית מטריסלף פוסטים מאיכות נמוכה 7
א מניית Fedex פוסטים מאיכות נמוכה 1
I מניית טסלה שוק ההון 2
A מה ההבדל בין מניית ערך לבין מניית צמיחה? שוק ההון 4
ד האם מישהו יכול לתת רקע על מניית יאללה גרופ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
פ מניית camtek שוק ההון 0
D קניית מניית CGRO (INVZ לעתיד) ב- 5% מהתיק שוק ההון 67
ש מניית cineworld שוק ההון 7
ש מניית אפל שוק ההון 16
דאניל ירשתי מניית בכורה שוק ההון 1
ע מניית אסטרהזנקה יורדת?? שוק ההון 7
מ מניית uso עלתה ב 746% ??? שוק ההון 10
J מניית פתאל ומדד הבנקים שוק ההון 2
Y מישהו יכול להסביר לי למה נפילה במחיר מניית דלק יכול לגרום לקריסה של החברה? שוק ההון 2
J מניית כלל לדוגמא שוק ההון 11
I מניית קבוצת דלק שוק ההון 0
4 מניית מיטב דש בירידות שוק ההון 6
T מה קורה לקציצה? מניית bynd מזנקת מיום ליום שוק ההון 1
J מניית AMD שוק ההון 45
א מניית חלום שוק ההון 32
Fitch מניית איידיאיי ביטוח שוק ההון 8
J מניית טבע -TEVA שוק ההון 2
S כמה עוד אפשר לרדת ? מניית היינץ אוף טופיק 6
R מכירת מניית דיבידנד לאחר יום האיקס שוק ההון 18
ברק א. עמלות על מניית vwrd שוק ההון 0
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26