• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מישהו כאן התנסה עם מיילים (Miles) לטיסות?

משה

משתמש בכיר
דירוג
3,337
היי אני מנסה ללמוד את הנושא של מיילים לצורך הנחה בטיסות.

אני יודע שבארצות הברית אפשר לצבור כמויות עתק של מיילים דרך שימוש בכרטיסי אשראי.
מישהו יודע איך זה עובד בארץ? יכול להפנות אותי למידע בנושא?

תודה מראש

מנסיון שלי לטיסות קצרות לאירופה צבירת המיילים היא מצחיקה
אחר כ 6-7 טיסות יש לי מיילים לכרטיס "חינם" לכיוון אחד לאירופה.

וה"חינם" זה מחיר מיסי הנמל שדומה באופן מחשיד למחיר שניתן לשלם בטיסות ה-לואו קוסט.
לדעתי ביזבוז זמן אם תדירות הטיסה של נמוכה והיעד קרוב.

לא מכיר את הנושא של צבירת מיילים ע"י רכישה בכרטיס אשראי

מכיר את "תקנה יותר, תחסוך יותר"?
זה בערך אותו דבר.
צבירת המיילים היא ע"י טיסות, כל כמה מיילים מזכה אותך בנקודה.
חלק מחברות הטיסה שומרות את הנקודות שלך לחיים וחלק מהן (אל-על למשל) מפעילות נוהל התיישנות,
ז"א שלאחר כשנה וחצי אם לא טסת איתם שוב הם מורידים לך נקודות.
איבריה לדוגמא שומרת את המיילים פוראוור.
הדרך השניה לצבור מיילים זה דרך כרטיסי האשראי.
צריך לבקש מהבנק לשייך את הכרטיס לאחד ממועדוני הטיסות.
על כל חיוב בכרטיס אתה מקבל זיכוי מיילים. בסוף החודש ניתן לראות את מספר הנקודות הנצברות בדף החשבון של כרטיס האשראי.
ברוב כרטיסי האשראי הנקודות לא עוברות אוטומטי לחשבון בחברת התעופה.
כדי להיזדכות בחברת התעופה אתה אמור להיכנס לאתר של הכרטיס ולהעביר ידנית.
אני צובר מיילים, בדצמבר טסטי לפריז חינם באל-על ושילמתי רק דלק ומיסים (כ 160$).
מיילים = כסף.
למי שלא טס הרבה אין לזה משמעות רבה כי הנקודות מתיישנות. אבל, ניתן לרכוש מוצרים בדיוטי פרי במטוס בנקודות.

אנחנו חיים בארה״ב וכרטיסי האשראי שלנו משויכים לדלתא. כמעט את כל הרכישות שלנו אנחנו עושים בכרטיסי אשראי אלו (משולמים כל חודש, פעם אחת בעשר שנים שכחנו לשלם בזמן ושילמנו עמלה) לכל הוראות הקבע והתשלומים השוטפים, וכמעט לכל דבר אפשרי. בעשר השנים האחרונות סטטי כבר ארבע פעמים טיסות בינלאומיות בחינם וכל המשפחה (5 נפשות) טסה מחוף לחוף.
בדלתא הנקודות תקפות לעולם, ניתן לשלם בהן את כל הכרטיס (מהכיס מוציאים בערך 15 דולר לכרטיס על ההזמנה) או אפילו רק חלקית ולשלם את השאר במזומן.
בקיצור, זה יכול להיות משתלם, אבל אין אמירה גורפת. הכל תלוי במועדון של חברת הטיסה עצמה ובהרגלי/צרכי הטיסה שלך.

@אורי

מה בנוגע לישראלים. יש דרך להרוויח מיילים דרך שימוש בכרטיסי אשראי?

תודה

@אורי

מה בנוגע לישראלים. יש דרך להרוויח מיילים דרך שימוש בכרטיסי אשראי?

תודה
לא יודע לגבי כרטיס ספציפי זה. העיקרון הוא אותו עיקרון. אם אתה מחפש המלצות ספציפיות לכרטיסים ספציפיים וחברות תעופה ספציפיות: כל מה שיש לי זה אמריקן אקספרס שמחובר לדלתא. אגב, רוב חברות התעופה חברות בקבוצות שמאפשרות להמיר נקודות ביניהן, גם זאת שווה לבדוק לפי יעדים אליהם אתה טס וכרטיסים בהם אתה משתמש.
בגדול, זה בהחלט יכול לעבוד, עכשיו צריך לחפש בפרטים...

יש לי המון נסיון עם מיילים והם שווים כסף אם באמת טסים הרבה.
כמו שכתבו לשייך את האשראי לחברת תעופה- אני כבר שנים משייך לאלעל, לוודא שנותנים שער טוב על ההמרה (נדמה לי ששלי 250 ש"ח לנקודת אלעל)
הטיסות "חינם" הם לא באמת כאלה ברוב המקרים היות שצריך לשלם מיסי נמל ודלק, לשדות במערב אירופה זה לא זול (200-250$) ואם בכלל קנית עם קונקשיין תשלם על עוד נמל. לארה"ב/למזרח הטיסה "חינם" היא 450-650$, עדיין יותר זול מלקנות כרטיס בחברה טובה. אם כי כמות המקומות "חינם" בכבל טיסה מוגבלים אז לא תמיד אפשר למצוא כרטיס.
בארה"ב- קניתי כרטיס בונוס גם ברק 5$ (!), לדעתי זה חוק של ארה"ב לא לאפשר מיסים ודלק גבוהים על הכרטיסי בונוס.
יש חברות ויעדים עם מעט מאוד מיסי נמל ודלק- לטוס עם טארום לבוקרשט זה כ-30 אירו, למוסקבה עם אירופלוט גם מאוד זול. חברת לוט לוארשה, צ'ק לפראג ועוד.
כמו כן ניתן למכור מיילים בשוק,
שווי נקודת אלעל הוא כ 2 ש"ח ויש גם מי שמוכנים לתת יותר. יש בלוח יד 2 איזור מיוחד לנושא. מכרתי המון פעמים.
כנ"ל מיילים של חברות זרות- הכי טוב למצוא איזה קונה קבוע, כזה שבד"כ רוצה רק ביזנס ולמכור לו, מי שטס בביזנס העלות של המיסים ודלק היא שולית יחסית בשווי הכרטיס ולכן פחות קריטית.

מה שיש בארה"ב שאתה פותח כרטיסי אשראי ומקבל מאות אלפי מיילים אין בארץ ולא פתוח לאזרחים ישראלים- חבל כי זה משהו שאפשר לנצל בצורה בלתי רגילה, יש מלא אתרים ברשת שמסבירים איך.
כמה אתרים בתחום:
http://chrisguillebeau.com/frequent-flyer-challenge-returns/
https://www.mylefly.com/sell-your-miles
http://thepointsguy.com/
https://travelhacking.org/
אם יש עוד שאלות אשמח לענות.

הבעיה הגדולה היא שמועדוני תעופה בארץ נותנים שברירי מיילים ביחס למקבילה בארה"ב (מן הסתם זה מכיוון שעמלות הסליקה בארץ נמוכות יותר).
דוגמא: בארה"ב מקבלים 1-2 מיילים על כל דולר. בארץ, אם יש לכם את הכרטיסים הסבירים (נגיד זהב עסקי) תקבלו אולי מייל בודד על 50 ש"ח (וה-200 הראשונים בחודש בכלל לא נספרים). ויש כל מיני מגבלות מסוג "תשלומים לעירייה נותנים רק חצי".
מה גם שהבונוסים בארה"ב על פתיחת כרטיס הם כמה עשרות אלפי מיילים (יותר ממספיק לטיסה חד-כיוונית ישראל-ארה"ב).

אם בכל זאת מעניין אותך, הייתי מסתכל על סוסייטי של לאומי קארד (פטור מדמי כרטיס בשנה ראשונה).

כמו כן ניתן למכור מיילים בשוק,
מעניין, חשבתי שניתן להעביר רק לבן משפחה. האם אתה יכול לפרט איך מוכרים נקודות אל על?

מעניין, חשבתי שניתן להעביר רק לבן משפחה. האם אתה יכול לפרט איך מוכרים נקודות אל על?
בעקרון אתה פשוט מזמין כרטיס בונוס לאדם שאתה מוכר לו את הכרטיס דרך החשבון שלך. אין באמת אפשרות להעביר נקודות בין חשבונות.
זה לא מוגבל רק לבן משפחה עד כמה שידוע לי ואם כן אז לא באמת אוכפים את זה.
יש לוח ביד 2 כמו שציינתי. תוכל למכור שם.

אני משתמש בעיקר במועדון של דלתא. מקבלים מיילים על כל טיסה של sky team
יצא לי כבר לטוס cost2cost בארה"ב בעלות של 5$ עם המיילים שצברתי.
בארץ אין באמת דרך נורמלית להשיג מיילים.
הכרטיס של אמריקן אקספרס נותן מייל וחצי לכל נקודה (נקודה זה שימוש של 60₪ בכרטיס בכל משהו לא חברות ביטוח/רשויות/מיסים/חברת חשמל... שבהם זה נקודה ל180 ש"ח)

@alon700

כישראלי, איזה כרטיסי אשראי מאפשרים קבלת נקודות?

תודה לכולם למדתי הרבה מהשרשור

@alon700

כישראלי, איזה כרטיסי אשראי מאפשרים קבלת נקודות?

תודה לכולם למדתי הרבה מהשרשור

לדעתי רוב הכרטיסים מספקים נקודות לפי השימוש בכרטיס, אני בלאומי קארד מוצמד לאלעל. חשוב לבדוק את שער ההמרה מכמות ש"ח ששולמו בכרטיס לנקודת אלעל- בכל כרטיס זה שונה!! בפלטינה זה השער הכי טוב ויש שער יותר טוב אפילו ב fly card של אלעל, אבל הכרטיס הזה דורש דמי מנוי חודשיים, ייתכן ומשתלם לעשות.
לויזה כאל יש שת"פ עם קבוצת לופטנזה.
אני מעדיף לצבור מכרטיס אשראי באלעל (אבל לא לטוס...), ראשית כי המיסים ודלק לא מאוד יקרים לכרטיסי הבונוס - גם כי היעדים ישירים ושנית כי ניתן למכור בקלות ב2 ש"ח לנקודה.

בדקתי בזמנו את העניין כשהוצאתי אמריקן אקספרס זהב בחינם, וגיליתי שלא מדובר בעסק משתלם במיוחד, בלשון המעטה. ממה שאני זוכר, כל 60 שקל שווים נקודה (בהנחה שמוציאים באותו חודש מעל 240 שקל), ואת הנקודות אפשר להמיר למיילים לפי מפתח שמשתנה בהתאם לחברות השונות. למשל, בדלתא נקודה שווה 1.5 מייל, ובמועדון של אייר פראנס ו-KLM נקודה שווה 1.8 מייל.
בכרטיסים יותר מכובדים (פלטינה וכו') יחס ההמרה יותר טוב, אבל אז צריך גם לשלם דמי כרטיס לא נמוכים, וצריך לקזז את העלות הזאת מהחשבון.

ממש לא הבנתי את כל הסיפור הזה של הנקודות.
תכלס כיצד אוכל לדעת בכמה כסף צריך לקנות בשביל לטוס בחינם לארה"ב ?

ממש לא הבנתי את כל הסיפור הזה של הנקודות.
תכלס כיצד אוכל לדעת בכמה כסף צריך לקנות בשביל לטוס בחינם לארה"ב ?
טיסה בכיוון אחד (במחלקת תיירים) עולה בין 25,000 ל-45,000 מיילים (תחשוב על נקודת אל-על אחת כ-50 מיילים). צבירה מכרטיסים ישראלים היא במקרה הטוב מייל על כל 50 שקל. אז אחרי שתוציא 2 מיליון ש"ח תוכל לטוס לארה"ב ועוד 2 מיליון יאפשרו לך גם לחזור.

קטן עליך? קח בחשבון את אלו:
1) צריך לשלם מיסים. חלק מהחברות גובות את המינימום הנדרש (למשל דלתא, $50 מיסי נמל וכזה) וחלק מנצלות את ההזדמנות להרוויח על חשבון הלקוח ולגבות עוד $300 סתם כי בא להן (פעם קראו לזה היטל דלק, אבל כשהנפט ירד בעשרות אחוזים ההיטל לא קטן ואף גדל...)
2) כרטיסים במחיר לעיל הם מוגבלים בכמות וקשה למצוא מקומות לטיסה במועד שבדיוק נוח לך במחיר הזול. אם חשבת לטוס זוג+שני ילדים לניו-יורק בפסח או סוכות, אתה מתחרה עם חצי ברוקלין שטסה ארצה באותו זמן. וסמוך עליהם שיש להם יותר מיילים ממך. ברוב החברות אפשר לשלם יותר (נגיד פי 2 מיילים) עבור הכרטיס, אבל בדרך-כלל זה לא משתלם.

לטעמי היתרונות הגדולים במיילים הם:
1) טיסה בכיוון אחד עולה חצי מטיסה הלוך ושוב (ולא פי 3 כמו שאל-על מתמחרים). זה טוב כשנוסעים לתקופה ארוכה.
2) ככל שמתקרב מועד הטיסה, חברת התעופה רוצה למלא את המקומות החסרים. את המחיר בכסף לא יורידו, כי רוצים עדיין לתפוס את מי שישלם כל סכום תמורת טיסה מחר, אבל לפעמים ישחררו עוד מקומות בנקודות.
3) טיסה במחלקת עסקים עולה לפעמים פי 5 בכסף* אבל רק כפול במיילים.
4) טיסות קצרות בתוך אירופה/ארה"ב יכולות להיות זולות במיילים.

*אם חשבת איך אפשר להגיע להוצאות של 2 מיליון, נסה לטוס ביזנס :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
S יש כאן מישהו שמנהל חשבון השקעות בחו"ל בתור חברה בע"מ? שוק ההון 4
Z האם מישהו כאן מכיר את חברת "קרקעות ישראל"? שוק ההון 29
ט האם יש כאן מישהו שמשקיע אך ורק בvti? (ומקסימום vxus?) שוק ההון 56
DavidA מישהו כאן מסתכל על כיל? שוק ההון 6
mudale222 יש כאן מישהו שעבד עם google drive api? אוף טופיק 0
amidar האם יש כאן מישהו שקשור לעולם הפסיכולוגיה בצבא? אוף טופיק 0
עצמאית האם מישהו כאן מתמצא בקונסולות משחק? אוף טופיק 5
שרון מישהו כאן בגולן טלקום? צרכנות פיננסית 16
א יש כאן מישהו שמשקיע 100% במניות? 50% VTI ו- 50% VXUS? שוק ההון 58
Chase מישהו כאן יודע האם קצבת פנסיה יכולה להיגמר? צרכנות פיננסית 15
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
F מישהו משתמש במסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 28
S מישהו נוסע על סיאט אטקה 2019? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
O מישהו יכול להסביר למה ETFs עוקבי TIPS יורדים בחודשים האחרונים? שוק ההון 2
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 מישהו פה קנה שטח חקלאי שהופשר לבניה? נדל"ן 8
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
בובין חוט-השני דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק? נדל"ן 195

נושאים דומים

Back
למעלה