• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיומנו של נרקומן ליסינג - נקי שנה וארבעה ימים

waskindalost

משתמש רגיל
דירוג
414
8 שנים של התמכרות נגמרו באבחה אחת חדה.

עזבתי מקום עבודה ואיתו ויתרתי מרצון גם על הליסינג התפעולי.

השארתי את ריח הריפודים והניילונים החדשים מאחור ועברתי לאופניים, רגליים והסעה מטעם מקום העבודה.

אמרתי לעצמי ניתן לזה שנת מבחן - מקסימום נקנה רכב אח"כ.

אז את התענוג שעלה לי 36K שח נטו בשנה השארתי מאחור.

מקום העבודה שלי מרוחק 4.5 ק"מ מהבית בעיר הררית.

בליסינג לא הצלחתי לחצות את ה-18K קמ בשנה (כשיותר מ-80% אלו נסיעות פנאי).

באופניים הדרך אורכת - 14-35 דק' תלוי כיוון.

ברגל כ-50 דק'.

תחבורה ציבורית - 42 דק'.

הסעה - 20 דק'.

אחרי שנה אפשר לומר שאפשר לגמרי להסתדר עם רכב אחד למשפחה עם ילדים, זה הרבה פחות נוח במיוחד במקרי קצה
שצריך לקפוץ פתאום באמצע היום אבל זה לא קורה מספיק ותמיד ניתן להסתדר עם מונית.

באופן מפתיע (או לא) הקיץ הישראלי מהווה מקור לאי נוחות הרבה יותר גדולה מאשר החורף הישראלי.
יש ימים שבהם לא ניתן לרכוב, כלומר אפשר אבל זה גובל בטמטום (זיהום אוויר ואובך או חום קיצוני).

זאת הייתה שנה שבה רכבתי לפחות 200 ק"מ.

שנה שבה רצתי לפחות כמה עשרות ק"מ יותר.

שנה שחסכתי בה הרבה דקות של חיפוש חנייה.

שנה שבה הרבה גבות הורמו על הויתור מרצון על ליסינג (כל פעם להסביר מחדש שזה לא חינם ושזה הרבה כסף בשנה וכולל מחוייבות לשלוש שנים).

אז מבחינתי, אפשר לסכם את הניסוי כמוצלח, פחות נוח ויותר בריא.

מה יהיה בהמשך, לא יודע אולי כן אקנה רכב קטן אם יימאס לי, נקווה שלא.

בברכת תהיו בריאים יותר ועל הדרך עשירים יותר.

מקנא באנשים שעובדים בעיר מגוריהם ויכולים לעשות את הצעד הזה
בהנחה והוצאות הרכב שלך מסתכמות ב-2000 שקל לחודש, אתה יכול לחפש עבודה בעיר מגוריך ואפילו להתפשר על משכורת של פחות 3000 אם תוותר על הרכב (תלוי במדרגת המס שלך)

בהנחה והוצאות הרכב שלך מסתכמות ב-2000 שקל לחודש, אתה יכול לחפש עבודה בעיר מגוריך ואפילו להתפשר על משכורת של פחות 3000 אם תוותר על הרכב (תלוי במדרגת המס שלך)
תיאורטית זה נכון, פרקטית כמובן שיש עוד שיקולים בבחירת עבודה מאשר העלות הכספית בלבד.

מבחינתי הקרבה למקום העבודה זה הפילטר הראשון בחיפוש ...
מעניין מאוד השרשור הזה.

כרגע אני נוסע שעה לכיוון. במקום הנוכחי יש לי רכב "חברה" . מוסיפים לי שווי מס רכב אבל לא מורידים לי עוד משהו על הליסינג, כלומר זה מה שסגרנו בחוזה X שכר + רכב. אני לא בטוח כמה היו מוסיפים לי לשכר אילו הייתי מוותר על הרכב. בכל מקרה זה לא רלוונטי בעבודה זאת כי אני נוסע 120 ק''מ ביום.

תיאורטית זה נכון, פרקטית כמובן שיש עוד שיקולים בבחירת עבודה מאשר העלות הכספית בלבד.

אני כרגע בהתלבטות במקרה "תיאורטי" של מעבר מקום עבודה.
אני גר בפריפריה, יישוב. יש אפשרות עבודה קרובה מאוד לבית עם אפשרות אפילו של הסעות (לא בטוח שזה נוח הסעה במקרה זה אם רוצים להיות גמישים בשעות). זה תחום ותפקיד שמעניין אותי לעבוד אבל המקום בין היחידים שמתאימים בכל מיני בחינות באזור הפריפריה הזה.
אני קצת מתלבט על זה:
מבחינתי הקרבה למקום העבודה זה הפילטר הראשון בחיפוש ...
כי מבחינת התפקיד הנוכחי יש לי הרבה אחריות ובתחום פיתוח דברים חדשניים.
במקום החדש זה תפקיד דומה, אבל לא כל הזמן פיתוח דברים חדשיניים, אלא רוב הזמן "תמיכה" במערכות קיימות והוספה ופיתוח FEATURES חדשים למערכות אלה. החברה גדולה וייתכן (זה מה שאומרים אנשים שאני מכיר שם) שאפשר להתפתח שם.
במקום הנוכחי יש קצת בעיות בחודשים אחרונים וזו אחת הסיבות שאני שוקל מסלול מחדש.

במידה שאלך על המקום הזה, השכר קצת יותר גבוה מעכשיו. אין אפשרות לרכב חברה. יש אפשרות לקחת ליסינג רגיל: שווי מס רכב + עלות ליסינג יורד מה שכר.
השאלה איך אני מחשב את הליסינג שעולה לחברה הנוכחית בה אני עובד, כדי להשוות מול השכר שמציעים לי בחברה אחרת ללא רכב.
אני הייתי מעדיף לקנות רכב משפחתי חדש כי אין לי זמן בחודשים הקרובים, נושאים משפחתיים , לחפש רכב יד2 ולעבור בין אנשים ולעשות משא ומתן.
בכל מקרה שאני בודק גם אופציה ליד 2 או "אפס ק''מ". אני לא סגור לגמרי.

השאלה איך אני מחשב את הליסינג שעולה לחברה הנוכחית בה אני עובד, כדי להשוות מול השכר שמציעים לי בחברה אחרת ללא רכב.
מה זה משנה לך כמה עולה לחברה? לראות מי מוציא אליך יותר? מה שמשנה לך זה כמה עולה לך כולל הרכב בסופו של דבר, והשיקולים הנלווים שהזכרת(עניין בעבודה אפשרויות קידום וכו).
בקשר לעניין התחבורה אני הייתי מחשב בנפרד וגם לוקח בחשבון שתחסוך לעצמך הרבה שעות נסיעה על כול המשתמע מכך.
ולבחירה של ליסחנג מול קניה צריך פשוט לחשב. הנתון הכי משמעותי זה כמה ק"מ אתה הולך לנסוע בשנה. ככול שאתה נוסע פחות ההפרש בין ליסינג להחזקה פרטית יגדל.
בנוסף ככול שאתה נוסע פחות החזקה של רכב משומש יותר הגיונית ו"נסבלת" וגם חוסכת לך יותר.
בקשר לפחד מקניה של משומש,יש כאן דרגות.
כדי לחסוך את המקסימום ולקבל תמורה מירבית באמת תצטרך לאתגר את עצמך ללמוד,להשקיע זמן ולקחת סיכון שתבלה במוסך קצת יותר.
אבל תוכל לשלם פרמיה ולקבל כמעט מה שנותן לך רכב ליסינג או חדש ועדיין לשלם הרבה פחות(בהנחה שאתה נוסע מעט)

כוונתי הייתה שלא משנה לך כמה זה עולה להם אלה כמה זה עולה לך.
זאת אומרת כמה נשאר לך כולל הפרשות בכול מקום.
יכול להיות שלא הבנתי נכון את זה:

בהקשר הרכב אחרי שתעריך כמה ק"מ אתה מתכנן לנסוע בשנה בעבודה החדשה תוכל גם להעריך כמה זה יעלה לך ברכב חדש\משומש(ואולי אתה בכלל לא צריך רכב בעבודה החדשה?) .
ואז תוכל להוסיף את שאר השיקולים שלך(שאולי אחד מהם יהיה להיות שעה וחצי פחות על הכביש כול יום)

בקשר לעניין התחבורה אני הייתי מחשב בנפרד וגם לוקח בחשבון שתחסוך לעצמך הרבה שעות נסיעה על כול המשתמע מכך.
בהחלט.. כפי ש- @waskindalost תיאר..זה פילטר חשוב מאוד , להיות עם המשפחה יותר, פחות נהיגה שגורמת לעייפות.. אצלי עם ילדים קטנים תינוק אז לפעמים מאוד עייפים וזה מסוכן לנהוג שעה הלוך ושוב.
אני מקווה שאני לא מסתנוור מהעובדה שמקום עבודה קרוב מאוד לבית. אני רגיל כבר לנסוע הרבה אז שכחתי מאיכות החיים של להיות קרוב לבית.

זאת אומרת כמה נשאר לך כולל הפרשות בכול מקום.
הכוונה כמה הפרשות פנסיה והשתלמות בשני המקומות? בהנחה שזה אותם אחוזי הפרשה אז ברור שאם המשכורת גדולה יותר אז יש יותר הפרשות.

בהקשר הרכב אחרי שתעריך כמה ק"מ אתה מתכנן לנסוע בשנה בעבודה החדשה תוכל גם להעריך כמה זה יעלה לך ברכב חדש\משומש(ואולי אתה בכלל לא צריך רכב בעבודה החדשה?) .
אני בודק את זה..כנראה נצטרך רכב משפחתי בכל מקרה.
האם בחישוב כמה עולה להחזיק רכב בעצם צריך להוסיף כמה עולה לקנות רכב נכון ? כמו כאן

הכוונה כמה הפרשות פנסיה והשתלמות בשני המקומות? בהנחה שזה אותם אחוזי הפרשה אז ברור שאם המשכורת גדולה יותר אז יש יותר הפרשות.
הסביר עוד פעם,דיברת על רכב חברה בחברה א(שאני לא יודע על כמה ממנו אתה משלם)לעומת ליסינג או רכב משומש\חדש בחברה ב ואמרתה שאתה צריך לחשב כמה זה עולה לחברה א כדי להשוות לשכר שמוצא בחברה ב.
אני חושב שזה לא רלוונטי לך. מה שמשנה זה כמה נשאר לך(כולל הפרשות) אחרי
החזקת רכב בא לעומת ב.(כמובן שיש לך עוד שיקולים כנראה יותר חשובים)

לא להוסיף. זה מרכיב חשוב כי ההוצעות הגדולות על רכב זה ירידת ערך וביטוח שבדרך כלל נגזרים מהמחיר,אבל מה שמשנה לך בתכלס זה כמה זה יעלה בשנה ולא עלות קנית הרכב.

שאני לא יודע על כמה ממנו אתה משלם
אני לא משלם "כאילו". סגרתי חוזה עם X שכר + רכב ליסינג שהחברה משלמת. אני משלם רק שווי מס רכב שמתווסף ברוטו ומשפיע על סה''כ נטו. הסוציאלים הם מה-X. ייתכן שאם לא הייתי לוקח רכב אז היום מוסיפים לי חלק ל-X.

לא להוסיף. זה מרכיב חשוב כי ההוצעות הגדולות על רכב זה ירידת ערך וביטוח שבדרך כלל נגזרים מהמחיר,אבל מה שמשנה לך בתכלס זה כמה זה יעלה בשנה ולא עלות קנית הרכב.
האם אפשר לחשוב שכמו שאתה אומר, לא משנה כל כך אם רכב חדש או יד2 (ברור שיש דלתא בהוצאת הקניה). כי אולי הייתי קונה בכל מקרה רכב חדש יותר בהמשך ללא תלות בהחלפת מקום עבודה. אז את זה קשה לכמת בגלל שינוי מקום עבודה.
ואז מה שנשאר זה כמו שאתה אומר :
מה שמשנה לך בתכלס זה כמה זה יעלה בשנה ולא עלות קנית הרכב

אני לא משלם "כאילו". סגרתי חוזה עם X שכר + רכב ליסינג שהחברה משלמת. אני משלם רק שווי מס רכב שמתווסף ברוטו ומשפיע על סה''כ נטו. הסוציאלים הם מה-X. ייתכן שאם לא הייתי לוקח רכב אז היום מוסיפים לי חלק ל-X.

האם אפשר לחשוב שכמו שאתה אומר, לא משנה כל כך אם רכב חדש או יד2 (ברור שיש דלתא בהוצאת הקניה). כי אולי הייתי קונה בכל מקרה רכב חדש יותר בהמשך ללא תלות בהחלפת מקום עבודה. אז את זה קשה לכמת בגלל שינוי מקום עבודה.
ואז מה שנשאר זה כמו שאתה אומר :
@nicepo1

@passive income
לא ממש הבנתי את השאלה.
בקשר לזה:
האם אפשר לחשוב שכמו שאתה אומר, לא משנה כל כך אם רכב חדש או יד2
זה לא מה שאמרתי.הכוונה הייתה שהמחיר עצמו של הרכב לא קובע אלה העלות החזקה הכוללת.
בדרך כלל, ככול שהרכב יותר יקר עלות ההחזקה שלו יותר גבוה אבל זה לא מחייב.
עלות של רכב משומש בדרך כלל תהיה יותר נמוכה. בכמה? זה מאוד משתנה. במקרה שלי לדוגמא פחות מחצי בשנים האחרונות לפי חישוב מפית שעשיתי.

זאת הייתה שנה שבה רכבתי לפחות 200 ק"מ.

שנה שבה רצתי לפחות כמה עשרות ק"מ יותר.

שנה שחסכתי בה הרבה דקות של חיפוש חנייה.

שנה שבה הרבה גבות הורמו על הויתור מרצון על ליסינג (כל פעם להסביר מחדש שזה לא חינם ושזה הרבה כסף בשנה וכולל מחוייבות לשלוש שנים).

אז מבחינתי, אפשר לסכם את הניסוי כמוצלח, פחות נוח ויותר בריא.
תותח! מזל טוב ענק!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 24
א מיומנו של הזאב הסולידי יומני מסע אישיים 12
ETL מיומנו של משקיע אקטיבי אוף טופיק 35
חתול לילה מיומנו של משקיע בינוני שוק ההון 0
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 19
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7

נושאים דומים

Back
למעלה