• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

[הועבר מכאן - מתכנת]
ועדיין, מה שהוא כותב נכון.
אגב, גם כל שוק הקריפטו וא בועה אחת גדולה שהשווי בה נגזר פשוט מהעובדה שאנשים מצפים שהשווי ימשיך לעלות ולכן קונים או מחזיקים, כי אין שום ערך אינטרינזי אמיתי, זה פשוט כסף מונופול.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
גב, גם כל שוק הקריפטו וא בועה אחת גדולה שהשווי בה נגזר פשוט מהעובדה שאנשים מצפים שהשווי ימשיך לעלות ולכן קונים או מחזיקים, כי אין שום ערך אינטרינזי אמיתי, זה פשוט כסף מונופול.
ואם המניה אותה אתה קונה מתוך ציפייה שהיא תמשיך לעלות ואם היא תתנפץ כמו מניית פייסבוק האם תגדיר את הפסדיך לכסף מונופול? מבלי לצדד בביטקוין או בפיאט זה או אחר. לדולר אין ערך אינטרזי כמו שאין לאמונה שלך בג'ה או פרה למעלה. אלא רק בהסכמת הכלל "לכבד" אותו. כמו שאינך מחזיק בכדור בדולח לגבי מדד זה או אחר או מתי השוק ייפול, יש סיכוי של 50% שתיפתח קרן ETF בחודשים הקרובים עם ביטקוין כך שהוא ייכנס למיינסטרים ואידך זיל גמור. * לא מושקע בביטקוין וחושב שזה פונזי.

לדולר אין ערך אינטרזי כמו שאין לאמונה שלך בג'ה או פרה למעלה. אלא רק בהסכמת הכלל "לכבד" אותו.
יש לו ערך אינטריזי כי זה המטבע שבו הממשל משלם לעובדיו וגובה מיסים.
תאורטית יכול להיות שכל אזרחי ארה"ב יתקוממו וידרשו לקבל משכורות ולשלם מיסים בביטקויין. אני חושב שיש סיכוי גדול יותר שאני אפגע על ידי מטאור שיושב עליו חמור מדבר שצועק "מבצע! רק היום!" .

יש לו ערך אינטריזי כי זה המטבע שבו הממשל משלם לעובדיו וגובה מיסים.
לשיטתך, גם לכסף של יוון ונצואלה וזימבבואה היה ערך אינטריזי כי זה המטבע שבו הממשל משלם לעובדיו וגובה מיסים.
ברשותך, חתול לילה של שנת 2001 גם היה אומר שהסיכוי שאנשים יזרקו את הבריטניקה/אנציקלופדיית אביב/אטלס וישתמשו ב"משהו שאין לו ערך אינטרזי". אני חושב שהוא נפגע על ידי מטאור. ד"ש לחתול לילה 2030 שלא יבין למה אנשים עוברים ליהלומים סינתטיים ועזבו את היהלומים בעלי הערך האינטרזי היקר שלו. חתול לילה של 1985 גם לא האמין שקנאביס יונפק בבורסה, אני חשוב שהבנת לאן אני חותר.יש אירוניה עצומה בכך שמחד אנשים פה משקיעים פה בין השאר בזהב כי הוא שומר על ערכו ומאידך "משהו" אחר הוא מונופול. המשתמשים קובעים ערך, לא רק המדינות.

נערך לאחרונה ב:
ואם המניה אותה אתה קונה מתוך ציפייה שהיא תמשיך לעלות ואם היא תתנפץ כמו מניית פייסבוק האם תגדיר את הפסדיך לכסף מונופול?
מניה איננה מטבע. מניה היא הזכות לחלק יחסי ברווחי חברה שמייצרת מוצרים או שירותים, ובתקווה הכנסותיה עולות על הוצאותיה. זה דבר מוחשי ואינטרינזי לחלוטין.

מניה איננה מטבע. מניה היא הזכות לחלק יחסי ברווחי חברה שמייצרת מוצרים או שירותים, ובתקווה הכנסותיה עולות על הוצאותיה. זה דבר מוחשי ואינטרינזי לחלוטין.
גם ביטקוין זה לא מטבע, כדי שזה יהיה מטבע צריך שתהיה מאסה של אנשים וחנויות שיקבלו אותו וישלמו בו.

אני חשוב שהבנת לאן אני חותר.יש אירוניה עצומה בכך שמחד אנשים פה משקיעים פה בין השאר בזהב כי הוא שומר על ערכו ומאידך "משהו" אחר הוא מונופול. המשתמשים קובעים ערך, לא רק המדינות.
בדיוק. הגענו למצב שבו נפתח שוק חופשי של כסף. לא רק מדינות יכולות להנפיק כסף.
כל אחד יכול להנפיק כסף.
המשתמשים בוחרים את הכסף בעל התכונות הטובות ביותר ובכך המחיר של הכסף הזה עולה ביחס לאפשרויות האחרות.
מנגד, ה-hashpower, מה שמגבה את המטבע, עובר למטבע בעל הערך הגבוה ביותר (כנראה המטבע הכי שימושי) כי הכורים רוצים למקסם רווחים.
כדי לייצר hashpower צריך לבזבז משאבים בעולם האמיתי. ככה שלא ברורה הטענה ששום דבר לא מגבה את המטבע.
מטבע שאין לו מספיק hashpower מאחוריו הוא לא בטוח לשימוש (ניתן לתקיפה במתקפת 51 אחוז). כלומר בהחלט יכול להיות מצב של מטבע "שאיבד את הגיבוי שלו".

לכן בסופו של דבר תהיה התכנסות למספר קטן של מטבעות קריפטו.

תוספת:
רוב משתמשי הפורום מאמינים בשוק החופשי ובקפיטליזם, אבל כשהתגלתה תגלית של פעם בעשרת אלפים שנה, שמאפשרת לייצר שוק חופשי של כסף שכן מגובה על ידי ערך אמיתי, פתאום כולם אוטמים אוזניים ורוצים להמשיך להשתמש בכסף מונופוליסטי של מדינות שמודפס כמו כסף מונופול.

נערך לאחרונה ב:
רוב משתמשי הפורום מאמינים בשוק החופשי ובקפיטליזם, אבל כשהתגלתה תגלית של פעם בעשרת אלפים שנה, שמאפשרת לייצר שוק חופשי של כסף שכן מגובה על ידי ערך אמיתי, פתאום כולם אוטמים אוזניים ורוצים להמשיך להשתמש בכסף מונופוליסטי של מדינות שמודפס כמו כסף מונופול.
אני אישית מסתכל על זה מבחינה צרכנית לגמרי (לא מעניין אותי כהשקעה). ברמה הפרקטית - האם השימוש בביטקוין או אחד המטבעות האחרים הופך את החיים עבורי או עבור חברים/משפחה שלי קלים יותר כרגע ביחס לכלים שיש לי היום (מזומן, כרטיסי אשראי, צ'יקים, העברות בנקאיות וכו').
לא ביטקוין (ושות') כפי שאתה מדמיין שהוא יכול להיות בעתיד - אלא ממש עכשיו ברגע זה. והתשובה היא כמובן שלא, מכל הסיבות המוכרות - ברמה הצרכנית הוא לא נוח בעליל. כל השאר זה אידיאולוגיה שחביבה כתרגיל מחשבתי אבל לא רלוונטית אלי כצרכן - עד היום (אם זה יקרה) שלאדם כמו אמא שלי יהיה נוח יותר להשתמש בזה מאשר בכרטיס אשראי.

אני אנסה לצאת מגוב האריות ...
א) בנוגע לרשות המיסים, עד ינואר 2018 ביטקוין היה "פויה/פירמידה/כסף מלוכלך" וכעת כשהם הבינו כשכל העולם כבר מתקדם עם הרגולציה, הם הולכים יד ביד עם האיגוד על מנת לקדם צעדים.

ב) פקידי השומה קיבלו פקודה [!] להתייחס לביטקוין כאל נכס פיננסי ממש כמו מניה עם ערך אינטרזי שכולם כה אוהבים.
דמיינו לכם שלפני 20 שנה הייתם באים להורים שלכם ומסבירים להם שקנאביס יהיה חוקי ועוד יונפק בבורסה?
"תנסה לשלם עם זה מס הכנסה/יש לי בן נרקומן" היו משיבים לכם.
ג) אם אין המרה של ביטקוין חזרה לפיאט, אין אירוע מס ואתה יכול להמשיך להשתמש בו כאוות נפשך בחנויות ובנותני השירותים. הבאים: https://wiki.bitcoin.org.il/index.php/רשימת_עסקים_המקבלים_ביטקוין_בארץ
ד)
ני אישית מסתכל על זה מבחינה צרכנית לגמרי (לא מעניין אותי כהשקעה). ברמה הפרקטית - האם השימוש בביטקוין או אחד המטבעות האחרים הופך את החיים עבורי או עבור חברים/משפחה שלי קלים יותר כרגע ביחס לכלים שיש לי היום (מזומן, כרטיסי אשראי, צ'יקים, העברות בנקאיות וכו').
אני אישית מסתכל על זה מבחינה צרכנית לגמרי (לא מעניין אותי כשהשקעה). ברמה הפרקטית, האם השימוש במייל או בטלפון נייד או אחד מהדברים המגניבים ששנת 2000 תביא עמה תהפוך את החיים עבורי או עבור חברים/משפחה שלי קלים יותר כרגע ביחס לכלים שיש לי היום? יש בזק, הכל טוב!
ה) ביטקוין הוא רעיון כושל, ביטקוין הוא רעיון נפלא, תלוי בעיני המתבונן. פירמידה/פונזי הוא לא יכול להיות. לא כי אני מאמין בו, אלא כי הוא פשוט לא בנוי בצורה הזו.
ו) אין לי ביטקוין, אני חושב שזה גרוע... אני פשוט 9 שנים מסתכל מהצד ורואה שהוא רק נכנס אט אט לרגולציה, אין לי מספיק יהירות לזלזל בשום דבר.

מניה היא הזכות לחלק יחסי ברווחי חברה שמייצרת מוצרים או שירותים, ובתקווה הכנסותיה עולות על הוצאותיה. זה דבר מוחשי ואינטרינזי לחלוטין.
ביטקוין הוא זכות שלי לתת לך "כסף" שעבדתי עבורו. הוא מוחשי ואינטרזי לחלוטין. הוא דמיוני ובינארי בדיוק כמו ה"כסף" שיושב אצלך בחשבון בנק במחשב...
כלום אינך חושב שאם כולנו נרוץ אל הבנק ונמשוך כספינו יהיה שמה מספיק דברים מוחשיים ואינטרזיים לחלוטין לתת לנו ?

אני אישית מסתכל על זה מבחינה צרכנית לגמרי (לא מעניין אותי כהשקעה). ברמה הפרקטית - האם השימוש בביטקוין או אחד המטבעות האחרים הופך את החיים עבורי או עבור חברים/משפחה שלי קלים יותר כרגע ביחס לכלים שיש לי היום (מזומן, כרטיסי אשראי, צ'יקים, העברות בנקאיות וכו').
לא ביטקוין (ושות') כפי שאתה מדמיין שהוא יכול להיות בעתיד - אלא ממש עכשיו ברגע זה. והתשובה היא כמובן שלא, מכל הסיבות המוכרות - ברמה הצרכנית הוא לא נוח בעליל. כל השאר זה אידיאולוגיה שחביבה כתרגיל מחשבתי אבל לא רלוונטית אלי כצרכן - עד היום (אם זה יקרה) שלאדם כמו אמא שלי יהיה נוח יותר להשתמש בזה מאשר בכרטיס אשראי.
אני לגמרי מסכים איתך. כרגע הביטקוין ושאר המטבעות לא מייצגים פתרון לשום דבר.
אבל להגיד שזה כסף מונופול שלא מגובה על ידי שום דבר, זה פשוט לא רציני ולא מכבד את הרמה של הפורום.

1) מטבעות קריפטו מגובים על ידי כוח חישוב (hashpower) ומתמטיקה ומטבעות פיאט מגובים על ידי יכולת הפעלת הכוח של הממשלות.
2) בקריפטו המשתמשים נותנים העדפה למטבע וכוח החישוב עובר לשם ומגבה את המטבעות המועדפים על ידי המשתמשים.
3) גם במטבעות פיאט זה קורה. אם נסתכל על ונצואלה ואפילו על טורקיה, אנשים ממשיכים להחזיק דולרים שהם קנו בשחור גם כאשר הממשלה מתנגדת לכך. גם אם המשכורות והמיסים משולמים על במטבע המקומי, זה לא משליך על המטבע המועדף על ידי האזרחים לשמירת ערך.
לכן גם במטבעות פיאט, אנו רואים שה"גיבוי של המדינה" לא שווה הרבה.

בשני המקרים, "הגיבוי" יכול להיות זמני אבל אי אפשר להתכחש לכך שהוא קיים.

כרגע הביטקוין ושאר המטבעות לא מייצגים פתרון לשום דבר.

רק אציין שהרבה מתעבורת הכספים בדארק-נט נעשית באמצעות ביטקוין. אז עוד לא האמהות שלנו וכנראה גם לא רובנו, אבל זה בהחלט מהווה פתרון לבעיה שקיימת (מחוץ לחוק, אבל קיימת).

רק אציין שהרבה מתעבורת הכספים בדארק-נט נעשית באמצעות ביטקוין. אז עוד לא האמהות שלנו וכנראה גם לא רובנו, אבל זה בהחלט מהווה פתרון לבעיה שקיימת (מחוץ לחוק, אבל קיימת).
נכון. התכוונתי שאנחנו רחוקים משימוש המוני בגלל שלמטבעות אין יתרון משמעותי על תשלומים רגילים, בייחוד במדינות עולם ראשון עם מטבע מקומי יציב.

אוסיף שלדעתי אמא של @Yevgeny תחזיק (ייתכן שללא ידיעתה) ביטקוין בקרן הפנסיה שלה לפני שהיא תשתמש בו לתשלומים ביומיום.

בדיוק. הגענו למצב שבו נפתח שוק חופשי של כסף. לא רק מדינות יכולות להנפיק כסף.
זה תמיד היה.
מאז שקיים המושג הזה כסף תמיד יכולת לקחת חתיכות נייר ולכתוב עליהן "כסף"

המשתמשים בוחרים את הכסף בעל התכונות הטובות ביותר ובכך המחיר של הכסף הזה עולה ביחס לאפשרויות האחרות.
זאת תכונה איומה ונוראית לכסף.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה