• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחבר הספר "המיליונר מהדלת ממול" נהרג בתאונת מכונית ספורט.

זאב

משתמש בכיר
דירוג
3,269
אחד המחברים של הספר "המיליונר מהדלת ממול" נהרג בתאונה של מכונית ספורט (קורבט 2013) שהוא נסע בה.
http://www.themarker.com/wallstreet/1.2596608
אני מוצא זאת די אירוני בצורה מסויימת, שאדם שבנה את הונו על כתיבת ספר לחסכון וחיים בצניעות נהרג בתאונה של רכב ספורט.
אבל הי זה הכסף שלו והוא מוזמן לעשות עם זה מה שבא לו.
ת.נ.צ.ב.ה

מה זה "חיים בצניעות"?

אם אתה חי על משכורת ממוצעת וקנית ג'יפ חדש של מיצובישי ב 300 אלף שקל, עם כל חסכונותיך ובתשלומים , אז אתה ראוותן ...

אם אתה מולטי מיליארדר עם רווחי הון של מליוני שקלים כל חודש , וקנית ג'יפ חדש של מיצובישי ב 300 אלף שקל אז אתה צנוע...

הכל יחסי.

מה זה "חיים בצניעות"?

אם אתה חי על משכורת ממוצעת וקנית ג'יפ חדש של מיצובישי ב 300 אלף שקל, עם כל חסכונותיך ובתשלומים , אז אתה ראוותן ...

אם אתה מולטי מיליארדר עם רווחי הון של מליוני שקלים כל חודש , וקנית ג'יפ חדש של מיצובישי ב 300 אלף שקל אז אתה צנוע...

הכל יחסי.
אין לנו ויכוח על זה, כמו שאמרתי זה הכסף שלו והוא מוזמן לעשות עם זה מה שהוא רוצה.
אני פשוט חושב שזה קצת אירוני שאדם שהטיף לחסכנות ואורח חיים צנוע נהרג בנהיגה של מכונית ספורט שבדרך כלל מהווה סמל סטטוס של המעמד העליון.
כול אחד ונקודת המבט שלו.

קורבט 2013 ב100,000 ש״ח ? אוקיי עכשיו הוציאו לי את המילים מהפה (הממ מעניין כמה הייתי משלם בחו״ל על הרכב שלי).
בכולמקרה אם זה ככה אז אני חוזר בי, יש מצב שהוא באמת חי בצניעות יחסית לשאר האנשים שם.

מכונית ספורט שבדרך כלל מהווה סמל סטטוס של המעמד העליון
למה רק סמל סטטוס? מה עם אלמנט של כיף אצל מי שבאמת משתמש ביכולות הספורטיביות של רכבים כאלה?

קורבט 2013 ב100,000 ש״ח ? אוקיי עכשיו הוציאו לי את המילים מהפה (הממ מעניין כמה הייתי משלם בחו״ל על הרכב שלי).
בכולמקרה אם זה ככה אז אני חוזר בי, יש מצב שהוא באמת חי בצניעות יחסית לשאר האנשים שם.

שאני לא אשלח אותך לפורומים שבוכים על כמה עולה בארה"ב רכב/אופנוע לעומת כמה עולה בארץ.
אני לא יודע באיזה רכב הוא נהג, מתי הוא קנה, באיזה מצב הוא נקנה...

די כאב לי לראות את הכותרת בדה מרקר כי הרגשתי שהיא עושה עוול לחוקר וסופר מצוין שלפחות עלי השפיע רבות.
הספר stop acting rich היה מאוד משמעותי עבורי כסוג של הוכחה למה שתמיד חשבתי, ש"לא כל הנוצץ זהב" (ע"ע צרכנות יתר - רכבי יוקרה, שעונים, בתים יוקרתיים ועוד...). אפשר לומר שהספר הזה הוא הדבר הכי קרוב לתנ"ך שיש לי :)
גם ה"מיליונר השכן" היה מצוין אם כי לדעתי מעט פחות.

למה רק סמל סטטוס? מה עם אלמנט של כיף אצל מי שבאמת משתמש ביכולות הספורטיביות של רכבים כאלה?
תשמע, אני באופן אישי לא מכיר מכוניות יותר מידי. כאשר אני שומע ורואה בסרטים ובסוכנויות שמשווקים קורבט בתור רכב ספורט אז אני יוצא מתוך נקודת הנחה שזה ככה.
לגבי יכולות ספורטיביות, אני לא באמת חושב שמישהו צריך רכב ספורט שזולל דלק בשטח עירוני שיש בו הגבלת מהירות. לי זה נראה כמו ניסיון להוציא את העיניים למישהו.
אני תופס רכב כמיועד להביא מנקודה אלף לנקודה ב, במחיר מינימלי של זמן וצריכת דלק.

שאני לא אשלח אותך לפורומים שבוכים על כמה עולה בארה"ב רכב/אופנוע לעומת כמה עולה בארץ.
אני לא יודע באיזה רכב הוא נהג, מתי הוא קנה, באיזה מצב הוא נקנה...
בבקשה לא, אני חושב שאני נהנה מחוסר הידיעה שלי לגבי מחירי רכבים בחו"ל לעומת הארץ.

אני לא באמת חושב שמישהו צריך רכב ספורט שזולל דלק בשטח עירוני שיש בו הגבלת מהירות
אף אחד לא "צריך" רכב ספורט. המטרה של רכב ספורט היא הרבה מעבר ללהביא מנקודה A ל-B. מי שמנצל יכולות של רכב ספורט מן הסתם לא עושה את זה בתוך העיר.
צא פעם לכביש נס הרים בשישי אחה"צ, זו השעה המועדפת על נהגי רכבי ספורט שבאמת נהנים מהרכבים האלה ולא מחזיקים אותם רק לשופוני.
בשאר הזמן של סופ"ש הכביש הנ"ל הוא מגנט לאופנועי ספורט. יש עוד כמה כבישים בארץ שמשמשים למטרות הנאה כאלה בימים ושעות מסוימים.
מי שנהנה מזה מן הסתם מוכן לשלם את מה שכרוך באחזקת רכבים כאלה - על התחזוקה וצריכת הדלק. זה תחביב, לא צורך.

@Raven , אני לא נכנס לויכוחי עלות/תועלת באופנועים/רכבים.
אז זה אני משאיר לפורומים יעודיים (קארפורומס, פולגז).

@זאב אם כולם היו מסתכלים כמוך, כולם היו נוסעים באותה מכונית, אולי בצבעים שונים.
אבל יש מי שקונה רכב חדש כי...
יש מי שקונה יד שניה כי...
יש מי שקונה גדול יותר כי...
יש מי שקונה קטן יותר כי...
יש מי שנע בתחבורה ציבורית.
לכל אחד השיקולים שלו.

אני לא נכנס לויכוחי עלות/תועלת באופנועים/רכבים.
בתגובה למה ציינת את זה?
עלות/תועלת לא היה חלק מהפוסטים שלי בהקשר כאן. רק ציינתי הפרדה בין צורך לתחביב.

@Raven סליחה, אז ייתכן שפספסתי את כוונתך בתגובה הקודמת מול @זאב .

@זאב אם כולם היו מסתכלים כמוך, כולם היו נוסעים באותה מכונית, אולי בצבעים שונים.
הו לא, אני ממש לא מעוניין שכולם יהיו כמוני. אני חי ומבסס את תיק ההשקעות שלי על חשבון תרבות הצריכה הקיימת.

מי שנהנה מזה מן הסתם מוכן לשלם את מה שכרוך באחזקת רכבים כאלה - על התחזוקה וצריכת הדלק. זה תחביב, לא צורך.
אם זה תחביב אז שיהיה בהצלחה למי שאוהב את זה, אני באופן אישי לא מתחבר לסגנון התחביבים הללו. אני מעדיף דברים רגועים יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
Cleo מחפשת את הספר "כספך או חייך" בעברית אוף טופיק 1
OiNK חודש הספר - המלצות קריאה התפתחות אישית 32
ת מחפש לקנות לשכור את הספר המשקיע הנבון פוסטים מאיכות נמוכה 7
Tsachi01 כותב הספר ״הזאב מוול סטריט״, נותן את הפרספקטיבה שלו על תופעת הקריפטו פוסטים מאיכות נמוכה 1
C חוות דעת אישית על הספר 'חוק מספר 1' ועל השיטה שמוצגת בו שוק ההון 4
C חוות דעת *אישית* על הספר 'חוק מספר 1' והשיטה שמוצגת בו שוק ההון 0
ג מבצעי שבוע הספר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
נ מכירים את הספר הזה? אוף טופיק 3
aeh הספר חוק מס' #1 - פיל טאון. שוק ההון 241
פשוט שחר הספר כספך או חייך למסירה אוף טופיק 1
וולפסון האם למשהו יש את הספר "החיים או הכסף"? לא קיים בחנויות יותר אוף טופיק 26
ג ממי אוכל לשאול את הספר Early Retirement Extreme? אוף טופיק 2

נושאים דומים

Back
למעלה