• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה תקנו כשהשוק יקרוס

והאם יש משהו מקביל לVT וVXUS? ראיתי את הדיונים על קרנות איריות אבל הם היו כאלה גדולים שלא הצלחתי להכנס לעובי הקורה.

אין אלטרנטיבה טובה ל-VXUS.

כדי ליצור פיזור גלובלי:
יש אפשרות לשלב IWDA+EIMI ביחס של 9:1 לטובת IWDA - דמי ניהול משולבים 0.205%, קרנות של BlackRock iShares. צוברות את הדיבידנד לתוך הקרן.
לא כוללות מניות קטנות (Small Cap). כדי לשלב גם מניות קטנות אפשר להוסיף את הקרן WDSC אבל כרגע הרבה אנשים חושבים שהיא יקרה מדי.

אפשר להשתמש בפראפרזה על הרעיון של @Yevgeny ולקנות את IWDA ו-EIMI האיריות ולהן להוסיף את VB האמריקאית כדי שתכסה מניות small cap. תלוי כמובן בגודל התיק שמתכננים ואם VB עלולה לעבור את סף ה-60K דולרים למס ירושה.

אפשרות נוספת ופשוטה יותר היא VWRD של וונגארד שמכסה את השוק העולמי, ללא מניות קטנות - דמי ניהול: 0.25%. קרן קטנה יחסית (1.3 מיליארד $). מחלקת את הדיבידנד לחשבון.

השילוב של IWDA + EIMI יותר פופולרי בפורום ומחוצה לו. ייתכן ש-VWRD תצמח בנכסים משמעותית רק לאחר הורדת דמי הניהול, בדומה למה שקרה עם VT.

נערך לאחרונה ב:
קרנות של BlackRock iShares. צוברות את הדיבידנד לתוך הקרן
בהנחה שאני קונה אחת לחודש יחידות נוספות של ETF מסוים, כלומר משקיע מחדש את הדיבידנדים בעצמי, זה משנה לי שהדיבידנד מחולק ולא נצבר בקרן?

נערך לאחרונה ב:
בהנחה שאני קונה אחת לחודש יחידות נוספות של ETF מסוים, כלומר משקיע מחדש את הדיבידנדים בעצמי, זה משנה לי שהדיבידנד מחולק ולא נצבר בקרן?

כן, כי מס הכנסה שלנו לא ממש יודע איך לאכול את מס הדיבידנדים הנמוך של הקרנות האיריות ולכן יש דיווחים כאן בפורום שהוא לוקח 25% נוספים מהדיבידנד (מעבר ל-15% שכבר נוכה במקור).
זה הופך את CSPX ליעילת מס יותר מ-VUSD.
אישית, לא הייתי נותן עדיפות לוונגארד בכל מצב. בלאקרוק היא עדיין מנהלת הנכסים הגדולה בעולם (5.4 טריליון דולר) ובמקרה הזה הקרן שלה עדיפה בעיניי.

לא ממליץ ולא מייעץ.

כן, כי מס הכנסה שלנו לא ממש יודע איך לאכול את מס הדיבידנדים הנמוך של הקרנות האיריות ולכן יש דיווחים כאן בפורום שהוא לוקח 25% נוספים מהדיבידנד (מעבר ל-15% שכבר נוכה במקור).
זה הופך את CSPX ליעילת מס יותר מ-VUSD.
אישית, לא הייתי נותן עדיפות לוונגארד בכל מצב. בלאקרוק היא עדיין מנהלת הנכסים הגדולה בעולם (5.4 טריליון דולר) ובמקרה הזה הקרן שלה עדיפה בעיניי.

לא ממליץ ולא מייעץ.

טוב, לומדים משהו חדש כל יום.

תודה על האינפורמציה!

מעניין אותי לדעת את התשובה, אם השאלה תישאל למישהו שכרגע בשורט על השוק...

שאלת רקע, אולי טיפשית.
בעקבות שרשור שפתחתי בנושא הפסד של 1% מהתיק שלי ( מאז נרגעתי כבר) ובעקבות השרשור הנוכחי רציתי להבין משהו:
הסולידית ממליצה בחום שלא להקשיב ולעקוב אחר העיתונות הכלכלית במובן הרחב.
אני נוטה להסכים - מעקב יכול לערער ולגרום למשקיע, בטח מתחיל להיסטריה.
עם זאת, השרשור הזה גרם לי לחשוב על האופן בו אוכל לזהות קריסה משמעותית בשוק.
האם הכוונה של הכותבים כאן היא לקריסה של תיק המניות הפרטני שלהם או על קריסה כללית (הרי לכל אחד כאן תיק מניות שונה).

או לחילופין , האם מדובר על קריסה כללית גורפת? האם ישנו מדד כללי כלשהו שצריך לעקוב אחריו כדי לזהות ולפעול בזמן??
בקיצור, זו שאלה של מתחילים ותודה

או לחילופין , האם מדובר על קריסה כללית גורפת? האם ישנו מדד כללי כלשהו שצריך לעקוב אחריו כדי לזהות ולפעול בזמן??
בקיצור, זו שאלה של מתחילים ותודה
אם תקרא טוב, הרוב פה פשוט ממשיכים עם ההפקדות השוטפות (שעכשיו קונים יותר יחידות).
היתרון בגישה הזו שלא צריך לזהות כלום...

אם תקרא טוב, הרוב פה פשוט ממשיכים עם ההפקדות השוטפות (שעכשיו קונים יותר יחידות).
היתרון בגישה הזו שלא צריך לזהות כלום...
דווקא משתמע כי לרוב יש תכניות מגירה שונות מהרגיל אבל אני בטח טועה. @TunaGolem ממה שכתבת אני מבין שקריסת השוק עדיין יש לה היבטים סובייקטיביים, כלומר, מתי שהקריסה מחייבת פעולה מעבר לרגיל

משקיע פסיבי מכיר בקריסה ויודע שיחווה 1-3 כאלו לאורך חיי ההשקעה, לכן נבנה תיק שיודע לשרוד טוב את הרגעים הקשים
אתה רוכש את החלק המנייתי כי הוא ירד, בצורה טכנית לחלוטין, התנהגות נורמלית
אין פעולה שמחייבת לפעול מעבר לרגיל, תישאר עם הרגיל, לטווח ארוך

כל התיק שלי מושקע בצורה אוטומטית לחלוטין, אז בזמן קריסה אני מקווה בעיקר לא לגעת.
אולי אקח טיפ מדן אריאלי ואחליף לעצמי את הסיסמא כדי לא להתפתות לשנות משהו.
אני Sweet summer child קלאסי שמעולם לא חווה חורף בשווקים. הייתי בתיכון ב-2008, ממש לא הבנתי שהעולם קרס מסביבי.
מקווה שהערכתי נכון את סיבולת הסיכון שלי. זה הכל.

האם שקלת לרכוש קרן נאמנות ישראלית אחת בהוראת קבע אוטומטית, ופעם בשנתיים/שלוש, למכור (לשלם מס) ולהעביר לETF האהוב עליך?
כן. בלתי נסבל מבחינתי לשלם חצי אחוז שנתי בשביל לעקוב אחרי אינדקס...

Back
למעלה