• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד

Doc.to.be

משתמש רשום
דירוג
2
אני כרגע בסוף השנה השלישית שלי בלימודים (שש שנתי) ואני מתלבטת בנוגע לכמה וכמה דברים- בחירת התמחות, ואיפה? אני כבר הבנתי שכדאי לבחור כמה שיותר מוקדם את התחום ולהתחיל לכוון לשם, וזה מה שאני מנסה לעשות.

אני מתכננת בעוד כחצי שנה לגשת לשלב הראשון של USMLE (מבחן ההסמכה האמריקאי), אני מאוד מאוד מתלבטת האם לעשות את ההתמחות בארץ או בארה״ב. התכנון הסופי כך או כך הוא לגור בישראל אחרי ההתמחות- השאלה פשוט איפה לעשות אותה. אז אני מתעניינת בעיקר מה שכר המומחים בארץ בתחומים השונים.

בהשוואה לישראל- אם אני אעשה בארה״ב - כל ההתמחויות שם קצרות בלפחות שנתיים, השכר אמנם די אותו דבר בהתמחות אבל המחייה שם זולה יותר ועובדים פחות שעות, מה גם שאוכל לעבוד לאחר מכן בכל מקום בעולם.

אני מנסה כבר להחליט פחות או יותר על כיוון מבחינת התמחות כי אני רוצה להתחיל כבר לבנות את הרזומה שלי כך שיהיה לי סיכוי גבוה להתקבל-

אני כרגע חושבת על רפואת נשים, ילדים, אונקולוגיה או עיניים.

הלב שלי אומר לי ללכת לכיוון של רפואת ילדים אבל אני מפחדת שאופציות ההשתכרות לא כלכך גבוהות בישראל- אני טועה?

רפואת נשים- כאישה, מה פוטנציאל ההשתכרות בתחום?

אונקולוגיה- נשמע כמו שליחות אמיתית, והשכר?

עיניים- נשמע ת״ש… והשכר? קשה להתקבל בארץ? כמה קשה?

אשמח לעצות מאלו המנוסים והמבינים יותר ממני :)

האמריקאים עזרו לך בזה -
הסיכוי שלך להתקבל בתור IMG להתמחויות האלה הוא אפסי. למעט פתולוגיה, בה אפשר להגיע בתור בוגר חו"ל גם למרכזים טופ 10 בארה"ב, שאר ההתמחויות זה קשה עד בלתי אפשרי. אולי עדיין אפשרי ברפואה פנימית, אבל בכל השאר..חדי קרן.
אם בכל זאת את רוצה להתמחות בארה"ב למרות הסיכויים הנמוכים, ממליץ כבר מחר להתמקד במחקר, בדגש על נסיון להתקבל לשנת מחקר במרכז טופ 10 בתחום בו תרצי להתמחות.

בכל מקרה לדעתי כרגע את לא סגורה בכלל על כיוון להתמחות, ההתמחויות שאת מתעניינת בהן שונות זו מזו לחלוטין. כדאי שתסגרי על זה לפניי שאת חושבת גאוגרפית איפה תרצי להתמחות.

בהצלחה

נ"ב
לא יודע מאיפה הבאת את זה שבהתמחות עובדים שם פחות שעות.

היי, היה דיון שיכול לעזור יחסית לא מזמן:

כל התחומים שציינת מתגמלים מאד, בטח כולל ילדים.
שנה שלישית עדיין מוקדם לעשות משהו לגבי התמחות. הייתי משקיע בלבלות עם חברים. גם ככה דעתך תשתנה 20 פעמים עד ההתמחות עצמה.

לגבי USMLE - אני אישית בחרתי לא לעשות אלא אם אהיה חייב. יש מספיק תתי התמחויות ללא USMLE.
בהתמחות בארץ מקבלים יותר כסף, בין היתר בגלל ססיות והיכולת לעבוד בפרטי/קופ"ח כבר בהתמחות (מה שעשיתי כמעט מההתחלה).
יש לי הרבה חברים מתמחים בארה"ב והשכר השנתי שלהם הוא סביב 60-70k$. בארץ אפשר לעשות פי 2 בהתמחות, בטח בפריפריה.
הייתרון הגדול שם הוא שההתמחות קצרה יותר (לא קלה יותר!) ושהיא מוכרת כמעט בכל העולם.
יהיה קשה להתקבל בארה"ב לתחומים שציינת והם יצריכו ממך ציון step 1 גבוה מאד.

היי, היה דיון שיכול לעזור יחסית לא מזמן:

כל התחומים שציינת מתגמלים מאד, בטח כולל ילדים.
שנה שלישית עדיין מוקדם לעשות משהו לגבי התמחות. הייתי משקיע בלבלות עם חברים. גם ככה דעתך תשתנה 20 פעמים עד ההתמחות עצמה.

לגבי USMLE - אני אישית בחרתי לא לעשות אלא אם אהיה חייב. יש מספיק תתי התמחויות ללא USMLE.
בהתמחות בארץ מקבלים יותר כסף, בין היתר בגלל ססיות והיכולת לעבוד בפרטי/קופ"ח כבר בהתמחות (מה שעשיתי כמעט מההתחלה).
יש לי הרבה חברים מתמחים בארה"ב והשכר השנתי שלהם הוא סביב 60-70k$. בארץ אפשר לעשות פי 2 בהתמחות, בטח בפריפריה.
הייתרון הגדול שם הוא שההתמחות קצרה יותר (לא קלה יותר!) ושהיא מוכרת כמעט בכל העולם.
יהיה קשה להתקבל בארה"ב לתחומים שציינת והם יצריכו ממך ציון step 1 גבוה מאד.
תודה רבה על התגובה! אני קראתי את הדיון הזה אם אני לא טועה, אבל אעבור עליו שוב אולי פספסתי כמה דברים שווים
ובהחלט מעודד אותי לשמוע שבהתמחות בארץ מקבלים יותר, ולא כלכך הבנתי איך זה שבארץ אפשר לעבוד כבר בהמלך ההתמחות בקופ״ח, איך זה עובד? קראתי משהו לגבי זה שאפשר אחרי שלב א׳, זה בעצם באמצע ההתמחות?
רפואת נשים או רפואת ילדים- שניהם מאוד מסקרנים אותי, מעניין אותי באיזה תחום פוטנציאל השכר גבוה יותר? אם אתה יודע כמובן...

נערך לאחרונה ב:
אני כרגע בסוף השנה השלישית שלי בלימודים (שש שנתי) ואני מתלבטת בנוגע לכמה וכמה דברים- בחירת התמחות, ואיפה? אני כבר הבנתי שכדאי לבחור כמה שיותר מוקדם את התחום ולהתחיל לכוון לשם, וזה מה שאני מנסה לעשות.
קצת מוקדם להיסגר על התמחות בשלב הזה, אחרי שנה רביעית חמישית זה יותר הגיוני במיוחד אחרי שהיתה חשיפה לקליניקה אמיתית ובאמת ראית את המקצוע והבנת על מה מדובר מבחינת עבודה פיזית ולא רק תאוריה.

אני מתכננת בעוד כחצי שנה לגשת לשלב הראשון של USMLE (מבחן ההסמכה האמריקאי), אני מאוד מאוד מתלבטת האם לעשות את ההתמחות בארץ או בארה״ב
בהצלחה במבחן. הסיכוי להתקבל להתמחות בארהב בימינו הוא מאוד מאוד מאוד מאוד נמוך. יש המון מעומדים אמריקאים קנדים (עדיפות ראשונה של כל תוכנית) ואחריהם מהמזרח שמביאים ציונים מטורפים ומאוד קשה להתחרות בהם .המאץ הופך אכזרי וקשה יותר כל שנה והמון מעומדים מתפשרים. כמובן שהכל אפשרי , אבל למה לעשות התמחות שם אם המטרה שלך היא לגור פה ? ההתמחות בארהב הרבה הרבה הרבה !!! יותר קשה מההתמחות בישראל. אולי ההתמחות יותר ממוקדת ויש פחות עבודה שחורה (וכן פחות שנים) אבל אופי העבודה הוא הרבה יותר קשוח עם הרבה פחות זמן מנוחה ודרישות מאוד גבוהות . מבחינת שכר לא יודעת. מתמחה בארץ מרוויח בסדר גמור סכומים שנעים בין 12 ל18 אלף בחודש. נטו. לא עובדים שם פחות שעות (עובדים שם הרבה יותר) ולא תוכלי לעבוד בכל מקום בעולם. לכל מדינה יש את הדרישות שלה להכרה בהתמחות . ישראל לא מקבלת כל מומחה (אפילו לא מארה״ב) ובדרך כלל הם צריכים לעבור תקופה של הסתכלות של בערך שנה וחצי (ולמצוא לעצמם תקן בשביל זה) ולפעמים חוזרים על כל מיני מבחנים . קיצר אם המטרה היא לגור בישראל, לא רואה שום סיבה לעשות התמחות בכל מדינה אחרת שם את נחותה מבחינת שפה , תרבות מקומית, ולא למדת בארה״ב. כאשר פה את ״סוג א״ , למדת בארץ ושפת האם שלך היא עברית.

הסתדרות הרופאים בישראל - הכרה בתואר מומחה

אני כרגע חושבת על רפואת נשים, ילדים, אונקולוגיה או עיניים.
הרבה תחומים מאוד שונים. קצת מוקדם להתחיל לפרט על מסלולים וכו לפני שבכלל נכנסת לבתי חולים , הדעה שיש לך עכשיו לא משקפת כל כך המציאות ואת גם לא מכירה את כל התחומים של הרפואה..... בגדול יש פרנסה בכל תחום ופרנסה מכובדת ביותר. מבחינת פוטנציאל פרנסה, ואין לא יהיה, כמו פלסטיקה.

היות ואת לומדת בארץ , אחרי שתסגרי על תחום שאת רוצה ותעשי בו איזה שהוא סבב תבקשי להצטרף למחקר (תמיד יש) ותישארי בקשר עם המחלקה (אלקטיב בלימודים, עוד מחקר, עבודת גמר במחלקה, הצגה של העבודה בכנס בארץ , אלקטיב בסטאז, אולי אפילו לעשות סטאז דווקא באותו בית חולים ולהגיח מידי פעם בימי חופש או תורנויות) במיוחד בתחומים המבוקשים כמו עיניים וגניקולוגיה.
תקפידי להגיד לכולם בסבב (עוד בהיותך סטודנטית) לבכירים ומתמחים שאת רוצה את המקצוע הזה ספציפית, ואחרי כמה ימים שממש נחמד לך במחלקה וכד. ללמד סטודנטים זה מאוד שוחק ושיש סטודנטים שמראים נטייה למקצוע ואז מפלס התעניינות של הבכירים מתמחים עולה גם. תקפידי לשבת במרפאות של מנהל המחלקה בסבב הרלוונטי או להיכנס איתו לחדרי ניתוח , תגדילי ראש ותבואי לגורנל (אם יש) או לישיבות בוקר שיש בהם טיציניג . זה יראה לך כאילו זה כלום, אבל המתמחים שמים לב וגם הבכירים . במיוחד אם את משקיעה ועושה את זה באופן קבוע (אפילו כל כמה חודשים אבל להקפיד להיות בעין שלהם). עוד חשוב להיות נחמדה, להגיד בוקר טוב (לוודא שראו אותך לוודא שזוכרים שאת רוצה את התחום ולחזור על זה כל הזמן), לא להגיד לא לשום משימה (שחורה ומשעממת ככל שתיהיה). המטרה שלך לתת תחושה שאת רופאה שכייף לעבוד איתה, שאת אוהבת ורוצה לעבוד בצוות, שאת נחמדה ונעימה ושהם רוצים אותך כמתמחה שלהם.
שהם רוצים אותך ! לא את מתחננת אליהם , הם יפסידו כל כך הרבה אם לא יקחו אותך שאת מקום ראשון מכל המועמדים האחרים שבכלל עדין לא קיימים.

קבלה להתמחות זה שילוב של מזל, תזמון , יכולת אישית, ואם את בוגרת הארץ. תיצרי את התזמון שלך מראש וכמה שיותר מוקדם.

בהצלחה

קצת מוקדם להיסגר על התמחות בשלב הזה, אחרי שנה רביעית חמישית זה יותר הגיוני במיוחד אחרי שהיתה חשיפה לקליניקה אמיתית ובאמת ראית את המקצוע והבנת על מה מדובר מבחינת עבודה פיזית ולא רק תאוריה.

בהצלחה במבחן. הסיכוי להתקבל להתמחות בארהב בימינו הוא מאוד מאוד מאוד מאוד נמוך. יש המון מעומדים אמריקאים קנדים (עדיפות ראשונה של כל תוכנית) ואחריהם מהמזרח שמביאים ציונים מטורפים ומאוד קשה להתחרות בהם .המאץ הופך אכזרי וקשה יותר כל שנה והמון מעומדים מתפשרים. כמובן שהכל אפשרי , אבל למה לעשות התמחות שם אם המטרה שלך היא לגור פה ? ההתמחות בארהב הרבה הרבה הרבה !!! יותר קשה מההתמחות בישראל. אולי ההתמחות יותר ממוקדת ויש פחות עבודה שחורה (וכן פחות שנים) אבל אופי העבודה הוא הרבה יותר קשוח עם הרבה פחות זמן מנוחה ודרישות מאוד גבוהות . מבחינת שכר לא יודעת. מתמחה בארץ מרוויח בסדר גמור סכומים שנעים בין 12 ל18 אלף בחודש. נטו. לא עובדים שם פחות שעות (עובדים שם הרבה יותר) ולא תוכלי לעבוד בכל מקום בעולם. לכל מדינה יש את הדרישות שלה להכרה בהתמחות . ישראל לא מקבלת כל מומחה (אפילו לא מארה״ב) ובדרך כלל הם צריכים לעבור תקופה של הסתכלות של בערך שנה וחצי (ולמצוא לעצמם תקן בשביל זה) ולפעמים חוזרים על כל מיני מבחנים . קיצר אם המטרה היא לגור בישראל, לא רואה שום סיבה לעשות התמחות בכל מדינה אחרת שם את נחותה מבחינת שפה , תרבות מקומית, ולא למדת בארה״ב. כאשר פה את ״סוג א״ , למדת בארץ ושפת האם שלך היא עברית.

הסתדרות הרופאים בישראל - הכרה בתואר מומחה

הרבה תחומים מאוד שונים. קצת מוקדם להתחיל לפרט על מסלולים וכו לפני שבכלל נכנסת לבתי חולים , הדעה שיש לך עכשיו לא משקפת כל כך המציאות ואת גם לא מכירה את כל התחומים של הרפואה..... בגדול יש פרנסה בכל תחום ופרנסה מכובדת ביותר. מבחינת פוטנציאל פרנסה, ואין לא יהיה, כמו פלסטיקה.

היות ואת לומדת בארץ , אחרי שתסגרי על תחום שאת רוצה ותעשי בו איזה שהוא סבב תבקשי להצטרף למחקר (תמיד יש) ותישארי בקשר עם המחלקה (אלקטיב בלימודים, עוד מחקר, עבודת גמר במחלקה, הצגה של העבודה בכנס בארץ , אלקטיב בסטאז, אולי אפילו לעשות סטאז דווקא באותו בית חולים ולהגיח מידי פעם בימי חופש או תורנויות) במיוחד בתחומים המבוקשים כמו עיניים וגניקולוגיה.
תקפידי להגיד לכולם בסבב (עוד בהיותך סטודנטית) לבכירים ומתמחים שאת רוצה את המקצוע הזה ספציפית, ואחרי כמה ימים שממש נחמד לך במחלקה וכד. ללמד סטודנטים זה מאוד שוחק ושיש סטודנטים שמראים נטייה למקצוע ואז מפלס התעניינות של הבכירים מתמחים עולה גם. תקפידי לשבת במרפאות של מנהל המחלקה בסבב הרלוונטי או להיכנס איתו לחדרי ניתוח , תגדילי ראש ותבואי לגורנל (אם יש) או לישיבות בוקר שיש בהם טיציניג . זה יראה לך כאילו זה כלום, אבל המתמחים שמים לב וגם הבכירים . במיוחד אם את משקיעה ועושה את זה באופן קבוע (אפילו כל כמה חודשים אבל להקפיד להיות בעין שלהם). עוד חשוב להיות נחמדה, להגיד בוקר טוב (לוודא שראו אותך לוודא שזוכרים שאת רוצה את התחום ולחזור על זה כל הזמן), לא להגיד לא לשום משימה (שחורה ומשעממת ככל שתיהיה). המטרה שלך לתת תחושה שאת רופאה שכייף לעבוד איתה, שאת אוהבת ורוצה לעבוד בצוות, שאת נחמדה ונעימה ושהם רוצים אותך כמתמחה שלהם.
שהם רוצים אותך ! לא את מתחננת אליהם , הם יפסידו כל כך הרבה אם לא יקחו אותך שאת מקום ראשון מכל המועמדים האחרים שבכלל עדין לא קיימים.

קבלה להתמחות זה שילוב של מזל, תזמון , יכולת אישית, ואם את בוגרת הארץ. תיצרי את התזמון שלך מראש וכמה שיותר מוקדם.

בהצלחה
תודה רבה על התגובה,

אני לא בוגרת הארץ- אני לומדת בחו״ל, ניסיתי להתקבל בארץ במשך כמה שנים, הוצאתי פסיכומטרי גבוה, בסוף הלכתי לתואר במתמטיקה דו חוגי מדמ״ח, והבנתי שעשיתי טעות, וטסתי לחו״ל ללמוד בגיל 24 כי פחדתי לבזבז עוד זמן על לנסות. זה עדיין כואב לי מאוד שאני לא לומדת בישראל כי אני יודעת שיכלתי...
לכן אני רוצה מעכשיו להתחיל לעשות מה שצריך כדי להוכיח את עצמי ולהעלות את הסיכויים שלי להתקבל להתמחות שארצה.
זו גם אחת הסיבות שאני מאוד רוצה לעשות את הUSMLE, כדי שאהייה פטורה ממבחן הרישוי וגם כדי להראות שיש לי יכולות, זה מבחן די קשה... אני מקווה שזה גם יעזור.
אני מנסה לחשוב איך אוכל להשתתף באיזשהו מחקר בארץ אם אני לא לומדת כאן- אין לי שמץ של מושג בזה, וגם אין לי כלכך קשרים... אתחיל לנסות לברר את זה.
תודה על ההארה בנוגע לארה״ב, תמיד חשבתי מכל התלונות והמחאות המתוקשרות של הרופאים שהמצב בארץ הוא הכי גרוע שיש , לכן חשבתי על התמחות בארה״ב אבל לאט לאט אני רק יורדת מהרעיון.

אני לא בוגרת הארץ- אני לומדת בחו״ל
חשבתי בארץ כי ציינת שזה מסלול שש שנתי ואת שנה שלישית.

אם את בוגרת חול (גם אני) , עדיף לך לעשות את הUSMLE כי תוכלי לגשת לפלו בעתיד (אם תרצי) וגם תוכלי כבר להתחיל עם המבחנים עכשיו ולא לחכות לסוף הלימודים. אין משמעות למנהלי מחלקה אם עשית מבחן מדינה או usmle העיקר שיש לך רישיון לעסוק ברפואה. חלקם כן רוצים usmle במחשבה על פלו אבל להבנתי זה לא קריטי לקבלה של התמחות.

יש משרות של עוזרי רופא שאפשר לעשות אבל זה ממש במחלקות ספציפיות בבתי חולים ספציפים . אני לא יודעת איפה את לומדת ואם את יכולה לעשות את הסבבים בארץ או לא.

לכן אני רוצה מעכשיו להתחיל לעשות מה שצריך כדי להוכיח את עצמי ולהעלות את הסיכויים שלי להתקבל להתמחות שארצה.
בוגרי חול יכולים להתקבל לתחומים מאוד מבוקשים בבתי חולים מאוד מבוקשים זה הכל עניין של מי את וכמה את טובה. תיהיה טובה ותעבדי טוב בצוות , ירצו לעבוד איתך. אין דרכי קסם , אם יש סבבים בארץ לנסות לעשות אותם במקומות שיכולים להיות פוטנציאל להתמחות ואם לא, בסיום הלימודים להתחיל להתנדב / לבוא לאקלטיבים שיכירו אותך קצת ואז אותו דבר. להשתלב במחקר וכד. קחי בחשבון מדובר על עבודה מאוד משעממת והיא דורשת שעות רבות של השקעה. לדעתי זה יפה שאת מגדילה ראש מעכשיו, אבל זה לא יועיל לך . תתרכזי בלימודים ולעשות את ה USMLE . את בשלב מאוד מוקדם יש לך עוד המון זמן לעבוד על הקבלה להתמחות.

ובהחלט מעודד אותי לשמוע שבהתמחות בארץ מקבלים יותר, ולא כלכך הבנתי איך זה שבארץ אפשר לעבוד כבר בהמלך ההתמחות בקופ״ח, איך זה עובד? קראתי משהו לגבי זה שאפשר אחרי שלב א׳, זה בעצם באמצע ההתמחות?
רשמית אחרי שלב א. בפועל כבר לפני אפשר בחלק מהתחומים.
יש גם עבודות שלא בקופ"ח - לבדוק מטופלים או לעזור בצורה אחרת למנתח בכיר בביה"ח/קליניקה פרטית. חלק מהעבודות האלה משלמות ממש ממש טוב.
רפואת נשים או רפואת ילדים- שניהם מאוד מסקרנים אותי, מעניין אותי באיזה תחום פוטנציאל השכר גבוה יותר? אם אתה יודע כמובן...
אני יודע רק מסיפורים של חברים - שניהם מאד רווחיים.
עבודה בקופ"ח - סה"כ בסדר גודל דומה. בפרטי לגינקולוגיה לדעתי יש ייתרון גדול אבל זה דורש הרבה שנים של השקעה כדי להגיע לשם.

אני חושב שה- money time הוא בסטאז. שם אפשר להגיע למחלקות פיזית על בסיס קבוע, להשתתף במחקרים וכו'. שם אפשר להשפיע הכי הרבה על סיכויי קבלה.
כל השאר לדעתי זניח, אלא אם בא לך לעבוד על כמה מחקרים שיתפרסמו בזמן הלימודים (מרשים מאד אבל לא יודע אם שווה את ההשקעה).

רפואת נשים- כאישה, מה פוטנציאל ההשתכרות בתחום?
לא מגיעה מהתחום אבל אני יודעת לומר לך שאני תמיד מעדיפה ללכת לרופאת נשים אישה ואני ממש לא היחידה.
כמעט בכל פעם שאני מנסה לקבוע תור יש המון רופאים גברים פנויים וכל כך מעט נשים.

דעתי היא שכרופאת נשים יהיה לך יתרון.

@AviKababi הזכיר לי עוד אופציות כסטודנטית.
בדרך כלל בוגרי חול צריכים לעשות סבב אלקטיבי בלימודים בקיץ . את לגמרי יכולה למנף את זה ולעשות אלקטיב בתחום שמעניין אותך באיזור בארץ שאת שוקלת לגור בו אחרי הלימודים.
בזמנו הבאתי את המכתב מהאוניברסיטה ויכולתי לעשות את הסבב כמעט בכל מקום (היו בתי חולים שביקשו תשלום ״ביטוח״ או משהו כזה, אז לשם לא הלכתי).
זה מושלם לשלב שאת נמצאת בו, ולהתחלה של מערכת יחסים עם המחלקה לרבות השתלבות במחקר בזמן שאת בארץ וזה שאת יכולה לחזור כל שנה בקיץ, או להיפך כל שנה בקיץ לדגום תחום אחר. בשלב מסויים התחלתי לעבוד בקיצים כעוזרת רופא במיון . אין את זה בכל מקום וזה קצת מעצבן מבחינה בירוקרטית אבל בהחלט אפשרי ומומלץ . גם לראות איך מערכת הבריאות בארץ עובדת, גם להתנסות בעבודות שתעשי בסטאז וגם להכיר קצת את המערכות הממוחשבות. והנה הקשר שלך למחלקה שאת מתחילה לטפח. הייתי לוקחת את הקיץ הקרוב לדוגמא וכבר עכשיו מתקשרת למחלקות רלוונטיות לבקש לעשות ״סבב״ או התנדבות בקיץ.

לא מגיעה מהתחום אבל אני יודעת לומר לך שאני תמיד מעדיפה ללכת לרופאת נשים אישה ואני ממש לא היחידה.
את צודקת. גם מבחינת העדפה אישית לראות אישה, וגם מבחינת זה שיש הרבה יותר גניקולוגים מגניקולוגיות.
ההתמחות ברפואת נשים הופכת להיות עם הרבה יותר נשים מתמחות. מצד שני יש ״בדיחה״ שבשביל להתקבל להתמחות בנשים צריך להיות גבר ועם דופק. למה ? ובכן כי נשים נכנסות להריון וגורעות מהסדק של המחלקה. עם כל החופשות לידה שלהן , וכד׳.

הרבה זה עניין של תזמון
יכול להגיד שבמחלקות מאוד מבוקשות התקבלו בוגרי חו''ל כי פשוט באו בזמן הנכון, גם כשלא היו טובים במיוחד.
אני הייתי משקיע בקשר עם מחלקות שאת מעוניינת בהן - מחקר, עבודה בתור עוזרת רופא באם מתאפשר וכמובן מחקר.

מתמחים בפריפריה מרוויחים 35 אלף שקל בחודש? זה חדש לי
בתחומים כירורגיים כן.
אני בתחום כירורגי במרכז הארץ ולא רחוק מהשכר הזה בביה"ח. הססיות adds up לסכומים יפים. ביחד עם העבודות מחוץ לביה"ח אני עובר את זה ברוב החודשים.
זו גם אחת הסיבות שאני מאוד רוצה לעשות את הUSMLE

כמי שלומדת בחו"ל - חד משמעית USMLE. המבחן הישראלי לבוגרי חו"ל עם אחוזי מענר נמוכים יותר וה- USMLE יפתח דלתות גם במדינות אחרות.

המבחן הישראלי לבוגרי חו"ל עם אחוזי מענר נמוכים יותר וה- USMLE
הבעיה בבוגרים לא במבחן. אני לא חושבת שהמבחן הישראלי יותר קשה מהUSMLE. אם כבר המבחן הישראלי מקיף פחות חומר, אפשר לעשות אותו בעברית והוא משמעותית זול יותר. וזה גם רק מבחן אחד בניגוד ל3 של האמריקאים.
סיבת אחוזי המעבר הנמוכים של המבחן הישראלי, לא קשורה לקושי המבחן.

@AviKababi הזכיר לי עוד אופציות כסטודנטית.
בדרך כלל בוגרי חול צריכים לעשות סבב אלקטיבי בלימודים בקיץ . את לגמרי יכולה למנף את זה ולעשות אלקטיב בתחום שמעניין אותך באיזור בארץ שאת שוקלת לגור בו אחרי הלימודים.
בזמנו הבאתי את המכתב מהאוניברסיטה ויכולתי לעשות את הסבב כמעט בכל מקום (היו בתי חולים שביקשו תשלום ״ביטוח״ או משהו כזה, אז לשם לא הלכתי).
זה מושלם לשלב שאת נמצאת בו, ולהתחלה של מערכת יחסים עם המחלקה לרבות השתלבות במחקר בזמן שאת בארץ וזה שאת יכולה לחזור כל שנה בקיץ, או להיפך כל שנה בקיץ לדגום תחום אחר. בשלב מסויים התחלתי לעבוד בקיצים כעוזרת רופא במיון . אין את זה בכל מקום וזה קצת מעצבן מבחינה בירוקרטית אבל בהחלט אפשרי ומומלץ . גם לראות איך מערכת הבריאות בארץ עובדת, גם להתנסות בעבודות שתעשי בסטאז וגם להכיר קצת את המערכות הממוחשבות. והנה הקשר שלך למחלקה שאת מתחילה לטפח. הייתי לוקחת את הקיץ הקרוב לדוגמא וכבר עכשיו מתקשרת למחלקות רלוונטיות לבקש לעשות ״סבב״ או התנדבות בקיץ.

את צודקת. גם מבחינת העדפה אישית לראות אישה, וגם מבחינת זה שיש הרבה יותר גניקולוגים מגניקולוגיות.
ההתמחות ברפואת נשים הופכת להיות עם הרבה יותר נשים מתמחות. מצד שני יש ״בדיחה״ שבשביל להתקבל להתמחות בנשים צריך להיות גבר ועם דופק. למה ? ובכן כי נשים נכנסות להריון וגורעות מהסדק של המחלקה. עם כל החופשות לידה שלהן , וכד׳.
נכון אנחנו מקבלים באמת מכתב כזה שצריך להחתים עליו רופא מהארץ שהיינו בבי״ח בקיץ
אחלה אז אני אעשה את זה בקיץ אני אנצל את זה
תודה על התגובות המפורטות, עזרת לי מאוד!
כמי שלומדת בחו"ל - חד משמעית USMLE. המבחן הישראלי לבוגרי חו"ל עם אחוזי מענר נמוכים יותר וה- USMLE יפתח דלתות גם במדינות אחרות.
טוב לשמוע שאני בכיוון הנכון
תודה על העזרה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B לימודי רפואה בארץ התפתחות אישית 91
H לימודי רפואה התפתחות אישית 6
amit יש רופאים בקהל? שאלה לגבי לימודי רפואה אוף טופיק 18
כ פרדוקס לימודי השקעות שוק ההון 6
O לימודי סוכן ביטוח/משווק פנסיוני התפתחות אישית 6
אוהד יהודה חומר לימודי על מסחר באופציות שוק ההון 5
M התייעצות לגבי לימודי Devops התפתחות אישית 9
G לימודי שוק ההון שוק ההון 17
ד לימודי ניהול באוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 21
D מחפש מדריך לימודי להקמת עסק/חברה בעמ התפתחות אישית 26
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
הפרופסור לימודי המשך בטכניון.. או? התפתחות אישית 12
ה מוסד לימודי לקורס תכנות התפתחות אישית 1
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
I לימודי עבודה סוציאלית - גם סוציאלי לכיס? התפתחות אישית 7
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
C התייעצות לגבי לימודי חשמל/אלקטרוניקה התפתחות אישית 5
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
S לגבי אופק תעסוקתי לאחר לימודי סטטיסטיקה וכלכלה התפתחות אישית 9
ה עם מה לשלב לימודי סטטיסטיקה התפתחות אישית 23
F לימודי כלכלה בבן גוריון/העברית התפתחות אישית 1
P מרכז לימודי מתמטיקה - מחפש שותף התפתחות אישית 4
Y לימודי ייעוץ השקעות וייעוץ פנסיוני התפתחות אישית 14
S לימודי תעודה במדעי המחשב בפתוחה-כמה עמוס? התפתחות אישית 18
ד לימודי משפטים כדי להיות עורך דין אוף טופיק 76
O לימודי מנהל עסקים/ ניהול תיקים התפתחות אישית 0
M לימודי מסחר בשוק ההון אוף טופיק 6
L שוקלת האם כדאי ללמוד לימודי משפטים (בספיר) בשנה הקרובה? התפתחות אישית 65
מ התלבטות לגבי מסלול לימודי מדמח (אשמח לעזרה) התפתחות אישית 13
חסכונית לימודי אקטואריה התפתחות אישית 2
F שינוי קריירה להנדסת תוכנה-בוטקאמפ, לימודי תעודה או תואר נוסף? התפתחות אישית 11
Y לימודי תואר שני למורה התפתחות אישית 0
ל היי חדשה פה-על לימודי נהיגה וריטלין אוף טופיק 4
amit ייעוץ לגבי לימודי מדעי המחשב אוף טופיק 9
M לימודי משפטים כתואר נוסף - כן או לא? התפתחות אישית 24
amidar למי שמתלבט בנושא לימודי מחשבים (מכל סוג), מומלץ להעיף מבט. אוף טופיק 2
S לימודי שוק ההון אוף טופיק 12
ש ביטוח בריאות - רפואה משלימה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
ש ביטוח בריאות - רפואה משלימה צרכנות פיננסית 0
R התלבטות לימודים - רפואה או ביואינפורמטיקה התפתחות אישית 23
H תחום עיסוק-רפואה, איך עושים את זה? התפתחות אישית 1
הדב רפואה והרחבת אופקים התפתחות אישית 24
Y ייעוץ תעסקותי הנדסה/מדעי המחשב/רפואה אוף טופיק 1