• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כרטיסי אשראי אמריקאיים [ו- credit score אמריקאי]

OJD

משתמש רגיל
דירוג
129
אצלי בעת פתיחה תחת personal אכן שואלים אבל האפשרות המוצגת היא הצטרפות אל American Consumer Counsil (ACC).
באתר אצלם הצטרפות היא $15 נדמה לי.
בעת פתיחה תחת other ובחירה בחשבון מעבר לים לא נתקלתי בכזו בקשה.

תקח בערבון מוגבל אבל להבנתי הקבלה דרך ACC היא לא מובטחת, אולי בכלל לא רלוונטית למי שאין לו כתובת מאומתת, וההצטרפות ל-ACC היא עבור מישהו שביצע רכישה משמעותית בארה"ב.

בתהליך הפתיחה דרך OTHER בשלב מסויים שואלים אותך על בסיס מה אתה מצטרף ואתה יכול לבחור בשייכות לאחד הארגונים שהם מקבלים (כמו ה-ACA).

איפה בארץ מוציאים כסף זר עם הכרטיס האמריקאי?

עמלות בצד, אני חושב שזה לא אפשרי (לפחות בכספומטים). יש חלק קטן מהכספומטים בארץ שאפשר למשוך מהם גם מט"ח אבל נדמה לי שהאפשרות חסומה לכרטיסים ישראליים בלבד. ניסיתי בעבר עם כרטיסים זרים והכספומטים הסכימו לתת לי רק שקלים.

RustyJ

משתמש בכיר
דירוג
688
א
בתהליך הפתיחה דרך OTHER בשלב מסויים שואלים אותך על בסיס מה אתה מצטרף ואתה יכול לבחור בשייכות לאחד הארגונים שהם מקבלים (כמו ה-ACA).
אכן, עכשיו ראיתי באתר של ACA שהם אקטיבית מפרסמים את שיתוף הפעולה עם SDFCU. לא שאני citizen... אבל נו טוב, נלך על זה?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,855
עמלות בצד, אני חושב שזה לא אפשרי (לפחות בכספומטים). יש חלק קטן מהכספומטים בארץ שאפשר למשוך מהם גם מט"ח אבל נדמה לי שהאפשרות חסומה לכרטיסים ישראליים בלבד. ניסיתי בעבר עם כרטיסים זרים והכספומטים הסכימו לתת לי רק שקלים.
צודק, איכשהו פספסתי את הנק הזאת :)
צריך גם לקחת בחשבון שאפילו אם יתנו לך למשוך מט"ח, כנראה שהבנק בארץ יקח על זה הרבה עמלה. בתכלס הוא כאילו ימשוך לך שקלים מהחשבון הזר שלך וימיר אותו לדולרים לפי העמלות של הבנק הישראלי.

• אהבתי
Reactions: OJD

OJD

משתמש רגיל
דירוג
129
א

אכן, עכשיו ראיתי באתר של ACA שהם אקטיבית מפרסמים את שיתוף הפעולה עם SDFCU. לא שאני citizen... אבל נו טוב, נלך על זה?

אם אין לך כתובת אמריקאית מאומתת אז אני חושב שכדאי. אשמח לעשות את התהליך במקביל עם מישהו. הרישום ל-ACA הוא זריז ואני עכשיו מחכה ש-SDFCU יבחנו את האפליקציה שלי.

Ymf

משתמש רגיל
דירוג
45
צודק, איכשהו פספסתי את הנק הזאת :)
צריך גם לקחת בחשבון שאפילו אם יתנו לך למשוך מט"ח, כנראה שהבנק בארץ יקח על זה הרבה עמלה. בתכלס הוא כאילו ימשוך לך שקלים מהחשבון הזר שלך וימיר אותו לדולרים לפי העמלות של הבנק הישראלי.
אני מפספסת משהו - מה קשור הבנק בארץ לכרטיס אשראי שיש לי מבנק בארה"ב? זה כמו שאני מטיילת בעולם ורוצה למשוך כסף במדינה בה אני שוהה - כל מה שרלוונטי פה זה הבנק אליו מחובר הכרטיס לא?
ועוד שאלה - שבוע הבא אני באירופה, אפשר יהיה שם למשוך אירו בלי קנסות מיותרים (עם הכרטיס האמריקאי)?

Ymf

משתמש רגיל
דירוג
45
אם אין לך כתובת אמריקאית מאומתת אז אני חושב שכדאי. אשמח לעשות את התהליך במקביל עם מישהו. הרישום ל-ACA הוא זריז ואני עכשיו מחכה ש-SDFCU יבחנו את האפליקציה שלי.
לא זוכרת אם כתבת בשרשור אם אתה בעל אזרחות אמריקאית או לא.. בכל מקרה אם אתה כן ויש לך דוחות IRS שאתה מגיש כל שנה - שלח לבנק, זה יעזור להם לבסס אותך כלקוח אמין וכו. יזרז קצת את הבקשה

• אהבתי
Reactions: OJD

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,855
אני מפספסת משהו - מה קשור הבנק בארץ לכרטיס אשראי שיש לי מבנק בארה"ב? זה כמו שאני מטיילת בעולם ורוצה למשוך כסף במדינה בה אני שוהה - כל מה שרלוונטי פה זה הבנק אליו מחובר הכרטיס לא?
אם את מושכת במטבע המקומי אז כן.
כספומטים בארץ שנותנים למשוך מט"ח (בין אם זה אירו או דולר) הם בעצם סוג של שרות חלפנות כספים שהבנק מספק.
זה כמו שתמשכי שקלים מהכספומט ואז תכניסי אותם למכונה לייד שממירה ש"ח לדולר. על ההמרה הזאת הבנק לוקח עמלה.
ועוד שאלה - שבוע הבא אני באירופה, אפשר יהיה שם למשוך אירו בלי קנסות מיותרים (עם הכרטיס האמריקאי)?
בדיוק אותם תנאים כמו משיכה של שקלים בארץ.
עם דביט של שואב זה יהיה בחינם, עם אשראי תשלמי המון.

• אהבתי
Reactions: Ymf

winston

משתמש רגיל
דירוג
356
לא יודע אם משנה למישהו, אבל בבדיקה היום ב Bank of America, לאחר חצי שנה שהחשבון קיים, אין צורך יותר בכתובת אמריקאית, והם בהחלט מוכנים לקבל כתובת ישראלית. אולי יעזור למי שאין לו כתובת אמריקאית נגישה.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,855
לא יודע אם משנה למישהו, אבל בבדיקה היום ב Bank of America, לאחר חצי שנה שהחשבון קיים, אין צורך יותר בכתובת אמריקאית, והם בהחלט מוכנים לקבל כתובת ישראלית. אולי יעזור למי שאין לו כתובת אמריקאית נגישה.
bofa אכן מקבלים כתובת ישראלית לחשבון העו"ש (כבר די הרבה זמן), אבל זה לא עוזר לך יותר מידי.
כל הקטע הוא לפתוח חשבון אצלהם עם כתובת אמריקאית, כדי שתוכל להוציא כרטיסי אשראי של מנפיקים אחרים. ברגע שיש לך חשבון אחד עם כתובת אמריקאית יש לך prof of address, ואיתו אתה יכול לפתוח חשבון בנק בכל בנק אחר, וגם להוציא כרטיסי אשראי של הרבה מנפיקים אחרים.

אגב, אני לא בטוח אם bofa מוכנים להוציא כרטיס אשראי למישהו עם כתובת ישראלית. לדעתי זה רק לפתוח חשבון עו"ש

Barbur

משתמש בכיר
דירוג
1,251
לא יודע אם משנה למישהו
משנה.. תודה.
מניח ששינוי הכתובת הבסיסי ישפיע על הCS למי שאין לו מזהה אחר (כמו ITIN). אבל אפשר במקום לשנות להוסיף mailing address.

winston

משתמש רגיל
דירוג
356
אני לא יודע אם הם מוכנים להוציא כרטיס אשראי. אני יודע שפתחתי חשבון עם כתובת אמריקאית והוצאתי כרטיסי אשראי של הבנק. עכשיו כשאני חוזר לישראל הפקידה בבנק אמרה שאין כל בעיה לשנות את כתובת החשבון לישראל, ואין בעיה גם לשלוח כרטיסי אשראי אם אצטרך לישראל. אני מניח שאי אפשר לפתוח מראש את החשבון כך. היא אמרה שצריך כתובת אמריקאית בחצי השנה הראשונה. מבין מה אתה אומר לגבי כרטיסים אחרים, נראה לי שלכרגע ה travel שלהם מספק אותי במובן שאין דמי כרטיס ואין עמלות. אני יודע שפה בפורום יש תחרות למי יש מסגרת גדולה יותר בכמה שיותר כרטיסים...
דבר נוסף, אני יודע שרוב האנשים מעבירים פה כספים עם IB, אבל ברוב החשבונות ב BOFA אין עמלות על העברה. כרגע גיליתי שמי ש"אכל" לי את העמלה הגדולה ביותר הוא הבנק המתווך באמצע- בין הבנק שלי בישראל ל BOFA, שלא הייתי מודע לקיומו.

Yesmad

משתמש רגיל
דירוג
755
אני יודע שפה בפורום יש תחרות למי יש מסגרת גדולה יותר בכמה שיותר כרטיסים...
פספסת את העיקר. אין פה שום תחרות, כל דבר שנעשה, נעשה מסיבות פרקטיות לגמרי. כולל:
  • אנשים מגדילים את הלימיט שלהם (גם כשהוא כבר גדול מספיק++) למען ההשפעה העקיפה על הקרדיט סקור (כדי להוציא בקלות עוד כרטיסים בעתיד) ומשכך על צ'רנינג.
  • אנשים מוציאים כרטיסים בשביל המענק שלהם (=צ'רנינג). $200 ומעלה חינם רק כי אישרו לך כרטיס והשתמשת בו חודשיים-שלושה. כסף על הרצפה.
  • אנשים עושים אופטימיזציית הוצאות. יש כרטיסים שנותנים החזרים גבוהים יותר בקטגוריות ספציפיות ולכן עדיף להשתמש בכמה כרטיסים כדי למקסם החזרים.
  • אנשים עושים אופטימיזציית perks, במיוחד בכרטיסים עם עלות שנתית.
  • לא יודע כמה זה נפוץ כאן, אבל יש אנשים שעושים מניופקטרד ספנדינג. זה אומר יצור הוצאות מלאכותיות בכרטיס על מנת לקבל החזרים, למעשה בלי להוציא כסף. למשל, קניה של גיפט-קארדס בעזרת הכרטיס ב-$10K בחודש על מנת לקבל החזר של $200 בחודש, כשאת הגיפט-קארדס הם פודים חזרה למזומן ואז מפקידים אותו בחשבון (בעלות כוללת של דולרים בודדים). הדוגמה הזו קצת פחות רלוונטית בימינו כי רוב החברות כבר הבינו שגיפט-קארדס זה קל מדי, אבל יש מספיק דרכים אחרות.
אני יודע שרוב האנשים מעבירים פה כספים עם IB, אבל ברוב החשבונות ב BOFA אין עמלות על העברה. כרגע גיליתי שמי ש"אכל" לי את העמלה הגדולה ביותר הוא הבנק המתווך באמצע- בין הבנק שלי בישראל ל BOFA, שלא הייתי מודע לקיומו.
שוב פספסת את הנקודה. אף אחד לא מעביר דרך IB כדי להתחמק מהעמלות של הבנק האמריקאי שלו. מעבירים דרך IB כדי להפוך את כל שרשרת ההעברה (כולל המרות) לכמעט חינם. כל ההעברות הופכות למקומיות וחינמיות, אין פוטנציאל למתווך לקחת כסף, ואין הפסד אדיר על מרווחי שער ועמלות המרה+שליחה.

נערך לאחרונה ב:

KickR

משתמש בכיר
דירוג
3,826
תודה אורי!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1eTLrgnptwPCmeYwFpa8siX4l0ldh70SMjaRaAxQTioE
שים לב להכנס במצב incognito או מדפדפן שאינך מחובר בו לחשבון גוגל,
על מנת לשמור על הפרטיות של העורכים אפשרתי עריכה ללא הזדהות.
נחמד מאוד.
יש אפשרות להוסיף מקרא? את חלק מה-acronyms הצלחתי למצוא בקלות בגוגל, אבל את חלקם לא.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,855
לא יודע כמה זה נפוץ כאן, אבל יש אנשים שעושים צ'רנינג של כרטיסים. זה אומר יצור הוצאות מלאכותיות בכרטיס על מנת לקבל החזרים, למעשה בלי להוציא כסף
אני חושב שקצת התבלבלת בין צ'רנינג לבין manufactured spend.
צ'רנינג זה פתיחה של כרטיסים בשביל מענק ההצטרפות (שמגיע בכיף ל 750-1000$ ויותר), וסגירה שלו ברגע שאפשר לסגור בלי להיפגע.

MS זה מה שאמרת, למרות שהיום רוב החברות די חוסמות את הנושא.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,855
נחמד מאוד.
יש אפשרות להוסיף מקרא? את חלק מה-acronyms הצלחתי למצוא בקלות בגוגל, אבל את חלקם לא.
אתה מוזמן לשאול (פה ו/או באקסל) לגבי דברים ספציפיים וננסה לענות.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,855
. אני מניח שאי אפשר לפתוח מראש את החשבון כך. היא אמרה שצריך כתובת אמריקאית בחצי השנה הראשונה.
מכיר כמה אנשים שפתחו חשבון יש עם כתובת ישראלית. מניח שזה תלוי בסניף.

בכל מקרה, מבחינתי מה שחשוב בחשבון זאת דוקא העובדה שיש לו כתובת אמריקאית.
הוכחת כתובת וציון אשראי הם פתח הכניסה שלך לעולם כרטיסי האשראי האמריקאי, וזה פשוט לא אפשרי עם כתובת ישראלית.

כרגע גיליתי שמי ש"אכל" לי את העמלה הגדולה ביותר הוא הבנק המתווך באמצע- בין הבנק שלי בישראל ל BOFA, שלא הייתי מודע לקיומו.
כל פעם שמדברים על בנק מתווך אני נזכר בסיפור הזה:

הערה על עמלת העברה: בהעברה יש עמלה שהולכת ל"בנק המקשר". את ההעברה הראשונה שלי עשיתי לבנק אוף אמריקה. מאחר שזה הבנק הגדול בארה"ב, סברתי לתומי שלא אדרש לבנק מקשר. הפתעה! בנק וולס פרגו קישר בינינו ברוב טובו עבור עמלה של 10$. מאחר שהיה לי חשבון גם בוולס פרגו, את ההעברה השניה ביצעתי לוולס פרגו. הפתעה! הפעם בנק צ'ייס קישר בינינו תמורת עמלה של 10$. לא אמרתי נואש כי היה לי חשבון בנק שלישי בצ'ייס. כבר לא הפתעה! בנק אוף אמריקה קיבל את העמלה על ההעברה השלישית.

וכמו שכבר אמרו לך, הסיפור הוא לא עמלת העברה נכנסת בבנק האמריקאי, ואפילו לא עמלת הבנק המקשר (שנמוכה יחסית), אלא העמלות שאתה משלם בארץ. עמלת שליחת כספים לחו"ל ברוב הבנקים הישראלים היא לא נמוכה כלל, שלא לדבר על עמלת ההמרה הגבוהה.
לפני הנחות תשלם כאחוז - אחוז וחצי על העברת שקלים בארץ לדולרים בחו"ל (עם עמלת מינימום של כמה עשרות דולרים) לעומת 2$ ב IB

Yesmad

משתמש רגיל
דירוג
755
אני חושב שקצת התבלבלת בין צ'רנינג לבין manufactured spend.
צודק, תוקן. הבלבול קורה כי צ'רנינג הוא מונח שמתאים ל-MS הרבה יותר מאשר לפתיחה מרובה של כרטיסים :)
למרות שהיום רוב החברות די חוסמות את הנושא.
מנסות לחסום, כן, אבל כל כמה זמן צצה עוד דרך.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,855
צודק, תוקן. הבלבול קורה כי צ'רנינג הוא מונח שמתאים ל-MS הרבה יותר מאשר לפתיחה מרובה של כרטיסים :)
למה?
צרנינג בתרגום פשוט זה "חביצה" או "חיבוץ"
נשמע כמו תיאור הגיוני לפעולה של פתיחה וסגירה מרובה של חשבונות כדי "לסחוט" מהם את הבונוס.
בms אין את פעולת הסחיטה המחזורית הזאת אלא "סתם" קניה של דברים :)
מנסות לחסום, כן, אבל כל כמה זמן צצה עוד דרך.
הייתה תקופה שבה יכלת להזמין כסף מזומן (לא gc אלא מזומן ממש) מהאינטרנט, לשלם עליו ולהפקיד בבנק. לצערי התקופה הזאת נעלמה.
נכון שיש עוד כמה פרצות פה ושם, אבל זה כבר הרבה יותר קשה. בנוסף, יש את הסכנה שאם יתפסו אותך לא רק שיקחו לך חזרה את הנק אלא אותו בנק יכול גם לסגור לך את כל החשבונות אצלו ולמנוע ממך לפתוח חשבונות חדשים בעתיד.

לדעתי יש מספיק רווח בדברים האלה שלא שווה להסתכן ולהתעסק עם MS. לפחות לא בצורה מוגזמת כמו בדוגמא שלך.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,310
נשמע כמו תיאור הגיוני לפעולה של פתיחה וסגירה מרובה של חשבונות כדי "לסחוט" מהם את הבונוס.
אופ טופיק: כמו שיועצי הבנק כאן עושים ללקוחות שלא שואלים יותר מדי שאלות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
D כרטיסי אשראי וצבירת credit score צרכנות פיננסית 10
grimble grumble התנהלות עם שני כרטיסי אשראי בנקאיים בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 12
X שאלות על כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 13
D כרטיסי אשראי לצבירת נקודות טיסה צרכנות פיננסית 1
ז מה המודל העיסקי של כרטיסי אשראי ללא דמי כרטיס? צרכנות פיננסית 20
Y כרטיסי אשראי אמריקאים ו-credit score במהלך רילוקיישן צרכנות פיננסית 4
N כרטיסי אשראי - הסברים אוף טופיק 2
J ריבוי כרטיסי אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
ד כרטיסי אשראי ישראליים חינמיים צרכנות פיננסית 148
tpr ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו') צרכנות פיננסית 60
מ כרטיסי אשראי עם הטבות צרכניות צרכנות פיננסית 41
P כרטיסי אשראי עם גם חיוב מט"ח ישיר וגם המרה? צרכנות פיננסית 7
A הזמנת מספר רב של כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 3
א כרטיסי אשראי בטוחים לקנייה באינטרנט צרכנות פיננסית 29
V אפליקציות למעקב אחרי הוצאות - בעיקר כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 1
whybe חיבוץ (churning) של כרטיסי אשראי בארץ צרכנות פיננסית 11
Matias Katz כרטיסי אשראי אוף טופיק 10
ר מעקב אחר חיובי כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 9
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מתכנת עוקץ כרטיסי האשראי 2021 - המרכז לגביית קנסות צרכנות פיננסית 145
adamshalev איך מוצאים כרטיסי טיסה בזול לחו״ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
oz1987 כרטיסי סים חו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
yossik רכישת כרטיסי טיסה באינטרנט. צרכנות פיננסית 13
אבישי ע חברות כרטיסי האשראי מעלות עמלה על השימוש בחו"ל! עמלה ממוצעת - 3% צרכנות פיננסית 25
A כרטיס אשראי נטען צרכנות פיננסית 0
McMurphy קניית כרטיס טיסה בדולרים באמצעות כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
T דירוג אשראי צנח דרסטית - חזרת צ'ק מסיבה טכנית צרכנות פיננסית 67
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
H שיעור ריבית שנתית על יתרת חוב בכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
A סדר בכרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 12
ד אשראי לחיובים בחו״ל צרכנות פיננסית 1
H סרטון בטיקטוק על גביית חוב ודיון אודות אשראי ונזילות פוסטים מאיכות נמוכה 2
מ תסכול מכרטיס אשראי אמריקאי ראשון צרכנות פיננסית 1
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
N כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
A השפעות של חריגה מהמסגרת אשראי פוסטים מאיכות נמוכה 20
לאץ' תרומה ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 1
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
WRLD כרטיס אשראי ראשון צרכנות פיננסית 22

נושאים דומים

למעלה