• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יותר אנשים משקיעים פתאום בנדלן?

מוריה

משתמש רגיל
דירוג
580
זה רק אני,
או שיותר אנשים פה פונים לכיוון נדלן?
עד לא מזמן הפורום הזה היה קצת 'בן חורג' פה באתר (מטבע הדברים שוק ההון שולט פה הרבה יותר)
הפורום פורסם בצד, עם הקדשה ''חמה'' מהסולידית (לאוהבי הבטון והבוילרים...)
בזמן האחרון יש יותר ויותר פוסטים פתאום זה כזה : החלטתי להקצות חלק מהתיק שלי לנדלן ..ואז מופיעה שאלה קשורה.

ואם אכן יותר פונים לנדלן, השאלה המעניינת היא :מה זה אומר?

חושב שזה שילוב של העובדה שהשקעות נדל"ן באמת הפכו להיות יותר "מיינסטרימי" (בין אם השקעה בארץ או בחו"ל), עליות מחירים שמייצרות חשש ש"הרכבת בורחת מהתחנה" (מאוד מזכיר את השיח של תחילת העשור הקודם) והתבגרות יחסית בגיל הממוצע של משתתפי הפורום שמייצר הטייה יחסית קלה (מרווקים באמצע שנות העשרים ליותר ויותר בעלי משפחות צעירות בגילאי ה-30)

זכור לי שכשהשקעתי בפעם הראשונה בנדל"ן הייתי מאור חריג בנוף והרבה הרימו גבה. כיום, בקבוצת החברים כבר הרוב המוחלט מחזיקים איזושהי דירה (בחו"ל, בפריפריה, במרכז) - מאוד מזכיר את הפרק המפורסם בסדרה של כאן ("וואי, וואי, וואי") כשהם מדברים על המחאה הכלכלית ואומרים שלמרות כל האמירות, רוב החברים שלהם באיזשהו שלב הלכו וקנו דירה

נראה שאכן יותר אנשים משקיעים בנדלן

השוני בפוסטים בפורום לדעתי נובע בין השאר כי פעם זה היה נושא לא מקובל מבפורום, וכעת יש לו תת פורום משלו. ויש אולי גם אפקט של חיזוק עצמי שככל שיותר אנשים כותבים על השקעות בנדלן אז יותר אנשים (בפורום) שוקלים את זה באופציה ממשית.

את לא טועה, הביקוש לנדל"ן עליה וזה בא לידי ביטוי גם בכמות השאלות בפורום.
לדעתי זה שילוב של כמה סיבות:
1. ליותר ויותר אנשים יש תחושה שהבורסות מנופחות כיום וצופים תיקון חד למטה.
2.כולם קוראים על מחירי הדירות שלא מפסיקים לעלות השנה.
3. הפורום מוטה לכותבים מתעשיית ההייטק, שזכתה בשנה האחרונה לגל הנפקות חסר תקדים, כך שהרבה מהכותבים כאן יכולים לפתע לממש אופציות שעד כה היו על הנייר.

זה רק אני,
או שיותר אנשים פה פונים לכיוון נדלן?
גם אני שמתי לב לזה.
יש כאן 3 חברים ותיקים ופופולארים מאד (שעוסקים בתחום) שמרבים להמליץ על הכיוון הנדל"ני ויכול להיות שזה גם משפיע.
שאנשים רוצים לגוון את תיק ההשקעות שלהם? שהתרבות היהודית-ישראלית, המתודלקת ע"י ההורים, גוברת על החשיבה מחוץ למיינסטרים?
אני תוהה אם דירה אחת או שתיים להשקעה באמת שווה את כל הכאב ראש מבחינת תשואה סופית (שכ"ד+עליית ערך) לעומת שגר ושכח בהשקעה במדד עוקב כלשהו.

1. בשביל נדלן בגדול צריך כסף גדול, אדם מתבגר אז יש לו יותר כסף כלומר האופציה של נדלן נהיית גם מעשית ולא רק תיאורטית.
2. אא"כ גרים עם ההורים אנשים צריכים לגור איפשהו, אז אא"כ מתכוונים לגור בשכירות כל החיים השקעה בנדלן היא הכרחית.
3. הורים וסבים מתים לבסוף לצערינו וחלקם מורישים נדל"ן ככה נחשפים לתחום אם רוצים או לא רוצים.
4. חלקינו עם הזמן מתחתנים ולבני/בנות הזוג שלנו יש לפעמים רצונות שונים משלנו כולל רכישת דיור.
5. כולם כבר (כולל הממשלה עצמה) התפקחו מהרעיון שמחירי הנדלן הולכים לרדת.

הפורום מוטה לכותבים מתעשיית ההייטק, שזכתה בשנה האחרונה לגל הנפקות חסר תקדים, כך שהרבה מהכותבים כאן יכולים לפתע לממש אופציות שעד כה היו על הנייר.
בוא לא נלך לכיוון של THEMARKER
אם כבר, יש יותר יוצאי צבא קבע/ מנהלים במגזר הממשלתי שרכשו יותר דירות. (אם צריך אחפש את התמונה עם החלוקה בין המגזרים השונים)
אם כבר, היתה כתבה על האקזטיונרים הצעירים שמאבדים את הראש ולוקחים מאהבות ומוציאים על סמים קשים.

בוא לא נלך לכיוון של THEMARKER
אם כבר, יש יותר יוצאי צבא קבע/ מנהלים במגזר הממשלתי שרכשו יותר דירות. (אם צריך אחפש את התמונה עם החלוקה בין המגזרים השונים)
אם כבר, היתה כתבה על האקזטיונרים הצעירים שמאבדים את הראש ולוקחים מאהבות ומוציאים על סמים קשים.
יש גם וגם - זה לא סותר. ברגע שיש יותר כסף פנוי, חלק ממנו יילך לנדל"ן.
ועזוב את הכתבה, תבדוק בקרב אנשים שעובדים איתך כמה בתהליך רכישה כיום ותראה שיש יותר מבעבר.

שהמבקרים פה התבגרו ורוצים קורת גג משל עצמם? ;)
הייתי חושב על כיוונים קצת פחות מחמיאים?

1. אולי המבקרים כאן מושפעים ממגמות "רגעיות": הפרקטיקה של חלק מהקבלנים שרוכשים מעצמם[?]/מעמיתיהם את הדירות ומייעדים אותן להשכרה אולי משפיעה במידה מסוימת על העליית המחירים הנוכחית? עודף כסף פנוי שהצטבר לחלק מהאוכלוסיה בתקופת הקורונה? התנהגות בנק ישראל לאורך תקופת הקורונה ששידרה לצעירי ישראל שכביכול יהיה מי שידאג להם ברגעי משבר? (מה שלא בטוח יקרה באמת?)

2. אולי מבקרי הפורום מצמצו ראשונים לפני הקבלנים/המשקיעים?

נניח ויש משהו בשתי הנקודות הללו, מה הן עשויות ללמד על קור הרוח שכביכול חלקם חושבים שיש להם גם בשוק ההון?

5. כולם כבר (כולל הממשלה עצמה) התפקחו מהרעיון שמחירי הנדלן הולכים לרדת.
אני עדיין לא :)
(אבל גם לא בטוח שהם ירדו/יעלו/ישארו בשווים הנוכחי..)

נערך לאחרונה ב:
אגב קורונה, היא השפיעה במספר מובנים:
1. למי שלא נפגעה הפרנסה, יש יותר כסף פנוי כי ההוצאות ירדו
2. פחות אטרקטיבי / אפשרי להגר / רילוקיישן אז גם ההשקעות נוטות להשאר בארץ

אגב קורונה, היא השפיעה במספר מובנים:
1. למי שלא נפגעה הפרנסה, יש יותר כסף פנוי כי ההוצאות ירדו
2. פחות אטרקטיבי / אפשרי להגר / רילוקיישן אז גם ההשקעות נוטות להשאר בארץ
ובנוסף אנשים מבלים הרבה יותר בבית, ומחפשים לגור בדירות שיותר מתאימות לצרכים של עבודה מהבית ו/או תקופות סגר.

תבדוק בקרב אנשים שעובדים איתך כמה בתהליך רכישה כיום ותראה שיש יותר מבעבר.
שוב, 70% מהמשפחות בארץ מחזיקות בדירה בבעלותן. יש יותר משפחות = יותר רוכשים.
אני לא עובד "הייטק".

אני מחכה בכיליון עיניים לעליית ריבית רק כדי לראות מה יקרה עם מחירי הנדל"ן.
האפשרות שאתה מתכוון אליה מאד סבירה.
אפשרות אחרת היא זינוק במחירי השכירות ואז באמת יהיה כאן בלגן.

אני תוהה אם דירה אחת או שתיים להשקעה באמת שווה את כל הכאב ראש מבחינת תשואה סופית (שכ"ד+עליית ערך) לעומת שגר ושכח בהשקעה במדד עוקב כלשהו.
גם אני תהיתי מאד והיום, במחירים הנוכחיים, בשבילי התשובה היא: לא!

גם אני תהיתי מאד והיום, במחירים הנוכחיים, בשבילי התשובה היא: לא!
הייתי בדעה דומה ובחודשים האחרונים שיניתי אותה - לדעתי יש יתרון מבחינתי שחלק מהתיק יהיה מחוץ לבורסה, ונדל"ן הוא אפיק ראוי בעיניי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
L למה אנשים טובים לא הולכים לפוליטיקה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 94
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 199
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
J עסקת אשראי בין שני אנשים פרטיים. צרכנות פיננסית 11
פ האם הישראלים "אנשים חמים" לדעתכם? או שזה בדיוק ההפך? אוף טופיק 13
D למה אנשים בוחרים בקרנות עם דמי ניהול יקרים יותר? שוק ההון 9
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
J האם קיימים אנשים שעובדים במשרה חלקית בשכר נורמלי ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
ש אנשים שבקשיים בעקבות הקורונה שוק ההון 71
נ יש פה אנשים שמעבירים כסף באופן קבוע מארה"ב לישראל? צרכנות פיננסית 23
ת על מה בעצם אנשים מוציאים כסף בימנו? אוף טופיק 78
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
נ מאוכזב מאוד מהמערכת של IBI טרייד. יש פה אנשים שמשתמשים בה ומרוצים? צרכנות פיננסית 19
B למה אנשים מתכוונים כשאומרים שהשוק גבוה שוק ההון 11
M האם אנשים עלולים להישאר בלי פנסיה? צרכנות פיננסית 10
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
c881 צלם צילם 9 שנים את אותה פינת רחוב ותפס את אותם אנשים - האם גם אתכם יתפסו? אוף טופיק 0
כ פרשתי :) איפה מוצאים עוד אנשים עם זמן פנוי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
ש אנשים שהגיעו להכנסה פאסיבית משמעותית יומני מסע אישיים 13
א שני אנשים שלושה חשבונות צרכנות פיננסית 61
Roi מה לא בסדר עם אנשים, או מה קורה בזמן האחרון בנושא הפרמידות ? אוף טופיק 70
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
סתןלי ת'כסף קרן קלע2# ?? - לא להאמין איך אנשים נופלים שוק ההון 0
BRK מדוע אנשים עשירים )מאוד!(ממשיכים לעבוד אוף טופיק 3
ס סולידיים - האם אתם אנשים רוחניים? אוף טופיק 50
עמוס יש אנשים שלא מבינים איך כל כך הרבה נוסעים לחול אוף טופיק 1
efrat ריאליטי צ'ק על מה באמת אנשים חושבים אוף טופיק 62
G אז יש אנשים שבשבילם השקעה פסיבית היא החלק הדפנסיבי בתיק שוק ההון 2
DiverGirl שרשור על אנשים יוצאי דופן ומעוררי השראה אוף טופיק 21
Delta שאלה עקרונית [האם אנשים שנהנים מהעבודה הם עכברים במרוץ] אוף טופיק 31
c881 "דמי הניהול זה פשע של התקשורת שהביא אנשים לחשוב שזה מה שחשוב" שוק ההון 9
K משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן שוק ההון 36
C מלווה משקיעים - האם לקחת, איך לבחור ואת מי נדל"ן 9
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
Y המלצות ליווי משקיעים נדל"ן 4
אייקiן שאלות של משקיעים מתחילים שוק ההון 3
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
S איך משקיעים בפועל באגח ממשלתי ישראלי? שוק ההון 6
M דרושים משקיעים לולידציית שוק אוף טופיק 0
T לומדים, חוסכים, משקיעים יומני מסע אישיים 118
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
נ אלדורדו Eldorado, המרדף אחרי הגביע הקדוש, או איך לא להפסיד אף פעם בבורסה - שאלה על פסיכולוגיה של משקיעים. אוף טופיק 9

נושאים דומים

Back
למעלה