• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חסכון / השקעה בבורסה על שם קטין עם הגבלת גיל פתיחה

אילמ

משתמש רשום
דירוג
0
סליחה אם כבר נשאל, או אם זה לא תת-הנושא הנכון.

אני מעוניין לחסוך עבור ילדי הקטינים, ברמת סיכון גבוהה יחסית. באופן אידיאלי כרגע זה יהיה באמצעות איזשהו גוף שמנהל השקעות.

אני מעוניין שהחיסכון יהיה רשום על שם הילדים (כי לי יש אזרחות אמריקאית, ואני כולל גם את אשתי הלא-אמריקאית בדו"ח ל-IRS, ולכן אם הכספים יהיו על שמי או על שמה זה כנראה יגרום לתשלום מיסים ולכאב ראש. הילדים אינם אזרחי ארה"ב). מצד שני, במכשירים כמו קופת גמל להשקעה, פוליסה פיננסית וכו', השליטה על הכספים עוברת לילדים בגיל 18, ואני לא בטוח שזה גיל שבו הם יהיו מספיק אחראים ושקולים.

האם יש דרך לחסוך על שמם, אבל לדחות את העברת השליטה אליהם, או (עדיף) לחייב הסכמה של ההורים כדי למשוך את הכסף לפני גיל מסוים, נאמר 25?

תודה רבה!

השליטה על הכספים עוברת לילדים בגיל 18, ואני לא בטוח שזה גיל שבו הם לא יהיו מספיק אחראים ושקולים.
תיקנתי לך

למה לא לקנות ניירות לבד על שמך?
ולהעביר להם ביום שתרצה, כשיהיו בשלים.

תיקנתי לך

למה לא לקנות ניירות לבד על שמך?
ולהעביר להם ביום שתרצה, כשיהיו בשלים.
בגלל שאני מדווח ל-IRS, ולהבנתי יש כל מיני השלכות שיגרמו לתשלום מס (ישראלי + אמריקאי) גבוה יותר מאשר אם האמריקאים יישארו מחוץ לתמונה.

עריכה: אני רואה עכשיו שכתבת 'ניירות'. ייתכן שהגישה הזו תעבוד, אבל לצערי אני לא מרגיש מספיק בטוח כרגע ביכולתי לבחור ניירות בעצמי, ומעדיף שגוף אחר ינהל את זה בשבילי.

נערך לאחרונה ב:
אין כל כך אלטרנטיבות סבירות בארץ למשקיע אמריקאי בכלים שאינם תיק עצמאי.

מצד שני, זו האופציה הכי זולה ונוחה, אז כנראה שזה לטובה.

תודה, מסכים שלאמריקאים קשה להשקיע בארץ.
לכן לא שאלתי איך אני יכול להשקיע על שמי בלי לשלם מס עודף, אלא איך לחסוך על שם הילדים אבל לשלוט באיזשהי מידה בגיל שבו הם יקבלו את הכסף. אשמח לשמוע אם יש דרך להשיג את זה

לכן לא שאלתי איך אני יכול להשקיע על שמי בלי לשלם מס עודף, אלא איך לחסוך על שם הילדים אבל לשלוט באיזשהי מידה בגיל שבו הם יקבלו את הכסף. אשמח לשמוע אם יש דרך להשיג את זה
אף פעם לא הבנתי את הקטע של 'לחסוך על שם הילדים'. מה הענין כאן? אם זה רשום על שם הילדים, אז זה מונע ממך להשתמש?
למה חשוב שזה יהיה על שם הילדים?כאמור נתנו לך פתרון איך להשקיע בארץ מבלי להסתבך עם הרשויות האמריקאיות. בבוא העת שתחשוב שזה הזמן המתאים תיתן לילדים...

אפשר להשקיע בארה"ב.
Betterment למשל, 0.25% מהצבירה ואתה פשוט מגדיר רמת סיכון רצויה.

לא אידאלי, אבל עושה את העבודה למי שעוד לא למד לבנות בעצמו תיק השקעות פשוט.

בגלל שאני מדווח ל-IRS, ולהבנתי יש כל מיני השלכות שיגרמו לתשלום מס (ישראלי + אמריקאי) גבוה יותר מאשר אם האמריקאים יישארו מחוץ לתמונה
אתם תושבי ישראל? האם אין אמנת מס שמבטלת את הכפילות?

להפריד את הכסף האופן מוחלט וגם לקבוע מתי הם יקבלו את הכסף?
נשמע לי כמו נאמנות.

אל תגלה להם שהחשבונות קיימים.
טלפון ומייל שלך.
אתה כמובן יכול גם לחנך את הילדים כך שבגיל 18 יהיו אחראים ושקולים יותר מבני 42 שלא חונכו לחסכון ולמחשבה לפני שימוש בכסף.

אף פעם לא הבנתי את הקטע של 'לחסוך על שם הילדים'. מה הענין כאן? אם זה רשום על שם הילדים, אז זה מונע ממך להשתמש?
למה חשוב שזה יהיה על שם הילדים?כאמור נתנו לך פתרון איך להשקיע בארץ מבלי להסתבך עם הרשויות האמריקאיות. בבוא העת שתחשוב שזה הזמן המתאים תיתן לילדים...
יש אנשים שהפרדה כזו יותר נוחה להם פסיכולוגית : לצבוע חשבון ספציפי עבור ילד ספציפי, ולא לעשות חישובים כמה מגיע לכל ילד מהפורטפוליו של ההורים.
כמו כן, יש אנשים שעושים זאת בשביל להפריד בין הכסף של הילד לבין אנשים אחרים. נניח יש הורים גרושים ואתה לא רוצה שלגרוש/גרושה תהיה גישה לכסף של הילדים, או שאתה בזוגיות פרק ב ולא רוצה שלבת הזוג שלך תהיה גישה לכסף של הילדים שלך מפרק א.

יש אנשים שהפרדה כזו יותר נוחה להם פסיכולוגית : לצבוע חשבון ספציפי עבור ילד ספציפי, ולא לעשות חישובים כמה מגיע לכל ילד מהפורטפוליו של ההורים.
תפתח 10 חשבונות על שמך ב-ib.
תחזיק אקסל שממפה מספר חשבון לילד. מיפוי פנימי שלך שלא תשתף עם אף אחד בעולם.

תודה על כל התגובות. אנסה לענות, אבל אשתמש בכל מיני מושגים שאני לא מבין עד הסוף, אז ייתכן מאד שחלק ממה שכתבתי הוא שטויות.
להפריד את הכסף האופן מוחלט וגם לקבוע מתי הם יקבלו את הכסף?
נשמע לי כמו נאמנות.
מסכים, גם לי זה נשמע ככה. אבל האם יש דרך לעשות את זה שלא עולה המון כסף? לא מדובר על סכומים מאד גדולים (בטח בסביבות אלף ש"ח לילד לחודש), אז נראה לי שהתקורה הקבועה של עו"ד שיטפל בזה תהיה משמעותית.
תפתח 10 חשבונות על שמך ב-ib.
תחזיק אקסל שממפה מספר חשבון לילד. מיפוי פנימי שלך שלא תשתף עם אף אחד בעולם.
תודה על ההצעה. ברגע שאני בתמונה, המצב מסתבך - יש מס של 3.6% (נדמה לי) שלא ניתן לקזז מול מיסים ישראליים, וגם להבנתי הרבה מכשירים פיננסיים (קרנות מחקות מדדים, למשל) גורמים למיסוי נוסף בגלל ענייני PFIC. מאחר שזה באמת כסף שמיועד לילדים, אני מעדיף פשוט לא להיות מקושר אליו.
אל תגלה להם שהחשבונות קיימים.
טלפון ומייל שלך.
אתה כמובן יכול גם לחנך את הילדים כך שבגיל 18 יהיו אחראים ושקולים יותר מבני 42 שלא חונכו לחסכון ולמחשבה לפני שימוש בכסף.
תודה, אבל הייתי רוצה פתרון שלא דורש ממני להסתיר מהם מידע. וחוץ מזה באמצעות אתרים כמו הר הכסף הם יכולים לגלות די בקלות, אז אני בעצם צריך גם להתאמץ לגדל ילדים טיפשים ⁦:⁠-⁠)⁩

אתם תושבי ישראל? האם אין אמנת מס שמבטלת את הכפילות?
כן, תושבי ישראל. להבנתי, אמנת המס עוזרת לבטל כפילות במקרים הפשוטים, אבל לא עוזרת עם עניינים מורכבים יותר של דחיית מס (PFIC) או עם מס היסף של אובמהקייר.
אפשר להשקיע בארה"ב.
Betterment למשל, 0.25% מהצבירה ואתה פשוט מגדיר רמת סיכון רצויה.

לא אידאלי, אבל עושה את העבודה למי שעוד לא למד לבנות בעצמו תיק השקעות פשוט.
תודה, אסתכל על זה. ועדיין, מאחר שאנחנו חיים בארץ, הייתי רוצה שלפחות חלק מהכסף יושקע בשוק המקומי. וגם, PFIC ואובמהקייר עדיין יחולו על החסכונות האלה, וחבל.
ראה תשובתי למעלה. אפילו עם אשקיע בארץ, להבנתי חלק ממכשירי ההשקעה חסומים בפני (או יגרמו למיסוי נוסף), ויש מס יסף שאצטרך לשלם בכל מקרה. אם הכסף יהיה על שם הילדים, יישאר להם יותר כסף בסוף.

ראה תשובתי למעלה. אפילו עם אשקיע בארץ, להבנתי חלק ממכשירי ההשקעה חסומים בפני (או יגרמו למיסוי נוסף), ויש מס יסף שאצטרך לשלם בכל מקרה. אם הכסף יהיה על שם הילדים, יישאר להם יותר כסף בסוף.
- כאמור אם אתה קונה ניירות אמרקאיים בברוקר ישראלי או זר, אין שום בעיה.
- לא תשלם מס יסף כי אתה לא מוכר, אתה רק קונה. אתה יכול להעביר לילדים אחרי גיל 18 ואז אין שום מס בהעברה. המס יהיה רק שהילדים יממשו לפי המצב הספציפי שלהם.
- פתרונות מסובכים ייצרו הרבה בעיות ובזבוז כסף, עדיף לשמור את הדברים פשוטים.
שיהיה בהצלחה

וגם, PFIC ואובמהקייר עדיין יחולו על החסכונות האלה, וחבל.
לא יהיה שם PFIC.
לגבי אובמהקייר, אכן מבאס אבל בעיני שווה את השליטה בכספים עד החלוקה לילדים.

יש מחשבות לאזרח את הילדים?

סתירה.
אם זה לא בעיה זה בהכרח מחלק דיבידנד, ולכן יחול מס יסף (ואובמהקייר בצד האמריקאי).
אתה כנראה צודק אבל לדעתי מדובר באחוזים בודדים בשנה(מה תשואת דיבידנד של VT?) וכמה זה כבר יוסיף לו רווחים בשקלים לעניין מס היסף? נניח חיסכון של 100K ועם תשואת דיבידנד של 4%, יהיה לו רווח של 4000 ש"ח...
כמובן שצריך לשקול את זה מול אלטרניטיבות אחרות לפתרון הבעיה, אבל לא ראיתי שנתנו לו פה משהו יותר אפקטיבי....

שאלת הבהרה: מהדיון כאן אני מבין שיש מס שחל רק על אזרחים אמריקאיים שמוכרים נכס (ניירות) שנסחר בארה"ב, אפילו כשהם תושבי ישראל. מס שאינו חל על ישראלים לא-אמריקאים שמוכרים את אותו הנכס.
הבנתי נכון? על כמה מס מדובר?

יש מס יסף של 3.8% שנכנס במסגרת תכנית אובמהקייר, שחל על כל רווח הון, ולא ניתן לקיזוז עם מסים ששולמו למדינות אחרות. יכול להיות שהוא חל רק אם ההכנסה הכוללת שלך עוברת איזשהו רף, אני לא זוכר את הפרטים המדויקים.

נושא נפרד שעלה פה הוא PFIC, שזו דרך שונה שבה האמריקאים מחשבים את המס על כסף שמנוהל עבור הרבה אנשים במשותף (קופות גמל, קרנות נאמנות, קרנות מחקות וכו'). להבנתי, בארה"ב אי אפשר לדחות את המס לרגע המכירה במכשירים כאלה - בסוף כל שנה צריך לבצע "מכירה רעיונית" של הנכסים, ולשלם מסים על הרווח.

דיסקליימר - אני לא רואה חשבון, ויש לי רואה חשבון שעושה בשבילי את הדו"חות. אבל אני מקווה שהתיאור שלי לא רחוק מדי מהמציאות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D השקעה/חסכון נזיל לטווח קצר בסיכון נמוך בהוראת קבע שוק ההון 2
O בת 64 לקראת פרישה, אופטימיזציה של מוצרי חסכון/השקעה שוק ההון 12
A חסכון/השקעה חייל שוק ההון 19
M חסכון בבנק או בקרנות השקעה שוק ההון 10
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
G פוליסת חסכון - חושב למשוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ח חסכון לכל ילד - אזרח אמריקאי חדש שוק ההון 1
בן מלך חסכון במס רווח הון מיסים 1
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י חסכון לטווח ארוך לנכדים שוק ההון 9
G חסכון לנכדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
צ חסכון לבן 75 ללא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
G חסכון לכל ילד - מה השתנה באינפיניטי הלכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
G חסכון לכל ילד בקופת גמל ואניפלציה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א הפסד ריאלי בפוליסת חסכון מיסים 13
מ יכולת השתכרות או הגדלת חסכון התפתחות אישית 12
ptom חסכון לבילויים / תחביבים התפתחות אישית 9
K חסכון לילד במקביל לחסכון לדירה? שוק ההון 5
A הבנק עם התנאים האופטימאלים לשותף/ חסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
B אסטרטגיית השקעת חסכון חודשי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
S עלייה ברמת החיים או חסכון פוסטים מאיכות נמוכה 12
Y האם יש מסלול פסיבי או IRA בתוכנית "חסכון לכל ילד"? פוסטים מאיכות נמוכה 63
N חשבון חסכון דולרי צרכנות פיננסית 1
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
ק חסכון לכל ילד- אלטושר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y איך בעצם מחושבת הבעלות שלי בקופת גמל או פוליסת חסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ חסכון שוק ההון 1
Jtm משיכת פנסיה משלימה (חסכון לטווח בינוני) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S חסכון wow בפפר- מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 26
S פוליסת חסכון - האם למשוך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I חסכון לכל ילד שוק ההון 9
milx תוכנית חסכון לנכדים שתחולק לאחר פטירת הסבתא פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 41
ט חיסול משכנתא vs תכניות חסכון עדכניות נדל"ן 24
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L חסכון בכפייה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
רולי חסכון לגיל פרישה בדמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C אגח "חסכון" ארהב שוק ההון 1
N חסכון לילד - קופת גמל או פוליסת חסכון שוק ההון 2