• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיסכון בסכיני גילוח לטווח הארוך

NightStyle

משתמש רגיל
דירוג
188
ערב טוב לחברי הפורום,
יש טכניקות רבות להאריך את חיי המדף של סכיני גילוח ובכך לחסוך כסף בטווח הארוך.
את הדבר גיליתי בהרחבה בקישור הבא:
http://www.bayadaim.org.il/2013/09/השחזת-תער-סכין-גילוח-מדריך-שיחסוך-לכם/
בקצרה השיטה שלי:
1. לפני הגילוח, השחזת התער של הסכין ע"י העברת סכין הגילוח בתנועות הפוכות לגילוח על גב היד כ-10 עד 20 פעמים (הזוי, כן כן), השפשוף ההפוך לא אמור לפצוע את היד (תמיד לבדוק לפני שאחת הלהבים לא שבורה), אך החספוס של עור היד הגס משחיז חזרה את הלהבים.
2. טבילת הסכין גילוח בכוס מים חמים, גילוח רגיל.
3. לאחר הגילוח, להעביר מים על הסכין כדי להוריד זיפים אם נתפסו ונשארו בו.
4. הכי חשוב, לייבש עם טישו (2 ריבועי טישו מספיקים) את הסכין גילוח עצמו ולהניח במקום ללא שמש.

הדבר מבוצע אצלי כבר חצי שנה עם אותו סכין גילוח (3 להבים), תדירות הגילוח הינה בין 4-5 פעמים בשבוע.

ניתן כמובן כחלופה לקנות מכונת גילוח, אך לי אישית הדבר גורם ליותר פצעונים, אני לוקח בחשבון גם את הקרינה האלקטרומגנטית הנפלטת ממנה ומאמין מאוד שיש השבתה מתוכננת למכשירים כאלו כך שכל שנתיים המכשיר מתקלקל וצריך לקנות אחד חדש.

דוג' להשבתה מתוכננת: שימו לב שפעם נורות היו דולקות אלפי שעות עד שהיו נשרפות, כיום נורה מחזיקה עד 1000 שעות ואז נשרפת

נערך לאחרונה ב:
מצחיק, חשבתי משום מה שאני היחיד ש"גילה" את זה. טוב שיש פורום.
הפעם האחרונה שקניתי סכיני גילוח היתה כנראה לפני כ - 4 שנים. אני מתגלח פעם עד פעמיים בשבוע (אוהב להיות עם זיפים עד שאין ברירה), בינתיים עם אותה הסכין.
חבילת הקרטון עם כל הסכינים הנוספות עדיין בארון באמבטיה. השיטה שלי קצת שונה - העברת הסכין נגד כיוון הגילוח על מגבת מתוחה לפני כל גילוח.
רק ניטפוק קטן - המגבת (או עור היד) לא משחיז את הלהבים אלא מיישר אותם, שכן אי אפשר להשחיז להב עם משהו קשה פחות ממנו (יצא לי להתעסק קצת עם מטלורגיה באיזו עבודה). באותו אופן, הלהב גם לא נעשה קהה, החדות שלו נשמרת שכן השיער לא קשה מספיק לשם כך. מה שכן, הלהב מתעקם שכן וקטור הפגיעה בו ע"י השיער הוא לא רק במישרין כנגד החלק החד, אבל את ההתעקמות הזו קל ליישר. אגב, כל החלק שמתחת לסכין (מין פלסטיק כחול) שחוק לחלוטין, אבל הלהבים כמו חדשים.

אני משתדל להקפיד להגיע לא מגולח לעבודה באוניברסיטה או למקומות אחרים ואני משתמש בסכין אחד שבועיים עד חודש ולפעמים יותר. אני מתגלח רק כשיש דרישה נמרצת מיושבי הבית...

אני אישית לא משאיר סכיני גילוח באמבטיה הם מיד מתבלים הם באופן קבוע במקום מאוורר (באזור מכונת הכביסה איי שם) כשאני צריך להתגלח שזה בערך פעמיים בשבוע אני לוקח אותם ומחזיר מיד זה מאריך להם את החיים ממש ממש בהמון!!!

אני משתמש במכונה. הן מחזיקות לי כמה שנים טובות, רק שצריך להחליף סכינים ולנקות מדי פעם.
אולי אפשר גם להשחיז את הסכינים שלהן באופן עצמאי?

מתגלח פעם בשבוע עם מכונה של פיליפס כבר 8 שנים (עלתה כ500 ש"ח בזמנו) - לא החלפתי סכינים אפילו פעם אחת.
יתרון ברור נוסף - מגיע עם חלק לקיזוז ותיקון פאות \ זקן \ שפם.
בחישוב פשוט יוצא כ1ש"ח לגילוח לא כולל עלויות חשמל
מכיר את התיאוריות על השבתה מתוכננת אבל לפחות במקרה שלי זה לא המצב.

אני משתמש במכונת גילוח חשמלית אבל בארון יש לי 2 סכיני גילוח וקצף לכול מקרה וטיולים שאין נגישות לחשמל.
הטכניכה הזו מוכרת לכול מי שהוא old timer.
לספרים הוותיקים יש רצועת עור שהם ׳משחיזים׳ את התער.
אם התער לא פגום, אז הפעולה של העברת התער הלוך חזור על הרצועה גורמת ליישור העקומות המיקרוסקופיות על הסכין ומחזירה אותו למצבו הקודם.

בנושא חיסכון בגילוח אני גיליתי את xblade שמוכרים ידית וסכין ב20 ש"ח ורביעיית מילוי ב29 ש"ח. שזה הרבה יותר זול מהמחירים שהייתי רגיל לשלם בסופר. מה שנחמד פה שניתן להזמין רק באינטרנט וזה מגיע אליי בדואר רגיל, גם ניתן לתת הוראת קנייה תקופתית לסכיני המילוי לפי מידת השימוש ככה שלא צריך להיזכר כל פעם לקנות ולמלא מחדש את פרטי כרטיס האשראי והכתובת... אני מזמין רביעייה פעם ברבעון ככה שלשנה ראשונה כולל הקנייה של ידית יצא לי 136 ש"ח. הקושי העיקרי היה שאחרי יותר מ20 שנה עם אותו מותג ידוע ואיכותי לא קל לשנות הרגלים ולהיפתח למוצר חדש ולא מוכר, קושי שני היה שהתער הזה מרגיש לי אחרת בגילוח ולקח לי זמן להתרגל..

נערך לאחרונה ב:
בנושא חיסכון בגילוח אני גיליתי את xblade שמוכרים ידית וסכין ב20 ש"ח ורביעיית מילוי ב29 ש"ח. שזה הרבה יותר זול מהמחירים שהייתי רגיל לשלם בסופר. מה שנחמד פה שניתן להזמין רק באינטרנט וזה מגיע אליי בדואר רגיל, גם ניתן לתת הוראת קנייה תקופתית לסכיני המילוי לפי מידת השימוש ככה שלא צריך להיזכר כל פעם לקנות ולמלא מחדש את פרטי כרטיס האשראי והכתובת... אני מזמין רביעייה פעם ברבעון ככה שלשנה ראשונה כולל הקנייה של ידית יצא לי 136 ש"ח. הקושי העיקרי היה שאחרי יותר מ20 שנה עם אותו מותג ידוע ואיכותי לא קל לשנות הרגלים ולהיפתח למוצר חדש ולא מוכר, קושי שני היה שהתער הזה מרגיש לי אחרת בגילוח ולקח לי זמן להתרגל..

אני גם התלהבתי מאוד מהאפשרות לחסכון, לצערי הסכינים הנ"ל לא התמודדו טוב עם זיפים ארוכים וקשים כמו שלי :( .

אני כנראה הולכת להיות הבחורה היחידה שתגיב פה,
אבל מכונת גילוח לוקחת בענק.

התחלתי להשתמש בה (עבור הרגליים) בגלל החרדה שלי מלהיחתך מהסכינים (קרה לי, זה שורף ומציק בשילוב עם הסבון) ומלהחליק במקלחת (צריך לעשות אקרובטיקה בשביל לגלח את הרגל מכל הצדדים). חשבתי לעצמי שאם זה מספיק טוב לעור הפנים שלכם, זה יהיה מספיק טוב לרגליים שלי.
וצדקתי. וגם על הדרך חסכתי בכמויות יפות של מים וסבון, ואינני כבולה לזמני מקלחת על מנת לגלח.
בחוג חברותיי אני כמעט היחידה שעוד מגלחת את רגליי (רובן ככולן עברו טיפולים שונים - לייזר\אפליציה שאני לא יכולה לעבור וגם לא רוצה), ואינני מבינה איך העם הנשי לא עלה על הטריק הזה קודם. הרבה יותר בטוח ואולי יותר חסכוני.

בgood pharm בת"א מוכרים סכינים של ג'ילט mach3 ב-10 ש"ח לזוג.
5 ש"ח לסכין זה כבר מחיר זול מהזמנות מebay..
נפלאות היבוא המקביל..

אני מתגלח במכונה של פיליפס בממוצע פעם בשבוע.
את המכונה קניתי מארה"ב לפני כ-5 שנים בכ-100$ עד היום היא מתפקדת ממש טוב ואני עדין משתמש בסכינים המקוריים.

השנקל שלי....

קודם כל מה שנאמר כאן לגבי סכיני גילוח ג'ילט מודרניים הוא נכון, צריך לייבש אותם ואפילו מומלץ לשמור את הלהב טבול בשמן תינוקות או משהו שלא נותן לאוויר להיכנס, זה עוזר.

הבעיה שעדיין צריך להחליף סכינים וזה יקר, קצף הגילוח יקר, הכל יקר.

הגישה שלי לעניין הזה היא אחרת לחלוטין - אני מתגלח עם Safety Razor:

8ed939572ebe46b42793bd6758686fd7.jpg

למה זה טוב?

1. כל סכין מחזיק בערך כמו הג'ילט, אבל עולה בערך חצי שקל ליחידה. האיכותיים ביותר באיזור השקל, הזולים סביב 20 אגורות.

2. סבון הגילוח עולה כלום. ממש כלום. חתיכה של 75 גרם סבון מסוג ARKO שזה סבון זול ואיכותי יכולה להספיק לחצי שנה של גילוח יומיומי, ועולה בערך 10 שקל. מקציפים קצת בקערה עם מים ומשתמשים.

3. חווית הגילוח הרבה יותר מהנה לטעמי. צריך להתנסות בשביל להבין.

4. הגירוי לעור לרוב נמוך יותר אחרי שלומדים את הטכניקה.

5. כמו בסכינים מודרניים של ג'ילט, קשה מאוד להיחתך. ככה שאין בעיה מהבחינה הזו.

6. בניגוד לשיטת השגר ושכח המודרנית, בשיטה הזו יש עשרות סוגים של סבוני גילוח שניתן להתנסות בהם, מברשות שונות וסכינים שונים. כל אחד נותן תוצאה וחוויה קצת שונה.

למה זה לא טוב:

1. גילוח נוטה לקחת עשר דקות במקום חמש דקות.

2. גילוח טוב יותר תלוי בטכניקה, לוקח חודש-חודשיים ללמוד ואז התוצאות שמשיגים טובות משמעותית מגילוח במכונה או בסכין מודרני.
https://www.youtube.com/watch?v=ps88RU_BXlA

3. יש לזה נטיה להפוך לתחביב של ממש, ולמלא את חדר האמבטיה בסבונים ומברשות שונות. דוגמא:
https://www.youtube.com/watch?v=HUkBZLGMwLI

כל מה שכתבתי כאן טוב גם לנשים כמובן.

גילוח נעים!

אפשר להתחיל לקנות סכינים זולים מההתחלה.

אפשר להתחיל לקנות סכינים זולים מההתחלה.
ניסיתי כמה סכינים זולים מודרניים פעם שהם לא ג'ילט ותמיד חזרתי לג'ילט. השאלה כמה העור שלך רגיש, ותכלס גם אם הוא לא כזה רגיש, לגרד אותו במקבילה של מגרדת גבינה קטנה זה לא כזה רעיון טוב.

סרטון שמנתח את הדילמות האלה:
https://www.youtube.com/watch?v=2leV1qeWivI

אני כנראה הולכת להיות הבחורה היחידה שתגיב פה,
אבל מכונת גילוח לוקחת בענק.
אולי, אבל תלוי גם בצרכים. אם את רוצה להיות מגולחת למשעי, שלא ישאר אפילו חצי מילימטר של זיף, לא בטוח שמכונה תעשה את העבודה.
למעשה, גם באמצעות סכין בשביל להגיע לתוצאה המיוחלת הנ"ל צריך לגלח גם בכיוון הזיפים וגם כנגד כיוון הזיפים.

גילוח נעים!
זה מה שנקרא גילוח בסטייל, אבל זה נראה לי אופרציה שמתאימה רק לכאלו שפרשו מוקדם ;)
המון התעסקות, כפול זמן

זה מה שנקרא גילוח בסטייל, אבל זה נראה לי אופרציה שמתאימה רק לכאלו שפרשו מוקדם ;)
המון התעסקות, כפול זמן
אני חושב שמי שלא יכול להרשות לעצמו לעצור חמש דקות נוספות ביום ולהינות מהחיים יש לו בעיות חמורות יותר מעלות הגילוח שלו.

שלא לדבר על הבדלי המחיר ההזויים בין ההצעה שלי למה שרוב האנשים עושים עם סכיני ג'ילט.

נערך לאחרונה ב:
אני מתגלח בסכיני ג'ילט אחרי מקלחת כשהעור חם, בלי קצף או ג'ל, פשוט הסכין על העור ישירות. משחיז על גב היד לפני כל גילוח ומטביל את הסכין בכוס מים חמים. סכין ממוצעת שורדת 3-4 חודשים אם לא חצי שנה. אחרי כמה פעמים ראשונות שהעור מתרגל, הגירוי הוא פחות מגילוח עם ג'ל.

את הרעיון קיבלתי מהספר הנפלא bourbon for breakfast, שזמין בחינם כאן:
https://mises.org/library/bourbon-breakfast

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
S חיסכון לטווח לא ידוע שוק ההון 5
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
T קרן כספית + חיסכון לשעת חירום שוק ההון 4
F חיסכון לילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח העברת דירה שניה במתנה לילד- חיסכון במס שבח נדל"ן 10
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
J חיסכון לטווח הארוך ופטור מס שוק ההון 8
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
M חיסכון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 8
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M חיסכון במיזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
M חיסכון במס רכישה ושבח נדל"ן 7
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
שם משתמש בעייתי האם יש דבר כזה חיסכון בבנק עם ריבית מעל 2% לשנה? צרכנות פיננסית 5
M חיסכון בכביסה מי כאן מכיר\ה את הג'ינס במקפיא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
A חיסכון כסף בצד ללא השקעתו שוק ההון 11
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
M חיסכון במים שיטה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
unrealx חיסכון על חנייה / הגעה לנתב"ג כשאין רכבות צרכנות פיננסית 41
איש ירח חיסכון לכל ילד- מנוף להגדלת הצריכה של מעמד הביניים? אוף טופיק 15
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
שם משתמש בעייתי פוליסת ביטוח חיים משולב חיסכון - יש הגיון במוצר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
L תוכנית חיסכון בדולרים השקעות אלטרנטיביות 3
M פוליסת חיסכון, מינוף ומה שבינהם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42

נושאים דומים

Back
למעלה