• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

זה נכון שאפשר לטהר מים מזוהמים שיהיו ראויים לשתיה ע"י כלור?

• פותח הנושא Lian
  • פורסם בתאריך

Lian

משתמש רגיל
דירוג
118
ידיד אמר לי שאכן אפשרי. לא זוכרת את המינון במדויק, כמה טיפות לכל 1 ליטר של מים. לי, אישית, זה נשמע תמוהה!
כלור?
ממש כלור האקונומיקה שיש לנו בבית?! זאת עם הריח החריף והבלתי נסבל?
אשמח לדעת עוד מישהו שמע על זה? זה נשמע לכם בכלל הגיוני? הרי אקונומיקה היא רעל. פשוטו כמשמעו - רעל.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
3,875
תחפשי בגוגל "טבליות טיהור מים", מקובל מאוד להשתמש בהם בטיולים כשאין גישה למים "אמינים". וכן, יש גם כזה שבא בטיפות.

יורן

משתמש סולידי
דירוג
42
לעתים משתמשים בתהליכי טיהור מים גם בכלור חופשי (=באקונומיקה) בריכוזים מאוד קטנים של עד 1 חלקי מליון לחיטוי מים (מנגיפים וחיידקים פאטוגניים) שהצליחו לעבור את כל שלבי הטיהור המוקדמים. לאחר זמן מה הכלור מתנדף והמים מטוהרים אבל בין זה לבין אמירה כללית שניתן לשתות מים מזוהמים שטופטופו אליהם כמה טיפות אקונומיקה אין כלום ושום דבר ואת סתם תסכני את עצמך בהרעלה אם תעשי זאת

yossik

מודרטור
דירוג
15,824

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
ידיד אמר לי שאכן אפשרי. לא זוכרת את המינון במדויק, כמה טיפות לכל 1 ליטר של מים. לי, אישית, זה נשמע תמוהה!
כלור?
אשמח לדעת עוד מישהו שמע על זה? זה נשמע לכם בכלל הגיוני? הרי אקונומיקה היא רעל. פשוטו כמשמעו - רעל.
אז מה שהיא רעל?
'אקונומיקה' מאוד רעילה לרוב סוגי החיידקים והוירוסים, ולא כל כך רעילה לבני אדם. בכמויות קטנות וריכוזים קטנים אקונומיקה לא תפגע בך.

בגדול פשוט מנצלים את הפער בריכוז שמסוכן לחיידקים לעומת בני אדם.

ראוי לציין שכל המים בברזים בישראל מכילים כלור בתור אמצעי לטהר אותם, ולשמור עליהם כאלה. את יכולה להריח את זה...

בכל מקרה, אקונומיקה ביתית, זה לא אמצעי מתאים לדברים כאלה (אולי כשממש אין ברירה), כי קשה לשלוט על המינון המדוייק. וזה קריטי. מעט מידי לא יטהר, הרבה מידי יטהר אותך. אפשר למצוא באינטרנט הוראות טובות איך לטהר מים עם כלור, ועם איזה אמצעים, כולל אקונומיקה ביתית. אבל שוב, אקונומיקה זה לממש חירום.

עוד ראוי לציין, שיש סוגים מסוימים של חיידקים, שהם עמידים לכלור, ונפוצים במים עומדים. אז השיטה ממש לא 100% ויש סיכון מסוים בהסתמכות עליה.

ואגב, אפשר לטהר ככה גם פירות וירקות. שוב אם יודעים מה עושים ואיך, כי גם חשוב לדאוג שיהיה מספיק כלור, והוא נאבד בתהליך.

זה בגדול התרכובות שמשתמשים בהן:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_hypochlorite

https://en.wikipedia.org/wiki/Calcium_hypochlorite

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,772
חשוב לי לציין כי זה לא עלה פה בנושא בכלל.
אם יש חומרים מזהמים במים הכלור לא יעשה להם כלום (אולי תגובה כימית? יתקנו אותי המומחים)
הוא כן עשוי לעזור במניעת מחלות מדבקות, בשימוש נכון כפי שתואר לעיל.

דאניל

משתמש בכיר
דירוג
1,572
לא לשתות אקונומיקה!

אקונומיקה זה לא כלור. אקונומיקה היא מחמצן חזק המכיל כלור. אפשר לחטא איתה, אבל היא מסוכנת מאוד לשתייה.
הכלור נמצא בנוזלים כמומס אניוני (כמו בהמסת מלח בישול במים, למשל). במצבו הנייטרלי, הכלור הוא גז רעיל ומסוכן, והוא הסיבה לכך שאסור לערבב אקונומיקה עם חומצה (התגובה ביניהן עלולה לפלוט גז כלור).

המלח הכלורי הנמצא בטבליות חיטוי מים לא כל כך נחמד, אבל במינונים הנכונים הוא כנראה לא מזיק.

משה

משתמש בכיר
דירוג
3,351
חשוב לי לציין כי זה לא עלה פה בנושא בכלל.
אם יש חומרים מזהמים במים הכלור לא יעשה להם כלום (אולי תגובה כימית? יתקנו אותי המומחים)
הוא כן עשוי לעזור במניעת מחלות מדבקות, בשימוש נכון כפי שתואר לעיל.

נקודה טובה. צריך להבדיל בין זיהומים ביולוגים שאותם הכלור עשוי להרוג לזיהומים כימיים שצריכים אסטרטגיות טיפול אחרות.

yossik

מודרטור
דירוג
15,824
*** אזהרה ***
מכיוון שמדובר בבריאות + חומרים כימיים אז בבקשה לא לזרוק את שני השנקל שלכם ללא רפרנט ממקור מוסמך.
עצה ו/או חוות לא אמינה ולא מגובה שיכולה לפגוע בבריאות הציבור עלולה לגרור לתביעה משפטית.

דאניל

משתמש בכיר
דירוג
1,572
*** אזהרה ***
מכיוון שמדובר בבריאות + חומרים כימיים אז בבקשה לא לזרוק את שני השנקל שלכם ללא רפרנט ממקור מוסמך.
עצה ו/או חוות לא אמינה ולא מגובה שיכולה לפגוע בבריאות הציבור עלולה לגרור לתביעה משפטית.
על המיכל של האקונומיקה כתוב לא לשתות...

ביולוג ירושלמי

משתמש בכיר
דירוג
3,291
כלור?
בגלל שיוסי קרא לי, אז הגעתי מהאוב. די נוח לי שם אז אני לא קורא התראות ומופיע יותר מדי (מבקש סליחה מראש מהמתגעגעים).

אני מניח שהשאלה כללית ואינה מצריכה חפירה ו/או דיון 4 על 4 ו/או ניתוח מעמיק של מחקרים מ- PubMed עם מראי מקום למאמרים.
וגם, מבקש סליחה #2 מראש, אבל אני לפחות לא רואה פה שאלה אמיתית.
התשובה שלי היא:
אקונומיקה היא לא "כלור".
אקונומיקה היא כן תמיסה עם צורון כימי שחלק ממנו מכיל יון/יונים של כלור. היא גם מכילה "סודה קאוסטית" שפותחת סתימות בצנרות.
אקונומיקה בהחלט תטהר את המים מזיהומים ביולוגיים/אורגניים, אלא מה... רק שהיא כנראה שלא תעשה אותם ראויה לשתיה.
התשובה הנוספת היא לא. זה לא נשמע לי הגיוני ואני גם לא רואה מצב אפוקליפטי בו זה כן יישמע לי הגיוני.
והערת אגב, פרס דארווין מחכה בסבלנות. ואף פעם אין מספיק ממנו.

חוזר למערה.
ד"ש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
סול ביטוח - אני עושה את זה נכון? צרכנות פיננסית 28
T האם זה בהכרח נכון למכור את פוליסת החיסכון שלי בהפסד על מנת לעבור להשקעה בקרן סל? שוק ההון 7
ג האם זה נכון שמס ירושה לא חל אם אתה סוחר דרך IBI ? שוק ההון 46
yanosh34 מסחר במניות עם סחירות נמוכה - איך לעשות את זה נכון שוק ההון 6
א האם זה זמן טוב למכור עכשיו דירה? נדל"ן 12
ס בעלי אזרח אמריקאי וחשבון הבנק משותף. באופן אוטומטי בית ההשקעות כותב שהוא נהנה בחשבון. זה אומר שבמקרה פטירה 40% מהחשבון ילכו למס ירושה? שוק ההון 1
M זה רק ספורט אוף טופיק 3
N שיוך כספים לIB שמתעכב כי אין הערה בהעברת זה"ב שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
E יש פה בני 50 פלוס שזוכרים איך זה לצאת להופעה ? אוף טופיק 7
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
Z זה כבר נהיה סטנדאפ, השאלה היא על מי צוחקים. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 14
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18

נושאים דומים

למעלה