• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה נמוכה בק' גמל, איך מחשבים והשקעה ללחוצים

yulmu

משתמש רשום
דירוג
1
אשמח לייעוצכם. חזרתי לחשוב על השקעה אחרי שלפני כמה שנים קראתי פה אבל וויתרתי כי הגעתי למסקנה שאני לחיצה מידי. עכשיו מנסה לחשוב על משהו שייסתדר עם זה.
אני חושבת להשקיע סכום התחלתי נמוך של כמה אלפים, סביב 4000. קרן השתלמות לא רלוונטית לי כי המשכורת שלי כשכירה מאוד נמוכה, ואני עוד לא מרגישה בשלה להשקעה עצמאית. ממה שקראתי נראה שהכי הגיוני זה קופת גמל להשקעה.
השאלות:
1. האם אני יכולה להפקיד לק' גמל חד"פ סכום מסוים ולא לבצע הפקדה חודשית?
2. אני מנסה להבין באיזו קופת גמל להשקיע. יש נוסחה כלשהי שתאפשר לי להכניס את הסכום והשנים (למשל 5 שנים) עם התשואה הממוצעת של הקופה ודמי הניהול? (אני מודעת לעובדה שהתשואה הממוצעת היא רק נתוני עבר, אבל זה בכל זאת נותן כיוון...), כי אם למשל לקופה א' יש תשואה 7% ודמי ניהול 0.5, ולקופה ב' יש תשואה של 6.8% ודמי ניהול 0.47- אני לא יודעת איזו מהן תשתלם יותר. אשמח לנוסחה.
3. ניסיתי להשתמש במחשבון הריבית-ד'ריבית שהסולידית שמה בפוסט על איך להתחיל להשקיע בבורסה, אבל המושגים באנגלית (Annual Addition, Interest Rate) לא היו ברורים לי, והתרגום לאחד מהריבועים אמר ריבית (Interest Rate)- אבל לא הבנתי אם הריבית היא בעצם התושאה הממוצעת?
4. יש כאן משקיעים פסיביים לחוצים וחרדתיים? :) זה אפשרי? מה תמליצו? רוצה לקחת אחריות על העתיד הכלכלי אבל גם לא להוסיף לעצמי לחץ בחיים (ואני, אפעס, כמו ביבי, מאוד לחיצה).
5. בעניין זה, אם אפקיד בק' גמל, נראה לכם שזה סבבה לבדוק את המצב כל כמה חודשים-חצי שנה כדי לא להיכנס ללחצים?

הערה: בת 27 מרוויחה משכורת קטנטנה מאוד עקב כל מיני נסיבות חיים, מקווה שיישתפר בהמשך. אבל רוצה לעשות משהו גם קצת כסף שקיבלתי מההורים וממלגה וכאלה. בגלל שלא בטוחה בכלל כמה תהיה גבוהה המשכורת שלי, רוצה בינתיים לקחת אחריות כלכלית ולעשות משהו עם קצת יתרה בבנק.

תודה D:

שאלה נוספת בעקבות בירור נוסף-
מישהו יודע אם כשכירה בלבד ללא עוסק פטור, אני יכולה לפתוח קרן השתלמות של עצמאי ולהפקיד בה כמה שאני רוצה (עד התקרה)?

שאלה נוספת בעקבות בירור נוסף-
מישהו יודע אם כשכירה בלבד ללא עוסק פטור, אני יכולה לפתוח קרן השתלמות של עצמאי ולהפקיד בה כמה שאני רוצה (עד התקרה)?

בעיקרון לא. יכול להיות שבית השקעות יפתח לך קרן במעמד עצמאי אבל לדעתי זה עלול ליצור בעיות בעתיד.
אחרים כאן כתבו שאת יכולה להיות עצמאית עם הכנסות בגובה 0 ואז להפקיד עד התקרה.

אשמח לייעוצכם.
אסור...

(ואני, אפעס, כמו ביבי, מאוד לחיצה).
אם יש עלייך לחצים כמו ראש ממשלת ישראל את במצב טוב מאוד. מניח שהכוונה היא לנלחצת מדברים הרבה יותר פעוטים.

4. יש כאן משקיעים פסיביים לחוצים וחרדתיים? :) זה אפשרי?
בהחלט הייתי לפני כמה שנים, ובהחלט הפסדתי מזה. משתדל להיות פחות לחוץ ;).
לדעתי, את בגיל ובשלב שבו לומדים על שוק ההון, וגם על הלחץ שלך ביחס לשוק ההון. כשנכנסים לתחום חדש יש חששות, וזה הגיוני וטבעי. עדיף שזה יקרה כאשר ההשקעות הם על סכום נמוך יחסית. דרך טובה להגביל את הלחץ היא להשקיע סכום שאפילו להפסיד את כולו לא יגרום לטלטלה משמעותית בחיים שלך.

נראה לכם שזה סבבה לבדוק את המצב כל כמה חודשים-חצי שנה כדי לא להיכנס ללחצים?
אידאלית, אפשר גם כל שנה או שנתיים. באופן פרקטי, תצטרכי לראות עד כמה זה קל להתמיד בזה - קשה מאוד לא להסתכל כאשר הרגש צועק שבזמן שאת לא מסתכלת כל הכסף נעלם >:(. אם אחרי זמן משמעותי את עדיין חרדתית מידי ביחס לכסף, אולי עדיף לוותר על ההשקעה. אחרי הכל, שקט נפשי יותר חשוב מכמות הביטים בחשבון הבנק.

בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:
קרן השתלמות לא רלוונטית לי
אם את לא עצמאית, לא תוכלי לפתוח כזו קרן. אם כי, תוכלי להיות עצמאית שמרוויחה 0 ש"ח (או יותר כמובן).
מעבר ליתרון הגדול במס, יש יתרון התנהגותי שהכסף נעול ל6 שנים. כך תתרגלי שגם אם את מסתכלת יותר או פחות, למשוך את הכסף את לא יכולה.

קופת גמל להשקעה
כתבת בתחילת ההודעה קופת גמל להשקעה, ובהמשך קופת גמל.
אלו מוצרים שונים.
אני מניח שהתכוונת בכל המקומות לקופת גמל להשקעה.

1. האם אני יכולה להפקיד לק' גמל חד"פ סכום מסוים ולא לבצע הפקדה חודשית?
כן, ובתנאי שהוא יהיה קטן מ70K.

אם למשל לקופה א' יש תשואה 7% ודמי ניהול 0.5, ולקופה ב' יש תשואה של 6.8% ודמי ניהול 0.47- אני לא יודעת איזו מהן תשתלם יותר. אשמח לנוסחה.
בדוגמה שנתת, היה משתלם בשנה הקודמת לשים בקופה א'. זה לא אומר כלום לגבי השנה הבאה.
חיסור פשוט יכול לתת לך קירוב מספיק טוב בהקשר הזה. הקופה הראשונה עשתה כ6.5% אחרי דמי ניהול, וקופה ב' עשתה תשואה של כ6.33% אחרי דמי ניהול. עשיתי חיסור. זה לא הכי מדויק, אבל זה מספיק טוב בהקשר הזה.

2. אני מנסה להבין באיזו קופת גמל להשקיע.
אם תחליטי בסוף כן להשתמש בכלי של קופת גמל להשקעה, לטעמי הכי סביר להחליט מה אחוז המניות שלך, ולשים אותו במסלול סנופי של אינטרגמל.
המסלול סבבה, ודמי הניהול הכי טובים בשוק BY FAR.
את השאר את יכולה להחזיק במזומן, או לשים שם במסלולי האג"ח הממשלתי.

ג.נ.: מחזיק קרן השתלמות סנופי באינטרגמל.

3. ניסיתי להשתמש במחשבון הריבית-ד'ריבית שהסולידית שמה בפוסט על איך להתחיל להשקיע בבורסה, אבל המושגים באנגלית (Annual Addition, Interest Rate) לא היו ברורים לי, והתרגום לאחד מהריבועים אמר ריבית (Interest Rate)- אבל לא הבנתי אם הריבית היא בעצם התושאה הממוצעת?
מה את מנסה לחשב?
בגדול:
Current Principal - סכום ראשוני
Annual Addition - הפקדה כל שנה
Years to grow - טווח ההשקעה בשנים
Interest Rate - ריבית/תשואה ממוצעת
Compound interest - עזבי את זה, תשאירי 1
Make additions at - האם ההפקדה השנתית היא בתחילת כל שנה או בסוף כל שנה.

יש כאן משקיעים פסיביים לחוצים וחרדתיים?
כנראה שכן.
במלוא ההגינות - לא אני.

פסיביים לחוצים וחרדתיים? :) זה אפשרי? מה תמליצו?
- ללמוד יותר, ולהבין שאין סיבה אמתית להילחץ.
- לא לצרוך עיתונות כלכלית (אפשר את הטוויטר של הסולידית, זה עוזר בנפילות).
- להפחית את אחוז המניות בתיק (ראי קישור ממקודם), ולקחת מקדם ביטחון מבחינת הלחץ, קצת פחות ממה שנראה לך שילחיץ אותך
- לא להתעסק בתיק ההשקעות ביום יום - למצוא תחביב אחר. חשוב גם מבחינה כלכלית.
- לכרות חוזה (עוד דוגמה כאן), להחתים עליו אנשים קרובים, להוסיף בו סעיפים שנוגעים גם להתנהגות ברמת מתי להתעדכן בביצועי התיק
- באופן כללי לשתף אנשים קרובים, זה מפחית מהלחץ כאילו זה כבר לא רק על הכתפיים שלך
- מדיטציה, סטואה, תפילה, ספורט, שחייה - מה שעושה לך את זה, ועוזר לך להירגע

5. בעניין זה, אם אפקיד בק' גמל, נראה לכם שזה סבבה לבדוק את המצב כל כמה חודשים-חצי שנה כדי לא להיכנס ללחצים?
גם בתיק חייב (ולא רק בקופגלה"ש), וגם פעם בשנה, זה בסדר גמור.
אפשר גם לבדוק את התיק רק כשמגיע תאריך האיזון.

הכי הגיוני זה קופת גמל להשקעה
כנראה שהכי הגיוני זה דווקא קרן השתלמות, דורש קצת בירוקרטיה כמו שכתבתי קודם.
אם לא, מבחינה כלכלית, למשקיע פאסיבי, כנראה שתיק השקעות חייב יהיה יותר יעיל מאשר קופת גמל להשקעה.
עם זאת, אם משום מה קופת גמל להשקעה גורמת לך יותר רוגע, לכי על זה.

מרוויחה משכורת קטנטנה מאוד עקב כל מיני נסיבות חיים, מקווה שיישתפר בהמשך.
קראי את זה.
כנראה שהפעולות שאת יכולה לעשות כדי להגדיל את ההפקדות לתיק ההשקעות, חשובות בשלב הנוכחי יותר מהתשואה שיעשה התיק.
(זה עוד משהו שיכול להרגיע אותך ;) )

אם אחרי זמן משמעותי את עדיין חרדתית מידי ביחס לכסף, אולי עדיף לוותר על ההשקעה. אחרי הכל, שקט נפשי יותר חשוב מכמות הביטים בחשבון הבנק.
זה נכון בהסתייגות.
אם ההשקעה היא הגורם ללחץ או משהו שתורם לו משמעותית - נשמע לי ששווה לוותר.
אבל אם הלחץ מגיע בכל מקרה, ותיק ההשקעות הוא רק התירוץ למצוא משהו להיות לחוצים ממנו, אז כנראה ששווה להישאר עם הלחץ, ועם התיק (ובתנאי שהלחץ לא תורם לשגיאות קריטיות בתיק). כי הלחץ יהיה כך או אחרת. זה שהמושא שלו זה תיק השקעות, זו בעיה נפרדת.
מכיר אנשים כאלו - שלחוצים לא משנה מה, תמיד מוצאים סיבה. לא טוען כמובן שזה מצבך או המצב של פות"ש. לא מכיר אתכם כדי לומר שכן או לא......

לפני שוק ההון -
עד 10,000₪ אפשר לקבל 3% בפק"מ לשנה אצל פפר. סיכון אפסי (פפר=לאומי) וממוסה רק 15%, לא נראה לי שיש סיבה לפחד.
מקבלים גם 400₪ מתנת הצטרפות (לא ממוסה) אז בכלל טוב.

תודה רבה לכולם! החכמתי :)
ספציפית אבדוק את סנופי ופפר.

"אם תחליטי בסוף כן להשתמש בכלי של קופת גמל להשקעה, לטעמי הכי סביר להחליט מה אחוז המניות שלך, ולשים אותו במסלול סנופי של אינטרגמל."
@דור דורים
אני לא מוצאת את מסלול סנופי באתר שלהם. איפה זה בדיוק?

חייב להודות שאני לא ממש מבין את מטרת הפוסט.. אם הסכום אותו את מתכוונת להשקיע הוא אכן 4000 ש"ח אני לא רואה איך ההתעסקות, הלמידה ובטח שהלחצים שאת מתארת יכולים להשתלם באיזושהי צורה..

תאספי 2-3 קורקינטים של בירד בת"א, תמצאי את הסקרים האלו שמשלמים לך בכדי למלא או תכתבי טוקבקים תמורת תשלום ותגיעי לסכום שגם תשואה חלומית על הסכום של 4000 ש"ח לא תיתן לך - מבלי ללמוד יותר מדי, בטח שלא להילחץ, בלי להיות מופתעת מעמלות קניה/מכירה מיסים וכו'..

שורה תחתונה - בכדי לייצר 200 ש"ח בשנה (חישבתי תשואה של 5% על תיק של 4000 ש"ח) ישנן דרכים הרבה יותר פשוטות, מהירות ונטולות לחצים משוק ההון.

במידה והסיבה שאת רוצה להשקיע היא עניין/אימון אישי/התנסות חדשה/ריגוש או משהו מהשכונה הזו אז תתעלמי מהפוסט שלי לגמרי.

סליחה על ההקפצה, אני קצת בדיליי.
אז מסתבר שיש לי סכום די גדול מההורים שסתם שוכב בבנק הרבה שנים.
חשבתי לשים אותו בק' גמל להשקעה, וספציפית חשבתי לפזר אותו שווה בשווה בין 6 המסלולים של גמל להשקעה של אינטרגמל.
כרגע לטווח של כ-5 שנים, ונראה...
אתם חושבים (לא כייעוץ פרקטי ;)) שפיזור בין 6 המסלולים ייתן פיזור סיכונים ואיזון יפה ברוח הסולידית?
המסלולים הם: מניות ת"א 35, עוקב מדד SP 500, תל בונד 20, ממשלתיות, שקליות ממשלתיות, מזומן.
ניסיתי ללמוד קצת מושגים בסיסיים בשוק ההון בשבועות האחרונים, ולהבנתי 3 מסלולי המניות מתאזנים עם 2 האגחיות והמזומן.
אבל- אם מדובר ב3 מסלולי מניות עדיין מדובר ב50% מהכסף בסיכון גבוה? או שבגלל שאלו מסלולים עוקבי מדד אז הסיכון שלהם מתמתן?
תודה D:

חייב להודות שאני לא ממש מבין את מטרת הפוסט.. אם הסכום אותו את מתכוונת להשקיע הוא אכן 4000 ש"ח אני לא רואה איך ההתעסקות, הלמידה ובטח שהלחצים שאת מתארת יכולים להשתלם באיזושהי צורה..
חשבתי להשקיע כזה סכום קטן כדרך לאימון ולמידה ולראות עד כמה זה מלחיץ אותי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y השקעה בזמן משבר: לקיחת הלוואות בסכומים גדולים עם ריבית נמוכה צרכנות פיננסית 11
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
O השקעה באג"ח קונצרני מאיכות נמוכה שוק ההון 15
ע השקעה עם קורלציה נמוכה לשוק המניות שוק ההון 3
B השקעה של אותה קרן מחקה עבור ילדים שונים שוק ההון 9
D כדאיות השקעה בדירה שלישית נדל"ן 10
Y בחירת השקעה בביטקוין: IBIT, BITW, והשקעה ישירה השקעות אלטרנטיביות 8
O השקעה בקרן חוב נדל״ן נדל"ן 10
השועל השקעה בקריות - המלצות/דיס המלצות נדל"ן 8
E השקעה בקרן גידור - Trend Following שוק ההון 0
O השקעה לטווח ארוך מחקה באפט שוק ההון 18
מ זיכוי מס על הלוואה לצורך השקעה בשוק ההון מיסים 12
A יש הגיון כלשהו בשילוב גישה של השקעה במדדים ובגישה של מניות דיבידנד? שוק ההון 2
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 17
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188

נושאים דומים

Back
למעלה