• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השכר שממנו מחושבות הפרשות הפנסיה

shabtay

משתמש סולידי
דירוג
9
הי
שאלה שעלתה לי בעקבות בעיה בשיוך הכפים בחברת הפנסיה :

מה צריכה להיות גובה ההפקדה הפנסיונית במקרה והשכר החודשי שלי עומד על 13000?
לפי מה שקראתי באתר כל זכות גובה ההפקדה הוא השכר ברוטו או השכר הממוצע במשק (10551) הנמוך מבניהם אלא אם נקבע אחר (אני צודק ?) .
ובאמת בדוח הפיצול שהמעסיק שלח לחברת הפנסיה נראה שגובה ההפקדות מתגמולי עמית ומעסיק הוא לפי שכר של 10551 ,
אך סעיף הפיצויים שם נגזר לפי השכר המלא -13000 ומהווה 8.33% ממנו.
נראה שהחלוקה הזו עושה בעיות בשיוך הכספים של חברות הפנסיה ואני מנסה להבין , האם מה שהמעסיק עשה נכון וחייב לתת פיצויים מתוך כל השכר ?
כ"כ האם באמת בשכר כזה הוא לא חייב להפקיד תגמולי עמית ומעסיק על כל הסכום ?

אשמח אם מישהו יוכל להאיר את עיניי.
תודה :)

Everything_Nice

משתמש רגיל
דירוג
289
בחוזה העסקה שלך יש התייחסות להפרשות פנסיוניות?
אתה תחת הסכם קיבוצי או ענף עם הסכם במשק?
היות וזה עשוי להיות שווה לא מעט כסף בטווח זמן ארוך שווה התייעצות עם עו"ד עם הכשרה של בודק/ת שכר.

על פניו ככול ואין משהו המעסיק רשאי לפעול ככה. ייתכן והמערכת של הגוף המנהל לא אופיינה להתמודד עם זה. אני בספק אבל לא אופתע אם זה ככה.
לממשק תשלומים אמור להיות פתרון לזה וזה יותר כאב ראש של המעסיק ואחריותו שהכסף יגיע ליעד ובאופן תקין ולא שלך כעובד.

ירח אפל

משתמש בכיר
דירוג
2,531
בהסכם עבודה מוגדר צמד המילים "השכר הקובע"?

shabtay

משתמש סולידי
דירוג
9
בחוזה העסקה שלך יש התייחסות להפרשות פנסיוניות?
אתה תחת הסכם קיבוצי או ענף עם הסכם במשק?
היות וזה עשוי להיות שווה לא מעט כסף בטווח זמן ארוך שווה התייעצות עם עו"ד עם הכשרה של בודק/ת שכר.

על פניו ככול ואין משהו המעסיק רשאי לפעול ככה. ייתכן והמערכת של הגוף המנהל לא אופיינה להתמודד עם זה. אני בספק אבל לא אופתע אם זה ככה.
לממשק תשלומים אמור להיות פתרון לזה וזה יותר כאב ראש של המעסיק ואחריותו שהכסף יגיע ליעד ובאופן תקין ולא שלך כעובד.
תודה רבה על ההתייחסות.
אני בדיוק לקראת עזיבה והבעיה התחילה רק השנה אחרי העלאת השכר מ 10 ל 13 (גיליתי אותה בגלל שבדוח הפקדות מצויין 0 ש"ח בסעיף הפיצויים ולטענת החברה זה נגרם שה 8.33% מ 13K יוצא מעבר להגדרות ההפרשות פנסיוניות אם מתייחסים לשכר הקובע כ 10K , לכן שאלתי האם הפרשות הפיצויים גם מוגבלות לפי השכר הממוצע במשק או שתמיד יהיו לפי שכר ברוטו בפועל ).
זה מקום עבודה די פשוט כך שאין חוזה כתוב אלא כל ההסכמים נעשו בע"פ ובאותה תקופה לא הייתי מודע לנושאים אלו ולכך שיש תקרה שניתן לעצור בה בהפקדות פנסיוניות.

בהסכם עבודה מוגדר צמד המילים "השכר הקובע"?
תודה רבה על ההתייחסות , עניתי למעלה .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ה סעיף 14 - על השכר הסוציאלי או כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ה צורת השכר לצורך משכנתא נדל"ן 25
Know one עזיבה של FAANG והשלכה על השכר התפתחות אישית 52
I השכר הקובע בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
מ יחס בין גובה השכר להוצאות גדולות צרכנות פיננסית 24
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
S מה השכר הממוצע שלכם נטו לכיס? אוף טופיק 96
R הצמדת השכר למגזר הציבורי-מה זה אומר? אוף טופיק 1
T האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים? אוף טופיק 816
N א.כ.ע - לבטח את מלוא השכר במקום אחד? צרכנות פיננסית 0
M מה השכר המקסיאמלי שנותן ייתרון במיסוי בהפקדה לגמל? שוק ההון 46
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21

נושאים דומים

למעלה