• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הציונות הדתית יוצאת לרחובות ביום חמישי

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
אם תקום ממשלה שתחרוט על דגלה מדיניות אנטי-רווחה
אולי, אחרי שיצליחו לבטל את בג"צ ול"נתמכים מבחירה" לא יהיה סעד משפטי.

עם משהו אחד אני כן מסכים, אם תקום ממשלה שתחרוט על דגלה מדיניות אנטי-רווחה אנחנו נראה יותר חרדים משתלבים בחברה(עבודה, לימודים, צבא).
יש הבדל גדול מאד בין מדיניות אנטי-רווחה לבין הפסקת מימון הנחות, קיצבאות, מילגות, הטבות והזרמת תקציבים לאנשים שבוחרים שלא לעבוד.

יש הבדל גדול מאד בין מדיניות אנטי-רווחה לבין הפסקת מימון הנחות, קיצבאות, מילגות, הטבות והזרמת תקציבים לאנשים שבוחרים שלא לעבוד.
מסכים.
אבל אני חושב שאם תשאל כל פוליטיקאי אז רווחה=קצבאות.
אני לא חושב שיכולה להיות ממשלת רווחה(העבודה?) שתסכים לבטל קצבאות לעניים(גם עניים מבחירה, כמו חרדים).

אבל אני חושב שאם תשאל כל פוליטיקאי אז רווחה=קצבאות.
מה שאפשר לעשות ומה שיעשה בישראל זה לצערינו בהחלט לא אותו דבר.

קיצבאות הטבות והנחות טובים לפוליטקאים. לפופוליזם. אנשים אוהבים לקבל מתנות, ולא מבינים שזה בעצם על חשבונם. ואחרי שנתת הטבה, אף פוליטקאי לא יבטל אותה.

אבל אם מנסים לחשוב מה נכון לעשות אז ברור שנכון לבטל את כל ערמת ההקיצבאות, הנחות, תמיכות, הטבות והעברות שמצטברות לסכומים ללא פיקוח אמיתי.

אפשר לתת זיכוי מס יחיד וברור שיקבע לפי האדם, ובמקרה שצריך, כמו סיעודי או קשיש - זה יהיה מס הכנסה שלילי, שזה בעצם קיצבה אבל רק אחת שקופה, בלי מילגות ממשרד החינוך או הנחות בארנונה, וברור מי מקבל מה ולמה ואין כפילויות בהטבות והסתרות, אין כספים למקורבים ולעסקים פרטיים (בתי ספר חרדיים לא מפוקחים הם עסקים פרטיים) ובלי רמאויות.
-- חייב להיות מנוהל היטב כי אחרת תהיה מגפת ״נכויות״ במדינה.

יש דברים שאפשר לעשות שאינם קיצבה - כמו למשל עזרה פעילה לנכים למצא ולהשתלב בעבודה - כמו לשכת העבודה, אבל אחת שבאמת אפקטיבית. גם עבודות יזומות, שמנוהלות כמו שצריך, יכולות לתרום גם לעובד וגם למדינה. אף אחד לא יחוייב לעבוד אבל מי שלא עובד יאבד את זיכוי המס הנ״ל שמגלם את כל ההטבות מהמדינה.

נערך לאחרונה ב:
היום, מבין היהודים, חרדים + דתיים הם רוב בתינוקיות.
אין סיכוי להסביר לילד על אבולוציה. זה דורש תפיסת זמן שלא ממש קיימת אצל ילדים בגיל כזה.
מנגד, אפשר בקלות לעבור איתו על סיפור בריאת העולם (יש כמה סרטונים ביוטיוב, או מהמקור בתנ"ך), ופשוט להסביר שמדובר בסיפור. נחמד, חשוב להיסטוריה של העם היהודי, אבל סיפור, ולא יותר מכך.
כותרת הפתיל הזה "הציונות הדתית יוצאת לרחובות ביום חמישי". אתה מאמין שהציבור הדתי הוא "לא יצרני"?
בהחלט. "לא יצרני" זה קצת גדול. אבל, רובם הגדול של הדתיים (ציונות דתית/ כיפות סרוגות) לא משרת בצבא. הם לוקחים תקציבי עתק עודפים, לחינוך, תחבורה, ובטחון, ושרותים סוציאליים שונים לישובים המונפצים שלהם. וחיילי צה"ל, שברובם מגיעים מהמרכז, ומהעשירונים היותר מוצלחים, ודאי רובם האיכותי, משמשים להם בתור צבא פרטי.
מעבר לכך, אני לא מקבל את התיאור של החרדים שמקובל על חילונים. אחד הפערים הוא דיווח על הכנסה, חלק גדול מהחרדים עובדים ומנהלים כלכלה בשחור. הם אולי לא משלמים מס הכנסה אבל בהחלט צורכים ומשלמים מיסים על צריכה.
זה פשוט לא נכון. מוזמן לבדוק בסקר ההוצאו של הלמ"ס, ויש הערכה אצל בנק ישראל. כאילו זה נכון, אבל מדובר על סכומים קטנים.
לקבוצות שאינן גדלות אקספוננציאלית
כל הקבוצות בישראל גדלות בקצב אקספוננציאלי.... אפילו הערבים....
בדה שלפחות על פי דפוסי ההצבעה, רוב החילונים מאמינים שצריך אקדמיה, תרבות, טלויזיה, רדיו ועוד מאות פונקציות במימון ציבורי, עולה לי הרבה יותר ממה שעולות לי האמונות של החרדים.
זה פשוט לא נכון מספרית. כאילו אני גם בעד לבטל את המימון לכל מה שמנית אבל מספרית זה לא משמעותי.
ובסופו של דבר יש הבדל מאוד משמעותי בין ההשקעות של הממשלה בשרותים ציבוריים שהולכות לכלל האוכלוסייה, ומה שהולך לחרדים. שאר האוכלוסייה, מנסה לשפר את מצבה הכלכלי, וכך לשפר את רווחת כלל החברה. זה הגיוני עבורי לממן חינוך לילד בירוחם, אם זה אומר שהוא ירכש כישורים וישלם מסים. החרדים לא משחקים במשחק הזה. התקציבים שהולכים אליהם הולכים לעוד ילודה, וכדי להפחית את ההשכלה הרלוונטית לעולם המדורני שהם רוכשים. להשקיע בחרדים, זה לדרדר את מדינת ישראל לתהום ולשאול.

כל הקבוצות בישראל גדלות בקצב אקספוננציאלי.... אפילו הערבים....
אמת (אולי פרט לחילונים), אני אדייק את האמירה, שיעורם היחסי באוכלוסיה גדל אקספוננציאלית.
בהחלט. "לא יצרני" זה קצת גדול. אבל, רובם הגדול של הדתיים (ציונות דתית/ כיפות סרוגות) לא משרת בצבא. הם לוקחים תקציבי עתק עודפים, לחינוך, תחבורה, ובטחון, ושרותים סוציאליים שונים לישובים המונפצים שלהם. וחיילי צה"ל, שברובם מגיעים מהמרכז, ומהעשירונים היותר מוצלחים, ודאי רובם האיכותי, משמשים להם בתור צבא פרטי.
מה שתיארת זה את המתנחל החרד"ל הממוצע שמקים מאחזים אבל מנגד יש ציבורים די גדולים שגרים במקומות כמו גבעת שמואל, פתח תקווה ורעננה שמשרתים בצבא, לומדים באוניברסיטה ועובדים ומשלמים מיסים.

ראוי לציין בהקשר הזה שהיות ולציבור החילוני יש פחות ילדים וההוצאה הכספית על ילד חילוני נמוכה משמעותית מעל ילד דתי לאומי והיות וחילונים מרוויחים הרבה יותר בממוצע אז כנראה שדתיים לאומיים לא באמת מהווים תחרות לחילונים מבחינת תרומה לכלכלה.

ופשוט להסביר שמדובר בסיפור. נחמד, חשוב להיסטוריה של העם היהודי, אבל סיפור, ולא יותר מכך.
עם הבכור שלי האסטרטגיה הזו עבדה, עם הקטן זה לא עבד, הילד רצה לשמוע הסבר אלטרנטיבי לבריאת העולם והאדם תחת ההנחה שאלוהים לא ברא אותו.
אין סיכוי להסביר לילד על אבולוציה. זה דורש תפיסת זמן שלא ממש קיימת אצל ילדים בגיל כזה.
דווקא הבין חלקית כשהבאתי ספר לילדים, הבעיה שהוא הלך אחורה ושאל אותי איך נוצר בעל החיים הראשון אז דיברנו על השרשרת של דגים->דו חיים->זוחלים->יונקים (התעלמתי מחסרי חוליות ומעופות למען הפשטות) אבל כשהוא שאל מאיפה הגיעו הדגים ויתרתי על להגיע עד למרק הקדמון ופשוט אמרתי לו שנלמד על זה כשיהיה יותר גדול.

אמת (אולי פרט לחילונים),
חילוניות + מסורתיות לייט איפשהו ב 2.2 - 2.3 , מסורתיות יותר דתיות זה 2.8
מה שתיארת זה את המתנחל החרד"ל הממוצע שמקים מאחזים אבל מנגד יש ציבורים די גדולים שגרים במקומות כמו גבעת שמואל, פתח תקווה ורעננה שמשרתים בצבא, לומדים באוניברסיטה ועובדים ומשלמים מיסים.
נכון, אבל לא רק החרד"לים... רוב המתנחלים עברו התברגנות ממש רצינית... עדיין הם צורכים מלא שרותים.
הילד רצה לשמוע הסבר אלטרנטיבי לבריאת העולם והאדם תחת ההנחה שאלוהים לא ברא אותו.
עם הבכור היה לי חשוב להרוג את God of the gaps . הרי אין תשובה רציונלית לשאלות : "איך נוצר העולם?", או "איך נוצרו החיים?". אבל היה לי חשוב להבהיר לו, שזה שאין תשובה טובה לא אומר שהסיפור על אלוהים נכון. להפך. הסיפור עם אלוהים נוצר מתוך חוסר הידיעה והמבוכה מולה, והוא פוגע בחקירה (לפחות אצל הדתיים היותר מטומטמים, כי לא חסר דתיים שאינם ליטרליסטים)

הרי אין תשובה רציונלית לשאלות : "איך נוצר העולם?", או "איך נוצרו החיים?".
איך נוצרו החיים- יש תשובה. אמנם אין וודאות, אבל הצליחו לשחזר. מסופר גם בסדרת הסירטונים המצויירים ״החיים״.
איך נוצר העולם (המפץ הגדול) זה כבר יותר מסובך.
התשובה ההסתברותית - אם זה לא היה קורה לא היית כאן לשאול - היא התשובה הפשוטה.

נערך לאחרונה ב:
איך נוצרו החיים- יש תשובה. אמנם אין וודאות, אבל הצליחו לשחזר. מסופר גם בסדרת הסירטונים המצויירים ״החיים״.
איך נוצר העולם (המפץ הגדול) זה כבר יותר מסובך.
התשובה ההסתברותית הפשוטה - אם זה לא היה קורה לא היית כאן לשאול - לגיטימית.
הצליחו לשחזר?
אשמח ללינק.

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה