• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הציונות הדתית יוצאת לרחובות ביום חמישי

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
ככל שאני יודע חברה ליברלית נותנת חופש ביטוי רחב, מתוך הנחה שלבני אדם יש דעה ביקרותית והם ידחו את הדעה הלא נכונה. ליברל, אינו חושש לשמוע דעות שהוא לא מסכים איתם.
אתה אומר שיש משנה אידאולוגית שאין לה מקום בחברה ליברלית, למה אתה מתכוון מבחינה פרקטית?
אתה רוצה איסור בחוק על מכירת הספרים הללו, כל מי שמרצה את המשנה האידאולוגית הזו צריך להיכנס לכלא?
או שאתה מתכוון רק לכך שחברה ליברלית לא צריכה להקשיב לדעות הללו, אבל כן לשמור על זכותם החוקית של אנשים כאלה לומר את דעתם?
מניח ששמעת על "אפקט המעגל", למי שלא אסביר...
כאשר מזמינים לדיון (פעם היה המעגל אצל דן שילון) ומושיבים פרופסור ליד אמא, מי שמקשיב - יתן לשתי הדעות את אותה רמת חשיבות.
גם אם הפרופסור למד יותר מעשור את הנושא (ניקח חיסונים לדוגמה) והאמא פשוט "יודעת" כי תחושה של אמא - שתיהן יקבלו את אותה תחושת חשיבות.
מניח שזו גם אחת הסיבות למה בבית ספר דתי לא נותנים לאדם בלי כיפה על הראש לדבר, שלא חלילה הילדים יבינו שיש גם בעלי סמכות נטולי כיפה/שטריימל.
אז כן, לכל אחד יש דעה, כמו שלכל אחד יש חור בישבן, אף, עיניים, אזניים וכו'.
אבל כמו שאתה לא תצפה לראות אותי באמצע הרחוב "עוצר לבצע מספר 2", אני מצפה לא לשמוע את הרב טאו וחניכיו באמצע הרחוב.

או במקרה הזה - הייתי מעדיף גם לא לשמוע ברדיו.

בטח כמו הבן שלו, הוא שכח לשתות קפה ואת הכדורים בשנה האחרונה.
לדעתי האישית - הוא זה שצריך להיות נעול בבית. רחוק מכל השפעה נשית.
כלומר, יהיה מעניין לראות איך הוא מתפקד בלי שפחה צמודה.

הערה מיותרת לחלוטין. כל כך קשה לך להאמין שיש חילונים שלא מפחדים או שונאים חרדים?!
כי אז אתה לא שקרן, אתה "חמורו של משיח".
מה שעושה לך את זה.

אני לרגע לא חושב שכל מצביעי ליכוד, ציונות דתית, עוצמה יהודית הם נציגי KKK בארץ שמסתובבים עם לפידים ביד.
בלא כולם, ברור שלא כולם. אתה יודע שזה לא כולם ואתה לא מכליל. רובם המוחלט.

בלא כולם, ברור שלא כולם. אתה יודע שזה לא כולם ואתה לא מכליל. רובם המוחלט.
ה"נציגים מטעמם" בטוויטר לדוגמה בטוחים דווקא שכן.
כל הזמן חוזרים על "2.5 מליון בוחרים...".

ה"נציגים מטעמם" בטוויטר לדוגמה בטוחים דווקא שכן.
כל הזמן חוזרים על "2.5 מליון בוחרים...".
המילים "ציונות דתית" עשו לי טריגר. מודה. אבל השיח פה הזכיר לי למה נמענתי מכניסה לפורום, אותה סיבה שמונעת ממני להתווכח בויכוחים פוליטיים בעבודה, רדידות ותחושה שהנחות היסוד שלי זה עקרונות היקום וכל השאר אמונות טפלות.

הערה מיותרת לחלוטין. כל כך קשה לך להאמין שיש חילונים שלא מפחדים או שונאים חרדים?!
אם אנחנו כל כך "לא מפחדים", כי "אמונתנו כל כך חזקה" (שמרפק אישה חשוף מעביר אותנו על דעתנו)...
למה יש חוק נגד "מסיונרים בני דתות אחרות"?
תנו להם לדבר, זה לא שהם יצליחו להעביר יהודים על דתם.

אם אנחנו כל כך "לא מפחדים", כי "אמונתנו כל כך חזקה" (שמרפק אישה חשוף מעביר אותנו על דעתנו)...
למה יש חוק נגד "מסיונרים בני דתות אחרות"?
תנו להם לדבר, זה לא שהם יצליחו להעביר יהודים על דתם.
שוב, אני לא עושה תחרות עם אף אחד אחר ולא משווה את עצמי לחרדים/דתיים ומנסה להיות תמונת מראה מנוגדת להם. אתה רק מחזק את הטענה שלי, אתם חרדים אבל מהצד השני.

כלומר, הליברלים צריכים לתת גם ל-אנטי ליברלים את הזכות להציג את מרכולתם ואם יצליחו לכרסם את המערכת מבפנים, זכותם!
כמו הרב מעוצמה יהודית שנכנס לדירה שכורה בצפון תל אביב ואשתו כבר פנתה למשטרה להוצאה של 4 צווי הרחקה נגד בעלי דירות בבניין?

הייתי נותן תיאור של הפעולה מתחום הרפואה, אבל אז עוד יקפוץ פה איזה "חילוני שכמוני" ויתלונן על אנטישמיות.

המילים "ציונות דתית"
אם כבר הזכרת את זה,
חייב לומר שזה מיתוג ממש גאוני לקרוא למפלגה שמייצגת תת-זרם צר על שם זרם אידאולוגי רחב בהרבה.

הזרם שנקרא "ציונות דתית" כולל בתוכו מגוון עצום של תתי זרמים -
חרד"ל קיצוני של נעם/הר המור, חרד"ל מתון יותר, נערי גבעות, "בני עקיבא" קלאסי כמו נפתלי בנט, דתיים לייט, הקיבוץ הדתי ועוד ועוד.

המפלגה שנקראת "הציונות הדתית" מייצגת כמה חלקים קטנים ומסוימים מאוד מהזרם של הציונות הדתית, ממש לא את כולם...

אם כבר הזכרת את זה,
חייב לומר שזה מיתוג ממש גאוני לקרוא למפלגה שמייצגת תת-זרם צר על שם זרם אידאולוגי רחב בהרבה.

הזרם שנקרא "ציונות דתית" כולל בתוכו מגוון עצום של תתי זרמים -
חרד"ל קיצוני של נעם/הר המור, חרד"ל מתון יותר, נערי גבעות, "בני עקיבא" קלאסי כמו נפתלי בנט, דתיים לייט, הקיבוץ הדתי ועוד ועוד.

המפלגה שנקראת "הציונות הדתית" מייצגת כמה חלקים קטנים ומסוימים מאוד מהזרם של הציונות הדתית, ממש לא את כולם...
מה ההבדל בין "הציונות הדתית" המפלגה, ל "הציונות הדתית" הקבוצה החברתית?

ההבדלים כמובן עמוקים, ובהקשרים מסויימים גם מאוד משמעותיים. אבל במסגרת המחלוקת הקשה שקורעת את החברה הישראלית, ההבדלים בלתי מדידים.

מה ההבדל בין "הציונות הדתית" המפלגה, ל "הציונות הדתית" הקבוצה החברתית?

ההבדלים כמובן עמוקים, ובהקשרים מסויימים גם מאוד משמעותיים. אבל במסגרת המחלוקת הקשה שקורעת את החברה הישראלית, ההבדלים בלתי מדידים.
כמו שכתבתי למעלה,
הזרם האידאולוגי/חברתי "הציונות הדתית" כולל בתוכו לא מעט קבוצות שאינן מיוצגות כלל במסגרת המפלגה שנקראת באותה שם.

כולנו מכירים דמויות ציבוריות בציונות הדתית (בנט, הרב סתיו יו"ר צהר ועוד) שמתנגדים נחרצות לשלל השינויים הפוליטיים שמפלגת "הציונות הדתית" מקדמת. אני מכיר גם לא מעט אנשים כאלו מהחייים עצמם (עבודה, צבא וכו').

כמו שכתבתי למעלה,
הזרם האידאולוגי/חברתי "הציונות הדתית" כולל בתוכו לא מעט קבוצות שאינן מיוצגות כלל במסגרת המפלגה שנקראת באותה שם.

כולנו מכירים דמויות ציבוריות בציונות הדתית (בנט, הרב סתיו יו"ר צהר ועוד) שמתנגדים נחרצות לשלל השינויים הפוליטיים שמפלגת "הציונות הדתית" מקדמת. אני מכיר גם לא מעט אנשים כאלו מהחייים עצמם (עבודה, צבא וכו').
כמה אנשים כאלה יש? שהם מהציונות הדתית, שמתנגדים למפלגת הציונות הדתית? 7 אנשים?

אין הבדל בין הדברים. ואלה שמשמיעים קול נגד כמעט לא קיימים. אלו תופעות זהות.

כמה אנשים כאלה יש? שהם מהציונות הדתית, שמתנגדים למפלגת הציונות הדתית? 7 אנשים?
אני מכיר אישית לפחות 5 כאלו, כך שבטח יש יותר מ7 :)

לא מבין למה זה מופרך בעיניך, בהתחשב בזה שלבנט היו כנראה כמה מנדטים אם לא היה פורש בגלל הסתה מתמידה נגדו ובשביל רצון לא לקחת קולות מאיילת שקד שהתמודדה בנפרד. כמו כן, חלק מהציונות הדתית מצביע לסער / גנץ וכדומה...

אני מכיר אישית לפחות 5 כאלו, כך שבטח יש יותר מ7 :)

לא מבין למה זה מופרך בעיניך, בהתחשב בזה שלבנט היו כנראה כמה מנדטים אם לא היה פורש בגלל הסתה מתמידה נגדו ובשביל רצון לא לקחת קולות מאיילת שקד שהתמודדה בנפרד. כמו כן, חלק מהציונות הדתית מצביע לסער / גנץ וכדומה...
היכן הם בשיח?

הדיבור על שנאה הוא מעט דמגוגי.

לגבי החשש, אני אישית לא כ"כ מבין חילוני שאינו חושש כלל מכך שמיעוט לא יצרני שלא מאמין בשוויון בין בני אדם מתרבה בצורה אקספוננציאלית אבל כל אדם זכאי לדעתו.
אז אתה כניראה לא בטוח בחינוך שאתה נותן להם בבית. לילדים שלי מספרים הרבה דברים שאני לא מסכים איתם בבית הספר, הם חוזרים הביתה ושומעים ממני את הגירסה שלי
תנסה לחשוב על זה במונחים של כלל האוכלוסיה, אם ילדים במערכת החילונית ייחשפו להדתה ומהצד השני ילדים במערכות האחרות לא ייחשפו לתכנים חילוניים, למה זה עשוי לגרום לאורך זמן?
אני חושב שאנחנו שוב חוזרים לעובדה שככל הנראה לא מפריע לך לחיות בתיאוקרטיה, האם אתה יכול להבין שלחילוני הממוצע זה כן מפריע?

נ.ב
בתור אבא שנאבק להסביר לבן שלו על אבולוציה לאחר שהסייעות בגן דיברו איתו על אלוהים ועל בריאת העולם אני חייב לציין שיש פה גם אלמנט של חשיפה לתכנים לפי גיל.
היות והטיעונים של הצד הדתי הרבה יותר קלים להבנה (בריאה לעומת אבולוציה לדוגמא) חשיפה בגיל צעיר יוצרת חוסר סימטריה שדורש הרבה אינטיליגנציה מהילד והרבה מאמץ וידע מצד ההורה.

לגבי החשש, אני אישית לא כ"כ מבין חילוני שאינו חושש כלל מכך שמיעוט לא יצרני שלא מאמין בשוויון בין בני אדם מתרבה בצורה אקספוננציאלית אבל כל אדם זכאי לדעתו.
האם דמוקרטיה צריכה להכיל את אויביה? שלא לדבר על לתמוך בהם בכל מובן ואופן.

בתור אבא שנאבק להסביר לבן שלו על אבולוציה לאחר שהסייעות בגן דיברו איתו על אלוהים ועל בריאת העולם אני חייב לציין שיש פה גם אלמנט של חשיפה לתכנים לפי גיל.
ממליץ על סיפורי מיתולוגיה של עמים אחרים. מנסיון. ביום תסביר ותלמד אבל הסיפורים לפני השינה שמים את ההדתה בגן בפרופורציה הנכונה.

בסיפור נלחמים בעזרת סיפור מרתק יותר, האמת והמדע לא עוזרים פה, מה שכניראה נכון לכל פייק ניוז.

נערך לאחרונה ב:
ממליץ על סיפורי מיתולוגיה של עמים אחרים. מנסיון. ביום תסביר ותלמד אבל הסיפורים לפני השינה שמים את ההדתה בגן בפרופורציה הנכונה.
ידוע, הגדול שלי למד במסגרת של המצטיינים סמסטר שלם על המיתולוגיה היוונית וזה מאוד עזר להבנה שלו של עניין הדת.
לא פלא שלא מלמדים מיתולוגיה בבתי הספר...
מודה שבזמנו לא חשבתי על זה אלא קניתי להם ספר אבולוציה לילדים שזה יותר מאתגר.

בסיפור נלחמים בעזרת סיפור מרתק יותר, האמת והמדע לא עוזרים פה, מה שכניראה נכון לכל פייק ניוז.
שלדון הצעיר יכול לעזור פה, במיוחד פרק 11 בעונה הראשונה.

נערך לאחרונה ב:
כותרת הפתיל הזה "הציונות הדתית יוצאת לרחובות ביום חמישי". אתה מאמין שהציבור הדתי הוא "לא יצרני"?

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה