• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצהרה עם ניסוח בעייתי בשובר 351

Roberto293

משתמש סולידי
דירוג
10
זה כנראה איזוטרי, אבל אולי שווה לברר ליתר בטחון.

קיבלתי את שובר 351 שנועד לדיווח מקוצר על הכנסות מחו"ל.
בשדה של "הצהרת המשלם" בשובר ישנה שורה שאומרת: "איני מחזיק עוד בפיקדון בנקאי בחו"ל " . צירפתי גם תמונה של החלק המדובר.

אני מחזיק בחשבון ב-IB עם הניירות vti+vxus, ויש לי שם גם מזומן שלא מושקע כרגע במשהו.
להבנתי, זה לא עונה על ההגדרה של "פיקדון בנקאי בחו"ל " ולכן אני נדרש לסמן V בתיבה שליד השורה הנ"ל.

אבל הניסוח של "איני מחזיק עוד" גורם לי לחשוב שאם אני מסמן V על כך - זה אומר שפעם כן החזקתי פיקדון בנקאי בחו"ל, דבר שאינו נכון.
מצד שני, לא לסמן V אומר שאני כן מחזיק פיקדון בנקאי בחו"ל עכשיו - לפחות לפי איך שאני מבין את הניסוח.

מה דעתכם? האם במצבי אני יכול פשוט לסמן V בלי דאגות מיותרות?

לא לסמן V אומר שאני כן מחזיק פיקדון בנקאי בחו"ל עכשיו - לפחות לפי איך שאני מבין את הניסוח.
למה?
לא לסמן רק אומר שאתה לא מצהיר כלום. זה לא אומר שיש לך או אין לך.
כלומר זה שאתה לא אומר שאין לך לא אומר שיש לך, כמו שזה שאתה לא אומר שיש לך לא אומר שאין לך. ובטח שזה לא אומר שאתה אומר כך או אחרת ע"י זה שלא אמרת כלום.

לא לסמן רק אומר שאתה לא מצהיר כלום. זה לא אומר שיש לך או אין לך.
כלומר זה שאתה לא אומר שאין לך לא אומר שיש לך

כשאני חושב על זה שוב בעקבות מה שכתבת - אם אני בוחר שלא לסמן V, יש כמה אפשרויות שאני רואה שאפשר לפרש את זה:

1. אני מחזיק בפיקדון בנקאי בחו"ל.
2. מעולם לא היה לי פיקדון בנקאי בחו"ל, ולכן זה לא נכון לגבי ש-"איני מחזיק עוד" (כי "עוד" מסמל על כך שפעם החזקתי פיקדון בנקאי בחו"ל, דבר שאינו נכון).
3. בהתאם למה לכתבת: זה לא אומר שיש או אין לי פיקדון בנקאי בחו"ל, רק אומר שבחרתי לא להצהיר.

השאלה היא לפי איזו פרשנות מס הכנסה הולך.

יחד עם זאת, עכשיו אחרי שחשבתי על זה עוד פעם אני נוטה להאמין שבמצבי עדיף פשוט לא לסמן את השדה הזה - מה דעתך (ברור לי שאין מדובר בהמלצה או ייעוץ)?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
ישראלי מצוי בחירת ביטח בריאות - אחד עם הצרת בריאות והשני ללא הצהרה אוף טופיק 0
Y חתימה על טופס לבנק - "הצהרה בדבר תושבות מס" מיסים 15
ע מענק קורונה ראשון ושני לאזרחי ארה"ב שעדיין לא הגישו שום הצהרה\בקשה לארה"ב בעבר אוף טופיק 2
R הצהרה בדבר תשלום לתושב חוץ בהעברה ל IB צרכנות פיננסית 87
א הצהרה על ידועים בציבור בביטוח לאומי אוף טופיק 23
ה יזמות חדשה - מחשבות ראשוניות לאחר ניסוח יעדי פרישה יומני מסע אישיים 0
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
O קרנות כספיות עבור אזרח אמריקאי - pfic בעייתי? מיסים 21
M פינוי שוכר בעייתי נדל"ן 37
C בת זוג נוסעת לחו"ל ותשתמש בכרטיס אשראי שעל שמי, זה בעייתי? צרכנות פיננסית 25
I מו"מ בעייתי בחוזה מכר של דירה נדל"ן 16
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
Emmanuel מחזור משכנתא בעייתי? נדל"ן 5
Kipodi מיטב דש - שירות בעייתי בנושא הפקדות שוק ההון 1
N תכנון מס בעייתי ולא מומלץ בקרנות השתלמות שוק ההון 37