• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדה בשקלים והמרת שקל-מט"ח ב-Interactive Brokers

העברה ראשונה שלי היום. רציתי לעדכן שבנק הפועלים התקדם למאה ה-20 ומאפשר שליחת מייל במקום פקס עבור העברת זה''ב.
עכשיו רק נחכה לראות אם זה גם יגיע ל-IB... שכחתי לכתוב את מספר החשבון, אני מקווה שהשם שלי יספיק.
למי שולחים את המייל ?

למי שולחים את המייל ?
ב-Account Management יש תפריט Support ובפנים Message Center.
פותחים Ticket חדש ומצרפים את האסמכתא כצרופה.

עריכה: סליחה, היו פה שתי שיחות שהתערבבו. ראו הערה של @Ran מטה

נערך לאחרונה ב:
למי שולחים את המייל ?

לסניף הבנק שלך.
XXX at poalim.co.il
כאשר XXX זה מספר הסניף.
(הייתי מרים אליהם טלפון קודם לוודא שהם יודעים על מה מדובר. הבנקאית שלי היתה מאוד מבולבלת כשרציתי להעביר סכום שקלי נמוך בהעברת זה"ב)

אני מעוניין לפתוח חשבון בIB ישירות. כרגע יש לי חשבון בנק ממנו אני הולך לבצע הפקדות, אך מעריך שאחליף אותו בקרוב.
האם הפרוצדורה להחלפת החשבון ממנו אני שולח לחשבון של IB מסובכת?

אני מעוניין לפתוח חשבון בIB ישירות. כרגע יש לי חשבון בנק ממנו אני הולך לבצע הפקדות, אך מעריך שאחליף אותו בקרוב.
האם הפרוצדורה להחלפת החשבון ממנו אני שולח לחשבון של IB מסובכת?
לא.

יותר נכון אין בכלל "פרוצדורה להחלפת החשבון ממנו אני שולח".
כל פעם שאתה מעביר כסף לIB אתה צריך לפתוח ticket שאומר כמה כסף אתה מעביר ומאיזה חשבון בנק.
אתה יכול למלא כל פעם פרטי חשבון בנק אחרים (בתנאי שהוא על שמך)

אתה יכול למלא כל פעם פרטי חשבון בנק אחרים (בתנאי שהוא על שמך)
וואלה. מה בנוגע למשיכה? אני מניח שניתן למשוך רק לחשבון אחד? אם כן, השאלה שלי היא בנוגע להחלפת חשבון הבנק אליו ניתן למשוך. האם זה מסובך?

שאלה שעלתה ואין לי עליה מענה הולם - כאשר מושכים כסף מ-IB, איך הם יודעים שחשבון היעד הוא באמת על שמי?
הרי אם נניח שמישהו פרץ לי לחשבון ומושך את הכספים לחשבון שלו ורושם שזה על שמי אז IB יבצעו את ההעברה, ונותר רק לקוות שבנק היעד יאכוף את אי ההתאמה של השם, ומנסיון אין אכיפה אפילו בארץ (קיבלנו בטעות כסף שנשלח לחשבון שלנו, והוחזר כמובן).

וואלה. מה בנוגע למשיכה? אני מניח שניתן למשוך רק לחשבון אחד? אם כן, השאלה שלי היא בנוגע להחלפת חשבון הבנק אליו ניתן למשוך. האם זה מסובך?
ניתן למשוך לכמה חשבונות בנק שאתה רוצה, באיזה מדינה שאתה רוצה. לא מסובך בכלל ואפשר שהמערכת תזכור את החשבונות שאתה מעביר אליהם/מהם ככה שכל העברה נוספת נעשית מאד בקלות.
איך הם יודעים שחשבון היעד הוא באמת על שמי?
בהעברה רשום למי מיועדת ההעברה (שמית), אם אתה מעביר לצד ג' וכתוב בהעברה שזה מיועד לך הבנק המקבל יסרב (אמור לפחות) לקבל את הכספים ויחזיר אותם לשולח (בניכוי עמלות).
הרי אם נניח שמישהו פרץ לי לחשבון
מזכיר לך שהפורץ הזה יצטרך גישה גם לכרטיס הפיזי שלך, איך בדיוק הוא יפרוץ את זה?

מזכיר לך שהפורץ הזה יצטרך גישה גם לכרטיס הפיזי שלך, איך בדיוק הוא יפרוץ את זה?
יש לי IBKey, אבל זה לא בלתי אפשרי לעקוף, רק מצריך רצון ויכולת, אבל זה דיון נפרד.
בהנחה שמישהו פרץ לחשבון (או אפילו בתרחיש של גורם זדוני בברוקר מקשר), הטענה הרווחת היא ש-IB מאפשרים להעביר כסף רק לחשבון על שמי, אבל כאמור זאת לא באמת הגנה של IB, אלא לכאורה הגנה של הבנק. כדי שהיא תהיה שווה משהו היא צריכה להאכף בכל סניף של כל בנק בכל מדינה בעולם, כי מספיק סניף אחד שלא אוכף את זה כדי שפורצים ישתמשו בו. וכאמור - אנחנו קיבלנו העברה נכנסת של עשרות אלפי שקלים לחשבון בנק שלנו שנשלחה אלינו בטעות (ובטח שלא על שמנו) והבנק לא עשה שום דבר בשביל למנוע אותה, והוא גם לא החזיר אותה לשולח. אנחנו החזרנו אותה על דעת עצמנו.
בעיני אין פה באמת שום הגנה אמיתית.

בעיני אין פה באמת שום הגנה אמיתית.
זה נכון, אין כאן הגנה אמיתית. זה מוזר. אפילו במיטב דש יש הגבלה לחשבון אחד אליו ניתן למשוך (ניתן להפקיד מכמה חשבונות שרוצים).

זה נכון, אין כאן הגנה אמיתית. זה מוזר. אפילו במיטב דש יש הגבלה לחשבון אחד אליו ניתן למשוך
ניתן לעוד חשבונות אבל מחייב פקס, לחשבון הקבוע אפשר גם טלפונית עד 50K.

בשביל חשבון אצל IB ישירות, מעבר לעלות החודשית של 10$ לחשבון מתחת 100K$, האם יש סף מנימום נדרש לפתיחת חשבון?

שתי שאלות:
1. גם לכם תמיד נכשלת הכניסה לאתר עם IB Key? תמיד הוא נכשל ואז הולך ל-challenge ולוקח לי מלא זמן עד שמצליח להיכנס.
2. בטעות רכשתי יחידות ETF לפני שהמרתי את השקלים שלי לדולרים, והופיע לי שיש לי מינוס דולרים עד שהמרתי את השקלים שלי. כרגע אני לא אמור להיות במינוס בכלל, אבל אני רואה שורות של Initial Margin Requirement, Maintenance Margin Requirement,
Margin Ratio (%) שהן שונות מאפס. אני לא בטוח מה אומרים הביטויים האלה. האם ההלוואה שלי עדיין קיימת? האם אני צריך לסגור אותה איכשהו? (סכום ה-cash הדולרי שלי הוא חיובי)

1. גם לכם תמיד נכשלת הכניסה לאתר עם IB Key? תמיד הוא נכשל ואז הולך ל-challenge ולוקח לי מלא זמן עד שמצליח להיכנס.
כשעבדתי עם התוכנה היא עבדה לי בסדר גמור, לא נתקלתי במצבים של challenge (מצד שני לא עבדתי איתה כבר כמה חודשים).
אבל אני רואה שורות של Initial Margin Requirement, Maintenance Margin Requirement,
Margin Ratio (%) שהן שונות מאפס.
זה בסדר, ככה זה צריך להיות. בגדול זה אומר מה שווי הבטחונות שלך, וכמה בטחונות אתה צריך להשאיר לפני שיעשו לך MC. כל עוד אתה לא במינוס ולא מתכוון להכינס למינוס אתה יכול בגדול להתעלם מזה.
האם אני צריך לסגור אותה איכשהו?
לא, אין משהו מיוחד שצריך לעשות כדי "לסגור הלואה". כל עוד אתה במינוס באיזשהו מטבע תשלם על זה ריבית, ברגע שאתה כבר לא במינוס ההלואה "נסגרת" אוטומטית.
תחשוב על זה יותר כמו מסגרת עו"ש ופחות כמו הלוואה.

שלושה ימים (קניתי בחמישי)
עם הריביות של IB זה לא נורא. תשלם משהו כמו 0.02% מהסכום כריבית על ה3 ימים האלה

. גם לכם תמיד נכשלת הכניסה לאתר עם IB Key? תמיד הוא נכשל ואז הולך ל-challenge ולוקח לי מלא זמן עד שמצליח להיכנס.
נכשל כאשר הטלפון על ה WIFI הביתי, תמיד הוא נדפק בתקשורת
אחרת, עובד די חלק, אני אפילו משתמש בשתי חשבונות על אותו הטלפון וגם זה פועל

עוד יתכן שהגדרת הנוטיפקציות אצלך כבויה או לא תקינה בקבלת ה Deep link עם הנוטיפיקציה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
M הפקדה מעל לתקרת הפנסיה המקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדה מעל תקרת הפטור בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D פתיחת קרן IRI - הפקדה עצמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה