• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדה בשקלים והמרת שקל-מט"ח ב-Interactive Brokers

לא הייתה לי שום בעיה עם העברה רגילה מלאומי, ועשיתי כבר עשרות.

לא הייתה לי שום בעיה עם העברה רגילה מלאומי, ועשיתי כבר עשרות.
על פי עדות של מספר גולשים כאן, יש בעיות בבנקים ספציפיים, למשל הבינלאומי.
ככל הנראה בגלל שבהעברה רגילה השדה פרטים נקטע.

על פי עדות של מספר גולשים כאן, יש בעיות בבנקים ספציפיים, למשל הבינלאומי.
ככל הנראה בגלל שבהעברה רגילה השדה פרטים נקטע.
אגב אני מבצע העברות זהב לאומי, מקפיד להזין בשדה הערות את מספר החשבון ואת שם הלקוח. תמיד מקבל אחרי העברה הודעה שהעברה התעכבה בגלל שפרטי החשבון לא הופיעו במידע שהתקבל על ידם. האם מישהו שמעביר מלאומי מצליח לא לקבל את ההודעה הזו?

אגב אני מבצע העברות זהב לאומי, מקפיד להזין בשדה הערות את מספר החשבון ואת שם הלקוח. תמיד מקבל אחרי העברה הודעה שהעברה התעכבה בגלל שפרטי החשבון לא הופיעו במידע שהתקבל על ידם. האם מישהו שמעביר מלאומי מצליח לא לקבל את ההודעה הזו?
גם אני מקבל את ההודעה הזאת כל הזמן.
למרות ההודעה, הכסף תמיד מופיע באינטראקטיב תוך שעתיים (כשההעברה בזמן שעות עבודה). אז אני פשוט מתעלם מההודעה.
כמו שכל מהנדס טוב יודע - אם זה עובד לא נוגעים :)

היי, אני חדש בפורום אבל חרשתי את האשכולות שנוגעים בנושא כולל קריאה של האשכול הזה במלואו. רקע מאוד בסיסי עלי - אני רוצה להתחיל להשקיע בקרוב, אין לי הון התחלתי ומתכנן להתחיל עם הפקדות חודשיות של בסביבות 1000$. תושב ואזרח ישראל בלבד. התיק כנראה יהיה 90% מניות/10% מזומן.

עכשיו לשאלה שקשורה לאשכול - אני שוקל להמיר שקלים לדולרים באינטרקטיב ישראל (2.5 דולר דרך דיבידעת), להעביר לTD ולקנות VT (ללא עלויות בTD ameritrade, וכן, אני מודע ליתרונות של VTI + VXUS).
זה יוצא חסכון של 7.5 דולר בחודש, ואני אסביר למה - האלטרנטיבה מבחינתי היא חשבון בIB, אינטרקטיב ישראל לא בא בחשבון. אני מוכן להחזיק שם חשבון שהמקסימום שאני מסכן בו הוא הפקדה חודשית, אבל לא את כל התיק שלי. לכן העלות של האלטרנטיבה היא 10 דולר בחודש (ולא 3.9).

השאלה היא האם למישהו/י יצא להתנסות במבנה כזה? זה שווה את ההתעסקות? יש עלויות שהתעלמתי מהן?
והאם נשמע לכם (אני גם אעשה סימולציה, אל דאגה) שחסכון של 0.75% ב"דמי ניהול על ההפקדה" (עמלות חודשיות) מצדיק התייקרות של ~0.035% בדמי ניהול על הנכסים? (הבדל בין VT לVTI+ VXUS)

השאלה היא האם למישהו/י יצא להתנסות במבנה כזה?
זה בדיוק מה שאני עושה, רק אצלי היה הפוך, פתחתי חשבון ב-TD לפני הבמצע של דיבידעת.
היית מעביר דולרים באמצעות Covercy או על ידי החלפה ישירה עם סבתא שלי (היא הייתה מעבירה דולרים, ואני מעביר לה שקלים לחשבון שלה בארץ).

לדעתי זה לא שווה את ההתעסקות, מנסיון.
אני רק ממשיך עם זה כי קשה לי פסיכולוגית לשלם 1.4 דולר לרכישה כאשר יש לי בחינם שם. אז אני קונה VXUS דרך IB ומנצל את החשבון ב-TD לניירות ללא עמלות שלהם (אני רוכש VTI+VXF).

ד.א. תצטרך לשמור בדרך קבע 3000 דולר ב-IB אם תלך בשיטה הזו כי זה המינימום שאינטראקטיב ישראל דורשים.

אם וכאשר ערך ה-VXUS יגיע ל-100,000 דולר אחליף את אינטראקטיב ישראל ב-IB הרגיל.

השאלה היא האם למישהו/י יצא להתנסות במבנה כזה? זה שווה את ההתעסקות?

אני מעדיף את IB על פני TD, פשוט בגלל ה-Live Chat (שיחה חיה בהתכתבות עם נציג) שיש רק ב-IB. כך אני יודע שאוכל לפתור בעיות מורכבות שיצוצו בלי יותר מדי בעיות.

אם הברוקר נמצא במדינה מרוחקת, אני חייב שירות טוב ככל האפשר ולצערי שירות של - הודעה, המתנה של יום, הודעה, המתנה וכן הלאה - כמו ש-TD מספקים זה לא מה שאני מחפש.

בנוסף למה שנאמר, בחשבון cash פשוט לא תוכל להמיר 25 אלף דולר ומעלה ללא הרשאת מסחר בforex.
אפשר, הם פשוט צריכים להפעיל לך את זה.
אפשר לבקש מהתמיכה ולחשבונות מסוימים זה מופעל אוטומטית.

תודה לכולם על התשובות המהירות! נשמע שעדיף לפשט לעצמי את החיים ולספוג את ה7.5 דולר בחודש :)

עריכה:
לכל המעוניין, סימלצתי 2 תיקים של 5 שנים של הפקדות חודשיות של 1000$ - אחד VT אצל II + TD, השני VTI + VXUS אצל IB.
התוצאה - הפרש של 0.026% בתשואה השנתית הממוצעת, לטובת התיק השני. גם זניח, וגם לא בכיוון שחשבתי. נו שוין.

נערך לאחרונה ב:
כן, ששאלתי אותם מה פשר ההודעה, התשובה שלהם היתה:
Our Cashiering department informed us that the only details we are receiving is "XXXX XXX". Citibank does not have any additional information that they can provide for these deposits.

We used to receive your full name in the past but no account ID was ever received in past deposits.
You may ask your bank what changed to the previous deposits you did were your full name was submitted.

Kind regards
Stefanie
IB Customer Service
כאשר XXXX הוא שם המוטב השולח באנגלית ללא השם משתמש

נערך לאחרונה ב:
בנוסף למדריך המצוין של @שמוליק קיפוד למעבר מאינטראקטיב ישראל לחשבון ישיר ב-IB, אני מצרף מדריך נוסף שמשקף את ניסיוני.
בדיעבד, מתברר שאין צורך לדבר עם שום גורם בתהליך ההעברה, לא עם אינטראקטיב ישראל ולא עם IB.
אם עוקבים אחר ההוראות, התהליך אמור לקחת 3-4 ימים מראשיתו ועד סופו.

1. פתיחת חשבון חדש ישירות ב-IB.
דגשים לפתיחת החשבון שכתבתי בעבר:
1. חשוב: כדי שההעברה תוכל להתבצע פרטי החשבון החדש חייבים להיות זהים לגמרי לאלה של החשבון הישן. לכן העתיקו למסמך את כל הפרטים מהחשבון הישן שלכם והיעזרו בהם במהלך מילוי הפרטים בחשבון החדש.
2. להגדיר את ה-Base Currency כ-USD (דולרים אמריקאיים).
3. במטרות ההשקעה (Investments Objectives) לסמן Trading profits ו-Speculation (לא יודע מדוע אבל אני מתבסס על מקור מסוים, כנראה שאפשר לכתוב גם מטרות אחרות).
4. כשנדרשים לכתוב כמה ידע וניסיון מסחר קודם, אני לא יכול להמליץ לשקר. עם זאת, רק אם מכניסים ידע וניסיון מעל רמה מסוימת ניתן להמשיך במילוי ההרשמה.
5. בהעלאת מסמכי ההזדהות ואישור הכתובת ניתן להעלות תעודת זהות ורישיון נהיגה.
6. לא לרכוש ב-30 דולרים לחודש ציטוטי זמן אמת (Real time quotes) משום שיש בחינם בגוגל.
7. להשקיע מחשבה עמוקה בשאלות אבטחה פשוטות שיהיה אפשר לענות עליהן גם בעוד 30 שנה. זה עשוי להיות קריטי.

2. שליחת סכום סמלי לחשבון החדש - על מנת שיהיה אפשר להעביר נכסים לחשבון החדש, עליו להיות מוגדר כ-Funded או Active ולכן נשלח אליו סכום סמלי של כסף (גם 10 ש"ח יספיקו). העברת זה"ב תהיה כמובן הכי מהירה והכסף יופיע לאחר מספר שעות בחשבון, אך ניתן לבצע גם העברה בנקאית רגילה והכסף יופיע בחשבון ביום למחרת.

3. ביצוע Link בין החשבונות - לאחר שרואים שהכסף הגיע לחשבון החדש, צריך לבצע Link בין שני החשבונות כדי שיהיה ניתן להעביר פוזיציות וכסף מאחד לשני:
בחשבון הישן (דרך אינטראקטיב ישראל) נכנסים ל-Manage Account ואז ל-Add or link account.
כדי שהלינק יתבצע צריך להזמין security device שזה בעצם דף קודים שיהיה משלים לשם המשתמש והסיסמה שלכם הערה חשובה: בלי ה-Security Device אינטראקטיב רושמים בפירוש שהם לא מכסים אתכם במקרה של פריצת סייבר, אז כדאי מאוד מאוד להזמין את זה לטענתם. אתם תתבקשו להדפיס את הדף (עדיף כמה עותקים) ולאחר מכן תראו שהאופציה Add or link account שהייתה מקודם חסומה, כעת פתוחה. קשרו את החשבון הישן שלכם לחשבון החדש שפתחתם ישירות ב-IB. הבקשה אמורה להיות מאושרת ביום שלמחרת.

4. העברת הפוזיציות (מניות ואג"ח) לחשבון החדש - נכנסים לחשבון הישן שלכם ואז Funding ואז Position Transfers ואז Transfer positions internally ומעבירים את כל הפוזיציות מחשבון המקור (החשבון הישן) לחשבון היעד (החשבון החדש). אצלי בוצע באופן מיידי, גם מחוץ לשעות המסחר.

לטענת יעקב, ניתן להעביר גם את ה-Cash (מזומן) דרך Position Transfers וכך ניתן לייתר את סעיף 5.

5. העברת ה-Cash (מזומן) לחשבון החדש - נכנסים לחשבון הישן שלכם ואז ל-Funding ואז ל-Fund Transfer ואז ל-Internal Transfer ומעבירים את כל המזומן שיש לכם לחשבון החדש. גם כאן בוצע באופן מיידי, גם מחוץ לשעות המסחר.

הערה: לאחר העברת הפוזיציות לחשבון החדש קיבלתי את ההודעה הבאה במערכת: ALERT: Your account, while currently margin compliant, maintains qualifying equity (i.e., Equity with Loan Value) at a level only 5% above that which is required. Please note that we do not issue margin calls and should this cushion erode and your account no longer remain margin compliant, it will be subject to forced position liquidations. To ensure continued compliance, please consider depositing additional funds to increase equity and/or closing or hedging positions to lessen margin exposure. Further note that funds in transit or subject to a credit hold are not considered when liquidating positions.

דיברתי עם נציג בצ'אט והוא אמר שזו הודעה אוטומטית שיש להתעלם ממנה.

6. סגירת החשבון הישן - close account.

לא ממליץ, לא מייעץ ולא לוקח אחריות על הנתונים. בהצלחה.

@nick @עמוס

נערך לאחרונה ב:
בנוסף למדריך המצוין של @שמוליק קיפוד למעבר מאינטראקטיב ישראל לחשבון ישיר ב-IB, אני מצרף מדריך נוסף שמשקף את ניסיוני.
בדיעבד, מתברר שאין צורך לדבר עם שום גורם בתהליך ההעברה, לא עם אינטראקטיב ישראל ולא עם IB.
אם עוקבים אחר ההוראות, התהליך לוקח 3-4 ימים מראשיתו ועד סופו.

1. פתיחת חשבון חדש ישירות ב-IB.
דגשים לפתיחת החשבון שכתבתי בעבר:
1. חשוב: כדי שההעברה תוכל להתבצע פרטי החשבון החדש חייבים להיות זהים לגמרי לאלה של החשבון הישן. לכן העתיקו למסמך את כל הפרטים מהחשבון הישן שלכם ותיעזרו בו במהלך מילוי הפרטים בחשבון החדש.
2. להגדיר את ה-Base Currency כ-USD (דולרים אמריקאיים).
3. במטרות ההשקעה (Investments Objectives) לסמן Trading profits ו-Speculation (לא יודע מדוע אבל אני מתבסס על מקור מסוים, כנראה שאפשר לכתוב גם מטרות אחרות).
4. כשנדרשים לכתוב כמה ידע וניסיון מסחר קודם, אני לא יכול להמליץ לשקר. עם זאת, רק אם מכניסים ידע וניסיון מעל רמה מסוימת ניתן להמשיך במילוי ההרשמה.
5. בהעלאת מסמכי ההזדהות ואישור הכתובת ניתן להעלות תעודת זהות ורישיון נהיגה.
6. לא לרכוש ב-30 דולר לחודש ציטוטי זמן אמת (Real time quotes) משום שיש בחינם בגוגל.
7. להשקיע מחשבה עמוקה בשאלות אבטחה פשוטות שיהיה אפשר לענות עליהן גם בעוד 30 שנה. זה עשוי להיות קריטי.

2. שליחת סכום סמלי לחשבון החדש - על מנת שיהיה אפשר להעביר אליו נכסים, צריך שהחשבון החדש יוגדר כ-Funded או Active ולכן יש לשלוח אליו כסף (גם 10 שקל יספיקו). העברת זה"ב תהיה כמובן הכי מהירה והכסף יופיע לאחר מספר שעות בחשבון, אך ניתן לבצע גם העברה בנקאית רגילה והכסף יופיע בחשבון ביום למחרת.

3. ביצוע Link בין החשבונות - לאחר שרואים שהכסף הגיע לחשבון החדש, צריך לבצע Link בין שני החשבונות כדי שיהיה ניתן להעביר פוזיציות וכסף מאחד לשני:
בחשבון הישן (דרך אינטראקטיב ישראל) נכנסים ל-Manage Account ואז ל-Add or link account.
כדי שהלינק יתבצע צריך להזמין security device שזה בעצם דף קודים שיהיה משלים לשם המשתמש והסיסמה שלכם הערה חשובה: בלי ה-Security Device אינטראקטיב רושמים בפירוש שהם לא מכסים אתכם במקרה של פריצת סייבר, אז כדאי מאוד מאוד להזמין את זה לטענתם. אתם תתבקשו להדפיס את הדף (עדיף כמה עותקים) ולאחר מכן תראו שהאופציה Add or link account שהייתה מקודם חסומה, כעת פתוחה. קשרו את החשבון הישן שלכם לחשבון החדש שפתחתם ישירות ב-IB. הבקשה אמורה להיות מאושרת ביום שלמחרת.

4. העברת הפוזיציות (מניות ואג"ח) לחשבון החדש - נכנסים לחשבון הישן שלכם ואז Funding ואז Position Transfers ואז Transfer positions internally ומעבירים את כל הפוזיציות מחשבון המקור (החשבון הישן) לחשבון היעד (החשבון החדש). אצלי בוצע באופן מיידי, גם מחוץ לשעות המסחר.

5. העברת ה-Cash (מזומן) לחשבון החדש - נכנסים לחשבון הישן שלכם ואז ל-Funding ואז ל-Fund Transfer ואז ל-Internal Transfer ומעבירים את כל המזומן שיש לכם לחשבון החדש. גם כאן בוצע באופן מיידי, גם מחוץ לשעות המסחר.

הערה: לאחר העברת הפוזיציות לחשבון החדש קיבלתי את ההודעה הבאה במערכת: ALERT: Your account, while currently margin compliant, maintains qualifying equity (i.e., Equity with Loan Value) at a level only 5% above that which is required. Please note that we do not issue margin calls and should this cushion erode and your account no longer remain margin compliant, it will be subject to forced position liquidations. To ensure continued compliance, please consider depositing additional funds to increase equity and/or closing or hedging positions to lessen margin exposure. Further note that funds in transit or subject to a credit hold are not considered when liquidating positions.

דיברתי עם נציג בצ'אט והוא אמר שזו הודעה אוטומטית שיש להתעלם ממנה.

לא ממליץ, לא מייעץ ולא לוקח אחריות על הנתונים. בהצלחה.

@nick @עמוס
רק הערה קטנה, לשיקולך אם לעדכן...
ניתן גם את המזומן להעביר ב-position transfer.

ושאלה קטנה... האם אפליקציית IB Key מספיקה להגדרות ביטחון שלהם?

ושאלה קטנה... האם אפליקציית IB Key מספיקה להגדרות ביטחון שלהם?

האפליקציה הייתה ברירת המחדל אז מניח שכן אך לא יודע (בכל מקרה - אמור להיות כתוב).

והוספתי את ההערה שהצעת.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
M הפקדה מעל לתקרת הפנסיה המקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדה מעל תקרת הפטור בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D פתיחת קרן IRI - הפקדה עצמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה