• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הבלדה על ג'וני ווקר

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,281
אני כאן רק כדי לספר שישבתי עם חבר באיזה בר משעמם בהרצליה, וכשהוא הזמין את הבלו ג'וני מהתפריט המלצרית פערה פה ואמרה "יפה לך". אני לא הבנתי מה בדיוק הקטע בלהתרשם מלקוח שמזמין משקה מהתפריט ואחרי שהיא הלכה הוא הסביר לי שאולי זה כי הוא 40% אלכוהול, אבל גם כנראה כי הוא עולה 130 שח (לא כולל טיפ).
המשקה היוקרתי הגיע בכוס קטנה שרק רבע ממנה היה מלא. מדובר בבערך לגימה אחת של משקה, אולי שתיים קטנות.
אני יודע שיש משקאות יקרים בהרבה, ושבארצות הברית לא היו מנידים למחיר הזה עפעף, ועדיין, בגלל שאני מכיר אותו והוא לא איזה מליונר זה הפתיע גם אותי.
הוא עוד ביקש שתי קוביות קרח בפנים, בלי להעלות על סף מחשבתו שאולי זה אומר פחות משקה בישראל התחמנית. המלצרית הביאה לו את הקרח בנפרד למרות שהוא ביקש בפנים. וואלה צודקת. מה היא צריכה על הראש מישהו שאולי יתלונן על פחות או יותר משקה ממה שצריך לתת תמורת מחיר שכזה.
כמובן שאני הייתי שם עם חוסר הפילטרים שלי כדי להשתעשע מהסיטואציה, שאלתי כמה זמן לקח לנקות את האבק מהבקבוק וכשהגיע החשבון טענתי שאני מתכוון למסגר אותו לנכדים.
סורי רבותי, זה כל כך מחוץ לאיזור ההוצאות שלי. אני כשאני מזמין שייק ברי בר אני מבקש שלא ישימו לי קרח.
אני בהחלט טיפה מקנא בו, על קלות הדעת הזאת. סוג של אופי. המלצרית ללא ספק התרשמה מזה, והאמת שגם אני.

נערך לאחרונה ב:
הוא עוד ביקש שתי קוביות קרח בפנים

0d10dcb9-b647-493c-9bbe-589e2094143a_text.gif

זה בלנדד, יש כאלה שיטענו שזה לא good scotch. בכל מקרה מביני עניין שמים טיפה מים או קוביית קרח (או לוגמים מים יחד עם הוויסקי) כדי לפתוח את הטעמים כשמדובר בוויסקי עם טעם דומיננטי. במזג אוויר חם תיכוני זה לגמרי מקובל לשים קוביה או שתיים.

ורק אוסיף שבמקומות סבירים (ואני מניח שגם שם) יש כוסית מידה לוויסקי ולכן הקרח לא משנה את כמות הוויסקי.
ולמי שבתחום ומעוניין לחסוך - רק אציין שיש בשדות תעופה בעולם בקבוקי וויסקי של ג'ק דניאלס של 3 ליטר.
קצת כבד, אסור על פי החוק לייבא את זה בלי לשלם מכס, אבל שווה את מבטי ההתפעלות של בודק הבטחון ששואל אם יש לך נוזלים שמותרים להעברה ואתה שולף לו שקית של הדיוטי מסביב לבקבוק ענק כזה.

אני בהחלט טיפה מקנא בו, על קלות הדעת הזאת.
למה שתקנא בו? על חוסר המודעות הכספית שלו?
לשלוח אותו ישר ל- *שיעול* בלוג הסולידית *שיעול*

אני גם לוגם לעיתים משקאות יקרים יחסית אבל מנסה לשמור על "סולדיות" מינימלית :)
לפני כמה שנים היה על זה מבצע במטוסים של אלעל ב100 וקצת דולר,קניתי 2 ב2 הזדמנויות שונות ויש לי אחד שמור עד היום,לטעמי הוא מוצלח מאוד.

בקשר לכמויות,מנה סטנדרטית זה 44-50 מ"ל,בבקבוק סטנדרטי יש 750 מ"ל.
זה בלנדד, יש כאלה שיטענו שזה לא good scotch.
לא מומחה גדול אבל ממה שזכור לי כול מה שנחשב ל SCOTCH זה תערובות,לסינגל קוראים רק וויסקי.
במקרה הזה בהחלט מדובר בתערובת משובחת יחסית.

לא מומחה גדול אבל ממה שזכור לי כול מה שנחשב ל SCOTCH זה תערובות,לסינגל קוראים רק וויסקי.
במקרה הזה בהחלט מדובר בתערובת משובחת יחסית.
סקוטש זה פשוט וויסקי סקוטי. אני לא זוכר אם אי פעם שתיתי את זה. גם אני כבר הרבה זמן לא בעניינים אבל יש טיול לסקוטלנד בקרוב אז המעמד מחייב...

האם באמת יש כזה הבדל בכלל בין שחור לכחול?
אני יודע (או לפחות מאמין) שיש הבדל משמעותי בין האדום לשחור, אבל כמה כבר יותר טוב צריך להיות הכחול כדי להצדיק את הפער מהשחור?

סקוטש זה כל וויסקי סקוטי.
תערובת זה בלנד ולסינגל פשוט קוראים סינגל.
האם באמת יש כזה הבדל בכלל בין שחור לכחול?
הכחול מאוד אוברייטד לדעתי.
אבל כנראה שהוא יותר טוב מהשחור.
אבל כמה כבר יותר טוב צריך להיות הכחול כדי להצדיק את הפער מהשחור?
הכחול ספציפית אולי לא, אבל השחור הוא מאוד בינוני ולא חסרים וויסקי שהרבה יותר טובים ממנו באופן מורגש.

אם כבר מתעסקים בוויסקי.
יש המלצות לסינגל סולידי ?

אני למשל אוהב יותר בלווייני 12 לא זה המיושן בחביות פורט. מאשר ה 30 שלהם שיקר פי כמה.

ו גלןמורנגי 18 הוא מבחינתי אידיאלי.

אני למשל אוהב יותר בלווייני 12 לא זה המיושן בחביות פורט. מאשר ה 30 שלהם שיקר פי כמה.

ו גלןמורנגי 18 הוא מבחינתי אידיאלי.
בלוני 12 הוא מעולה (ולא כל-כך יקר).
אני הרבה פעמים אפילו מעדיף אותו על פני הגלן18

אם אתה אוהב את הסגנון הזה אולי תאהב גם את הרויאל לוכנאגר

רק מים מהברז.
בצבא תמיד היה גיבור על 3 שנים שכל יום קונים פחית קולה = 5500ש"ח = טיסה לתאילנד.
כל אחד עם מה שעושה לך את זה. זה היופי בחיים.
קצת מתאים לפוסט של הוצאות מוגזמות שמסתובב פה שנים.

נושאים דומים
Back
למעלה