• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יכול להיות שהכלכלן הבכיר של הבנק הגדול במדינה לא מבין בהשקעות? מי המשוגע?

• פותח הנושא doc29
  • פורסם בתאריך
התאמה לאינפלציה יש, עליה ריאלית אולי, וקטנה.
אין סיבה שדירה תעלה בערכה, בדיוק כמו זהב, אם כבר יש לך בלאי. גידול באוכלוסיה קורה במקביל לעלייה במספר הבתים.

וכמובן שאמפירית בעוד שמניות עולות קונסיסטנטית לאורך מאות שנים, בתים בקושי עולים.

לבתים יש בלאי על המבנה של לפחות 1% בשנה. כדי להתגבר חלקית על הבלאי הזה צריך לבצע שיפוצים ושדרוגים כל כמה שנים - דבר שמסתכם בהמון כסף. מה שיכול לעלות ריאלית הוא מחיר הקרקע - אבל מלאי הקרקעות הוא בלתי מוגבל כי תמיד אפשר לבנות יותר לגובה, לייעל את אמצעי התחבורה או אפילו לבנות איים מלאכותיים בים.

נערך לאחרונה ב:
המערכות הכלכליות שבונים בני אדם בשאיפה תמיד צומחות - בגלל התקדמות טכנולוגית, התקדמות בתפיסות חברתיות, תגליות מדעיות...
אבל בין זה לבין "שוק ההון" אין היום כל כך קשר. בעולם אידאלי אם התמ"ג שלך עולה ב-4% בשנה אז גם הבורסה היתה אמורה לעלות בשיעור דומה כלשהו. בפועל, אנחנו רואים כל מיני דברים מוזרים כמו למשל שמאז 2008 הצמיחה בעולם כמעט נבלמה בחריקה מהדהדת - באירופה (להוציא מבריטניה) 0% צמיחה בכלל וככה גם ביפן. ארה"ב איכשהו עוד כן צומחת קצת וגם ישראל. אבל הבורסות רק ממשיכות לעלות ולעלות. ובאופן מפתיע או שלא העליה של הבורסות תואמת בצורה מופתית את כמות הכסף שהזרימו לשווקים הבנקים המרכזיים.

אני לפחות חושב שאין היום "שוק" יותר, הכל זה רק הפד, ECB ובנק יפן. אתה קונה כשהנגידים מאותתים לך שהם יפמפמו מחירים למעלה ומוכר בהתאמה.
הבנקים המרכזיים מנפחים את המחירים למעלה עד שהבועה לא ניתנת לתחזוק, מתפוצצת, המחירים בשווקים חוזרים לרמות האמיתיות שלהם ומשם הנגיד/ה חוזר לפמפם שוב את הבועה.
בינתיים אגב, ההזמנות ממפעלים בארה"ב נמצאות בשיא השלילי הרצוף הארוך ביותר בהיסטוריה.

1454053782_817171_1454061704_noticia_normal_recorte1.jpg
באירופה (להוציא מבריטניה) 0% צמיחה בכלל
תיקון קטן, 2015 ספרד צמחה 3.2% ובשליש הראשון של 2016 ב 0.8% כך שזה לא המצב בכל אירופה, מצ"ב קישור אמנם מ2008-2013 היתה צמיחה שלילית, אבל מאז הכלכלה צומחת יפה

המערכות הכלכליות שבונים בני אדם בשאיפה תמיד צומחות - בגלל התקדמות טכנולוגית, התקדמות בתפיסות חברתיות, תגליות מדעיות...
אבל בין זה לבין "שוק ההון" אין היום כל כך קשר. בעולם אידאלי אם התמ"ג שלך עולה ב-4% בשנה אז גם הבורסה היתה אמורה לעלות בשיעור דומה כלשהו. בפועל, אנחנו רואים כל מיני דברים מוזרים כמו למשל שמאז 2008 הצמיחה בעולם כמעט נבלמה בחריקה מהדהדת - באירופה (להוציא מבריטניה) 0% צמיחה בכלל וככה גם ביפן. ארה"ב איכשהו עוד כן צומחת קצת וגם ישראל. אבל הבורסות רק ממשיכות לעלות ולעלות. ובאופן מפתיע או שלא העליה של הבורסות תואמת בצורה מופתית את כמות הכסף שהזרימו לשווקים הבנקים המרכזיים.

אני לפחות חושב שאין היום "שוק" יותר, הכל זה רק הפד, ECB ובנק יפן. אתה קונה כשהנגידים מאותתים לך שהם יפמפמו מחירים למעלה ומוכר בהתאמה.
הבנקים המרכזיים מנפחים את המחירים למעלה עד שהבועה לא ניתנת לתחזוק, מתפוצצת, המחירים בשווקים חוזרים לרמות האמיתיות שלהם ומשם הנגיד/ה חוזר לפמפם שוב את הבועה.
בינתיים אגב, ההזמנות ממפעלים בארה"ב נמצאות בשיא השלילי הרצוף הארוך ביותר בהיסטוריה.
בדיוק!
חצי מהנתונים שמציגים לנו מוטים, המדד לא משקף את האינפלציה ,אחוז האבטלה מנותק מהמציאות , הבורסות בעולם עלו מ2008 בלי שהמשבר יפתר ,אגחים שליליים מונפקים בעולם בניגוד לכל הגיון.

מי שמכיר קצת את הבורסה שלנו בארץ יודע שבעשר שנים האחרונות שליש מהחברות הציבוריות הפכו לפרטיות מרוב רגולציה.
רוב החברות שעזבו הן חברות טובות מאוד שלא זקוקות לכסף ציבורי כדי להתקיים.
מי שנשאר בבורסה כאן זה או חברות שחוגגות על כספי ציבור או חברות שלא יכולות להתקיים בלי מימון כמו חברות בניה גדולות.

יוצא שמי שהשקיע במדד אז והיום מקבל תמהיל שונה לגמרי של חברות בתיק .

ומה אם כל החברות המוצלחות יהפכו לפרטיות?(זה תהליך שכבר התחיל)... גם אז המדד ימשיך לעלות לנצח?

בדיוק!
חצי מהנתונים שמציגים לנו מוטים, המדד לא משקף את האינפלציה ,אחוז האבטלה מנותק מהמציאות , הבורסות בעולם עלו מ2008 בלי שהמשבר יפתר ,אגחים שליליים מונפקים בעולם בניגוד לכל הגיון.

מי שמכיר קצת את הבורסה שלנו בארץ יודע שבעשר שנים האחרונות שליש מהחברות הציבוריות הפכו לפרטיות מרוב רגולציה.
רוב החברות שעזבו הן חברות טובות מאוד שלא זקוקות לכסף ציבורי כדי להתקיים.
מי שנשאר בבורסה כאן זה או חברות שחוגגות על כספי ציבור או חברות שלא יכולות להתקיים בלי מימון כמו חברות בניה גדולות.

יוצא שמי שהשקיע במדד אז והיום מקבל תמהיל שונה לגמרי של חברות בתיק .

ומה אם כל החברות המוצלחות יהפכו לפרטיות?(זה תהליך שכבר התחיל)... גם אז המדד ימשיך לעלות לנצח?

יש לך הוכחות שהחברות שנמחקו מבורסת ת״א הפכו לחברות פרטיות? נראה לי שחלק גדול מהן נסחר בבורסות בארה״ב בגלל עודף רגולציה ומחזורי מסחר דלילים בת״א.

בגלל זה לא מתקרבים לבורסת ת"א ונצמדים לחברות מוצלחות עם רווחים שמיוצרים בכל רחבי תבל.

יש לך הוכחות שהחברות שנמחקו מבורסת ת״א הפכו לחברות פרטיות? נראה לי שחלק גדול מהן נסחר בבורסות בארה״ב בגלל עודף רגולציה ומחזורי מסחר דלילים בת״א.
זה לא חשוב. מה שמשנה זה שבעשור האחרון בערך שליש מהחברות נטשו את הבורסה. אם הן הפכו ממש לפרטיות או נרשמו למסחר ב-NYSE זה פחות משנה.

@Roi אני מניח שאתה צודק לגבי ספרד. בשאר אירופה, המצב רע - כמו בגרמניה שהיא אולי הכי חשובה באירופה היבשתית. זה לא מוריד מהטענות שלי באופן כללי.

@amit ריבית שלילית זה אחד הפשעים הכי גדולים שנעשו נגד האנושות במאה ה-21. הדבר הזה מוחק את מעמד הביניים יותר מכל דבר אחר.
ב-1995 היה אפשר לקבל ריבית של 7.5% בסיכון מינימלי באג"ח. היום צריך פי 3 יותר סיכון בשביל לקבל את אותה התשואה. זו גם אחת ה-"מתנות" שקיבלנו מהחברים הנגידים - כל הדוקטורים והפרופסורים - שהציבור הפסיק להשקיע באג"ח ופק"מים ועבר לנדל"ן במקום והיום אנשים שגדלו וחיו במרכז עוברים לפריפריה בשביל לקנות נכס במחיר סביר. בזמן שהחבר'ה בבנקים המרכזיים מתעסקים בכדור בדולח וקלפי טארוט.
20160601_pension1_0.JPG

@AlexNOSAM יש רק משהו אחד שאני לא מבין בגרף שקישרת:

איך בדיוק ניתן להשיג תשואה של 7.5% ב-2015/2016 גם עם שילוב כל החלקים הנ"ל?

• אהבתי
Reactions: Roi
המצב כיום דומה למצב שבו האינפלציה יותר גבוהה מהריבית. זה לא משנה אם האינפלציה היא 1% והריבית היא 0% או האינפלציה היא 7% והריבית היא 6%. בשני המצבים הריבית הריאלית היא מינוס 1. היו המון מצבים כאלה בעבר. בעבר הבנקים המרכזיים תמיד שאפו להדביר את האינפלציה ושאפו לשמור על ריבית חיובית. היום הבנקים המרכזיים רוצים אינפלציה כמה שיותר גבוהה כדי לשחוק את החובות העצומים של הממשלות והגופים הפרטיים.

המצב כיום דומה למצב שבו האינפלציה יותר גבוהה מהריבית. זה לא משנה אם האינפלציה היא 1% והריבית היא 0% או האינפלציה היא 7% והריבית היא 6%. בשני המצבים הריבית הריאלית היא מינוס 1. היו המון מצבים כאלה בעבר. בעבר הבנקים המרכזיים תמיד שאפו להדביר את האינפלציה ושאפו לשמור על ריבית חיובית. היום הבנקים המרכזיים רוצים אינפלציה כמה שיותר גבוהה כדי לשחוק את החובות העצומים של הממשלות והגופים הפרטיים.

להלן גרף ריבית ריאלית: (בירוק. היא שלילית כשהיא מתחת לאפס כמובן). (מסיבה מוזרה אני לא יכול לצרף שתי תמונות, והעדפתי לצרף את התמונה הבאה אז תאלצו ללחוץ על הקישור).

גרף ריבית ואינפלציה שהולך קצת יותר רחוק. אין פה גרף לריבית הריאלית, אך היא שלילית כאשר האינפלציה (באדום) נמצאת מעל הריבית (בכחול)
inflation-interest-rates-1900-2011.png

ניתן לראות שחוץ מאשר מאז 2008, ולחלקים קטנים בהתפרצות האינפלציונית של שנות ה 80, הדבר אפיין את כל שנות ה 40 של המאה הקודמת. מעניין מה שרר כלכלית בתקופה הזאת.

כמו בגרמניה שהיא אולי הכי חשובה באירופה היבשתית.
שוב תיקון קטן, ישנה צמיחה בגרמניה אמנם קטנה 1.6 ב2015, אך קיימת, מה ואיך ישפיע הבריקסיט אין לי מושג, אבל אני ממליץ שתגבה את ההצהרות שלך בנתונים ועובדות, אחרת חבל על הגלים שאתה יוצר.

@Roi אל תלמד מההתלהמות של אנשים ספציפיים בפורום ובוא ונשאיר את הדיון בין שאר החברים המתורבתים כדיון מתורבת שאינו מבצע תקיפות אישיות.
זה ממש לא מכבודך להתדרדר לרמה של האחרים שנוקטים בשיטה זו.

אוסם היא האחרונה שיצאה.
תחשוב שיש לך חברה יצרנית בינונית ואתה שוקל להנפיק אותה בבורסה :
במקום דוח שנתי של 15 עמודים לפי כללים פשוטים בלי כאב ראש - אתה צריך 4 דוחות בשנה- השנתי בערך 300 עמודים , כל טעות שימצאו יאכלו אותך חי , לכל סוגיה תשלם ליועצים ,עורכי דין , רואי חשבון מומחים .
אתה צריך לדווח מיידית במערכת של הבורסה על כל פעילות בחברה וכל שגיאה חושפת אותך לתביעות.
מתערבים לך בהנהלה ובדירקטוריון (יש אפילו חוק שמחייב מספר מסוים של נשים בדירקטוריון )
דוחות סוקס שמתערבים לך בתפעול ומפריעים לעובדים.
עלות מטורפת של החזקת מערך הדיווח הזה ואלפי שעות עבודה שנשרפות לריק.

לחברה בריאה פשוט לא משתלם להנפיק בארץ, כל ההנפקות שהיו פה בשנים האחרונות הן של חברות דואליות שלא חייבות בכללים הישראלים, או חברות שמנחיתות כאן אגח זבל למוסדיים.

@Roi אל תלמד מההתלהמות של אנשים ספציפיים בפורום ובוא ונשאיר את הדיון בין שאר החברים המתורבתים כדיון מתורבת שאינו מבצע תקיפות אישיות.
זה ממש לא מכבודך להתדרדר לרמה של האחרים שנוקטים בשיטה זו.
ממש לא כתבתי את זה בהתלהמות או ביהירות, נהפוך הוא, התכוונתי למה שכתבתי באופן מילולי, לא הכוונה להעליב מישהו, פשוט להשתדל לא לצאת בהצהרות

מאחר ומדברים פה על הקשר בין אקדמיה למציאות, כדאי להזכיר עוד משהו, בהרבה פקולטות למדעי הרוח בעולם שולטת פרדיגמה אנטי ישראלית ואנטי ציונית, האם זה אומר שישראל וציונות זה רע, והאלטרנטיבה (שבכלל לא ברור מהי) יותר טובה?
ממש לא, זה אומר שחשיבת עדר שולטת בפקולטות האלו, וגם מי שיש לו חשיבה עצמאית פוחד לדבר כי אז לא יקודם.

ריבית שלילית זה אחד הפשעים הכי גדולים שנעשו נגד האנושות במאה ה-21. הדבר הזה מוחק את מעמד הביניים יותר מכל דבר אחר.

בתאוריה זה לא נכון, כי ריבית שלילית אומרת שבעלי ההון מקבלים פחות תשואה חסרת סיכון על ההון שלהם, כך שמי שנדפק אלו בעלי ההון ולא מעמד הביניים.
הבעיה שאצלנו בארץ יש בלבול מושגים אדיר בנושא. משום מה כולם קוראים לעצמם "מעמד הביניים", גם אם הם עניים, או עשירים.

הדבר אפיין את כל שנות ה 40 של המאה הקודמת. מעניין מה שרר כלכלית בתקופה הזאת

השפל הכלכלי הגדול, ואחריו מלחמת העולם השניה, ואחריו שיקום אירופה. שנות ה 30 וה 40 לא היו שנים רגילות מבחינה כלכלית...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N האם יכול להיות שלא צריך להגיש דו"ח לרשות המיסים על שנה מסוימת? מיסים 3
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
נ האם להיות חבר מועדון? (צרכנות ברשתות) צרכנות פיננסית 27
א איך יכול להיות שאג"ח מדינה לא צמוד עם מח"מ גבוה נותן תשואה נמוכה\דומה למק"מ? שוק ההון 2
F ראיית חשבון מבלי להיות רואה חשבון פוסטים מאיכות נמוכה 5
ס האם ללמוד חשבונאות גם אם לא ארצה להיות רואה חשבון התפתחות אישית 3
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
Z-Matrix ריבית של 4.2% עבור פקדון דולרי... איך זה יכול להיות? שוק ההון 54
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ז להיות פראייר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
T להיות אנג׳ל בישראל השקעות אלטרנטיביות 12
שם משתמש בעייתי האם נייר מחכה מדד יכול להיות "בועה"? שוק ההון 21
Y בנצ׳מרק של כמה בכלל אמור להיות לי בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
C האם יכול להיות שאינדיקטורים מסויימים אופיניים למניות מסוימות? שוק ההון 5
א איך אני נהיה מפתח טוב יותר ומעלה את הסיכויים שלי להיות מקודם? התפתחות אישית 6
E זו סיבה מספיקה להיות זכאי לפיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
B האם אפשר להיות גם שכיר וגם עוסק פטור (במע"מ) שהוא גם עצמאי שאיינו עונה להגדרה בביטוח לאומי? מיסים 2
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
פ יכול להיות שכולנו משלמים מעל 70% מס על ההכנסה? מיסים 46
F IRA != חשבון פטור (או: עד כמה מסובך יכול להיות תיק הפנסיה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
oferM המשלוחים מאליקספרסס הפכו להיות איטיים. למי הפתרונים? אוף טופיק 11
א מסחר בASX עמלות. יכול להיות שבנק ירושלים עדיף? שוק ההון 6
P הפקדה לקרן השתלמות במעמד עצמאי, לשכיר שהפסיק להיות עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
mudale222 יכול להיות ארביטראז' מעניין על קמהדע שוק ההון 22
N כמה זמן יקח לקרן זרה זולה להיות משלמת יותר ממקומית יקרה יותר? שוק ההון 3
S להתפטר? או להיות מפוטר? התפתחות אישית 30
ל מתעתד להיות עצמאי אוף טופיק 1
ד לימודי משפטים כדי להיות עורך דין אוף טופיק 76
A האם קרנות פנסיה ברירת מחדל צפויות להיות עם גרעון אקטאורי שלילי משמעותי? צרכנות פיננסית 108
L להיות מורה בגילאי ה30 התפתחות אישית 17
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
א להיות שמחה עם מה שיש לי ולשאוף קדימה - איך עושים את זה? יומני מסע אישיים 25
א להיות ערפד בשוק ההון שוק ההון 17
J האם עדיף להשקיע בפוליסת חיסכון אם אני מעדיף להיות פחות מושקע רגשית? שוק ההון 23
ד להיות חייל סולידי יומני מסע אישיים 100
א חילוק ההשקעות - האם חייב להיות שווה בשווה? שוק ההון 7
ל שאלה- למה לא הלכתם להיות במגזר הציבורי? התפתחות אישית 8
D פירוט עובר ושב של הבנק (בינלאומי) הפך להיות מסובך ובלתי מובן צרכנות פיננסית 11
S רוצה להיות סגור על עצמי לגבי למי להצביע בבחירות אוף טופיק 80
ג יכול להיות שזה אף פעם לא משתלם לעבור בין קרנות? שוק ההון 12
סול קרן פנסיה- חייבת להיות מנייתית? צרכנות פיננסית 5
ס הולך להיות משעשע, אשמח ליעוץ אוף טופיק 61

נושאים דומים

Back
למעלה