• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דרכים לעשות כסף "קל"

efrat

משתמש רגיל
דירוג
1,229
יש לו מה להפסיד אם לא יעמוד בכללים
אי אפשר לא לעמוד בכללים. לא כי אנשים הם צדיקים גדולים אלא כי בכל רגע נתון יש בערך 4-5 אנשים נוספים יחד עם המזכיר בקלפי כך שמאוד קשה לרמות.
בזמן ספירת הקולות מלבד חברי ועדת הקלפי (בערך 4-5 אני כבר פחות זוכרת) יש עוד משקיפים מטעם המפלגות השנות שיושבים מול הועדה , כל פתק שנספר מוקרא בקול רם, וכל תוכן מעטפה מוצג לכל המשקיפים. כל קול פסול זוכה לדיון, הסבר , מילוי טופס מיוחד והגשה לועדת הבחירות המרכזית.
הליך ההצבעה ביום הבחירות להתרשמותי מאוד מאוד מפוקח ומאוד מסודר.
לדעתי הם הראשונים לקבל את הג׳וב כי מדובר באנשים מקורבים לצלחת , וזה הרבה כסף ליום אחד.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,404
אי אפשר לא לעמוד בכללים. לא כי אנשים הם צדיקים גדולים אלא כי בכל רגע נתון יש בערך 4-5 אנשים נוספים יחד עם המזכיר בקלפי כך שמאוד קשה לרמות.
בזמן ספירת הקולות מלבד חברי ועדת הקלפי (בערך 4-5 אני כבר פחות זוכרת) יש עוד משקיפים מטעם המפלגות השנות שיושבים מול הועדה , כל פתק שנספר מוקרא בקול רם, וכל תוכן מעטפה מוצג לכל המשקיפים. כל קול פסול זוכה לדיון, הסבר , מילוי טופס מיוחד והגשה לועדת הבחירות המרכזית.
לדעתי הם הראשונים לקבל את הג׳וב כי מדובר באנשים מקורבים לצלחת , וזה הרבה כסף ליום אחד.
סיפרו כאן על מקרים של "חלוקת שלל" כשאין פיקוח. מעבר לכך יש כללי כשירות כמו אי חברות במפלגות וכד' שעובדי המדינה ממילא עומדים בהם וקל לבדוק ולאכוף אותם עליהם. בעיני זה לא תפקיד כל כך מדהים וגם כשהייתי רווק לא עבדתי בזה, ובכל מקרה, אני מניח שגם בקופת חולים לוקחים לעבודות זמניות את העובדים לפני שפותחים אותן לכל דיכפין.

• אהבתי
Reactions: HHH

AM-PM

משתמש רגיל
דירוג
217
אוקיי אז אני הייתי מזכיר קלפי 4 פעמים (בקטע אידיאולוגי ופחות בגלל הכסף)....
שכר - לאחר ניכוי מיסים + וחלוקה לשעות עבודה (שנגמרות לפעמים הרבה אחרי 24:00) + שעות הכשרה (ראיון + מפגש + מבחן)
לא יוצא כל כך הרבה לשעה...לדעתי האישית עדיף לעבוד מטעם המפלגות או כסדרן (ראש קטן - פחות כסף)
פיקוח - איך אמר לי פעיל ליכוד בקלפי ״לשכנע אדם להחליף עמדה ולהצביע למפלגה לוקח שעות וימים אם בכלל ...לזייף תוצאות בסוף יום כשכל הילדים שבאו לעבוד בקלפי עייפים לוקח לי כמה דקות ואני מעביר 20-30 אנשים בלי בעיה״ ....מניסיוני הבחור צודק ונתקלתי בזה בעצמי
ככל שהקלפי נמצאת במקום בעייתי תרבותית יהיו זיופים ובסקייל גדול (לי אישית הציעו 150 ש״ח ״לראש״)
״לקבל את הג׳וב״ - אני קיבלתי ולא הייתי מקושר לכלום בכלום

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,632
לזייף תוצאות בסוף יום כשכל הילדים שבאו לעבוד בקלפי עייפים לוקח לי כמה דקות ואני מעביר 20-30 אנשים בלי בעיה
לצערי, אני הייתי אחד מהילדים האלו לא פעם, בתקופה שחשבתי שמבוגרים יודעים טוב ממני.
תכלס, אם ההצבעות היו ממוחשבות זה היה נחלת העבר ?

AM-PM

משתמש רגיל
דירוג
217
לצערי, אני הייתי אחד מהילדים האלו לא פעם, בתקופה שחשבתי שמבוגרים יודעים טוב ממני.
תכלס, אם ההצבעות היו ממוחשבות זה היה נחלת העבר ?
אישית הצבעה ממוחשבת או לפחות חצי ממוחשבת (טופס למילוי ידני וסריקה ממוחשבת) תפטור אותנו מהבבוניזם ששולט בקלפיות ותחסוך מיליוני שקלים לציבור ונקבל תוצאות תוך כמה שעות ...כן נצטרך סייבר והגנה אבל שווה כל שקל לדעתי ויעלה לנו פחות (אומת סייבר לא?)

Buffett3

משתמש רשום
דירוג
3
דוגמא לעבודה קשה אך מתגמלת יחסית, עבודה בקטיף חקלאי לדעתי.
מקבל 200 שקל למילוי דולב אבוקדו (דולב = ארגז מאוד גדול, בגודל של פח זבל ירוק), לאחר שאתה צובר מיומנות מסויימת אתה יכול למלא 4-5 דולבים ביום עבודה אחד.
1000 ש"ח ליום עבודה, אבל אתה תסיים את היום מותש מורעב ורוצה לזחול למיטה ולא לצאת משם.
בתור סטודנט לתואר ראשון הייתי עושה השלמת הכנסה בזה, יומיים בשבוע. הייתי סוגר בערך 7000 ש"ח בחודש.
עדיין לא מסוגל להסתכל על אבוקדו שנים לאחר מכן.
אשמח לפרטים נוספים, לדעתך קיימים עוד עבודות חקלאיות כאלה שמשלמות פר תוצר ולא פר יום עבודה?
איך הגעת לעבודה ואיך אפשר למצוא עבודות כאלה?

the_newbie

משתמש רגיל
דירוג
150
אז בארץ אתה יכול לעשות כסף מתרומת זרע.
לא צריך להיות חתיך הורס בשביל לתרום?

למכור מים/בייגלה בכניסה להופעה של עומר אדם בפארק הירקון?
יותר מדי עבודה

דרכים קלות להרוויח כסף, לא קיים. כל קבלת תגמול דורשת השקעה מסויימת.
אתה מתכוון כנראה לעבודה שלא דורשת סט כישורים מסויימים.

דוגמא לעבודה קשה אך מתגמלת יחסית, עבודה בקטיף חקלאי לדעתי.
לא, אני דווקא כן חושב שתרומת פלזמה (למשל) היא דרך קלה להרוויח כסף. שטיפת כלים לא מצריכה סט כישורים מסוימים, אבל זו לא דרך קלה להרוויח כסף.
לגבי הקטיף - זו עבודה גמישה? אוכל להגיע פעם בחודש לכמה שעות, או שצריך הכשרה מסוימת ואז מצפים ממך ליותר?

מישהו משתתף בניסויים מדעיים?

לנצח נתהה

משתמש בכיר
דירוג
1,075
לא צריך להיות חתיך הורס בשביל לתרום?

יותר מדי עבודה

לא, אני דווקא כן חושב שתרומת פלזמה (למשל) היא דרך קלה להרוויח כסף. שטיפת כלים לא מצריכה סט כישורים מסוימים, אבל זו לא דרך קלה להרוויח כסף.
לגבי הקטיף - זו עבודה גמישה? אוכל להגיע פעם בחודש לכמה שעות, או שצריך הכשרה מסוימת ואז מצפים ממך ליותר?

מישהו משתתף בניסויים מדעיים?
כדי לתרום זרע צריך לעמוד בכמה קריטריונים ואני לא בטוח כמה אחוזים מהאוכלוסייה בישראל עומדת בהן

סולידי

משתמש בכיר
דירוג
2,238
אשמח לפרטים נוספים, לדעתך קיימים עוד עבודות חקלאיות כאלה שמשלמות פר תוצר ולא פר יום עבודה?
חפש "עבודה גלילית" בשדה אליעזר.

זאב

משתמש בכיר
דירוג
3,269
אני הגעתי בזמנו דרך חבר מושבניק מהצבא.
תחפש דרך ארגונים כמו עבודה גלילית או השומר החדש או החקלאי הקרוב למקום אזורך.
רוב החקלאים הם אנשים שלא מבלים הרבה מול מחשב אז מציאת עבודה כזו היא בעיקר פה לאוזן.
סביר להניח שכן, לא עסקתי בזה כבר כמה שנים טובות אז קצת קשה לי לומר.
אני רק מזהיר מראש, זו עבודה מאוד קשה פיזית.
הדרכה של חצי שעה גג, על מה לא לעשות ואיך לקטוף מהעץ.
יום עבודה כפי שאני זוכר הוא 10 שעות בחום הקיצי, זה עבודה קשה וחקלאים לא לוקחים בדרך כלל חבר"ה לכמה שעות.

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,632
תגיע לפרטי אם מעניין. אוכל לבדוק עבורך במושב ממול שדה אליעזר.
קוטפים שמה משמשים/שזיפים/רימונים/נקטרינות ... תלוי מתי.
בדיוק חזרתי מסופ"ש קטיף שמה.
מתחילים ב-5:00 בבוקר לקטוף, ב8:00 אתה חושב שכבר 12:00 בצהריים. זה קשה, עובדים כתף לצד תיאלנדים/אוכלוסייה חלשה אחרת, ככה שלרוב הזמן לא עובר מהר.
אני חושב שלמכור לחמניות או מים מחוץ לשוני/פארק הירקון יחסכו ממך כאבי גב/מכת שמש ותעשה הרבה יותר כסף מאשר השעות שתשרוף :)

Nina T

משתמש בכיר
דירוג
524
מלונית/צימר לפי שעה.

השמח בחלקו

משתמש רגיל
דירוג
598
בארה"ב אפשר לקבל 1000+ שקל בחודש מתרומת פלזמה.
האם יש דרכים קלות כאלו בארץ להכנסה נוספת?

בשווקים חופשיים אי אפשר לעשות כסף קל לאורך זמן. ככה עובדת כלכלה, נכנסים מתחרים שמוכנים להוריד המחיר עד למחיר עלות.

המסקנה: אתה מחפש שווקים עם מחסומי כניסה גבוהים במיוחד, למשל שאינם שקופים, ואף אחד לא יודע עליהם. אם זה כתוב בפורומים פומביים באינטרנט, זה לא יתן לך כסף קל.

אפשרות שניה היא לנצל מצבים יחודיים זמניים בשוק . המקרה של ועדת בחירות נופל תחת זה. אבל אז קשה לחזור על זה בתדירות גבוהה. דרך אגב זאת הבעיה של רוב האלגוטריידינג.

מעבר לכל זה. למה לחפש כסף קל? להיפך, עדיף לחפש איפה אפשר לייצר ערך אמיתי בסקלה גדולה. החיים קצרים, תתמקד בערך, לא בכסף.

זאב

משתמש בכיר
דירוג
3,269
לא עושים את זה היום עובדים זרים?
אתה באמת לא רוצה שאני אפתח את הדיון על מכסות עובדים זרים לחקלאות ועל כל שבעת מדורי הגיהנום שמשרדי הממשלה מעבירים חקלאים על מנת לקבל מכסות לעובדים זרים.
פשוט אל :roll:

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,632
לא עושים את זה היום עובדים זרים?
חקלאי מקבל מכסות לפי אדמות ששייכות לו,
לעיתים קרובות הוא חוכר שטח של חקלאי שנשבר לו ה$#! או מישהו שיצא מהלופ ואז הוא מוצא עצמו עם גשם שהקדים
[כה אמר רבי מאיר אריאל בעל הנס: "כל הכאבים מלבינים בכותנה הנפתחת"]
בואו או שמש קופחת והפירות בשלים על העץ ואין מי שיקטוף.
מי שירים את הכפפה ויהיה לו עשרות/מאות תיאלנדים לפי דרישה עם פיזור יומיומי, יוכל לעשות הרבה ש"חים.
הבעיה היא שזה קורה בעיקר עם ערבים/דרוזים/ישראלים צעירים חדורי מוטיבציה ו"ציונות", מה הבעיה?
שתיאלנדי ממוצע קוטף וממיין בו זמנית [סוג א'/סוג ב'/תעשייה/ייצוא] עוד ברגע הקטיף מהעץ לתרמיל ולדולב בסוף
בזמן שחבריו הלא-תיאלנדים עוד בודקים איזה חלקה שלהם...
האם תיאלנדים הם פועלים טבעיים וזה זורם להם בדם ? בוודאי שלא.
כנראה שבגלל שהעובדה שהם "שייכים" לאותו חקלאי ולא "שכירי חרב" המיומנות עולה פלאים.

בתור בוגר קטיף רימונים/נקטרינות/משמשים ביסוד המעלה, אני משתהה מול היכולות הכושלות שלי אל מול התיאלנדים.
זה בערך כמו ברצלונה מול הפועל מרמורק...

Nina T

משתמש בכיר
דירוג
524
יכולה להרחיב?
מלוניות לשעה. היה לי לקוח שהיו לו כ4 יחידות דיור במושב. בעבר השכיר אותם למגורים ואחר כך הסב לעסק כזה שאנשים באים לשעה בלבד. הבן שלו ניהל את זה וזה היה מאד מצליח. מסתבר שזה שוק מאד חזק. כל תחום הבגידות-אנשים מחפשים מלונית לשעה אחת באמצע היום

the_newbie

משתמש רגיל
דירוג
150
אתה מחפש שווקים עם מחסומי כניסה גבוהים במיוחד, למשל שאינם שקופים, ואף אחד לא יודע עליהם. אם זה כתוב בפורומים פומביים באינטרנט, זה לא יתן לך כסף קל.
קראתי בreddit המון פעמים על תרומת פלזמה בארה"ב. זה כן כסף קל ואכן המון מכירים את זה.

מעבר לכל זה. למה לחפש כסף קל? להיפך, עדיף לחפש איפה אפשר לייצר ערך אמיתי בסקלה גדולה.
קח תרחיש: סיימתי יום עבודה ולא מפריע לי ללכת ו"לשרוף" שעה-שעתיים בתרומה/ניסוי/what ever ולקבל 100+ שקל.

אני לא מחפש אקזיט או מיליונים. את הכסף הגדול אצבור בימי חיי כעובד מן המניין.

לעניות דעתי

משתמש רגיל
דירוג
453
קח תרחיש: סיימתי יום עבודה ולא מפריע לי ללכת ו"לשרוף" שעה-שעתיים בתרומה/ניסוי/what ever ולקבל 100+ שקל.
שמרטפות עונה על החיפוש והדרישות שלך.
גם ״שומר בית״ כשיש אירוע לבעליו וחוששים מפורצים מנצלי הזדמנויות, טם כי קשה יותר למצוא צרכנים של זה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
ה צומת דרכים התפתחות אישית 5
A תביעה לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף בתאונת דרכים, השלכות? צרכנות פיננסית 0
B תאונת דרכים ועבודה - את מי לתבוע קודם אוף טופיק 0
ה דרכים לשיפור ריבית משכנתא נדל"ן 10
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
D זוג צעיר בצומת דרכים- האם לקנות דירה? נדל"ן 23
O צומת דרכים חייל משוחרר,כן ללמוד לא ללמוד ? התפתחות אישית 25
L דרכים לפתיחת חשבון בנק אוניליין בחול לתושב ישאלי עם אזרחות כפולה צרכנות פיננסית 14
F דרכים למנף מגן מס מיסים 7
S סדר פעולות מומלץ אחרי תאונת דרכים אוף טופיק 12
Emilia שוב צומת דרכים, האם ללכת לפתוחה או לא? יומני מסע אישיים 3
G צומת דרכים- מהלכה למעשה. נדל"ן 13
סנופקין זוג הייטקיסטים אל הוריים בצומת דרכים יומני מסע אישיים 18
F בן 23 צומת דרכים התפתחות אישית 9
H צומת דרכים - נדל"ן או תיק השקעות? שוק ההון 10
Emilia צומת דרכים - בודקת תוכנה עם ניסיון יומני מסע אישיים 69
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
Tsachi01 אלו דרכים הכי בטוחות למניעת עקיצה בהעברה בנקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 20
T 3 דרכים להקצאת הון עצמי לדירה להשקעה - מה עדיף? נדל"ן 24
פ 50 דרכים כשרות לשלם פחות מיסים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 57
S צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
T יש דרכים למנף קרן השתלמות כשכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 6
T דרכים להזין את תיק ההשקעות שוק ההון 18
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
E להמשיך בלימודים? צומת דרכים - תכנות התפתחות אישית 13
R צומת דרכים טכני או ניהולי התפתחות אישית 6
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8
ה צומת דרכים בהיי טק התפתחות אישית 4
R זוג צעיר בצומת דרכים נדל"נית כלכלית נדל"ן 8
F צומת דרכים בגיל 34 -שאלות אחרי עשיית שיעורי בית התפתחות אישית 4
F צומת דרכים בגיל 34 התפתחות אישית 23
MichaelScott על פרשת דרכים פיננסית יומני מסע אישיים 126
האופטימי בן 24 - בצומת דרכים יומני מסע אישיים 7
W בצומת דרכים התפתחות אישית 7
סול פרשת דרכים - לאן להמשיך מכאן? שוק ההון 9
ת למשכירי הדירות – מקרים בעייתיים עם שוכרים, איך התמודדתם? באילו דרכים? נדל"ן 44
ע דרכים להשוות בין מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 8
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
F ביטוח חיים, בריאות וסיעודי דרכים להוזלת עלויות צרכנות פיננסית 1
N בפרשת דרכים קצת אבוד אשמח להכוונה התפתחות אישית 4
T איזה דרכים חוקיות ושפויות קיימות לקבלת הטבות מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
O בן 28 , צומת דרכים בחיי(מקצוע לחיים) התפתחות אישית 7
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
SpidiMan בצומת דרכים, איפה להשקיע? שוק ההון 12
S תאונת דרכים - כיסוי ביטוחי א.כ.ע צרכנות פיננסית 24
ז צומת דרכים, ללמוד או לא.? התפתחות אישית 31
E בצומת דרכים, מתלבט אם לפרוש חלקית בחו"ל יומני מסע אישיים 74

נושאים דומים

למעלה