• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אל תשמרו שום דבר חשוב בשרותי ענן לפני שיצרתם גיבוי במחשב האישי.

yossik

מודרטור
דירוג
15,804
מקרה מצער מאוד של חברה מצליחה שהחליטה לבטל את השרות גרמה לאלפי לקוחותיה (בתשלום) לאובדן חומר אישי ויקר.
החברה היא Ancestry.com
החברה מתמחה בבנית עץ משפחתי און-ליין, ואת המסמכים והתכתובות הנלווים שמרה בענן.
אמנם לפני כן החברה הודיעה ללקוחות שניתן לייצא את הנתונים למחשב אישי אבל מבחינה טכנית ניכשלה וכך הלקוחות איבדו תחכתובות של למעלה מ 10 שנים.
הפרטים בכתבה כאן:
למה מצאתי לנכון להעלות את הפוסט הזה?
רבים מאיתנו שומרים ו/או מגבים תמונות, מסמכים ועוד לשרותי ענן או לשרתים מרוחקים של חברות שונות בתשלום או בחינם.
אנחנו סומכים יותר מידי על טכנולוגיה זמינה ונוחה ושוכחים לפעמים דברים בסיסיים כמו גיבוי לדיסק חיצוני במחשב האישי שלנו.
כצלם, יש לי למעלה מ 30K תמונות (וזה לאחר סינון). את היקר לי אני מגבה פעמיים - פעם לדיסק חיצוני שניתן לאחסן פיזית במקום אחר, ופעם נוספת לדיסק הרשת הביתית לצורך שיחזור זמין מיידי ונגישות.
בנוסף, יש לי מסמכים ישנים שסרקתי ושמרתי במחשב.
דוא"ל - אני לא משתמש בממשק וובי, התקנתי תוכנת אימייל על המחשב והכול שמור ומתועד. כול חצי שנה אני יוצר ארכיון ומגבה אותו.
ולכן חברים, תנהגו בחוכמה ותשמרו על המסמכים שלכם ותגבו אותם לדיסק חיצוני (1 טרה עולה היום כ 350 ש"ח) או לדיסק-און-קי.

מסכים ולא מסכים.
אני חושב שהסיכויים של המחשב בבית / כונן חיצוני להיגנב, להישרף או להיכשל מכנית גדולים לאין שיעור מהסיכויים שיקרה משהו חמור לג'ימייל או לדרופבוקס (לא מדבר על שירותים קיקיוניים למיניהם). את הדברים החשובים רצוי לגבות גם וגם- כלומר גם בבית וגם בשירותי ענן, אבל אם הייתי חייב לבחור אחד, אני דווקא סומך יותר על שירותי הענן (בתנאי שמדובר בגדולים ביותר כאמור).
המהדרין עושים גם גיבוי פיזי off site אחת ל- (כלומר מגבים לכונן שלהם ושומרים אותו בבית אחר או בכספת בבנק), אבל זה כבר טרטור שהייתי עושה רק אם היתה לי באמת סיבה מיוחדת.

אמנם זה שאתה פראנואיד לא אומר שלא רודפים אחרייך, אבל אין דינו של ענן קיץ נוצתי כדוגמת ancestry וענן קומולונימבוס עוצמתי כדוגמת google drive.
העובדה שהבנק למסחר קרס אינה סיבה להחזיק מזומן מתחת לבלטות אלא לבחור בגוף פיננסי יציב יותר.

בייחוד אם ענק כמו AMAZON נותן לך מקום בלתי מוגבל לתמונות בתמורה ל-12$ בשנה

בייחוד אם ענק כמו AMAZON נותן לך מקום בלתי מוגבל לתמונות בתמורה ל-12$ בשנה
אני מקווה שאתה מבין שהמונח "בלתי מוגבל" אכן מוגבל מבחינה משפטית (כגון "שימוש סביר" וכדומה בנוגע למסלולי סלולארי unlimited לדוגמא)

ואם כבר, מהם שירותי הענן החינמיים/מאד זולים שקיימים? יש שירות נחמד בשם copy, אבל נותן רק 15-20 גיגה חינמיים. יותר מגוגל דרייב ודרופבוקס בחינם, אבל לא מספק. יש עוד רעיונות?

אם איני טועה ל Bezeq-cloud אין הגבלת נפח וזה חינמי למנויי תשתית האינטרנט של בזק.
כול כך קרוב לבית והמוני בני ישראל אפילו לא מודעים לשירות החינמי הזה ממש מתחת לאף...
ניתן גם לפתוח חשבונות נוספים לבני משפחה, גודל קובץ מקסימאלי 500 מגה, יש רשימה ארוכה של סוגי קבצים שלא נתמכים אבל הקבצים הפופולרים נתמכים.
יש גם אופציה לשיתוף קבצים...אבל למה אני כותב כול הרבה? הכול נמצא כאן:

היות והמידע שאני מגבה הוא קריטי לי לחלוטין (כמה מאות ג׳יגות של תמונות מכל העולם, כל המסמכים הפיננסיים והמשפטיים שלי מאז ומעולם (הכל סרוק לקבצי pdf), וכו׳) - הגעתי למסקנה שאני מוכן לשלם עבור הביטחון והשקט הנפשי. אני עובד עם תוכנה/מוצר בשם Crashplan שהגרסא המקומית היא חינמית, אבל אם רוצים אחסון ענן (בלתי מוגבל בנפח) צריך לשלם 5$ לחודש עבור מחשב בודד.
יש לה הרבה פיצ׳רים נוחים, ואחד מהם הוא שאפשר לחלק את אוסף המידע לגיבוי הקבוצות (מסמכים, תמונות, מוזיקה כו׳) ולכל קבוצה להגדיר כללי גיבוי שונים למקומות שונים - תדירות גיבוי, מה העדיפות (מה מגובה קודם), לאילו יעדים לגבות (לתיקיה אחרת על אותו מחשב, לכונן חיצוני, לענן, לתיקיה מוצפנת ייעודית על מחשב מרוחק של חבר/בן משפחה וכו׳), כמה גירסאות היסטוריות של כל קובץ לשמור, וכו׳. כל מידע שחשוב לי מגובה בלפחות שלושה עותקים (כונן חיצוני, מחשב מרוחק, ענן). גם הגיבוי וגם השיחזור של המידע נעשה באופן נוח דרך ממשק התוכנה.
לא זוכר אם זה השנה השלישית או הרביעית שאני משתמש בזה כבר, ואני בהחלט מרוצה.

נערך לאחרונה ב:
ממש לאחרונה עשיתי סקר שוק קצר בין גוגל, מיקרוסופט ודרופבוקס. בתכלס לכולן יש שירות מאוד דומה, אבל היתרון של מיקרוסופט הוא ביותר מדרגות אחסון, וכמובן - אם קונים את המדרגה של הטרה מקבלים גם אופיס באותו מחיר ללא תוספת תשלום. אני עדיין במסלול החינמי (אם מתקינים את האפליקציה זה מגיע ל - 30 ג"ב), אבל מתכנן לקנות את ה - 100 ג"ב כשנצטרך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y מיסוי על פיקדון צמוד מדד ללא שום תוספת ריבית מעבר שוק ההון 1
A אני לא מבין שום דבר בכלכלה...מאיפה להתחיל? עדיפות לספר שמע אוף טופיק 17
ע מענק קורונה ראשון ושני לאזרחי ארה"ב שעדיין לא הגישו שום הצהרה\בקשה לארה"ב בעבר אוף טופיק 2
unrealx למה לא כתוב שום דבר על הקרן מחקה הזאת בעניין ההפיכה לקרנות סל? שוק ההון 5
לא חשוב שמות מחפש שמפו אקולוגי ללא שום חומר מזיק לגוף האדם, מישהו מכיר? אוף טופיק 69
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
א תיק שבסופו של דבר מיועד לקניית דירה שוק ההון 56
א סנופי לא מגודר בקרן פנסיה/השתלמות - יש דבר כזה? שוק ההון 12
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
ב מערכת סולארית קטנה ניידת יש דבר כזה ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
שם משתמש בעייתי האם יש דבר כזה חיסכון בבנק עם ריבית מעל 2% לשנה? צרכנות פיננסית 5
אiהד תעודה או קרן מנוטרלת הייטק? יש כזה דבר? שוק ההון 14
C מבצעים ״אמיתיים״ - יש דבר כזה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
R מיצוי מחיר של דירה (יש דבר כזה?) נדל"ן 41
klayhamn כמה מס משלמים על דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 2
יבגני_ל האם יש דבר כזה כ"תועלת פוחתת" בהמשך הפרשה שוטפת מהמשכורת לחיסכון אוף טופיק 10
סול מוצרי טבע סולידיים - יש דבר כזה? צרכנות פיננסית 12
M השקעה פאסיבית מנכס דיגיטלי - יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ב טעויות של מתחילים? עד כמה תיק מנוהל זה דבר גרוע? שוק ההון 20
סול השקעות פטורות לפנסיונרים - יש דבר כזה? צרכנות פיננסית 36
2028_שנת_פרישה אצולת הדיבידנד הישראלית - יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 13
LtWorf All Tech ETF – יש דבר כזה? שוק ההון 7
amikal למה האירית עם תשואה נמוכה יותר מהישראלית שמחקה אותו דבר? שוק ההון 25
ד חזרה ללימודים -רלוונטי היום אפילו לשקול דבר כזה??? התפתחות אישית 13
V יעוץ מס לשכירים - יש דבר כזה? צרכנות פיננסית 8
P אין כבר דבר כזה פרטיות? אוף טופיק 89
L איפה ניתן לראות תשקיף או דבר דומה, לקרן אמריקאית? שוק ההון 1
T האם שכר מנהל קרן ונאמן הם דמי ניהול לכל דבר? שוק ההון 9