• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אינטראקטיב ברוקרס הונג קונג?

• פותח הנושא AF1k
  • פורסם בתאריך

AF1k

משתמש רגיל
דירוג
555
שלום לכולם,
אני משקיע באמצעות אינטראקטיב ישראל, ועקב מספר פעולות שגויות שביצעתי אתמול קיבלתי התראה שהחשבון שלי סומן כסוחר יומי, ויש לפעול על מנת לאפס את הסימון. אך זהו לא העניין.

יצרו איתי קשר בנושא מאינטרקטיב ישראל שאני חייב לציין לטובה שהשירות שלהם מהיר מאוד, והציעו לי להעביר את החשבון באינטרקטיב לחשבון בהונג קונג, כיוון שהרגולציה שם פחות מחמירה ואין את מגבלות "סוחר יומי" תחת הרגולציה האמריקאית.

אני לא סוחר יומי, אבל לא נתקלתי עד היום האפשרות הזאת. לא ביררתי את הפרטים המלאים, אך לפי מה שנאמר לי כל מה שצריך הוא להגיע פיזית למשרדים על מנת לחתום על מסמכים, והכל נשאר אותו דבר למעט שינוי רגולציה.

האם מישהו מכיר את הנושא ויכול לשפוך אור על היתרונות/החסרונות של פתיחת חשבון בהונג קונג?

תודה מראש.

כדי להסיר את ההגבלה לחלוטין אתה צריך 25K $ בחשבון, האם זה לא משהו שתוכל לעמוד בו תוך זמן מסוים?
אני לא סוחר יומי
אתה בסך הכל צריך לא למכור את המניה בטווח 4 ימים מאז הרכישה ויש לך 3 מניות כאלו לא למכור
אגב, לא שמים עליך הגבלה, ככל שיעברו הימים תתפנה לך פעולה קניה, למכור תמיד אפשר
ואם בטעות נחסמת אתה יכול לשלוח טיקט מיוחד שבו אתה מודיע שאתה "מודע" לכללים ובלה בלה, אז הם יפתחו לך את האפשרות (בתנאי שלא תמכור מיד, אם זה יקרה יהיה טיפה יותר קשה)
האם מישהו מכיר את הנושא ויכול לשפוך אור על היתרונות/החסרונות של פתיחת חשבון בהונג קונג?
אני לא רואה למה משקיע ממוצע ירצה לבחור באפשרות הזאת

זו בדיוק השאלה שלי. אני לא סוחר יומי, ואני לא מתכוון לסחור באופן יומי (באופן כזה שיפר את ההגבלה). פשוט רציתי לדעת מה היתרונות הנוספים למשקיע הרגיל בלפתוח חשבון בהונג קונג, מסתבר שאין יותר מדי אם אני לא סוחר יומי.

מהצד בלי להכיר את IB ישראל
נראה לי שהם מנסים לגלגל את הבלגן למקום אחר
תבדוק טוב את כל האופציות זה אולי האינטרס שלהם ולא שלך.

לא יודע מה נכון ומה לא, רק מניח את זה כאן:
לפני שאתה נוקט בצעד שיכול להיות קריטי חשוב לזכור כמה דברים:
1. העמלות דרך IB-HK יותר גבוהות (משמעותית) מהעמלות דרך IB-US.
2. ה-SEC אינו מבטח חשבונות של IB-HK אבל כן מבטח חשבונות ב-IB-US עד לסכום של 500,000 דולר מפני פשיטת רגל ו/או מעילה. @אורי ג. חולק על העובדה השניה
3. IB-HK אינו מפוקח ע"י הגופים שמפקחים על המסחר בבורסה האמריקאית בעוד IB-US כן.
4. האם אתה באמת רוצה שלממשלת סין תהיה האפשרות לעקל לך את כל ההשקעות ולמנוע ממך יכולת לבצע פעולות (כמו שהם עשו לפני כשנה) רק בגלל שהן מוחזקות ב-IB-HK?

אני לא חולק על העמדה, אני קובע שהיא שגויה כיוון שהSEC לא מבטח לא את IB ארה"ב ולא את IB ה"ק. הSEC זה לא חברת ביטוח, זה המקביל של הרשות לני"ע בארץ.

אני לא חולק על העמדה, אני קובע שהיא שגויה כיוון שהSEC לא מבטח לא את IB ארה"ב ולא את IB ה"ק. הSEC זה לא חברת ביטוח, זה המקביל של הרשות לני"ע בארץ.
אפשר לנסח אחרת את מה שדעת כתב, IB HK אינם נתונים לפיקוח ה-SEC בניגוד ל-IB US

אז למה הגבלות למיניהם על סוחרים יומיים אינם קיימים אצל IB HK ?
כי זה חברת בת נפרדת, הם אינם סרים למרות הSEC אלא לרשות ני"ע ההונג-קונגית אך דוחותיהם הכספיים שמאוחדים עם חברת האם למשל כן.

תחליף את המילה SEC ל-SIPC - היו לבחור כמה טעויות כתיב (הוא אמר מפורשות שהוא התכוון ל-SIPC באחת התגובות שלו בפורום).
זה לא משנה את העובדה שחשבונות של IB-HK אינם מבוטחים ע"י ה-SIPC.

@AF1k אם אתה חלק מהקבוצה שלו אני יודע ממקור ראשון שיש להם פתרון טיפה יותר יצירתי שלא חושף אותך לחוסר הרגולציה והביטוח של הונג קונג.

במידה וכך המצב אז תנסה לדבר איתו - הוא עזר לי.

אגב ה SIPC מבטח רק ני'ע אמריקאים. תעודות הסל האיריות אינן כלולות גם אם מוחזקות דרך ברוקר אמריקאי.

כן, אני מצרף שאילתה ששלחתי לשירות הלקוחות של IB ותשובותיהם:

1. Is my account considered to be a U.S. based account?

Interactive Brokers is a US company. We are aware that many customers around the world are required to declare a physical location for their account. However, Interactive Brokers does not get involved in assisting customers with this declearation. We can provide information about custody and IB registration, and let you discuss the matter with your personal Tax Advisor.
As mentioned, IB is a US company. Your assets are custodied directly in accounts owned and operated by Interactive Brokers LLC, a US company.

2. Are my non-U.S. securities (traded in London stock exchange) in my account cleared and held by IB LLC or Interactive Brokers UK?

Answer: IBLLC, not IBUK.

3. Are my U.S and non-U.S. securities eligible to SPIC protection?

Answer: Yes. IB is a US broker-dealer, and as a result, your account is protected by SIPC. However, SIPC does not cover Non-US equities. For Non-US equities, we carry a backup policy through the Lloyds of London, which covers each account $30 Million USD, or equal value in another currency. Your account is protected by $500,000 USD in SIPC coverage (US equities, and currency (any currency), along with $30 Million in Lloyds of London coverage (any equity product, any currency).

We hope these details clarify.

Best Regards​

שאלה רטורית: האם מישהו מכם קיבל פעם תשובה מפורטת ועניינית כזו מבית השקעות או בנק בישראל?

מעניין האמת שבינתיים בדקתי את זה ישירות מול IB וזה מה שנאמר לי (אני מצרף את תעתיק השיחה)- תקציר: תשובה הפוכה :) :
"
Max R: Hello, this is 'Max R'. How may I help you?
oren6174: Hello
oren6174: I am interested in finding our whether my account is protected by the SIPC
oren6174: I own 3 ETFs which are Irishdomiciled
Max R: you do have an IBLLC US account so you are protected by SIPC
oren6174: 1. IWDA.
oren6174: 2. EIMI
oren6174: 3. WDSC
oren6174: I am protected EVEN IF the ETFs are Irishdomiciled?
Max R: yes you are
oren6174: Thank you. Is it possible to double check that, because a colleague of mine has informed me that since these ETFs are not
American and therefore not regulated by the SEC, the SIPC insurance does not apply to them
Max R: the important thing here is that you do have an IBLLCUS
account and the nature of the stock or ETF itself is not determining if your
account is protected or not.
oren6174: OK then.
oren6174: THank you
Max R: you're welcome.
Max R: IS there anything else I can help you with?
oren6174: Is it possible to receive a formal document from IB, saying that my account is indeed under protection of the SIPC (up to 500K USD),
even though I own Irishdomiciled
ETFs?
Max R: unfortunately not since we do not provide this kind of document for a position itself. You can refer to the following link for confirmation.
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=ibgStrength&p=acc
Max R: There it tells you: Customer securities accounts at Interactive Brokers LLC are protected by the Securities Investor Protection
Corporation ("SIPC") for a maximum coverage of $500,000 (with a cash sublimit of $250,000) and under Interactive Brokers LLC's excess
SIPC policy with certain underwriters at Lloyd's of London 1 for up to an additional $30 million (with a cash sublimit of $900,000) subject to an
aggregate limit of $150 million. Futures and options on futures are not covered. As with all securities firms, this coverage provides protection
against failure of a brokerdealer,
not against loss of market value of securities.
Max R: and since an ETF is a security it falls into this kind of protection
oren6174: I see
oren6174: When I addressed SIPC directly, however, they wrote to me as follows:
oren6174: "If your account is at Interactive Brokers Corp. or Interactive Brokers LLC which
are both SIPC members and
if the ETFs that you
reference are registered with the United States Securities and Exchange Commission under the Securities Exchange Act of 1933, then you are
eligible for SIPC protection with respect to those ETFs. If your account is at any other Interactive entity, or if the ETFs are not registered with
the Commission, then you are not eligible for such protection."
oren6174: So, the type of ETF does seem to matter
oren6174: At leas according to SIPC
Max R: Universal Accounts:
An IB Universal Account is two underlying accounts: an SECregulated
securities account and a CFTCregulated
commodity account. Customer authorizes transfers between the securities and commodity accounts to cover Margin
Requirements and other obligations, and acknowledges IB may liquidate positions to cover obligations in the other account. Customer
authorizes IB to provide combined confirmations/statements for both accounts.
Customer acknowledges that only assets in the securities account are covered by SIPC protection and excess coverage and
not
assets in the
commodity account. This is part of the IB Customer agreement and again since this is SEC regulated security account and the position is held
in this SEC regulated account, it is protected.
oren6174: OK, i see.
oren6174: Thank you very much for the detailed answers.
Max R: you're welcome.
Max R: bye
"

For Non-US equities, we carry a backup policy through the Lloyds of London, which covers each account $30 Million USD, or equal value in another currency.
אם אני מבין נכון, אז הקרנות האיריות כן מוגנות ב-IB ארה"ב, פשוט על ידי ביטוח אחר?

נראה לי שהנציגים בצ'ט לא בקיאים בכל הסוגיות כפי שבקיאים הנציגים שעונים למיילים - שם מפנים את הפניות לגורם המקצועי המתאים.

בכל אופן הנקודה המרכזית מופיעה גם בטקטס שפירסמת מתעוד השיחה'
if the ETFs are not registered with

the Commission, then you are not eligible for

such protection

;
אם אני מבין נכון, אז הקרנות האיריות כן מוגנות ב-IB ארה"ב, פשוט על ידי ביטוח אחר?
כן, ביטוח של חברה פרטית. אני נוטה לסמוך יותר על ביטוח של סוכנות פדרלית שהוכיחה עצמה בעבר, אבל ברור שזה עדיף מהמצב של בתי ההשקעות / בנקים בארץ שלא מפרטים בדיוק האם הניירות מבוטחים ומה סכום הביטוח. בתדפיסים של בתי ההשקעות בארץ הם מציינים שנרכשה פוליסת ביטוח אצל מבטח x לתקופה מסויימת. הם לא מפרטים מעבר לכך.

נראה לי שהנציגים בצ'ט לא בקיאים בכל הסוגיות כפי שבקיאים הנציגים שעונים למיילים - שם מפנים את הפניות לגורם המקצועי המתאים.

בכל אופן הנקודה המרכזית מופיעה גם בטקטס שפירסמת מתעוד השיחה'
if the ETFs are not registered with

the Commission, then you are not eligible for

such protection
כתבתי גם במייל, מחכה לתשובה :) פשוט לא הייתה לי סבלנות לחכות אז גם שאלתי בצ'אט.
הציטוט שהבאת אכן מעלה סימן שאלה אבל זה ציטוט לא של הנציג של IB אלא של הנציג של SIPC שענה לי במייל והבאתי את המייל הזה כדי לעמת את הנציג של IB איתם. הנציג של SIPC לא ידע להגיד לי מפורשות על ה-ETFs האיריים והפנה אותי ל-SEC. כתבתי להם, ממתין לתשובה.

מה שכן, הנציג של IB התייחס לזה וטען שבגלל שהחשבון עצמו מפוקח על ידי ה-SEC אז כל הניירות בו גם:
"
An IB Universal Account is two underlying accounts: an SEC regulated securities account and a CFTC regulated commodity account. Customer authorizes transfers between the securities and commodity accounts to cover Margin Requirements and other obligations, and acknowledges IB may liquidate positions to cover obligations in the other account. Customer authorizes IB to provide combined confirmations/statements for both accounts. Customer acknowledges that only assets in the securities account are covered by SIPC protection and excess coverage and not assets in the commodity account. This is part of the IB Customer agreement and again since this is SEC regulated security account and the position is held in this SEC regulated account, it is protected.
יש סיכוי כמובן שהוא טועה ומטעה...

מעניין שמדינה שדוגלת באי מעורבות ממשלתית ולא מספקת לאזרחיה אפילו ביטוח בריאות סביר, מחליטה לבטח רק את שוק ההון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M אינטראקטיב ברוקרס - הלוואה בדולרים ומכירה לשקלים? שוק ההון 6
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
ר מסחר בקרנות איריות דרך אינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 21
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
adamshalev אינטראקטיב ברוקרס ביטלו את עמלת המינימום החודשית שוק ההון 186
מ אינטראקטיב ברוקרס לא מנכים מס במקור-מה עושים עכשיו עם 1301? שוק ההון 3
ב הפסדי אינטראקטיב ברוקרס מירידת הנפט שוק ההון 30
י אינטראקטיב ברוקרס או אינטראקטיב ישראל שוק ההון 46
A מעוניין להשקיע בפעם הראשונה - אינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 11
ר עזרה| בנק או אינטראקטיב ברוקרס (דיבידנדים) שוק ההון 7
ק עמלות המרה של אינטראקטיב ברוקרס ישראל (מקסן) שוק ההון 1
Yevgeny אינטראקטיב ברוקרס מצטרפת לבורסת תל אביב כ"חבר רחוק" שוק ההון 134
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 12
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ר יצירת קשר עם שירות לקוחות- אינטראקטיב חו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 1
O שאלה לגבי שימוש במערכת אינטראקטיב דרך אקסלנס שוק ההון 3
D אינטראקטיב ישראל צרכנות פיננסית 2
E האם אינטראקטיב ברוקרז הוא הברוקר הזר המועדף בקרב חברי הפורום? ואם כן - למה? שוק ההון 4
ק אינטראקטיב ישראל - ביטוח על הכסף שוק ההון 1
R אינטראקטיב ישראל/IRA שוק ההון 1
Yesmad C2 Gateway: ברנד דיסקאונט חדש של Mexem ("אינטראקטיב ישראל") עם עמלות ברצפה שוק ההון 67
F אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
R התקדמות בתיק השקעות אינטראקטיב ישראל שוק ההון 3
פסיוני האם ההקלות ברגולציה- ישפיעו גם על אינטראקטיב? שוק ההון 5
שניצלוינאי אינטראקטיב סגרו מסחר בקרנות אמריקאיות ללקוחות באירופה שוק ההון 58
O אינטראקטיב ישראל - האם יש איתם סיכון? שוק ההון 488
רוקישיק קניית מניה לתיק אחר - אינטראקטיב שוק ההון 3
wa11a רשות ניירות ערך אוסרת על אינטראקטיב לתת שירותי מטבע שוק ההון 49
N 2 הצעות: אינטראקטיב ישראל וירושלים ברוקראז׳ שוק ההון 28
G ננעלתי מחוץ לחשבון באינטראקטיב ברוקרס אוף טופיק 4
י ביטוח על יתרה במזומן במטבע זר לא דולרי באינטראקטיב ברוקרס IB שוק ההון 0
K אחת ולתמיד ← דיווח עצמאי על ריווחי הון מאינטראקטיב ברוקרס מיסים 2
י אינטרקטיב ברוקרס IBKR משלמים על מזומן ריבית שנתית של מעל 5% בעבור מטבע הריאל הסעודי( SAR). שוק ההון 2
S לאיזה סעיף להתייחס בדוח של אינטרקטיב ברוקרס האמריקאי מיסים 2
S כח קניה באינטרקטיב ברוקרס שוק ההון 6
אוהד יהודה חשבון נוסף באינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 123
O המניות נעלמו בעת ההעברה מהבנק לאיטראקטיב ברוקרס שוק ההון 12
O העברת התיק שלי מבנק הפועלים לאינטראקטיב ברוקרס העולמית שוק ההון 4
O ניוד נכסי הון מהבנק לאינטראקטיב ברוקרס העולמית שוק ההון 11
א שער מנייה באינטרקטיב ברוקרס פוסטים מאיכות נמוכה 3
א לקחים מהעברת חשבון השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 13
א טעות בהעברה לאינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 58
ד העברת שקלים לאינטראקטיב ברוקרס מבנק לאומי צרכנות פיננסית 1
Y דרך מי ניתן להשקיע בחו"ל בקלות מלבד אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 31
א דיווח הפסד הון באינטרקטיב ברוקרס - לצורך קבלת מגן מס שוק ההון 3
amidar איך מפיקים דו"ח עלויות באינטראקטיב ברוקרס...? שוק ההון 1
always.smile העברות כספיות מצד שלישי לאינטרטקטיב ברוקרס + עמלות המרה שוק ההון 0
Res Cogitans חשבון באינטראקטיב ברוקרס לאזרחית אירופאית שחיה בישראל צרכנות פיננסית 0
ט חסכון לילד - אינטרקטיב ברוקרס שוק ההון 52

נושאים דומים

Back
למעלה