• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי?

זו אחת הסיבות שעדיף להחזיק את האגח עצמו מאשר להחזיק קרן מחקה
אפשר לשאול אם אתה אישית מזחיק אג"חים?
התיק שלך פורסם פה איפשהו?

(סתם מעניין אותי, לא בהכרח בהקשר השאלה של פות"ש)

אפשר לשאול אם אתה אישית מזחיק אג"חים?
התיק שלך פורסם פה איפשהו?

(סתם מעניין אותי, לא בהכרח בהקשר השאלה של פות"ש)
אני מחזיק אגחים, תמיד זה היה קונצרניים - כרגע זה רק אגחים של בזן שבקרוב מגיעות לפדיון וזה אף פעם לא היה חלק עיקרי בתיק שלי. לא פרסמתי את התיק שלי . אבל בגדול זה
80% S&P 500
10% מזומן
5% מניות ישראליות שמשלמות דיבידנדים שאני בוחר ואגחים ( כרגע קבוצת דלק וכיל, ואגחים כבר אמרתי )
5% נשאר נזיל ואני משתמש לפעמים לקנות אופציות ארוכות על דברים שנראים לי טוב - בעיקר בארה"ב.

יש אלטרנטיבה ראויה יותר חוץ ממזומן?
אולי בעצם להסתכל על זה כאל נכס תנודתי כמו מניות שייתכן מאוד, ובשנים הבאות התשואה שלו (אולי) תהיה חיובית.
יש הגיון באחזקה של אג"ח מפסיד?
הייתי בטוח שמדבר בנכס עם תנודתיות הרבה יותר נמוכה.
,
בחצי השנה הנוכחית האג"חים הממשלתיים (להוציא ריבית משתנה) עלו יפה, בעיקר הארוכים,
אז התשובות בדיעבד היה לחכות עוד שנה ואז האג"ח הרוויח,
האם זה מה שבחרת?

נשארתי בפנים ואני עם רווח של כ-3% .
מדובר על רווחים קטנים מאוד אבל זה באמת לא משנה.
התשואה שהייתה בעבר לא רלוונטית ומחר זה יכול לרדת/לעלות שוב.

האם אתה מסתכל על רק מחיר הקרן היום לעומת מחירה בתחילת השנה? או שאתה לוקח בחשבון גם קופונים שהקרן הפרישה לך במשך השנה?
רוב הקרנות המחקות (אם לא כולן) צוברות ולא מחלקות.

מכיר בנק שנותן פיקדון בריבית של אג"ח ממשלתי נזיל (שאפשר למוכרו לפחות פעם ביום)?
אני לא.

לא, אבל אני לא רואה טעם לבקש נזילות ולקבל בתמורה אג''ח צמוד למדד עם ריבית שלילית-הפסד ריאלי כמעט מובטח.
מעדיף לוותר על הנזילות ולקבל הצמדה עם מעט ריבית ריאלית.

לא, אבל אני לא רואה טעם לבקש נזילות ולקבל בתמורה אג''ח צמוד למדד עם ריבית שלילית-הפסד ריאלי כמעט מובטח.
מעדיף לוותר על הנזילות ולקבל הצמדה עם מעט ריבית ריאלית.
נכון רק לאג"ח לא לקרן מחקה של אגח"ים, לגבי נזילות השאלה מה הסיכוי שתהיה זקוק לכסף לפני תום הפיקדון, ועד כמה אתה סומך על הבנק.

נכון רק לאג"ח לא לקרן מחקה של אגח"ים, לגבי נזילות השאלה מה הסיכוי שתהיה זקוק לכסף לפני תום הפיקדון, ועד כמה אתה סומך על הבנק.

קרן מחקה של אג''חים, מורכבת כאמור מאג''חים וכבר כיום חלקן סובלות מתשואה פנימית שלילית-כלומר, כל תשואה חיובית בערך הקרן נובעת מזה שמשקיעים מוכנים לשלם יותר על האג''ח שהקרן מחזיקה, לא מכך שהריבית על האג''ח מובילה לתשואה ריאלית.
יש כאן סיכון שאין בפיקדון-כי במידה והריבית במשק עולה, מחיר הקרן יירד (כי מחיר האג"חים שהיא מחזיקה יורד).
לגבי הנזילות, נקודת יציאה פעם בשנה זה סביר מבחינתי, ועל הבנקים אני סומך מספיק בשביל להפקיד בהם :)

לגבי הנזילות, נקודת יציאה פעם בשנה זה סביר מבחינתי,
תחשוב על הירידות שהיו בסוף שנה שעברה. אני ניצלתי אותן כדי להעביר חלק מהאג"חים למניות, הרווחים שהיו לי שם מאז מקבילים לכמה שנים יפות של אג"ח.
עכשיו תדמיין שיש עוד פעם מבצע כזה, אתה מת להכניס כסף חדש לתיק אבל הבנק אומר לך "צ'טער, הכסף נעול בפקדון".
כל זה בשביל איזה הבדל תשואה של חצי אחוז. לא נראה לי משתלם.

תחשוב על הירידות שהיו בסוף שנה שעברה. אני ניצלתי אותן כדי להעביר חלק מהאג"חים למניות, הרווחים שהיו לי שם מאז מקבילים לכמה שנים יפות של אג"ח.
עכשיו תדמיין שיש עוד פעם מבצע כזה, אתה מת להכניס כסף חדש לתיק אבל הבנק אומר לך "צ'טער, הכסף נעול בפקדון".
כל זה בשביל איזה הבדל תשואה של חצי אחוז. לא נראה לי משתלם.

על זה באמת חשבתי לא מעט, ומצאתי לכך שני פיתרונות:
1. אני יכול לשבור את הפיקדון של פפר בכל רגע, ובגלל שהתיק שלי קטן הוא ייתן בוסט ראשוני נחמד למניות
2. מצאתי פיקדון צמוד למדד של מזרחי טפחות עם נקודת יציאה כל 3 חודשים, שאפשר לשבור בכל רגע

אומנם אני מאבד את חלק מהתשואה הריאלית שרציתי, אבל בזכות הגיוון בפיקדונות ובתנאים שלהם, אני מכוסה

מצאתי פיקדון צמוד למדד של מזרחי טפחות עם נקודת יציאה כל 3 חודשים, שאפשר לשבור בכל רגע
למיטב ידיעתי- כל פקדון ניתן לשבור בכל רגע, רק שלפעמים זה גורר 'קנס' של אובדן הריבית שהוסכמה.
מאידך, ה'כל רגע' הזה עלול לקחת קצת יותר זמן מאשר מכירת האג"ח ורכישת מניות, כך שזה תלוי כמה זמן ה'מבצע' בשוק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד אז למה לא לעבור עכשיו מהסנופי לזמן מה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
גרהם אז למה לא להשקיע במניות בודדות? שוק ההון 141
O רווחים בקופות גמל/מסלולי השקעות אקטיבים באופן עקבי, אז למה השקעות פאסיביות? שוק ההון 65
Henchman34 אז למה שההדיוט לא ישקיע בפיקדון מובנה? שוק ההון 20
Henchman34 אז למה פוסלים באופן גורף את ביטוח הבריאות של הקופות? צרכנות פיננסית 17
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה