• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טטר

טרטליה

משתמש רגיל
דירוג
249
החלטתי לפתוח שרשור חדש, אני חושב שהגיע הזמן לכך. השרשורפלצת על המטבעות כולל קרוב ל-100 עמודים ועוסק בנושאים רבים. אני רוצה לעסוק כאן בטטר וההשלכות שלו על שאר המטבעות. זה התחיל מקישור ששיתף @adamshalev

אני יותר לא מבין ממבין, אבל אתחיל ממה שאני כן יודע לטובת מי שלא מכיר בכלל.

הטטר הוא מטבע דיגיטלי מבוסס בלוקצ'יין. הוא מהווה כמעין מתווך בין מטבעות דיגיטליים לפיאט. טטר מגובה (אמור להיות מגובה) ע"י כמות שווה של מטבעות פיאט, כלומר 1 טטר = 1 דולר אמריקאי עם סטיה קלה של אחוזים בודדים. אין את התנודתיות שיש בביטקוין ובשאר המטבעות. עם זאת, חברת Tether Ltd לא נותנת שום הבטחה עבור פדיון או החלפת מטבעות הטטר בעבור כסף אמיתי. כלומר, טטר לא ניתן להחליף חזרה לדולר

שאלה 1 - למה שארצה לקנות טטר, למה שמישהו ירצה, אם הערך שלו הוא תמיד 1 דולר?
תשובה שלי - סיבה אחת אפשרית שעלתה לי לראש היא רצון למכור מטבע כלשהו אך לא לעבור לפיאט כדי להמנע מאירוע מס. נניח אני סוחר בבורסה, מחליט למכור ביטקוין ומתכנן לקנות שוב עוד כמה ימים. אם אני מעביר לפיאט אני משלם 25% מס בישראל. אם אני מעביר לטטר באופן זמני אז אין אירוע מס.
יש עוד סיבות לקיום של היצור הזה?

עכשיו ממה שאני מבין, יש והיו כמה בעיות עם חברת טטר ואין ידיעה שאכן המטבע מגובה בדולרים אמיתיים.
ראו את הפוסט הבא של בחור בשם Elya שמסביר - ביטקוין ישראלי | Facebook
אז נגיד שהביטקוין הוא כמו עיר בצורה היטב שאינה ניתנת לכיבוש (עם הקריפטוגרפיה שמאחוריו), אבל מכיוון שהמסחר בבורסות ובביטקוין נעשה עם ובאמצעות טטר, בעצם מדובר בסוס טרויאני שנכנס לעיר הבצורה. אם אכן יתגלה שטטר הוא תרמית, הכל יתרסק יחד איתו.

שאלה 2 - למה אנשים כמו קתי ווד, אילון מאסק וכן גופים גדולים מתעלמים מכך ורוכשים, מה הם יודעים שאנחנו לא?

תהייה 3 - הפוסט הנ"ל מלפני יותר מ-3 שנים. אם באמת מדובר בחבית נפץ, הייתי מצפה שהיא כבר תתפוצץ לא? אבל טטר תופס חלק נכבד במסחר, יותר מאי פעם, ואולי מעמיק את האחיזה שלו.

============= [אדם]
פוסט במדיום על מה יקרה כאשר התרמית של תתר תתפוצץ.
https://crypto-anonymous-2021.medium.com/the-bit-short-inside-cryptos-doomsday-machine-f8dcf78a64d3

הנקודה בשרשור של קריפטו שהתחילה לדון בתתר:
https://www.hasolidit.com/kehila/th...ן-הכלכלי-פוליטי-חוקי.5416/page-86#post-420458

הראיון של סמנכל הבנק שבו מוחזקים כספי תתר והדעה שלי על הראיון:
https://www.youtube.com/watch?v=rQ3nQ8-KY28&feature=youtu.be

ההודאה של תתר שהם לא מחזיקים 1:1 דולרים:
https://www.crowdfundinsider.com/2019/05/147016-tether-lawyer-admits-the-stablecoin-only-74-backed/

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
@טרטליה המרה של ביטקוין ל-tether זה אירוע מס.
המרה של ביטקוין לכל מטבע קריפטו, או לכל מטבע פיאט, או שליחתו לנותן שירות לקבל בתמורה שירות (כמו vpn) או מוצר (כמו מכונית טסלה) או פלאפל בפיתה - כל אלו הם אירועי מס. כל פעם שאתה ממיר מטבע קריפטו כלשהו למשהו אחר, אפילו המרה של טוקן אתריום אחד לטוקן אתריום אחר - אלו אירועי מס.

אתה אולי לא חושב שאלו אירועי מס. אתה אולי לא רוצה שאלו יהיו אירועי מס. אתה אולי לא מאמין או אולי מתרעם שאלו אירועי מס. אבל זה לא משנה את העבודה שאלו אירועי מס, שמצריכים תשלום מקדמת מס בתוך 30 יום ודיווח בטופס 1399.

לגבי תתר, זאת סקירה נכון ללפני חודש:
https://coingeek.com/crypto-crime-cartel-the-end-is-nigh-for-tether/

תתר גררו מסירה של מסמכים ל NYAG במשך שנה+ מאחורי ערעורים משפטיים, שפגו בינואר 2021, והם קיבלו הערכה עד 19 לפברואר 2021 למסור את המסמכים ל NYAG (אתמול).
בהנחה שהמסמכים אכן נמסרו, זה עכשיו רק עניין של זמן עד שה NYAG ינקוט בפעולה שלו שעדיין לא ידוע מה היא תהיה.

אין ספק שאני אישית מתבאס לראות את מחיר הביטקוין זז מ-35 ל-55 בזמן שעבר מאז שמכרתי את הרוב, אבל חבית הנפץ לא נעלמה. הפתיל דלוק ומתקצר.

אין ספק שאני אישית מתבאס לראות את מחיר הביטקוין זז מ-35 ל-55 בזמן שעבר מאז שמכרתי את הרוב, אבל חבית הנפץ לא נעלמה. הפתיל דלוק ומתקצר.
קצת הלכתי לאיבוד בהבנת עמדתך סביב הביטקוין. אשמח להתייחסות:
אתה מאמין בו ?
אם כן, האם בעיתוי הנוכחי אתה צופה עלייה או התרסקות ? ומשכך האם אתה ממתין לרכוש במחיר נמוך מ 55K~ ?
ספציפית אשמח ללמוד מדעתך לגבי ה gbtc בכלל, ובעיתוי הנוכחי בפרט.
TNX

שאלה 2 - למה אנשים כמו קתי ווד, אילון מאסק וכן גופים גדולים מתעלמים מכך ורוכשים, מה הם יודעים שאנחנו לא?
הם מקווים שהסיפור של הטטר יימשך עוד הרבה זמן והם יוכלו לצאת לפני הפיצוץ.

או גרוע מזה, הם מקווים להשפיע על הממשל האמריקאי כדי לרכך את הפיצוץ עד כמה שאפשר.

לשם כך הם צריכים לגייס כמה שיותר חברות ציבוריות שישימו חלק גדול מה-cash בביט. השמועה אומרת שאפל, אמזון ואחרות כנראה יודיעו בקרוב על השקעה בביט.

ככה יווצר מאזן אימה שלא ייאפשר לממשל לסגור את טטר מחשש שהסנופי ייתרסק.

@adamshalev
אתה כבר לא מחזיק gbtc בפנסיה שלך?

הטטר הוא מטבע דיגיטלי מבוסס בלוקצ'יין. הוא מהווה כמעין מתווך בין מטבעות דיגיטליים לפיאט.
להבנתי Tether הוא טוקן [אסימון] ולא מטבע כמו ביטקוין או את'ריום.
זה מזכיר לי שפעם היינו הולכים לדואר, קונים אסימונים לטלפון ציבורי בשקלים, משלשלים את האסימון ומדברים בטלפון או מלווים/מוכרים לחבר.
ז"א המרת כסף אמיתי לאסימון עבור קבלת שירותים.
וגם להבנתי שהוא לא פלטפורמה להעברה/המרה בין מטבעות וירטואלים אחרים.
Tether מקבל הפקדות ומשיכות בדורלים או אירו ולא מאפשר הפקדה או משיכה של מטבעות וירטואלים.
Tether הוא מעיין מערכת סליקה וירטואלית מגובת בפיאט ל B2B או P2P או P2B וזה גם תלוי מיהן החברות הגדולות שיצטרפו.
המסחר או הטרנזאקציות בטוקן הן חינם אבל Tether גובה 0.1% מהפקדת פיאט ו 0.1% במשיכה.
הקשר היחיד לביטקוין או את'ריום זה שניתן למשתמש לבחור את הפרוטוקול [תקראו באתר החברה].
בקיצור, המסקנה שלי שזה כמו כרטיס אשראי נטען אבל מאובטח יותר.
ובנושא האבטחה וביטחונות, אני מעדיף אסימון מגובה ע"י בנק או בנק מרכזי.
אם טעיתי בעובדות, אנא תקנו אותי.

@yossik אני לא חושב שהבנת בכלל מה זה תתר.
זה מטבע קריפטו באותו מובן שכל שאר מטבעות הקריפטו הם מטבעות קריפטו. בפרט הוא נופל תחת קטגוריה של מטבעות שנקראים stable coins כי הם (אמורים להיות) מגובים ע״י מטבע פיאט בחשבון הבנק של החברה שמנפיקה אותה, באופן שמבטיח שיש בשוק כמות מטבעות קריפטו זהה לכמות מטבעות הפיאט, ושהם מושמדים/נוצרים 1:1 עם הפקדות/משיכות של פיאט. אין לזה שום קשר לכרטיס אשראי או סליקה או שום דבר אחר. בפרט תתר, משתמשים בכח שלהם לייצר מטבעות תתר כאוות נפשם, בעוד שהם מסרבים בתוקף לאפשר לאף אחד לוודא כמה פיאט באמת מגבה את המטבע תתר בחשבונות הבנק, כדי לפמפם את מחיר הביטקוין ולהמיר את הכסף הדמיוני שהם מדפיסים בביטקוין. כל הסיפור הזה הולך להתפוצץ בקרוב ואתה תראה אימה בשווקי הקריפטו שלא נראתה עד כה.

@fliper זה באמת לא המקום להכנס לדעתי לגבי ביטקוין, בכמה מילים - מאמין בביטקוין בטווח ארוך, חושב שאנחנו על סף פיצוץ בגלל תתר.
@sogi לא פנסיה, IRA של קהש, ואני מחזיק שם ממש קצת.
לגבי הקונספירציות - אתה לא מתעייף לחיות בעולם דמיוני שבו הפעולה של כולם היא חלק מקונספירציה? כאילו, באמת.

@טרטליה המרה של ביטקוין ל-tether זה אירוע מס.
לא ידעתי. אז אני חוזר לשאלה הראשונה שלי, מדוע טטר קיים? על איזה צורך הוא עונה? כשרוכשים קריפטו בbit2c הישראלית למשל אפשר לעבור מפיאט ישר לביטקוין, בלי תיווך של טטר

חבית
הנפץ לא נעלמה. הפתיל דלוק ומתקצר.

הפתיל דולק כבר לפחות 3 שנים. למה לדעתך יגיע פיצוץ אם עד עתה לא הגיע? אולי נפח המסחר בטטר נמוך מדי כדי להשפיע? יש לך נתונים מדויקים? כי אני שומע הערכות שונות מאד בכל פעם...ומדוע לדעתך מוסדיים נכנסים בהיקפים אדירים , הם לא יודעים על חבית הנפץ הזו?

יש פה מצב שאני לא מצליח להבין, מצד אחד ככל שאני קורא יותר ונחשף לנתונים אני משתכנע שיש פה בעיה אמיתית, מצד שני המוסדיים הגדולים ביותר לא מסכימים איתי

לגבי תתר, זאת סקירה נכון ללפני חודש:
https://coingeek.com/crypto-crime-cartel-the-end-is-nigh-for-tether/

תתר גררו מסירה של מסמכים ל NYAG במשך שנה+ מאחורי ערעורים משפטיים, שפגו בינואר 2021, והם קיבלו הערכה עד 19 לפברואר 2021 למסור את המסמכים ל NYAG (אתמול).
בהנחה שהמסמכים אכן נמסרו, זה עכשיו רק עניין של זמן עד שה NYAG ינקוט בפעולה שלו שעדיין לא ידוע מה היא תהיה.

אין ראיה שטטר עשו משהו לא בסדר , רק עיקבו הגשת מסמכים , בסופו של דבר ייתכן מאד והכל בסדר אצלם.

וגם אם לא , להניח שהשוק כולו יקרוס בגלל שטטר יפגעו וזירת המסחר bitfinix תפגע זו ספקולציה נוספת.

ספקולציה על ספקולציה, FUD שנכון לשורות אלה עלה לך קרוב ל100% רווח פוטנציאלי והזרוע עוד נטויה

הפתיל דולק כבר לפחות 3 שנים. למה לדעתך יגיע פיצוץ אם עד עתה לא הגיע? אולי נפח המסחר בטטר נמוך מדי כדי להשפיע? יש לך נתונים מדויקים? כי אני שומע הערכות שונות מאד בכל פעם...ומדוע לדעתך מוסדיים נכנסים בהיקפים אדירים , הם לא יודעים על חבית הנפץ הזו?

יש פה מצב שאני לא מצליח להבין, מצד אחד ככל שאני קורא יותר ונחשף לנתונים אני משתכנע שיש פה בעיה אמיתית, מצד שני המוסדיים הגדולים ביותר לא מסכימים איתי
אין ראיה שטטר עשו משהו לא בסדר , רק עיקבו הגשת מסמכים , בסופו של דבר ייתכן מאד והכל בסדר אצלם.

וגם אם לא , להניח שהשוק כולו יקרוס בגלל שטטר יפגעו וזירת המסחר bitfinix תפגע זו ספקולציה נוספת.

ספקולציה על ספקולציה, FUD שנכון לשורות אלה עלה לך קרוב ל100% רווח פוטנציאלי והזרוע עוד נטויה
בשרשור על הפן הכלכלי של ביטקוין יש שני קישורים בדפים האחרונים - הראשון פוסט במדיום שמסביר בין השאר למה חשיפת הfraud של תתר תגרום לפיצוץ בכל עולם הקריפטו. וקישור שני עם סמנכל הבנק שבו הכספים של תתר מנוהלים, שהיה כולו רווי בשקרים שרק מחזקים את האמונה שתתר זאת תרמית שמחכה לפיצוץ.
מעניין איך כל האנשים שמאמינים שתתר מגובה 1:1 בדולרים מתעלם מהעובדה שהם הודו ב-2019 שהגיבוי אז היה רק 74%, ושהם שינו את האתר שלהם מלהצהיר על גיבוי 1:1 דולר, לגיבוי מבוסס נכסים שונים בלי לציין איזה נכסים.
גלעדי - לא שאני שמח להרוויח פחות, אבל אף אחד לא יודע לתזמן כניסה ויציאה בשפל/שיא. אני מחזיק מאז סוף 2013, חוויתי עליות וירידות מטורפות. כמו שכיף להחזיק בעליות לא כיף להחזיק בירידות. ביטקוין לא הולך לעלות פי-10 לנצח מכל נקודת יחוס שרירותית. יש לזה סוף. כל מי שמשקיע בביטקוין צריך לשאול את עצמו איך הוא מוודא שהוא לא יהיה זה שקונה בשיא, כמו המסכנים שקנו GME ב-483. ובעיקר, לשאול את עצמו כמה מהכסף שלו הוא מסכן. אני יודע שלעולם לא אתזמן כניסה ויציאה מנכס ספקולטיבי כמו ביטקוין בצורה מושלמת, אבל כרגע עם התרמית של תתר על סך פיצוץ, זה מטורף בעיני לסכן יותר משבריר מהתיק.

שמתי בהודעה הפותחת של השרשור הזה קישורים רלוונטיים.

לגבי אמירות של קייטי ווד ואלון מאסק ואיך הם מתעלמים מהסיכון של תתר על ביטקוין - קודם כל שישאל את עצמו כמה הם חשופים לביטקוין?
אלון מאסק שווה 200 מיליארד דולר. שווי שוק של טסלה 750 מיליארד דולר. הם השקיעו 1.5 מיליארד בביטקוין, שמאז עלה. נגיד שזה 2.5 מיליארד. אלון מאסק מחזיק 21% בעלות על טסלה. שזה אומר שאלון מחזיק בכ-0.5 מיליארד דולר בביטקוין דרך טסלה, 0.25% מההון האישי שלו. אני מחזיק הרבה יותר מזה מההון שלי.
קייטי ווד מנהלת חברה עם שווי נכסים מנוהלים של כ-50 מיליארד דולר עם דמי ניהול של כ 0.75%, כלומר הכנסות שנתיות של כ 375 מיליון דולר. אם להוון את זה עם מכפיל של פי-10 (צנוע), זה כמעט 4 מיליארד דולר שווי חברה. קייטי מחזיקה 50% מארק, מה שנותן לה שווי של כ-2 מיליארד דולר. קייטי אמרה שהיא מחזיקה ביטקוין ב-IRA שלה יחד עם קרנות של ארק, כמה כבר ה-IRA שלה יכול להיות שווה עם הגבלת הפקדות בדומה לקה״ש בארץ? שבריר מהשווי שלה.
עד כמה שאני אוהב את קייטי ווד וחלק ניכר מהתיק שלי בארק, האמונה שלה בביטקוין היא תחת הנחות כמו ״אם כל החברות יקצו לזה 5% מהנכסים שלהם אז הוא יגיע ל-400 אד מחיר״. סבבה, אם. זה לא אומר שהיא בעצמה גרופית של ביטקוין ויושבת על טיל דמיוני לירח. היא כבר מיליארדרית, היא לא צריכה לסכן את ההון שלה על שטויות.

נערך לאחרונה ב:
לגבי אמירות של קייטי ווד ואלון מאסק ואיך הם מתעלמים מהסיכון של תתר על ביטקוין - קודם כל שישאל את עצמו כמה הם חשופים לביטקוין?
אלון מאסק שווה 200 מיליארד דולר. שווי שוק של טסלה 750 מיליארד דולר. הם השקיעו 1.5 מיליארד בביטקוין, שמאז עלה. נגיד שזה 2.5 מיליארד. אלון מאסק מחזיק 21% בעלות על טסלה. שזה אומר שאלון מחזיק בכ-0.5 מיליארד דולר בביטקוין דרך טסלה, 0.25% מההון האישי שלו. אני מחזיק הרבה יותר מזה מההון שלי.
קייטי ווד מנהלת חברה עם שווי נכסים מנוהלים של כ-50 מיליארד דולר עם דמי ניהול של כ 0.75%, כלומר הכנסות שנתיות של כ 375 מיליון דולר. אם להוון את זה עם מכפיל של פי-10 (צנוע), זה כמעט 4 מיליארד דולר שווי חברה. קייטי מחזיקה 50% מארק, מה שנותן לה שווי של כ-2 מיליארד דולר. קייטי אמרה שהיא מחזיקה ביטקוין ב-IRA שלה יחד עם קרנות של ארק, כמה כבר ה-IRA שלה יכול להיות שווה עם הגבלת הפקדות בדומה לקה״ש בארץ? שבריר מהשווי שלה.
עד כמה שאני אוהב את קייטי ווד וחלק ניכר מהתיק שלי בארק, האמונה שלה בביטקוין היא תחת הנחות כמו ״אם כל החברות יקצו לזה 5% מהנכסים שלהם אז הוא יגיע ל-400 אד מחיר״. סבבה, אם. זה לא אומר שהיא בעצמה גרופית של ביטקוין ויושבת על טיל דמיוני לירח. היא כבר מיליארדרית, היא לא צריכה לסכן את ההון שלה על שטויות.
חשוב לזכור שאיילון מאסק הוא מוביל דעה. כשהוא קונה ביטקויין הוא יודע שהדבר ייצור באזז והמטבע יעלה בטווח הקצר .
מעבר לזה , כתבתי בשרשור של gme שכנראה יש לו כוונה נוספת בתחים המטבעות הוירטואלים והנה - marscoin. הוא ירוויח מהעניין בכל מקרה.

די מדהים שהסיפור הזה לא התפוצץ עד היום. אם אבל הוא לא התפוצץ עד עכשיו, למה שעכשיו הוא יתפוצץ? אם הם יצרו Tether מהאוויר וקנו איתו ביטקויין כדי לעצור את נפילתו, למה שעכשיו כשיש ביקוש לביטקויין בעקבות הקניה של טסלה והמחיר הרבה יותר גבוה ממחיר הקניה שלהם, הם לא ימכרו את הביטקויין, ימירו את כל המטבעות שיצרו בדולרים, ועוד ישארו עם רווח נאה?

די מדהים שהסיפור הזה לא התפוצץ עד היום. אם אבל הוא לא התפוצץ עד עכשיו, למה שעכשיו הוא יתפוצץ? אם הם יצרו Tether מהאוויר וקנו איתו ביטקויין כדי לעצור את נפילתו, למה שעכשיו כשיש ביקוש לביטקויין בעקבות הקניה של טסלה והמחיר הרבה יותר גבוה ממחיר הקניה שלהם, הם לא ימכרו את הביטקויין, ימירו את כל המטבעות שיצרו בדולרים, ועוד ישארו עם רווח נאה?
בדיוק בגלל זה.
ברגע שתתר מפסיקים את ה-ברררררר שמדפיס תתר (בגלל פעולות שינקוט ה NYAG), ומוכרים את הביטקוין באופן שחור כלשהו כדי למממש את הרווחים שלהם, החגיגה נגמרת. אתה תראה אוופורציה של נפח המסחר והאפצ׳י הכי קטן ישלח את ביטקוין לצלילה חופשית. תצמיד את זה עם אובדן אמון בתתר ומחיקה של בורסות שהיוזרים שלהם ממונפים דרך תתר ויש לך מתכון למחיקת ערך בקנה מידה היסטורי.

נכון שזה לא done deal, זה יכול לא לקרות. יכול להיות שלא יצא כלום מהחקירה ותתר ימשיכו בשלהם עוד שנים. זה יהיה חבל, כי זה רק ידחה את הבעיה ויעצים את הנזק לכשזה יקרה.

Back
למעלה