תגובה אחרונה ע"י Niroo

 1. N

  מכוני מיון - פילת וחברים

  המון מקומות עוד שולחים. לא רק בהמשך לראיונות עבודה אלא גם בקבלה למגורים בקיבוצים וכדו'. קשקוש מקושקש וחבל על הזמן שלך ועל הכסף של הבנק.
 2. N

  מגדל תשיק מסלול עוקב S&P500 החל מ3.5.21

  היי, הסתכלתי באתר ולא ראיתי מסלול כזה. רק בקרן ההשתלמות יש מסלול "פאסיבי" שאין לי מושג מה הוא כולל..
 3. N

  מי שאין לו ראש ריאלי אין לו עתיד?

  היי, מעדכן שלאחרונה נחתם הסכם רפורמה עם איגוד העובדים הסוציאלים שאמור לשפר את שכרם בצורה משמעותית. רחוק ממשכורת הייטק, אבל בהחלט שכר מכבד. אם אפשר היה לעשות שני לייקים....
 4. N

  מתלבט לאן לנתב את עתידי

  מה שנכון עבורך זה רק אתה יודע. כפי שאמרו אחרים - האופציות שכתבת הן לא היחידות, אבל אם נתייחס אליהן בלבד - כמו בחיים, גם כאן אין רק שחור ולבן. עבודה בחברה ממשלתית היא לא מנוחה על זרי הדפנה. היא אגב גם לא בהכרח עבודה בשכר נמוך יותר. יש חברות ממשלתיות או סמי ממשלתיות (דוגמת תעשייה אווירית המושמצת)...
 5. N

  התפטרות מהעבודה וחלת

  דמי אבטלה משולמים למי שכשיר לחזור לעבודה. לא תקבל דמי אבטלה אם אתה שוהה בחו״ל, וכאמור, גם אם בטעות תקבל - יתכן שתצטרך להשיב. בנוגע לפיצויים - השאלה היא כמה אחוז מהשכר מדיי חודש המעסיק הפריש לקופה.
 6. N

  שכירות לטווח ארוך

  להציע לו כל שנה לחדש זו מבחינתי התעסקות מיותרת. האפקט החוזי הוא יותר פסיכולוגי מאשר מחייב (גם עבור השוכר וגם עבור המשכיר). לגבי הילדים - אתה לגמרי צודק אבל יחד עם העלאת סיכויי ההישארות, אני מעלה, בסבירות גבוהה, את הבלאי של הדירה.
 7. N

  שכירות לטווח ארוך

  בתור מי שהתחיל להשכיר דירה לאחרונה אני יכול להגיד לך שהייתי מוותר בשמחה על 20% מהמחיר כל עוד יהיה לי דייר בטוח לטווח ארוך שיחסוך ממני עיסוק בחיפוש אחר שוכרים חדשים כל שנה או שנתיים. ההנחה שיש תמיד שוכרים בנמצא, או לפחות כאלה שאתה יכול לישון בשקט כשהם בדירה - לא תמיד נכונה. הדייר אמנם תמיד יכול...
 8. N

  מתלבט בנוגע ללימודים

  אם זה נראה כמו ברווז, הולך כמו ברווז ועושה קולות של ברווז - זה ברווז
 9. N

  שכירות לטווח ארוך

  כן, אבל כל אלה אמורים להתקזז עם העובדה שהשכירות נכנסת בכל חודש והוא לא צריך לחפש דיירים כל שנה מחדש ולהפסיד חודשי שכירות. מניח שהדבר נפוץ יותר בפריפריה מאשר בתל אביב וערי הביקוש שבהן אין בעיה למצוא שוכר..
 10. N

  שכירות לטווח ארוך

  מבחינת ניסוח חוזי אין בעיה גם להגדיר תקלות ספציפיות שבדרך כלל נתקלים בהן. לגבי הדוגמא של המים - הכל תוצר של משא ומתן בין הצדדים ותלוי מן הסתם בזמן החוזה, בסכום השכירות וכדו'.
 11. N

  שכירות לטווח ארוך

  שוכרים לטווח ארוך הם נכס וזו הגישה שהוריך צריכים ללכת איתה כשהם הולכים לראות דירות. שני השקל שלי: 1. סביר לבקש גם יותר מ5 שנים (יש לי חבר שחתם על חוזה ל7 ועוד חבר שכבר 20 שנה משכיר בחוזים ל5 שנים שמתחדשים כל הזמן). 2. חוזים לטווח ארוך (לפחות אלה שאני מכיר מידיעה אישית) היו במחירים נמוכים ממחירי...
 12. N

  מלכוד 22 - ילדים או עצמאות כלכלית?

  סיטואציה הזויה. תעשה ילדים, אל תעשה ילדים - העיקר שתגיע להחלטה בעצמך ותהיה שלם איתה. אישית - לא הייתי לוקח כסף מההורים שלי משתי סיבות עיקריות: א. הם עבדו קשה בשבילו ואין שום סיבה בעולם שלא יהנו מפרי עמלם. ב. לא הייתי מסוגל להסתכל לילד שלי בעיניים, בידיעה שבא לעולם כי הוצעה לי עסקה משתלמת כלכלית...
 13. N

  כיריים גז או חשמל

  לי יש כיריים חשמליות עם חיבור חד פאזי, יותר משניים/שלושה סירים במקביל ואתה בבעיה. עוד משהו מציק זו העובדה שהכיריים מפסיקות לפעול כשאתה מרים את הסיר/המחבת. מניח שחסכוני יותר, אצלנו התקנו כי הרבה יותר פשוט לנקות. על אף היתרונות לעיל - בדיעבד הייתי בוחר בגז.
 14. N

  יש עתיד היום לעורכי דין ?

  לא מעט תפקידים בשירות המדינה ובחברות פרטיות. תכנס לאתרי דרושים ותראה מודעות עם דרישה לתואר במשפטים, יש דיי הרבה. הכי מתגמל? אין לי מושג. כמו בכל מקצוע הכל עניין של ביקוש והיצע. תהיה טוב ותתוגמל. תתעסק במה שאף אחד לא רוצה להתעסק בו - תתוגמל.
 15. N

  יש עתיד היום לעורכי דין ?

  אם הוא עדיין היה רוצה ללמוד משפטים אחרי שהסברתי לו את היתרונות והחסרונות - ברור. שלא ישתמע מדבריי שהכל לא טוב - זו עבודה מאוד מעניינת אם אתה בוחר נכון את התחום. היא יכולה להיות מאוד מתגמלת (הן כספית והן מבחינת ההשפעה שיש לך). ולמען האמת - גם אם לא תעסוק במקצוע, זה תואר שפותח דלתות.
למעלה