תגובה אחרונה ע"י int3rsys

 1. I

  עמלות בתיק השקעות

  טעות שלי, צודק בהחלט.
 2. I

  עמלות בתיק השקעות

  40K*0.045 = 1800 40K*0.09 = 3600 1800 ש"ח הפרש כלומר בערך חצי מהסכום (כמובן שזה לא יהיה הסכום המדוייק)
 3. I

  עמלות בתיק השקעות

  קיבלתי הצעה ממייטב דש כי הם נראו לי כמו אופציה טובה. מדובר על דמי ניהול של 15ש"ח ועמלת קניה/מכירה של 0.09%. האם מדובר באפשרות סבירה עבור 40K התחלתיים?
 4. I

  עמלות בתיק השקעות

  היי שוב. הסתכלתי באתר של אלטשולר שחם ודמי הניהול שם - 0.07% זה נמוך משמעותית מ0.6% האם מדובר על עמלות אחרות?
 5. I

  עמלות בתיק השקעות

  תודה על המענה. מאיזה סכומים אני יכול להתמקח (בהנחה שאגיע אליהם כעבר זמן מסויים)?
 6. I

  עמלות בתיק השקעות

  שלום לכולם :) אני מעוניין לפתוח בימי הקרובים את תיק ההשקעות הראשון שלי (מתחיל עם 40K ורוצה להפקיד 1K כל חודש לבינתיים), לפי האשכול של מייק (יקנה בבית השקעות ישראלי ומפוקח את הקרן הישראלית השקלית של בלאקרוק על מדד S&P 500 בדמי ניהול של 0.07% - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925) הצצתי באשכול של...
 7. I

  איך להמשיך הלאה

  כבר שבועיים קורא כאן ועכשיו ירדתי לסוף דעתך. תודה רבה, הבאת תשובה מפורטת מאוד בתגובה הראשונה. שאלה אחת אחרונה ברשותך - האם אני יכול להפריש יותר לקרן ההשתלמות? אני יודע שיש תקרה, אבל אם אני לא מגיע אליה בתור שכיר, כיצד אני יכול "למלא" אותה?
 8. I

  קופת גמל להשקעה - צעיר

  מתנצל על ההקפצה. אם כן, איזה סיבה יש להשקיע בקופת גמל להשקעה? רק אם מתקרבים לגיל פרישה ורוצים עוד אפיק השקעה מלבד הקרן הפנסיונית?
 9. I

  תחילתו של יומן מסע פרקטי

  שאלה של בורים - מדוע להחזיק כל כך הרבה כסף בעו"ש? לא כדאי לשים אותו במקום כשלהוא שבו הוא לא יספוג את ירידת הערך?
 10. I

  איך להמשיך הלאה

  תודה רבה, הפוסט על הביטוח הבריאותי נהדר. עזרת לי מאוד. בנוגע להשקעות - האם היית מעדיף שקודם כל להעלות את האחוזים שאני מפריש לקרן (וגם מעביר אותה לIRA) ההשתלמות לפני שאני פותח קופת גמל?
 11. I

  איך להמשיך הלאה

  שלום לכל חברי הקהילה. לאחר צבא + תואר, התחלתי לעבוד עם משכורת שמאפשרת לי להתחיל להשקיע. קראתי את הסולידית עוד בימי הצבא והבנתי שכדאי לי לחסוך לעתיד וחבל שכסף סתם ישב לו בעו"ש. כרגע העבודה שלי מציעה לי קרן פנסיונית + השתלמות דרך אגם לידרים, עם דמי ניהול של 1.5% לחודש ו0.15 מהצבירה השנתית. יש לי...
 12. I

  מספר שאלות

  החלטתי שקודם כדאי שאגיע לבנק ואשאל לגבי התנאים שלהם. אני מודע לבעתיות של השאלה, אך עם זאת, איך אני מוודא שהם לא עובדים עליי? אני לא מבין גדול, ביחוד לא במונחים. נ.ב: אני נמצא בבנק יהב, אם זה עוזר (אם אסור לרשום שמות בנקים - אדאג להסיר, מתנצל מראש)
 13. I

  מספר שאלות

  היי יבגני, תודה על התגובה. יש לי סכום מסוים שאני שומר בצד תמיד לעת חירום, אומנם לא מספיק בשביל חצי שנה של שכירות. כרגע אני יכול לנצל את העובדה שאני גר עם ההורים...;)
 14. I

  מספר שאלות

  @daat99 @קפבלנקה תודה רבה על המענה! התיק מיועד להשקעה לטווח ארוך. כשאוכל לפתוח קופת גמל בניהול אישי, אעביר אותה לשם. נכון לעת הזו אני מובטל (עד תחילת שנה הבאה), אז אני מניח שאוכל גם להתחיל לאזן את התיק. האם כדאי להתחיל בבנק או לגשת ישירות לבתי ההשקעות?
 15. I

  מספר שאלות

  שלום לכל הסולידיים כאן בפורום, בשעה טובה קיבלתי את המענק הצבאי שלי(לאחר חודשיים ארוכים מאוד). כרגע עומדים ברשותי 20,000 ש"ח המיועדים להשקעות בקרנות מחקות ואגחים. במהלך החודשיים האחרונים השתדלתי לקרוא כמעט את כל הפוסטים בבלוג ולמדתי רבות, תודות כמובן לדורין ולתגובות של הקוראים. אני מעוניין לחלק...
למעלה