• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

״סלי״ פרישה לפי נושאים

Waler

משתמש רגיל
דירוג
1,375
אוקי, כמו שהבטחתי בפוסט אחר, הנה רעיון שאני משתעשע איתו בחודשים האחרונים.
הקדמה באורך הגלות:
מי שעוקב אחרי פרסומים של בפורום יודע שאני אוהב למצוא דרכים לבנות מודלים מנטליים של עצמאות כלכלית שהם קצת יותר ממשיים מ״כמה אני מוציא בממוצע בחודש״ ו״מה ההון הנקי שלי״. זה עוזר לי לעשות קצת סדר בראש.
לדוגמא, לפני כמה שנים התחלתי לעקוב אחרי המסע שלי לעצמאות כלכלית לפי כל Line item שאני חוסך אליו, וכמה ימים של עבודה אני צריך כדי לחסוך את הסכום הזה. פרסמתי את הרעיון בשרשור ״יומיזציה״ של הוצאות:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/יומיזציה״-של-הוצאות.5869/

הרעיון של יומיזציה של הוצאות נתן לי את האפשרות לתת מחיר בימים עבור כל הוצאה קבועה שאני רוצה. אתה רוצה להוציא כסף על X כל שנה? אין שום בעיה, אבל תהיה מוכן לעבוד Y ימים מהבוקר עד הלילה כדי שזה יכנס לתקציב. אם זה היה נראה לי Tradeoff כדאי, זה נכנס. החלטות היו הרבה יותר מודעות, וזה עזר מאוד.

אבל כשהגעתי לקו שהצבתי לעצמי לעצמאות כלכלית, משהו היה חסר לי. העובדה שכל הכסף נמצא במעין סל אמופרי אחד של 25x מההוצאות שלי לא באמת הסתדר לי הגיונית עם איך שאני חושב על כסף. הרי בתקופת שפל כלכלי יש הוצאות שאני לא מוכן/יכול להתפשר עליהן (שכירות, חשבונות, ביטוח בריאות, וכו׳) ויש הוצאות שכמעט ברור מאליהן שאני אקצץ (לצאת למסעדה או לקנות אייפון חדש באמצע השפל הגדול נשמע לי קצת אבסורדי). יש הוצאות שהן שגרתיות וקבועות (מנוי לנטפליקס) ויש הוצאות שיש הרבה שיקול דעת מובנה לתוכן (חופשות). יש הוצאות שהגיוני לעשות trade בניהן (כרטיס לסרט או משחק מחשב) ויש הוצאות שאין בהן שום קשר (מחשב חדש או הוצאות תחבורה).

בגלל זה אני מנסה לחשוב על הכיוון של למדל את ההוצאות שלי לפי ״סלים״ בנושאים שונים. כרגע זה נראה בערך ככה (יש עוד סלים אבל הנקודה ברורה נראה לי):

החלוקה הזו נותנת לי כמה דברים:
א. נוח לי לעשות את ההפרדה המנטלית בין דברים שהם יותר הכרחיים לדברים שהם יותר אופציונליים. יש לי פחות חרדה לגבי הסיכון שנוצר לעצמאות הכלכלית שלי בעקבות הוצאות שהן לא הכרחיות, כי הן ב״סל״ אחר ואני יכול לעקוב אחרי הבריאות של ״הסל״ המרכזי שחשוב יותר בנפרד.
ב. יותר גמישות עם דברים אופציונליים אומר שאני יכול להסתפק בשיעור משיכה גבוה יותר עבורם וכך לחסוך עבורם פחות. אם אני יכול בקלות לעבור שנה-שנתיים עם 0 הוצאות על חופשות, 4% זה משמעותית שמרני מידי.
ג. אני יכול די בקלות ״להחליף״ הוצאה אחת בהוצאה אחרת באותו התחום. הסל של בידור נועד לבידור, ואף אחד מה-Line items שם הוא לא הכרחי אלא רק עוזר לסדר מה אני יכול להשיג עם הסל הזה. בכל רגע נתון אני יכול להחליף את התוכן של הסל, ולשמור על הוצאות דומות בפרופיל סיכון דומה.

וזהו, בגדול. הרעיון הזה עוד לא 100% אפוי, והוא קצת מסורבל, אבל הוא עוזר לי לעשות קצת סדר בראש.
אשמח לשמוע מה אתם חושבים עליו, ובעיקר למה זה ממש מטומטם ומיותר. :)

dani91

משתמש רגיל
דירוג
1,013
נשמע לי רעיון נכון, אבל אני עדיין לא משוכנע שסל ההוצאות הקבועות יישאר קבוע לאורך זמן.
גם אם נניח שלא יהיו הוצאות הכרחיות ובלתי צפויות בעתיד, עדיין דברים שהיום נראים לנו אופציונליים, בעתיד לא יראו לנו כאלה.
זו נקודה שלא שמים לב אליה מספיק בקהילת הFIRE.
הצמיחה העולמית מעלה את סנטדרט החיים של העובד הממוצע, שמשכורותו צומחת מהר יותר מקצב האינפלציה.
אתה מדבר על כך שאתה יכול לוותר על אייפון חדש או חופשה שנתית באופן זמני, אבל זה נון סטרטר.
אתה מסוגל לוותר על מכשיר סלולרי באופן כללי?
אתה מסוגל לנסוע לחו"ל פעם בעשור?
מזגן בכל חדר נראה לך הכרחי או אופציונלי?
הסוליה של הנעל הלכה, אתה קונה חדש או הולך לסנדלר?
אלו רק דוגמאות ספורות למה שפעם היה עמוק בתוך הסל האופציונלי והיום הוא נראה הכרחי.
וכשאני אומר "פעם" אני מתכוון לשנות השמונים וה90 המוקדמות.
לפני 35 שנה, משכורת ממוצעת של עובד מתואמת אינפלציה הייתה סביב 5,000 ש"ח, אתה מסוגל לחיות על תקציב כזה היום?
תחשוב על אדם שפרש בשנת 86 והכין לעצמו שני "סלים" כאלה, איך לדעתך הם השתנו בשנת 2021?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,395
תחשוב על אדם שפרש בשנת 86 והכין לעצמו שני "סלים" כאלה, איך לדעתך הם השתנו בשנת 2021?
לא רק הסטנדרט עלה, אלא יש סוג הוצאות שקשה לדמיין וודאי לאמוד לפרקי זמן כאלו.
אף אחד לא יכול לדמיין כמה יעלו טיפול מעכב הזדקנות, מנוי רכב אוטונומי ומס אקלים ב 2050.

נערך לאחרונה ב:

Waler

משתמש רגיל
דירוג
1,375
נשמע לי רעיון נכון, אבל אני עדיין לא משוכנע שסל ההוצאות הקבועות יישאר קבוע לאורך זמן.
גם אם נניח שלא יהיו הוצאות הכרחיות ובלתי צפויות בעתיד, עדיין דברים שהיום נראים לנו אופציונליים, בעתיד לא יראו לנו כאלה.
הצמיחה העולמית מעלה את סנטדרט החיים של העובד הממוצע, שמשכורותו צומחת מהר יותר מקצב האינפלציה.
אתה מדבר על כך שאתה יכול לוותר על אייפון חדש או חופשה שנתית באופן זמני, אבל זה נון סטרטר.
אתה מסוגל לוותר על מכשיר סלולרי באופן כללי?
אתה מסוגל לנסוע לחו"ל פעם בעשור?
מזגן בכל חדר נראה לך הכרחי או אופציונלי?
הסוליה של הנעל הלכה, אתה קונה חדש או הולך לסנדלר?
אלו רק דוגמאות ספורות למה שפעם היה עמוק בתוך הסל האופציונלי והיום הוא נראה הכרחי.
לפני 35 שנה, משכורת ממוצעת של עובד מתואמת אינפלציה הייתה סביב 5,000 ש"ח, אתה מסוגל לחיות על תקציב כזה היום?
100%
משהו אחר שאני חושב עליו הרבה, מחוץ לנושא הסלים, הוא תיאום לצמיחה במקום תיאום לאינפלציה.

צדיק נסתר

משתמש רגיל
דירוג
1,625
ואני שואל למה לא לייצר הכנסה פסיבית בנוסף לתיק שמושקע בשוק ההון?
אני באופן אישי כבר אמרתי שאיני סולידי
אני חי כדי להנות ולעשות טוב
למה לא לוודא שיש מספיק כסף לשני הדברים?

קפיצת הדרך

משתמש בכיר
דירוג
4,751
לדעתי יש בזה הגיון רב. גם בשביל ״לסדר את הדברים בראש״, אבל בעיקר אם הפרישה המוקדמת בוערת בעצמותיך או שאתה מאוד צעיר וזה עוזר לך לראות את האור בקצה המנהרה.
יחד עם זאת אני לא יודעת עד כמה זה יהיה שימושי *בפועל* בשביל באמת לקצר את ההגעה לעצמאות כלכלית (שזו המטרה של החלוקה הזו) לאנשים שרק רוצים ״עצמאות כלכלית״.
ואני אסביר.
אדם שרוצה בעצמאות כלכלית בשביל עצם האפשרות לבחור, אבל לא באמת רוצה לפרוש מסיבות כאלו ואחרות, בסופו של יום לא באמת יזדקק לקיצור הזמנים הזה. להיפך. יהיה לו חשוב לחסוך מספיק על מנת שהוא *לא* יצטרך לחסוך מעצמו דברים שהוא אוהב רק בגלל שיש תקופה קשה בשוק ההון. למעשה בהרבה מקרים הוא אפילו יעלה את הסכום הדרוש לו (אם בגלל שהוא יעלה את התקציב החודשי הדרוש או בגלל שהוא יקטין את שיעור המשיכה על מנת שזה יהיה ״יותר בטוח״) גם אם זה אומר שזה מרחיק אותו מההגעה לאותה עצמאות כלכלית. אולי זה אפילו סוג של דיסוננס קוגניטיבי דווקא בגלל שהוא לא באמת רוצה לפרוש...
יכולה להגיד, באופן אישי, שלי זה קרה...

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,568
אשמח לשמוע מה אתם חושבים עליו, ובעיקר למה זה ממש מטומטם ומיותר
לא נכנסת לזה, נשמע לי משהו חרדתי ומתוכנן מדי.
אבל זה מזכיר לי משהו אחר שבעיניי הוא דומה קצת - אנשים רבים פוחדים מאינפלציה ושחיקת הכסף שיושב בעו"ש/חסכון בריבית אפסית וכבר כמה פעמים דובר כאן על האפשרות שכל אחד יבנה לעצמו "מדד לצרכן" אישי שלו כדי להבין אם הכסף הזה באמת נשחק לו או אולי ההיפך.
למשל, מי שמרבה לצאת לחופשה בסגנון כלשהו, והמחירים ירדו בשנה האחרונה - יש לו דיפלציה אישית בסעיף הזה.

Sailor

משתמש רגיל
דירוג
943
אשמח לשמוע מה אתם חושבים עליו,
הרעיון נחמד , בטח אם הוא עוזר לך פסיכולוגית.

אז
לפי הנתונים בשטח

מייקל קיצס (Kitces),אחד מחוקרי הפרישה האהודים בקהילת ה FIRE ,
טוען שיש בסיס גדל והולך של מחקרים(על נתונים ממספר עשורים במסדי נתונים של מוסדות פיננסים גדולים בארה"ב) שמראה שבממוצע שבשנות השישים שלהם אנשים צורכים כאחוז פחות לשנה כל שנה. בשנות השבעים כ2 אחוז לשנה מכל שנה ובשנות ה80 עוד ירידה של של כאחוז לשנה כל שנה. דבר שעשוי לתמוך בעלייה מתונה שיעור המשיכה הבטוח או לפחות לטעת תחושת ביטחון גבוהה יותר מהתיק.
המונח נקרא - https://retirementresearcher.com/retirement-spending-smile/

על טענה : "כן, כי נגמר לאנשים הכסף אז הם נלחצים וצורכים פחות. לא בגלל שהם רוצים אלא כי המציאות מאלצת אותם להצטמצם.
עונה קיציס ש " מחקרים מראים שאנשים אמידים מורידים אפילו יותר את הצריכה שלהם עם הגיל"

כלומר , אם מה שהיה( נאמר לפחות ב30 שנה האחרונות ) הוא מה שיהיה אז הנטייה (המתועדת) של אנשים היא לצרוך פחות.

נערך לאחרונה ב:

dani91

משתמש רגיל
דירוג
1,013
למשל, מי שמרבה לצאת לחופשה בסגנון כלשהו, והמחירים ירדו בשנה האחרונה - יש לו דיפלציה אישית בסעיף הזה
רעיון נחמד, אגב מדד המחירים ירד השנה באופן כללי.

optimum

משתמש בכיר
דירוג
3,259
זה רעיון יפה שאני בהחלט הולך לנסות על האקסל שלי.
אני אוהב את המשחקים האלה :O

במילים אחרות, אם הבנתי אותך נכון, אתה לוקח חלק מהסיכון הקיים בפרישה מוקדמת (הסיכון שהכסף בתיק יגמר לפני הזמן) ומעביר אותו מהעתיד להווה. כלומר, אם יבוא משבר כלכלי, אז לפי כלל 4% הקלאסי אתה תמשיך למשוך בדיוק את אותו הסכום מהתיק ותשמור על אותה רמת חיים תוך סכנה שהתיק יאזל בעודך בחיים, בגישה שלך לעומת זאת "מצמיד" את רמת החיים שלך לשוק ההון כך שאם הוא ירד אז רמת החיים שלך תרד ביחד איתו, ולהיפך כשהוא עולה.
לפחות בתאוריה זה אמור לאפשר לך לפרוש מוקדם יותר כי אתה צריך פחות "ביטוח" מפני מפולות השוק ההון.

dani91

משתמש רגיל
דירוג
1,013
מייקל קיצס (Kitces),אחד מחוקרי הפרישה האהודים בקהילת ה FIRE ,
טוען שיש בסיס גדל והולך של מחקרים(על נתונים ממספר עשורים במסדי נתונים של מוסדות פיננסים גדולים בארה"ב) שמראה שבממוצע שבשנות השישים שלהם אנשים צורכים כאחוז פחות לשנה כל שנה. בשנות השבעים כ2 אחוז לשנה מכל שנה ובשנות ה80 עוד ירידה של של כאחוז לשנה כל שנה. דבר שעשוי לתמוך בעלייה מתונה שיעור המשיכה הבטוח או לפחות לטעת תחושת ביטחון גבוהה יותר מהתיק.
המונח נקרא - https://retirementresearcher.com/retirement-spending-smile/
הצמיחה הממוצעת בכלכלות מפותחות עומדת על 2%-3%.
אז לפי המחקרים האלה, אם פרשת בגיל 40 אתה תגיע לגיל 60 בפער של 30%-50%, שרק שילך ויעמיק בקצב פוחת עד שיעצר בגיל 80 בפער עצום מסטנדרט החיים הממוצע.
זה משהו שנוטע בך תחושת ביטחון גבוהה?

guesto

משתמש בכיר
דירוג
1,121
לדעתי כדאי לצרכי "פרישה מוקדמת" לחשב רק לפי: "הוצאות הכרחיות", "הוצאות רמת חיים סבירה", "מותרויות".
בנפרד, תחת קטגוריה אחרת של "צרכנות", כדי להגיע למספרים הרלוונטיים וכדי לצרוך בצורה יותר חכמה, לחלק הוצאות ספציפיות לסלים לפי מאפיינים יותר מדויקים.
אני מאמין שההפרדה תפשט את העניין.

dani91

משתמש רגיל
דירוג
1,013
.
אם הכלכלות יצמחו לאורך עשורים זה יתבטא בשיעורי המניות שאנשים(גם בני ה40 ) מחזיקים בתיקים שלהם בטווח הארוך (בסבירות מאד גבוהה כל עוד המכפילים לא אסטרונומיים ויגיעו אל מחוץ לאטמוספירה).
כזו היתה הצמיחה פחות או יותר בעשורים האחרונים ועדיין כאמור לפי הנתונים הממוצעים בשטח אנשים בארהב צרכו פחות עם הגיל.
אם אתה שמרן בגישתך (לגיטימי כמובן)בקישור הקודם יש קישור לחוקר הפרישה וויד פאו (שהוא שמרן בגישתו מהחוקר קיציס לגבי שיעור אחוז המשיכה הבטוח ועדיין הוא רואה,מודה ומציין את תופעת הרייטירמנט סמייל שציינתי בתגובה לעיל).
יש לך נתונים על פורשים מגיל 40 עד 60 בסביבת הצמיחה שהיתה?
אני מניח שלחוקרים יש (או יש לכלל קבוצת הגיל הזו)והם לא התעלמו ממשהו שהיה יוצא מהדופן אם היו רואים לקבוצת הגיל הזו במחקר שלהם.

בכל מקרה , המטרה של התגובה שלי היא לא לטעת בי תחושת בטחון גבוהה אלא להציג את הנתונים למי שמעוניין .
מי שרוצה ימשוך יותר מהתיק או ירגיש יותר בטחון בתיקו או לא יתייחס לנתונים הללו בכלל. לא כזה משנה לי.
אם אראה שהצגת נתונים לא מעניינת ו/או מעצבנת אנשים יתכן שאחליט לסתום. נראה , ...לא מבטיח.
לא הצלחתי להבין את המענה, בכל מקרה עוד נתונים זה תמיד טוב. המשך כך

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
4,136
מחקרים מראים שאנשים אמידים מורידים אפילו יותר את הצריכה שלהם עם הגיל"

כלומר , אם מה שהיה( נאמר לפחות ב30 שנה האחרונות ) הוא מה שיהיה אז הנטייה (המתועדת) של אנשים היא לצרוך פחות.
כבר דברנו על זה פעם.
דעתי אז וגם היום כמי שמכיר(כמובן מזווית אישית)את האמריקאי הממוצע שהאפקט הזה לא יעבוד ל"סולידי" בארץ באותה רמה.
סביר לדעתי שהאפקט ש @dani91 דיבר עליו יהיה יותר משמעותי.
למרות שגם זה כנראה לא מוחלט.
שימו לב למשל שמבוגרים לא רצים לקנות את המחשב\סמארטפון\חידוש אחר כ"כ מהר כמו צעירים ויודעים יותר להסתפק במה ש"היה פעם" נוסיף "סולידיות" מובנת לעניין וזה אפילו יותר משמעותי.

Waler

משתמש רגיל
דירוג
1,375

paskar

משתמש בכיר
דירוג
1,253
Carbon offsetting?

Waler

משתמש רגיל
דירוג
1,375

unsullied

משתמש רגיל
דירוג
538
עד כמה זה יהיה שימושי *בפועל* בשביל באמת לקצר את ההגעה לעצמאות כלכלית (שזו המטרה של החלוקה הזו)
אך האם קיצור זמנים זו המטרה? בקריאתי התרשמתי שהמטרה היא למפות שומנים כדי שבזמן עצמאות כלכלית יהיה יותר ברור מה ה-safety margin.
אישית זה מרגיש לי over engineering, למרות שאני מבין את הצורך וגם לי יש לפחות מנטלית קבוצת הוצאות שיותר קל לי לוותר עליהן. רק שאני מודע לקבוצת הוצאות עם אולי 10-20% שגיאה ביחס לתקציב הכולל.

השאלה לפות"ש אם גם תכננת מנגנוני החלטה סביב הניתוח - לפי מה תחתוך הוצאה מסויימת או תחייה בחזרה?

@Waler שים לב שקישרת לפרופיל ולא לדף כללי, לא יודע אם זה היה מכוון או בטעות.

נערך לאחרונה ב:

קפיצת הדרך

משתמש בכיר
דירוג
4,751
אך האם קיצור זמנים זו המטרה? בקריאתי התרשמתי שהמטרה היא למפות שומנים כדי שבזמן עצמאות כלכלית יהיה יותר ברור מה ה-safety margin.

אם המטרה הייתה רק לעשות הפרדה בין ״שומנים״ ל״תקציב העצמות הרזות״ הרי שהרעיון הזה כבר נהגה על ידי הסולידית.
כאן @Waler הלך צעד קדימה והחליט על שיעור משיכה שונה (גבוה יותר) בהתאם לרמת ה-״שומניות״ של הסל.
זה אולי מגדיר את שולי הביטחון טוב יותר, אבל במקביל, אם אתה מעלה את שיעור המשיכה לחלק מהתקציב, אתה מוריד משולי הביטחון שלך.

Sailor

משתמש רגיל
דירוג
943

אם מדברים על משיכה של 3-4% לשנה מהתיק אז אנחנו מדברים על השקעה בשוק האמריקאי עליו נערכו המחקרים (לפי הגישה ההסתברותית).
מה שצריך לקחת מבחינת המחקר הוא השכר החציוני האמריקאי מתואם אינפלציה.
ניתן לראות שבשנת 1986 הוא היה 801 דולר לשבוע ואילו עכשיו הוא 917 דולר לשבוע (הכל מתואם לאינפלציה כאמור-כאשר אפילו אם נלך אחורה עד 1979 נראה שהיה אז 793 דולר מתואם לאינפלציה). כלומר זו עליה של 15% ב35 או 40 שנה האחרונות.
(כמובן שהבורסות עלו ביותר ויותר מפיצו על ההפרש)
(אני גם לא מזלזל ב15% אבל מה שכתבתי כאן בהחלט מפצה על זה)
בכל מקרה עוד נתונים זה תמיד טוב. המשך כך

הנתונים לעיל מאתר פה -
https://www.statista.com/statistics...arnings-of-full-time-wage-and-salary-workers/
(עריכה ** -כנראה שהשכר הממוצע עלה בכמה אחוזים יותר מהחציוני אבל א. עדיין הפערים יחסית קטנים ל35-40 שנה
ב. לרוב הפרושים מוקדם מוקדם (יעני לא very fat fire חישוב השכר החציוני יותר מתאים )
אם ניקח את ישראל לפי הוגמא אז אכן מ 1986 השכר עלה ב 110% ריאלית ב 35 שנה.

לפני שניגש לנתח כמה עלו הבורסות בישראל מאז והאם הם פיצו על עליית השכר
נשאל אם מישהו חושב שבשל כך עדיף להשקיע בתיק מניות ישראלי על פני האמריקאי?

עליה של 110% בשכר ל 35 היא עליה של %2.1 מתואמת לשנה.
אין לי נתונים מה היו שיעורי המניות הארץ ב1986 כי מדד 25(נקרא מדד העם) הוקם בשנת 1992 והתחיל אז בערך 100. מאז עבר למדד 35 לפני כמה שנים ועכשיו נסחר בכ1600. האינפלציה מאז 92 עד היום . היתה כ200% כלומר שריאלית המניות בארץ עלו פי 5.3 מאז. זו בערך תשואה של 6% ריאלית ב29 שנה.
וזה היה מפצה ויותר על עליה בשכר של 2.1% שחישבנו.
(אני גם מעריך שהיו עליות בין 1986 ל 1992 כי זה אחרי משבר מניות הבנקים ב1983, מלחמת לבנון הסתיימה ב 1985 תוכנית הייצוב הכלכלית נגד האינפלציה היתה ב1985)

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
D פרישה מאוחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T תכנון פרישה וירושה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
N פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
U מה הצעדים הנדרשים לפני פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
sharon שכירת דירה בשלב המשיכה\פרישה ללא הכנסות ממשכורת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J מתכנן פרישה "בחינם" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
V דוח שנתי 1301 -מענק פרישה מיסים 3
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
C תכנון מס עבור מענק פרישה מיסים 2
I האם קורס פנסיה מצויין מייתר את הצורך בתכנון פנסיוני+פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
N התיעצות פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
AbuNafha השלמת הכנסה מביטוח לאומי לאחר פרישה לפנסיה, והורשת קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ג המלצה על מתכנן פיננסי + פרישה צרכנות פיננסית 1
Z הטכניקה של פרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 22
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
Henchman34 תיק מניות דיבידנד לצריכה בגיל פרישה ומס עיזבון אמריקאי. שוק ההון 21
J תכנון פרישה בגיל פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ישראלי מצוי קופת גמל - בעת פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י אסטרטגיית פרישה, עזרה בportfoliovisualizer שוק ההון 8
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
רולי חסכון לגיל פרישה בדמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N הוזלת דמי ניהול קרן פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Know one ביטוח מנהלים על סף פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
flower פרישה בגיל הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C תשלומים לעוזרת בית (מעל לגיל פרישה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ז מה לעשות עם הכסף בפנסיה בגיל פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3

נושאים דומים

למעלה