• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עבודה כעצמאי בנוסף לעבודה כשכיר

זה עני

משתמש רגיל
דירוג
66
היי
לא מצאתי יותר מדי דיונים בנושא בפורום אבל אם פספסתי אשמח שתפנו אותי לשם.
אני עובד כשכיר במשרה מלאה ומעוניין להגדיל את ההכנסות (מן הסתם) "מהצד" כעצמאי.

ובאופן קצת יותר ספציפי:
שוקל ברצינות לעבוד כעצמאי (מעין "נותן שירות") עבור חברה מסויימת. יש קצת דיבורים באוויר בנושא אבל אני צריך לראות אם אני באמת יכול להתפנות לזה.
בנוסף
אני שוקל גם למכור כל מיני דברים באינטרנט, למשל בetsy.
שתי העבודות האחרונות הן שונות מקצועית בתחומים ובהיקפים.

1. באופן כללי, האם יש רף (למשל בעקבות קיזוזי מסים למיניהם) שעד אליו זה משתלם ומעבר זה לא? או אולי ההפך, רף שרק ממנו והלאה זה משתלם?
או שכל המרבה לעבוד ולהכניס לעו"ש, הרי זה משובח

2. אני לא מצליח להבין מתי הגבול עובר בין סתם אדם שמוכר צדפות מחוף הים בebay כתחביב לאדם שצריך לפתוח עסק בetsy, ומתי צריך להצהיר על זה.
נראה לי גם קצת תמוהה לדרוך מערכות שלמות (ביטוח לאומי, את מקום העבודה שלי כשכיר וכו') ולטרוח בעצמי לעשות את כל הבירוקרטיה בשלבים ההתחלתיים כשאני אפילו לא יודע איך ה"עסק" בetsy יצליח, אם בכלל.

אודה לכל הכוונה ולטיפים מבעלי/בעלות ניסיון :)

- יש מדרגות מס במדינת ישראל.
- המדרגה שתהיה בה היא סך כל השקלים שתרוויח בשנה. (שכר שכיר + שכר עצמאי)
- אם אתה כרגע במדרגת מס 35%, על כל שקל נוסף שתרוויח, גם ילקח ממנו 35%.
- המדרגת מס האחרונה היא 50%, כך שבכל מקרה אין כזה דבר "לא שווה לא להרוויח עוד".

- מה שאפשר לשאול את עצמך, זה האם השעות העבודה הנוספות שאני עושה שוות את הזמן שלך אם כבר הגעת ל50% מס.

2. תקרא על עוסק פטור. עד סכום מסויים זה באמת לא מאוד מסובך. אין הרבה בירוקרטיה בשלב הזה.
חוץ מזה, הרבה אנשים פשוט עובדים בשחור בסכומים נמוכים. לא הייתי מצהיר על כלום אם אני מוכר 3 דברים בחודש בebay

עוסק פטור
השאלה אם אני צריך להיות עוסק פטור גם כ"נותן שירות" עבור החברה וגם עוסק פטור אחר כמוכר באינטרנט, מכיוון שאלו 2 תחומים שונים.
ואז גם איך נכנס פה החישוב הבא:
רק מי שמחזור ההכנסות השנתי שלו מהעסק (לא הרווח) אינו עולה על 107,692 ₪ (נכון לשנת 2023), רשאי להיות עוסק פטור

לא הייתי מצהיר על כלום אם אני מוכר 3 דברים בחודש בebay
זו נקודה שחשבתי עליה:
אני לא מצליח להבין מתי הגבול עובר בין סתם אדם שמוכר צדפות מחוף הים בebay כתחביב לאדם שצריך לפתוח עסק בetsy, ומתי צריך להצהיר על זה.
כי אי אפשר באמת לחזות ובהתחלה זה כנראה לא יהיה רווחי עד שיתפוס (שוב, אם בכלל)

השאלה אם אני צריך להיות עוסק פטור גם כ"נותן שירות" עבור החברה וגם עוסק פטור אחר כמוכר באינטרנט, מכיוון שאלו 2 תחומים שונים.
אין קשר בין הדברם, העסק שלך הוא אתה ואתה נותן שירות בצורת מכירת מוצרים כאלה ואחרים ומתן שירות כזה או אחר. כל עוד המחזור העסקי השנתי שלך לא עולה על x אתה יכול להיות פטור.
יש בעלי תפקידים מסויים שחייבים להיות עוסק מורשה מהשקל הראשון (רופאים, עורכי דין, רואי חשבון , פסיכולוגים וכד) כל עוד השירות שאתה מספק לא עונה על אחת ההגדרות הללו אתה יכול להיות פטור ולספק ממש הרבה שירותים שלא קשורים אחד לשני. רק תקפיד להוציא חשבונית.

מבחינת מכירה של דברים באיבי, להבנתי אתה יכול להוציא קבלה (לדווח למס הכנסה) על המכירה עד חצי שנה אחורה. אז תתחיל למכור תראה כמה אתה מרוויח ולפי זה תוציא קבלות. אני לא יודעת איך מקבלים את הכספים (דולר שקל וכו) ואין לי מושג לשאלת המיסוי. אז לא יכולה לעזור בעניין הזה.

מבחינת ההוצאת של עוסק פטור , אתה לא צריך לדווח למס הכנסה ומע פעם בחודשים כמו מורשה, אז אולי לא צריך רואה חשבון צמוד אלא רק עבור דוח שנתי. הוצאה של סביב 1300 שקלים (כל שנה המחיר עולה קצת) ולא יודעת אם עוסק פטור צריך להוציא הצהרת הון שזה גם סביב אלף שקלים, או בחינם אם אתה עושה לבד.

מבחינת ביטוח לאומי, אם סך ההכנסה שלך לחודש לא עולה על 3000 שקלים (רק מהעסק הפרטי בלי קשר למשכורת של שכיר) אתה נכנס לקטגוריה של עצמאי שאינו עונה להגדרה ולא צריך לשלם גם ביטוח לאומי.

מס הכנסה נותן שירות חינמי פעם בשנה , אתה יכול לגשת עם כל המסמכים (הכנסות הוצאות של העסק לרבות טפסי 106 , וטופס רווחי הון) לסניף הקרוב למקום המגורים שלך ופקיד שומה יעזור לך למלא את הטפסים כך שאפשר גם לחסוך את העלות של רואה חשבון לדוח שנתי.

לסיכום לדעתי אין חסרונות, עסק עצמאי זה אתה עובד בשביל עצמך האופציה שלך להתפתח ולהגיע לרווחים יפים, ואפילו לעסק משגשג וגדול הינם אין סופים ולכן למרות שזה קצת כאב ראש בהתחלה , לדעתי שווה לפתוח. מקסימום לא ילך תפסיד כמה מאות שקלים ותסגור.

יש פוסט מושלם של הסולידית - https://www.hasolidit.com/3-טפסים-ויש-לך-עסק-משלך

שמסביר איך פותחים את העסק בקלות ובמהירות. אני פתחתי את העוסק מורשה תוך יום וחצי בערך לבד ובקלות.

בהצלחה

- מה שאפשר לשאול את עצמך, זה האם השעות העבודה הנוספות שאני עושה שוות את הזמן שלך אם כבר הגעת ל50% מס.
כמישהו שהוא גם שכיר וגם עוסק מורשה. יש ייתרונות גדולים בלהיות גם וגם.
המס כעוסק משולם על הרווחים, לא על ההכנסות.
לדוגמא, על העוסק המורשה אתה יכול לשלם מעט מאד מס במידה ויש לך הוצאות המראות שהעסק לא רווחי או מרוויח מעט.
מכיר אנשים שמשלמים 50% מס על השכיר + קרוב ל-0% על העצמאי.

כמישהו שהוא גם שכיר וגם עוסק מורשה. יש ייתרונות גדולים בלהיות גם וגם.
המס כעוסק משולם על הרווחים, לא על ההכנסות.
לדוגמא, על העוסק המורשה אתה יכול לשלם מעט מאד מס במידה ויש לך הוצאות המראות שהעסק לא רווחי או מרוויח מעט.
מכיר אנשים שמשלמים 50% מס על השכיר + קרוב ל-0% על העצמאי.
לגיטימי. אבל זה לא שחור ולבן. כדי להיות קרוב ל0% מס אתה צריך להוציא על דברים ספציפיים. לא לכולם יש כאלה ולא כולם רוצים לקנות דברים שהם לא דווקא צריכים.

לגיטימי. אבל זה לא שחור ולבן. כדי להיות קרוב ל0% מס אתה צריך להוציא על דברים ספציפיים. לא לכולם יש כאלה ולא כולם רוצים לקנות דברים שהם לא דווקא צריכים.
נכון, כל אחד עם תכנוני המס שלו. במקרים בהם מתכננים את זה טוב, הוספת עבודה כעצמאי יכולה להביא עוד הכנסה שממוסה פחות מזאת כשכיר.

דווקא בגלל שאתה חושב על משהו אינטרנטי, לא הייתי טורח לעשות את כל הניירת הבירוקרטית. נסה לפתוח את החנות ותראה אם הזמנות זורמות. כמו שאמרו לך פה, אם תראה שתקבל רק 3 הזמנות בחודש, זה ממילא לא ישנה כלום. אם תראה שבלילה הראשון קיבלת 100, אז הייתי יום למחרת מתחיל לחפש רו״ח. פשוט קצת תפעיל את הראש. את החנות באטסי יהיה משמעותית יותר קל לסגור מאשר ללכת לסגור את התיקים במע״מ, מס הכנסה וביטוח לאומי.

אמרו לך פה כבר הרבה בהיבטי המיסוי, אז רק אוסיף שהמצב שאתה מתאר לא ייחודי בכלל. יש לך בארץ עשרות אם לא מאות אלפי אנשים שעובדים בעבודה ויש להם איזשהו עסק שהם מנסים לפרוץ איתו מהצד או לפחות לייצר הכנסה נוספת. אני אומר שבטח, לך על זה!

מעניין איך עובד עניין המיסים אצל יוטיוברים. נראה כל העסק שם לא משלמים מיסים כי זה לא מוסדר עדיין מול הרשויות במדינה

מעניין איך עובד עניין המיסים אצל יוטיוברים. נראה כל העסק שם לא משלמים מיסים כי זה לא מוסדר עדיין מול הרשויות במדינה
למה שזה יהיה שונה מכל הכנסה אחרת שמקורה בחו"ל?

למה שזה יהיה שונה מכל הכנסה אחרת שמקורה בחו"ל?

זה לא אמור להיות שונה על הנייר, אבל נראה לי בפועל בגלל שהתחום הזה עדיין לא נראה כל כך מוסדר מול המדינה, יש לא מעט פרצות וחיפופים.

זה לא אמור להיות שונה על הנייר, אבל נראה לי בפועל בגלל שהתחום הזה עדיין לא נראה כל כך מוסדר מול המדינה, יש לא מעט פרצות וחיפופים.
מה לא מוסדר בזה מול המדינה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
י לא מוצא עבודה כבר שנה וחודשיים התפתחות אישית 9
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 2
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
F ביטוח אבדן כושר עבודה בפרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י זומנתי לראיון עבודה מחר (לתפקיד של כלכלן/תמחירן) התפתחות אישית 1
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
S מציאת עבודה בפיתוח תוכנה (אמבדד) בברלין אוף טופיק 6

נושאים דומים

Back
למעלה