• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה כמה - מחשבון משכנתא (ועוד) שפיתחתי

אחיעם

משתמש סולידי
דירוג
32
היי, תודה לסולידית שאפשרה לי לפרסם את הפוסט.

לפני כשנתיים כשמחזרתי את המשכנתא, פיתחתי מחשבון משכנתא (https://kamakama.app), המטרה הייתה לאפשר שיתוף קל (במקום לשלוח צילומי מסך, אקסלים וכו') וסימולציה של תרחישים כמו עליית מדד, שינוי ריבית וכו'

מטרה נוספת הייתה ללמוד טכנולגיות (בסוף הפוסט ארשום את הסטאק הטכנולוגי) מסוימות שעניינו אותי בזמנו.

עם הזמן, הוספתי עוד יכולות ועוד מחשבונים בשביל הכיף -
- התחברות באמצעות גוגל (לטובת שמירה)
- שיתוף
- שמירה \ שכפול של משכנתאות, תמהילים, מסלולים וכו'
- גרייס, שינוי ריבית, סילוק יתרה מוקדם, קיצור תקופה
- גרפים (לא יפים במיוחד...)
- ניתוח בסיסי (עלות לשקל, החזר ריבית לעומת קרן וכו')
- מחשבונים נוספים (נוספו לאחרונה) - תשואה, ריבית דריבית, מדד תשומות הבנייה, במחשבונים אלה המידע נשמר בURL ולכן אפשר להעתיק את הלינק כך שיכלול את הפרמטרים

יש עוד TODO LIST גדול של דברים שרציתי לעשות ואולי אעשה בעתיד, בין היתר - לפרסם את הקוד בGitHub כפרוייקט שמפתחים יוכלו לתרום אליו.

מבחינת הטכנולוגיות, כותב באנגלית בשביל הנוחות -

Backend - .NET 6 running on Docker, $10 machine (might change to K8s for fun)
Database - Managed Mongo DB ($10)
Front - Vue 2, Vuetify (waiting for a new version to upgrade to Vue 3)
CI / CD - GitHub Action to build and push from master to the host
Design - Adobe XD
כמעט ושכחתי, כתובת האתר (ושם המוצר) היא https://kamakama.app, אוסיף גם למעלה.

הצעד הבא הוא כנראה לפתור כמה באגים, לייפות קצת את הקוד ולשחרר כOpen Source, בהמשך - החלפת מנגנון הLogin למשהו בסגנון ORY Kratos.
אשמח לשמוע ביקורות ותובנות ותודה שקראתם את הפוסט..

עברתי ברפרוף. נראה נחמד מאוד, כל הכבוד על ההשקעה!
כמה הצעות/בקשות:
1. לאפשר לבחור את תאריך נטילת המסלול, כך שזה יראה גם את ההתקדמות ההיסטורית שלו.
2. במסלולי פריים, לציין את המרווח מהפריים ולא את הריבית בפועל. ביחד עם הסעיף הקודם ועם מידע היסטורי על ריבית הפריים, זה יאפשר לראות את הריבית בפועל בכל שלב בחיי המשכנתא.

נראה ממש אחלה. כמה הערות:

מחשבון ריבית:
"השקעה של 200000 ₪ למשך 240 חודשים, בריבית של% 8
בתוספת חודשית של 1000 ₪ תניב 1,374,381 ₪ ריבית"

1. תוסיף פסיק ב 200000 ₪ וב 1000 ₪ (כלומר 200,000)
2. הניסוח יכול להיות יותר טוב, אתה יכול לכתוב משהו כמו: "... תניב x שח שמתוכם y שח קרן ו z שח ריבית דריבית"
3. ברגע שזה חישוב של ריבית על ריבית, אז השם של המחשבין צריך להיות "מחשבון ריבית דריבית" ולא "מחשבון ריבית"
4. תבדוק את החישוב שלך כי החישוב לא יוצא זהה למחשבון של פורפיטי

מחשבון משכנתא:
1. בחלונית "גובה הקרן", "החזר חודשי", תוסיף גרף ריבית חודשית לשקל, כלומר כל חודש מה יחס הריבית שאני משלם לסכום הקרן שנשאר.
עבור משקיע שרוצה לחשב עלות אלטרנטיבית לכסף, זה הנתון העיקרי הרלוונטי.
2. מבחינת עיצוב במעבר טאבים הצבעים לא אינטואיטיביים, כלומר הטאב הפעיל הוא סגול ואינטואיטיבית נראה שהטאב הלבן פעיל כי הוא באותו צבע של הדף

מחשבון תשואה משכירות:
1. תוסיף פסיקים אוטומטיים בשדה קלט מחיר הנכס, אני רוצה להכניס נניח 2 מליון וצריך לספור כמה אפסים כבר רשמתי. כנ"ל אפשר לעשות במחשבונים האחרים

תודה רבה על ההארות וההערות, אוסיף לרשימת המשימת.

@מאיר_, הערות מצויינות, אני חושב שאיישם את כולן, בנוגע לחשבון של פורפיטי, מבדיקה נקודתית שביצעתי (200,000 ש"ח, 5%, שנה אחת, ללא תוספת חודשית)

מחשבון כמה כמה יחזיר - 210,232 ₪
מחשבון פורטיפי יחזיר - 210,000 ₪

הסיבה היא כנראה ש"כמה כמה" סוכם את הדריבית במרווחים של חודש, בעוד שפורפיטי סוכם במרווחי זמן של שנים (אני משער שהבנקים משתמשים בתקופה של חודש או יום)

תוכל לראות דוגמאות באתר משרד האוצר האמריקאי - https://www.investor.gov/financial-tools-calculators/calculators/compound-interest-calculator, תחת סעיף Compound Frequency.

1. תוסיף פסיק ב 200000 ₪ וב 1000 ₪ (כלומר 200,000)
2. הניסוח יכול להיות יותר טוב, אתה יכול לכתוב משהו כמו: "... תניב x שח שמתוכם y שח קרן ו z שח ריבית דריבית"
3. ברגע שזה חישוב של ריבית על ריבית, אז השם של המחשבין צריך להיות "מחשבון ריבית דריבית" ולא "מחשבון ריבית"
4. תבדוק את החישוב שלך כי החישוב לא יוצא זהה למחשבון של פורפיטי
תודה, בוצע, הטקסט שונה למשהו קצת יותר ברור אך עם מספר נכון יותר (היה באג)
1. לאפשר לבחור את תאריך נטילת המסלול, כך שזה יראה גם את ההתקדמות ההיסטורית שלו.
תודה, בתור התחלה הוספתי אפשרות לקבוע את תאריך נטילת המסלול, בהמשך אשתמש בערך זה כדי לקבע להראות התקדמות לאורך חיי המשכנתא.

2. מבחינת עיצוב במעבר טאבים הצבעים לא אינטואיטיביים, כלומר הטאב הפעיל הוא סגול ואינטואיטיבית נראה שהטאב הלבן פעיל כי הוא באותו צבע של הדף
תודה, לעת עתה הוספתי הדגשה, מקווה שעכשיו ברור יותר מה הטאב הפעיל.

תוסיף גרף ריבית חודשית לשקל, כלומר כל חודש מה יחס הריבית שאני משלם לסכום הקרן שנשאר
@מאיר_ - נניח שבחודש מסויים הקרן היא 90,000 והריבית היא 10,000, הגרף אמור להציג נקודה ב0.1111? האם זו כוונתך?

@מאיר_ - נניח שבחודש מסויים הקרן היא 90,000 והריבית היא 10,000, הגרף אמור להציג נקודה ב0.1111? האם זו כוונתך?
[/QUOTE]

כן, אפשר להציג באחוזים, בדוגמה שלך 11.1%
אני מניח שהתכוונת שהריבית השנתית לפי אותו חודש היא 10,000

מעולה, תודה, שחררתי גרסא חדשה עם הגרף המדובר.

בקרוב תהיה תמיכה טובה יותר במובייל.
סליחה שהטעתי אותך. התכוונתי לגרף שמציג אחוז ריבית ממוצעת לפי חודש.
כלומר, אם יש לי 2 מסלולים:
מסלול א יתרה 100,000 וריבית 5%
מסלול ב יתרה 50,000 וריבית 7%
אז הריבית הממוצעת החודשית תהיה 5.666%

עובר חודש ונניח הקרן של המסלול הראשון ירדה ב 5,000 שח ורק 1,000 שח ירדו מהמסלול השני, אז בחודש הבא המצב הוא:
מסלול א יתרה 95,000 וריבית 5%
מסלול ב יתרה 49,000 וריבית 7%
אז הריבית הממוצעת החודשית תהיה 5.680%

שים לב שההבדלים מחודש לחודש הם בשברירי האחוז, אז אם אתה עושה עיגול, קח מדרגות קטנות.
אתה יכול לערוך את הגרף הנוכחי, לא חושב שיש לו שימוש ככה כמו שהוא.
סליחה.

הגרף שימושי כדי לחשב עלות אלטרנטיבית לכסף, כלומר נניח אתה יכול לקחת יותר כסף אבל גם לשלם יותר ריבית, אז במצבים מסויימים שווה לך לקחת אחוז משכנתא יותר גבוה ולשים את הכסף בשוק ההון.

גם הגרף לא רגיש למשך הזמן של ההלוואה או יחס ההחזר לשקל.
למי שמשקיע בשוק ההון הפרמטר של יחס החזר לשקל לא נכון עבורו כי נניח שמציעים לך הלוואה ב 2% ואתה יכול לפרוס את התשלומים לשנתיים או ל 20 שנה.
בפריסה לשנתיים תקבל יחס החזר לשקל של 1.02 ובפריסה ל 20 שנה תקבל עלות לשקל של 1.21.
האם זה אומר שעדיף לפרוס לשנתיים ולא ל 20 שנה? אם אתה משקיע בשוק ההון, כנראה תשמח מאוד לקבל הלוואה ב 2% אז עדיף לך לשלם יחס החזר של 1.21 כי בזמן הזה הכסף שלך כנראה יעשה הרבה יותר.

לא יודע כמה אנשים מבינים את זה כי יועצי המשכנתאות שפגשתי מתמקדים בניסיון להוריד את יחס ההחזר לשקל במקום להבין שיש פעמים שעדיף להעלות את יחס ההחזר לשקל.

לא יודע כמה אנשים מבינים את זה כי יועצי המשכנתאות שפגשתי מתמקדים בניסיון להוריד את יחס ההחזר לשקל במקום להבין שיש פעמים שעדיף להעלות את יחס ההחזר לשקל.
1+
בכלל, יש לא מעט יועצי משכנתאות שאינם מבינים דבר במימון, ורק יודעים להכניס את המספרים לסימולטור שלהם בלי שהם מבינים באמת איך ההלוואה מתנהגת בתרחישים שונים.

סליחה שהטעתי אותך. התכוונתי לגרף שמציג אחוז ריבית ממוצעת לפי חודש.
כלומר, אם יש לי 2 מסלולים:
מסלול א יתרה 100,000 וריבית 5%
מסלול ב יתרה 50,000 וריבית 7%
אז הריבית הממוצעת החודשית תהיה 5.666%

עובר חודש ונניח הקרן של המסלול הראשון ירדה ב 5,000 שח ורק 1,000 שח ירדו מהמסלול השני, אז בחודש הבא המצב הוא:
מסלול א יתרה 95,000 וריבית 5%
מסלול ב יתרה 49,000 וריבית 7%
אז הריבית הממוצעת החודשית תהיה 5.680%

שים לב שההבדלים מחודש לחודש הם בשברירי האחוז, אז אם אתה עושה עיגול, קח מדרגות קטנות.
אתה יכול לערוך את הגרף הנוכחי, לא חושב שיש לו שימוש ככה כמו שהוא.
סליחה.

הגרף שימושי כדי לחשב עלות אלטרנטיבית לכסף, כלומר נניח אתה יכול לקחת יותר כסף אבל גם לשלם יותר ריבית, אז במצבים מסויימים שווה לך לקחת אחוז משכנתא יותר גבוה ולשים את הכסף בשוק ההון.

גם הגרף לא רגיש למשך הזמן של ההלוואה או יחס ההחזר לשקל.
למי שמשקיע בשוק ההון הפרמטר של יחס החזר לשקל לא נכון עבורו כי נניח שמציעים לך הלוואה ב 2% ואתה יכול לפרוס את התשלומים לשנתיים או ל 20 שנה.
בפריסה לשנתיים תקבל יחס החזר לשקל של 1.02 ובפריסה ל 20 שנה תקבל עלות לשקל של 1.21.
האם זה אומר שעדיף לפרוס לשנתיים ולא ל 20 שנה? אם אתה משקיע בשוק ההון, כנראה תשמח מאוד לקבל הלוואה ב 2% אז עדיף לך לשלם יחס החזר של 1.21 כי בזמן הזה הכסף שלך כנראה יעשה הרבה יותר.

אני מאוד מסכים איתך לגבי משקיעים ששווה להם לשלם יותר ביחס החזר לשקל, אבל לדעתי לאדם ממוצע שלא משקיע את כספו, יש חשיבות שידע את הנתון הזה, כי הריבית דריבית גם אם היא נמוכה, במשכנתא היא עובדת לרעתו, והאדם הממוצע נותן מאוד חשיבות להחזר הסופי ולדעתי גם בצדק.
ולגבי הטענה שלך על הגרף אתה מתמקד באחוזי ריבית, (אם אני מבין על מה אתה מתכוון, או שאולי הוא כבר הספיק לשנות) אבל הגרף מראה את יחס החזר שגורם אחוז הריבית... שבהלוואה של מיליון שח בשפיצר ברגע שיש ריבית של 5 אחוז וההחזר החודשי הוא 5500 בחודש ברור שרוב ההחזר הוא ריבית... כי ממיליון שח 5 אחוז שנתי זה 50 אלף שח... ורק שסכום המשכנתא יורד, אז יחס החזר של הריבית נהפך לאחוזים קטנים מההחזר.
ולדעתי הגרף הזה לאנשים ממוצעים זה מפשט בצורה ממש טובה.

ההערה קטנה בלי שבדקתי בצורה יסודית ובלי שאני מבין בתחום, אני הייתי נותן פחות אפשרויות כדי שזה יהיה יותר זורם לאדם ממוצע, והייתי נותן אפשרויות נוספות לבחירה בלחצן, אבל במסך הראשי הייתי נותן כמה שפחות נתונים, כי לדעתי זה קצת מבלבל מרוב אפשרויות.

תודה רבה, הערות מצוינות, אחת המטרות במוצר הייתה לאפשר סימולציה של תרחישים שונים לאורך חיי ההלוואה, לכן, למשל, אפשרתי לשנות את גובה הפריים, מדד וכו' לאורך חיי ההלוואה וכו', אם כי אני מבין שרוב המשתמשים לא ישתמשו ביכולת זו.
ההערה קטנה בלי שבדקתי בצורה יסודית ובלי שאני מבין בתחום, אני הייתי נותן פחות אפשרויות כדי שזה יהיה יותר זורם לאדם ממוצע, והייתי נותן אפשרויות נוספות לבחירה בלחצן, אבל במסך הראשי הייתי נותן כמה שפחות נתונים, כי לדעתי זה קצת מבלבל מרוב אפשרויות
צודק בהחלט, אני שוקל להוסיף מצב פשוט כברירת מחדל ומצב מתקדם למשתמשים מתקדמים \ יועצים.

לגבי הגרף, אוסיף.

צודק, אז תוסיף גרף נוסף של ריבית ממוצעת חודשית @אחיעם
היי, הוספתי את הגרף.
דוגמא עם המספרים הבאים -

שפיצר 100,000 ש"ח, 20 שנים בריבית 2%
שפיצר 200,000 ש"ח, 5 שנים בריבית 1%

בקרוב אסדר את הגרפים שייראו יותר נורמלי במסכים קטנים ובינוניים.

במסלולי פריים, לציין את המרווח מהפריים ולא את הריבית בפועל.
היי, העלתי גרסא שמאפשר לעדכן במקביל גם את הריבית וגם את המרווח.
ניתן לעדכן את הריבית עצמה (ואז המרווח מחושב מהפריים 4.75) או לעדכן את המרווח (ואז הריבית מתעדכנת אוטומטית)

יש לרענן כמה פעמים כדי לקבל את הגרסא האחרונה

נראה לי שיש באג הפסיק לעבוד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S העברה מחשבון בחו״ל לחשבון בבנק הפועלים - משכנתא מיסים 0
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 17
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
J משיכה מחשבון מט"ח צרכנות פיננסית 1
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
L מכירת ESPP מחשבון ETRADE צרכנות פיננסית 2
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
fizban מחשבון פנסיה במנורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O מחשבון IRA מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעת כסף מחשבון אמריקאי בארה"ב שוק ההון 10
ג העברת כספים מחשבון שקלי לחשבון דולרי מיסים 1
מ מחשבון קרנות איריות VS קרנות אמריקאיות שוק ההון 0
T מחשבון - קרן השתלמות מול תיק ממוסה שוק ההון 2
M משיכה מחשבון משותף אצל ברוקר זר מיסים 3
א מחשבון ריבית דריבית שוק ההון 13
M מחשבון ריבית דריבית עם דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י לקנות דירה או לשכור ולהשקיע - מחשבון Excel נדל"ן 55
A האם העברת יורו מחשבון עו"ש בלוקסמבורג לחשבון IB מנוהל בגרמניה עלול להיחשב באירוע מס איכשהו ע"י איזהשהיא ראשות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
A משיכת שיק מחשבון סגור צרכנות פיננסית 2
M העברת מט״ח מחשבון ישראלי לIB שוק ההון 2
E ייצוא תיק השקעות מחשבון בנק שנסגר אוף טופיק 5
הרץ במבוך משיכה מחשבון השקעות מול הלוואה מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ס מחשבון אקסל לחישוב משכורת של מטפלת/עוזרת בית אוף טופיק 0
ק מיסים על ירושה מחו״ל מחשבון בנק של חברה. מיסים 4
H מחשבון דמי ניהול ביטוח מנהלים/פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
unrealx אסמכתא לבנק על העברת ESPP מחשבון בנק בחו"ל שוק ההון 4
ע בנק לא מאפשר להוציא כסף מחשבון של קטין צרכנות פיננסית 6
Y העברה מחשבון הבנק לIB שוק ההון 1
Yuval328 מחשבון לבדיקת תיק השקעות לפי נתונים היסטוריים שוק ההון 0
R משמעות העברת מניות RSU מחשבון מניות אי טרייד לחשבון פרטי שוק ההון 8
ג למכור מניות מחשבון פרטי לפרטי, זה חוקי? שוק ההון 8
O הפקדה ל-IB מחשבון לא על שמי שוק ההון 1
א העברת כספים מחשבון השקעות ב- IB לבנק בארץ שוק ההון 4
L שאלה לגבי מעבר מחשבון דמו לכסף שוק ההון 3