• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה או מתמטיקה עם מדעי המחשב בטכניון

בן אדם סקרן

משתמש רשום
דירוג
0
מצד אחד מעדיף טכניון בגלל השם, ומצד שני מרתיע קצת הקורסים המתמטיים שהם ברמה הכי גבוהה בתואר הזה
מה אומרים?

התואר בטכניון הרבה יותר מתמטיקה עם כמה קורסים בסיסיים במדמ"ח. מבחינת תעסוקה, לא תהיה בעיה אבל התואר יהיה קשה יותר.
אם השיקול הוא תנאי הקבלה, לא חושב שזה ישנה הרבה מבחינת המעסיקים. אם כבר, ממוצע טוב במדמ"ח מחיפה יהיה הרבה יותר פרקטי למעסיקים מתואר במתמטיקה עם תוספות.
היו הרבה פוסטים בנושא תריץ חיפוש.

אם אתה שוקל תואר שני בהמשך, אז המתמטיקה ברמה הגבוהה תוכל להועיל לך.
כמו כן, סיכוי טוב שתוכל לעבור למדעי המחשב טהור בטכניון על סמך ציוני השנה הראשונה בלימודים, ולא יהיו לך כלל השלמות כי כל הקורסים שתיקח מהפקולטה למתמטיקה תקפים גם עבור סטודנטים למדעי המחשב.

אם המטרה היא להגיע להתעשיה אז פשוט שים V על התואר(זה יהיה מספיק בשביל להכניס רגל בדלת במשרה הראשונה ואחריה כבר לאף אחד לא יהיה אכפת מה למדת ואיפה מה שידבר זה הנסיון המעשי וזה נכון לא רק בתחום של תוכנה), חבל להשקיע אנרגיה בללמוד דברים שהקשר בינם לבין העולם האמיתי מקרי ביותר.

טכניון זה לא רק השם, זה גם הרמה.
אל תעשה את התואר כדי לסמן V. תעשה כי זה מעניין אותך וזה מאתגר אותך. ללא ספק הייתי הולך על טכניון.

טכניון זה סיוט שלא מהעולם הזה.
אם הסיפור של תואר במדמח לא קל לך, אז לא טכניון לענ"ד

אם לומר ברצינות, אני ממש לא קונה את כל הקטע של יוקרת המוסד בכל הנוגע למדעי המחשב.
כן, יש חברות שאפילו לא יסתכלו עליך אם אתה לא בא ממוסד שהוא מהשורה הראשונה. אבל במדעי המחשב בפרט יש כל כך הרבה ביקוש שאם אתה בנאדם רציני מספיק אתה תסתדר גם עם תואר "רק" ממוסד שמוכר על ידי המל"ג. אגב, אני מכיר בפרט הרבה בוגרים של אונ' חיפה והם עובדים בחברות בינלאומיות ידועות לרבות חברות FANG.

ויש לי עוד נקודה שחשבתי עליה בכמה חודשים האחרונים - והסתבר לי שעוד אנשים מתחילים לחשוב ככה. במובן מסויים, יש אפילו יתרונות בלמידת תואר במוסד שהוא לא הכי-הכי. כי אם אתה בוגר מדמ"ח טהור מהטכניון נגיד, אז עם כמות ההשקעה ששמת בתואר זו תהיה החלטה ממש כואבת בעתיד להחליף קריירה. יכול להיות שתאבד פתאום עניין בעולם התוכנה באמצע החיים. זה שם אותך בנקודה צנועה יותר שמאפשרת לך לראות דברים בפרספקטיבה.

נערך לאחרונה ב:
ויש לי עוד נקודה שחשבתי עליה בכמה חודשים האחרונים - והסתבר לי שעוד אנשים מתחילים לחשוב ככה. במובן מסויים, יש אפילו יתרונות בלמידת תואר במוסד שהוא לא הכי-הכי. כי אם אתה בוגר מדמ"ח טהור מהטכניון נגיד, אז עם כמות ההשקעה ששמת בתואר זו תהיה החלטה ממש כואבת בעתיד להחליף קריירה. יכול להיות שתאבד פתאום עניין בעולם התוכנה באמצע החיים. זה שם אותך בנקודה צנועה יותר שמאפשרת לך לראות דברים בפרספקטיבה.
כל לימודי תואר ראשון זו השקעה כואבת בשביל שורת קורות חיים.
מה זה משנה אם קורעים את התחת במוסד לא נחשב או בטכניון?
כך או כך אתה מאבד 3 שנים מהחיים וסובל מלא. אז עדיף כבר לקבל תעודה נחשבת יותר, אם זה אפשרי.

כל לימודי תואר ראשון זו השקעה כואבת בשביל שורת קורות חיים.
מה זה משנה אם קורעים את התחת במוסד לא נחשב או בטכניון?
כך או כך אתה מאבד 3 שנים מהחיים וסובל מלא. אז עדיף כבר לקבל תעודה נחשבת יותר, אם זה אפשרי.
אני לא יכול להסכים עם זה, מהניסיון האישי שלי. ללמוד באוניברסיטה נחשבת זה פי כמה יותר קשה ודורש מחוייבות. גם אין לך ממש חיים תוך כדי. במוסד פחות נחשב, אפשר אפילו לעשות פרויקטים אחרים בצד ואז לא כל שלוש השנים אתה סובל.
ומי שרוצה בשלב מסויים קריירה בחו״ל, אז על אחת כמה וכמה. בחו״ל, חוץ מאת״א לא מכירים כלום (האוניברסיטה של עיר הבירה, כמו שיש לכל מדינה). וממילא המוסדות הישראליים נחשבים פח לפי דירוגים בינלאומיים. לרבות הטכניון... זה משהו שיצא לי אישית לדון עליו גם עם זרים. יוקרה בינלאומית יש רק ל-Ivy league של המדינות דוברות האנגלית.

איך זה:
אני ממש לא קונה את כל הקטע של יוקרת המוסד בכל הנוגע למדעי המחשב.
מסתדר עם זה:
כן, יש חברות שאפילו לא יסתכלו עליך אם אתה לא בא ממוסד שהוא מהשורה הראשונה

אז עם כמות ההשקעה ששמת בתואר זו תהיה החלטה ממש כואבת בעתיד להחליף קריירה
אם נזרום עם ההגיון הזה אז גם עדיף להיות עובד ממוצע ומטה בעבודה כדי שלא תתחרט בעתיד שהשקעת יותר מידי לא?

אם נזרום עם ההגיון הזה אז גם עדיף להיות עובד ממוצע ומטה בעבודה כדי שלא תתחרט בעתיד שהשקעת יותר מידי לא?
כל אחד צריך לשאול את עצמו מה הוא רוצה מהקריירה. דרך אגב, כל התגובות שלי הן בפרט על התנהלות אפשרית עבור מישהו שלומד מדעי המחשב. מדעי המחשב זה תחום מאוד גמיש בגלל הביקוש החריג שיש לו בתקופתנו. אפשר למצוא עבודה קלה (לא מאתגרת) ולשבת על 20,000 ויש הרבה אנשים שבסדר עם זה. אפילו בהנדסות אחרות לעבור את ה-20,000 זה לא כזה מובן מאליו.
ותחת נסיבות כאלה, זה לגמרי מובן למה יהיו הרבה כאלה שיתהו למה להם בכלל לנסות לשאוף ליותר כמו 30 או 40 אלף. אני מייצג פה את הנקודה הזו, כי לנקודות הנגדיות יש מספיק נציגים כאן.

אני מייצג פה את הנקודה הזו, כי לנקודות הנגדיות יש מספיק נציגים כאן.
לגיטימי לגמרי.
קח בחשבון שלמי שבוחר להיות בינוני ומטה מבחינה מקצועית עשויה להיות בעיה בגילאים יותר מבוגרים ולכן אני חושב שלמי שאוחז בגישה הזו אולי כדאי להכנס לחברה גדולה ויציבה שלא משלמת המון אבל כמעט ולא מפטרת (יש כמה שמות שעולים לי בראש).

נערך לאחרונה ב:
לגיטימי לגמרי.
קח בחשבון שלמי שבוחר להיות בינוני ומטה מבחינה מקצועית עשויה להיות בעיה בגילאים יותר מבוגרים ולכן אני חושב שלמי שאוחז בגישה הזו אולי כדאי להכנס לחברה גדולה ויציבה שלא משלמת המון אבל כמעט ולא מפטרת (יש כמה שמות שעולים לי בראש).
אני בסביבות גיל 40 מקווה כבר להגיע לפרישה מוקדמת, באופן אישי. ובכל מקרה הייתי רוצה גם בגיל הזה כבר לעסוק במשהו אחר, יותר יצירתי.
מה שאתה אומר זה באמת נכון, אני מכיר המון טיפוסים שתקעו ציפורניים בחברה יציבה אחת ורוצים להישאר שם עד 67. לא שווים שקל עבור חברה אחרת. צריך להבין את כל ההשלכות לפני שנכנסים למסלול הזה.

אני לא יכול להסכים עם זה, מהניסיון האישי שלי. ללמוד באוניברסיטה נחשבת זה פי כמה יותר קשה ודורש מחוייבות. גם אין לך ממש חיים תוך כדי. במוסד פחות נחשב, אפשר אפילו לעשות פרויקטים אחרים בצד ואז לא כל שלוש השנים אתה סובל.
אם עברת מאוניברסיטה נחשבת לפחות נחשבת, אז זה לא מייצג.
יכול להיות שעבור רוב האנשים שלומדים במוסד הפחות נחשב הרמה של אותו מוסד דורשת מהם לקרוע את התחת ולסבול כמו עבור מישהו טוב שהתקבל לטכניון.

הכל יחסי. בסופו של דבר מדובר ביכולת של האדם מול הרמה של המוסד.

אפשר למצוא עבודה קלה (לא מאתגרת) ולשבת על 20,000 ויש הרבה אנשים שבסדר עם זה. אפילו בהנדסות אחרות לעבור את ה-20,000 זה לא כזה מובן מאליו.
ותחת נסיבות כאלה, זה לגמרי מובן למה יהיו הרבה כאלה שיתהו למה להם בכלל לנסות לשאוף ליותר כמו 30 או 40 אלף.
יש פה אנשים שמדברים אפילו על סכומים של 50-70 אלף ב-TC אחרי מספר בודד של שנים. עם משכורות כאלה אפשר לפרוש אחרי שנים בודדות. האם זה לא שווה את הסבל בלימודים במוסד יוקרתי?

יכול להיות שעבור רוב האנשים שלומדים במוסד הפחות נחשב הרמה של אותו מוסד דורשת מהם לקרוע את התחת ולסבול כמו עבור מישהו טוב שהתקבל לטכניון.

הכל יחסי. בסופו של דבר מדובר ביכולת של האדם מול הרמה של המוסד.
כן, הכל יחסי. אני אבל מדבר בפרט עבור מישהו שבשבילו זו כן בחירה.
יש פה אנשים שמדברים אפילו על סכומים של 50-70 אלף ב-TC אחרי מספר בודד של שנים. עם משכורות כאלה אפשר לפרוש אחרי שנים בודדות. האם זה לא שווה את הסבל בלימודים במוסד יוקרתי?
יש לי דעות גם בעניין הזה. על הסופר-משתכרים.
מדובר בכל מקרה בשכבה צרה מאוד של אנשים. אני רוצה להזכיר שהמשכורת הממוצעת למתכנת היום היא משהו כמו 27,000. הרוב מסוגלים להגיע ל-30,000, עם השנים. ואפילו קצת מעבר, אבל לבטח לא הרבה יותר.
הבנאדם הכי מצליח שאני מכיר, כן הגיע לרמות השכר הפנטסטיות המדוברות. הוא למד בטכניון והוציא ממוצע 97 או משהו כזה. ואחר כך עשה תואר שני באוניברסיטה ״נחותה״ דווקא. אני מוכן לשים כסף שזה ממש לא הטכניון אבל, שעשה אותו לכזה. הוא היה משתמש עלית בכל מיני פורומים בתחום וגם היה מסוגל לעבוד כמו שני צוותי תוכנה שלמים (עבדתי איתו פעם). לא בן אדם רגיל בכלל.
אני פשוט מסרב להאמין שאם הוא לא היה עובר בטכניון, אז לא היתה מאתרת אותו החברה העלית שהוא עובד בה כיום. זה לא בנאדם שמוצאים בכל חור בטכניון בכלל.

הבנאדם הכי מצליח שאני מכיר, כן הגיע לרמות השכר הפנטסטיות המדוברות. הוא למד בטכניון והוציא ממוצע 97 או משהו כזה. ואחר כך עשה תואר שני באוניברסיטה ״נחותה״ דווקא. אני מוכן לשים כסף שזה ממש לא הטכניון אבל, שעשה אותו לכזה. הוא היה משתמש עלית בכל מיני פורומים בתחום וגם היה מסוגל לעבוד כמו שני צוותי תוכנה שלמים (עבדתי איתו פעם). לא בן אדם רגיל בכלל.
אני פשוט מסרב להאמין שאם הוא לא היה עובר בטכניון, אז לא היתה מאתרת אותו החברה העלית שהוא עובד בה כיום. זה לא בנאדם שמוצאים בכל חור בטכניון בכלל.
הבחור המדובר הוא פאנגיסט?

כי אם הוא מקבל שכר כזה ב-faang והם מסתכלים על יוקרה של מוסדות (אמריקאי, אין מה לעשות) אז זו עוד סיבה ללמוד בטכניון דווקא.

נניח שהוא כזה תותח והוא היה לומד באוניברסיטה לא נחשבת אז לא היה לו סיכוי להתקבל ל-faang ולקבל שכר כזה.

ומי שרוצה בשלב מסויים קריירה בחו״ל, אז על אחת כמה וכמה. בחו״ל, חוץ מאת״א לא מכירים כלום (האוניברסיטה של עיר הבירה, כמו שיש לכל מדינה). וממילא המוסדות הישראליים נחשבים פח לפי דירוגים בינלאומיים. לרבות הטכניון... זה משהו שיצא לי אישית לדון עליו גם עם זרים. יוקרה בינלאומית יש רק ל-Ivy league של המדינות דוברות האנגלית
את הטכניון ומכון וייצמן מכירים טוב בחו"ל והדירוג שלהם הוא לא פח בכלל.

לגבי שאר המוסדות, זה כבר תלוי באדם שאתה מדבר איתו.

ובכלל, תל אביב היא עיר הבירה של ישראל?
חשבתי שאתה תומך בטראמפ...

נערך לאחרונה ב:
אני רוצה להזכיר שהמשכורת הממוצעת למתכנת היום היא משהו כמו 27,000. הרוב מסוגלים להגיע ל-30,000, עם השנים. ואפילו קצת מעבר, אבל לבטח לא הרבה יות
יש נתונים, ראה את הגרף פה.
בוגרי אוניברסיטאות סלקטיביות מרוויחים בממוצע בגיל 39 40k בחודש.

בוגרי מכללות מתוקצבות למשל מרוויחים לפי הגרף 22k בממוצע בגיל 39.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
ב איך הרמה של מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה? התפתחות אישית 2
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
ל דו חוגי מדעי המחשב עם כלכלה או ניהול? התפתחות אישית 15
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
4 מדעי המחשב - בטכניון או בתל אביב? התפתחות אישית 18
A מוסד לימוד מדעי המחשב התפתחות אישית 4
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
P עומד לסיים תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב התפתחות אישית 15
מ מדעי המחשב באריאל פוסטים מאיכות נמוכה 13
S מדעי המחשב חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 15
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
N מדעי המחשב ברופין - משרות טכנות התפתחות אישית 2
R איפה ללמוד מדעי המחשב? התפתחות אישית 25
ב מדעי המחשב באונ' באריאל, או מערכות מידע באונ' חיפה התפתחות אישית 35
ר מדוע יש נהירה לתחום של מדעי המחשב? אולי זה הזמן "לברוח" התפתחות אישית 118
D מדעי המחשב התלבטות התפתחות אישית 95
E מדעי המחשב ועוד קצת התפתחות אישית 23
Y ייעוץ תעסקותי הנדסה/מדעי המחשב/רפואה אוף טופיק 1
amit ייעוץ לגבי לימודי מדעי המחשב אוף טופיק 9
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ה סטטיסיקה וכלכלה - מדעי הנתונים התפתחות אישית 2
זאב מחקר מדעי על חתונות. אוף טופיק 124
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ע דוקטורט במדעי המחשב - או איך לתמחר עניין התפתחות אישית 22
M מהלך הלימודים בתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה התפתחות אישית 1
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
ל פרויקט בזמן פנוי כסטודנט למדעי המחשב התפתחות אישית 2
R שנה שנייה במדעי המחשב התפתחות אישית 7
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
V קורסים בתואר במדעי המחשב התפתחות אישית 23
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17

נושאים דומים

Back
למעלה