• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גלריית התיקים שלנו

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,041
הרעיון - לשים בפוסט הזה קישורים לשרשורים שדנים בתיקים של חברי הפורום.
למי שיש כבר שרשור עם פרטים על התיק שלו, שימו קישור בתגובות ואוסיף לפוסט הזה, ולמי שאין הגיע הזמן :)

מחקה מדדים
מניות דיבידנדים
נדל"ן
השקעות ערך
תיקים מרוכבים
הסתייגות גורפת על הפוסט והקישורים - זה רק למטרת הצגה מסודרת, לא המלצה ליישם אף תיק כזה או אחר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
התיק שלי מורכב מ-100% מניות דיבידנד (פלוס דירה שאני מעדיף למכור ולהמיר במניות דיבידנד אבל כרגע לא מתייחס אליה כחלק מתיק ההשקעות שלי).

פירסמתי את התיק שלי בעבר לפני שיישמתי אותו:

http://www.hasolidit.com/kehila/threads/האודיסאה.1040/

התיק הוא בפרק האחרון של המסמך שבו גם ניתחתי את המטרות שלי להשקעה והסיטואציה בה אני נמצא.
(הוספתי לעצמי בו מאז גם גרפים של Bootstrapping ודייקתי הרבה יותר את ההבדלים בין סוגי הקרנות, שבין השאר גם פירסמתי כאן בדיונים. אבל חוץ מזה הכל מעודכן)

אם עשית שינויים ע"ב שוקולד מריר יהיה מעניין לראות מה הם.
לא בדיוק שינויים: כל פעם שאני מכניס כסף חדש - אני מחפש את התעודה הזולה ביותר באפיק עם חריגת החסר הגדולה ביותר וקונה ממנה. נוצר מצב שיש לי כל מיני סוגי תעודות באותו אפיק - בהתאם למי שהיה הכי זול נכון לרגע הקנייה.
אני לא הכי מרוצה ממצב התיק (ולכן לא רואה טעם לפרסם כאן) בשלב הזה אבל טרם החלטתי איך לשנות.

אגב - לכנות את "שוקולד מריר" בתור "התיק של עומר" זה לא מדוייק בלשון המעטה. זה התיק (הוירטואלי) של הסולידית. אני רק copy cat. קטונתי.

אצלי הרכב התיק (תיק השקעות ממוסה + קרן השתלמות IRA) הוא דיי פשוט ושמרני:

60% - מניות כלל עולמי דרך ETFים (ETFים אמריקאים ואיריים)
25% קרן מחקה על כלל האגח הממשלתי ישראלי
10% קרן כספית שקלית
5% - ETF על כלל שוק האגח האמריקאי שבדירוג השקעה

**עריכה**:
כרגיל: לא המלצה, לא יודע על מה אני מדבר, היה קוף שרינדם את המספרים וזה מה שיצא

נערך לאחרונה ב:
לא בדיוק שינויים: כל פעם שאני מכניס כסף חדש - אני מחפש את התעודה הזולה ביותר באפיק עם חריגת החסר הגדולה ביותר וקונה ממנה. נוצר מצב שיש לי כל מיני סוגי תעודות באותו אפיק - בהתאם למי שהיה הכי זול נכון לרגע הקנייה.
אני לא הכי מרוצה ממצב התיק (ולכן לא רואה טעם לפרסם כאן) בשלב הזה אבל טרם החלטתי איך לשנות.
רגע רגע, תפר את חוזה המשקיע שלך?

התיק (תיק השקעות ממוסה + קרן השתלמות IRA) פשוט למדי:

75% מניות - מדד מניות עולמי דרך קרנות איריות צוברות (IWDA (שווקים מפותחים) ו-EIMI (שווקים מתפתחים) ביחס 10 ל-1).
15% אגח - קרן מחקה על אגח ממשלתי שקלי ריבית קבועה 2-5 שנים
10% אגח - קרן מחקה על כלל אגח ממשלתי ישראלי

יש עוד חלק שמשתנה קצת שהוא לא פסיבי (מורכב משני ETF-ים מנייתיים כיום), ולא כללתי פה את קרן החירום (קרן כספית בסכום קבוע) ושאר מוצרים פנסיוניים חוץ מקרן השתלמות.

הקצאת הנכסים בתיק ההשקעות העצמאי שלי הוא 100% מניות דרך קרנות מחקות ותעודות סל לפי החלוקה הבאה:
45% S&P500
20% יפן
20% אירופה
10% שווקים מתעוררים
5% משתנה, אפיק אקטיבי.
בנוסף יש ברשותי קרן השתלמות IRA בחלוקה די דומה. יסודות סולידיים (אג"חים) קיימים במוצרים הפנסיונים שלי ככה שאני מרשה לעצמי חשיפה מנייתית גבוהה בתיק ההשקעות. בנוסף יש לי דירה להשקעה כחלק מפרוטפוליו ההשקעות.

חשבון רגיל:
50% VTI+VXUS (בחלוקה פחות או יותר חצי-חצי)
15% אג"ח ממשלתי כללי
10% ת"א 100
---
IRA:
10% ת"א 100
וקרנות ישראליות סינטטיות -
7% סנופי
5% STOXX
3% ראסל

נערך לאחרונה ב:
עד עכשיו המזומן שוכב לו,
סוף כל סוף המזומנים הועברו לבית השקעות
אני הולך להשקיע לבינתיים
תיק השקעות שלי יהיה הארי בראון ישראלי

25% ת"א 100
25% אגח ממשלתי - חצי שקלי 5+ וחצי מדד
25% זהב - קרן מחקה/תעודת סל
25% מזומן - מק"מ ?

לגבי זהב, אני מבין שיש רק תעודת סל ללא חשיפה מט"ח.

עדיין אין לי כלים לסחור מחוץ לבורסה ישראלית.
כשיש שינויים אעדכן. שבוע טוב

חילקתי את התיקים לקטגוריות - חשוב לי לייצג את הסוגים השונים של המשקיעים בפורום.
חסרים עוד הרבה...
אני רוצה לשמוע מכל משקיעי המדדים, הערך, הדיבידנדים, הניהול האקטיבי, התיקים המנוהלים על צד ג', הנדל"ן, קרנות השקעה מיוחדות והלוואות p2p ואחרות.
השמיעו את קולכם!

אם סיווגתי מישהו לא נכון, אנא תקנו אותי.

ושאר מוצרים פנסיוניים חוץ מקרן השתלמות.
הי, סתם שאלה- למה אתה לא מכליל את הפנסיה ו/או קופות גמל בחישוב, כחלק מהגישה "ההוליסטית", שהסולידית הציעה?

אני מתכנן אותם כמובן בהתחשב בשאר ההשקעות שלי, מבחינת הקצאת הנכסים שבהם, אבל סתם לא הצגתי אותם כחלק מה"תיק שלי" כי בניגוד לתיק השקעות או השתלמות IRA, השליטה שלי על הנכסים במוצרים הפנסיוניים היא עקיפה יותר.

אני מתכנן אותם כמובן בהתחשב בשאר ההשקעות שלי, מבחינת הקצאת הנכסים שבהם, אבל סתם לא הצגתי אותם כחלק מה"תיק שלי" כי בניגוד לתיק השקעות או השתלמות IRA, השליטה שלי על הנכסים במוצרים הפנסיוניים היא עקיפה יותר.
אז האמת שבגלל זה שאלתי. העניין שהפנסיה תופסת נפח די גדול מהנכסים (אצלי לפחות ובינתיים לפחות), ושם יש בלוק די קבוע של לא יותר מ-50% מניות, לרוב סביב 35%, ואז נוצר מצב שאם רוצים חשיפה מנייתית גבוהה כמכלול (אתה למשל רוצה 75%, אני רוצה 90%), זה למעשה מוהל מאוד את אחוז המניות.

נושאים דומים

Back
למעלה