• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אבא עשיר אבא עני תובנות ושאלות

Jo4

משתמש רגיל
דירוג
46
בס"ד

אז סיימתי לקרוא את הספרון החביב הנ"ל.
ויצאתי משם עם לא הרבה חידושים על מה צריך לעשות. כי זה כבר דובר פה רבה.
אבל תהיתי אלו מהדברים שהוא כתב רלוונטים גם לימינו.

את זה שצריך לחסוך ולהשקיע בנכסים מניבים מובן.
את העניין של לעשות הון מפליפים בנדל"ן לפחות בארץ זו עבודה שלמה. ולא משימות של יום אחד כפי שהוא תיאר.
וכל הסיפור של נכסים מעוקלים כבר לא רלוונטי, שכן המחירים משווים למחיר השוק.
לייבא מוצרים ולמכור, סטייל שופייפי, אמזון איביי. גם די עבודה שנייה בימינו.
אז הוא כותב שם שלא לחשוב שהשוק נהייה קשוח יותר. ותמיד יש הזדמנויות, אבל אני מחפש אותם ולא מוצא..
מהתרשמותיי הדרך המרכזית של הסולידיים בפורום היא לא דרכו של מחבר הספר. שכן הוא הסתכן מאוד בהשקעות ערך ובכל מיני דברים מאוד מרוכזים (16% על תעודות שיעבוד, מה זה הדברים האלה?). ואילו יושבי הפורום ברובם עובדים בעבודה סטנדרטית עם משכורות גבוהות, חוסכים הרבה, משקיעים פסיבי, ושואפים לפרוש מוקדם ככה.

השאלה שלי, היא איפה כן ניתן ליישם את האסטרטגיות שבהם השתמש רוברט קיואסקי ?
האם בעצם הוא חי בתקופה שבה הכל זרם טוב, והשקעות בנדל"ן נניח היו יותר אפשריות?
או האם הספר בעצם קורא לנו להפסיק להיות שכירים ולהיות יותר עצמאיים ואנשי עסקים?

בס"ד

את העניין של לעשות הון מפליפים בנדל"ן לפחות בארץ זו עבודה שלמה. ולא משימות של יום אחד כפי שהוא תיאר.
אז הוא כותב שם שלא לחשוב שהשוק נהייה קשוח יותר. ותמיד יש הזדמנויות, אבל אני מחפש אותם ולא מוצא..
מהתרשמותיי הדרך המרכזית של הסולידיים בפורום היא לא דרכו של מחבר הספר. שכן הוא הסתכן מאוד בהשקעות ערך ובכל מיני דברים מאוד מרוכזים (16% על תעודות שיעבוד, מה זה הדברים האלה?). ואילו יושבי הפורום ברובם עובדים בעבודה סטנדרטית עם משכורות גבוהות, חוסכים הרבה, משקיעים פסיבי, ושואפים לפרוש מוקדם ככה.

אני חושב שזה פחות ב"פרקטיקה" ספציפית אלא יותר במהות. הוא מדבר על המחשבה בראש.
לצורך העניין:
* יש את החלום של [האמא היהודיה גם] שהילד יהיה עו"ד/רו"ח או מלומד ובספר הוא כופר על זה [אבא שלו המלומד המריר שנשאר במקום].
* מסביר יפה למה לעשירים יש עוד כסף כי הוא מייצר עוד ועוד.

בספר שלו לא מסופר שהוא פשט רגל מספר פעמים...
בטח שכן.
הוא כותב שם שהוא שאף להקים חברה ולפשוט רגל לפני גיל 30 כדי ללמוד מזה.

בס"ד

הנקודה המרכזית היא שנכסים מייצרים ערך ,ורכבים ,בגדים וכל השופוני בעצם הם כסף שנשרף.
נכס יכול להיות דירה ,עסק או תיק השקעות.

הנקודה השניה היא שאם אתה כבר שכיר -עדיף לעשות את זה במקום שבו תוכל בשלב מסויים לצאת עם הידע שרכשת ולהקים משהו משלך.
תמיד יש הזדמנויות,גם היום.
פליפים בנדלן כשאין לך את ההון לרכישה זה קיצוני.

@Jo4 אתה במצב טוב, אל דאגה.

הנקודה המרכזית היא- תהפוך ליזם. בין אם זה עסק, השקעה או משהו אחר.

לדעתי, ברגע שתראה דוגמאות של - "איך החברה הזאת מרוויחה?", "איך האיש הזה עושה כסף?"
אתה כבר תראה מצבים לבד ותדע איך אפשר לעשות כסף מהם.
מעבר לזה כמובן זה הדרייב האישי שלך, כמות הכסף והסיכון שאתה מוכן לקחת.

מלימוד אישי שלי אפשר גם היום ליישם את כל מה שהוא דיבר עליו אבל כמו שאמרת זה מצריך עבודה שנייה.
הוא היה מוכן לעבוד 24/7 ולא ניסה להיות "פאסיבי" (לא ברור לי למה זה קדוש פה בפורום) וכעבודה שנייה הוא הצליח לייצר הון גדול משמעותית מכל השקעה פאסיבית שתתקל בה בימי חייך.
הגישה הפאסיבית אומרת "תעזוב אותי בשקט עם הפירורים שלך ואתה תעבוד קשה בשביל להשיג הרבה יותר ממני".
תחשוב כמה מרוויח מייסד חברה מעבודתו לעומת המשקיע הפאסיבי ש-"קנה מניות ושכח מהן".

רוברט מדבר יותר על פילוסופיה ועקרונות עם נטייה ליזמות עסקית.
למיטב זכרוני(קראתי את הספר לפני כמה שנים) בספר "אבא עשיר אבא עני" הוא מדבר על ההפרדה בין נכסים להתחייבויות ובין סוגי האנשים(מודל EBSI) עם דגש על השקעות.
הוא חוזר גם על העקרונות הללו בספר "בית ספר לעסקים" (קראתי אותו לפני כמה חודשיים) בו הוא גם מוסיף שעלינו לשאוף להקמת רשת על מנת להצליח.
הכוונה היא תמיד לשאוף לפתוח נגיד רשת של בתי קפה ולא בית קפה אחד. הוא משווה את זה לחוק מטקלף.
הרי בן אדם אחד עם טלפון לא שווה כלום, אבל 2 אנשים עם טלפון יכולים לתקשר בינהם ו20 אנשים עם טלפון כבר יוצרים רשת. ברגע שיש רשת הערך שלה עולה.

הספרים שלו חוזרים על מנטרות שפונות לרגש כמו "מפסידן הוא מישהו שחולם להצליח ועושה כל מה שביכולתו כדי להימנע מהפסד" ולפעמיים קצת זלזול במוסדות אקדמיים "הבנקאי שלי אף פעם לא ביקש לראות את הגיליון ציונים שלי". (הוא אגב עשה תואר ראשון ושירת בתור טייס קרב, רק את התואר השני הוא הפסיק לעשות)

מההכרות שלי עם יזמים, זה הרבה עניין של אופי ויכולת לקחת סיכון.
על כל סיפור הצלחה יש סיפור של כישלון. יש לי חבר שניסה לפתח אפליקציה והפסיד עשרות אלפי שקלים, יש לי מכר שפתח מאפייה והוא מאוד מצליח, מכיר יזם נדל"ן שפשט רגל ומכיר אחד אחר שמאוד מצליח.
מה שכן, מי שהצליח עשה סכומים שלא דמיינתי שאפשר לעשות בטווחים כל כך קצרים.

הגישה בפורום יותר נוטה לספרים כמו "המיליונר בדלת ממול","המיליונר האוטומטי", "הליכת אקראי בוול סטריט" וכו'

אם אפשר לסכם הכל במשפט אחד - "מי שחולם בגדול מרוויח/מפסיד בגדול, מי שחולם בקטן מרוויח/מפסיד בקטן"

נערך לאחרונה ב:
ספריו של רוברט קיוסאקי, ברובם, חביבים עלי מאד ולא בהיבט של DIY.
אסביר, קודם כל, הנקודה ש:
הנקודה המרכזית היא שנכסים מייצרים ערך ,ורכבים ,בגדים וכל השופוני בעצם הם כסף שנשרף.
נכס יכול להיות דירה ,עסק או תיק השקעות.
היא לא כל כך ברורה לאנשים ושכסף יכול ליצור כסף, גם הוא משהו שאנשים לא רגילים אליו. בילדותי, אנשים עבדו לפרנסתם ולפרנסת הפנסיה והוציאו הכל. במקרים הטובים, שמו קצת כסף בצד לצורך העתיד של הילדים. הרעיון שניתן לקנות נכסים בכסף שמרוויחים ולחיות איתו, לא היה מוכר לי קודם והוא עדיין לא מוכר להמון אנשים. בנוסף, יש לו הרבה תובנות על אנשים וכסף שקשורות יותר לרגשות ולניהול הכסף מאשר פרוטוקול להגדלת ההון.
קריאת הספרים שלו הביאה אותנו, כמשפחה, לסוג חשיבה אחר שבסופו, הגדלנו את ההון שלנו בצורה משמעותית. לא כי עשינו את זה אחד לאחד כמו שהוא כותב, אלא, כי זה היה במודעות.
צריך לזכור שרוב הטכניקות שהוא מציין, באמת לא יעבדו בשביל אדם פרטי, וגם הוא, רוברט, לא השתמש בשיטות אלה לצבירת ההון הראשוני. חוקי המס והאופי הגיאוגרפי והדמוגרפי של כל מדינה לא מאפשרים חלק גדול של מה שהוא עושה. גם המיסוי השונה עושה הרבה הבדל. קח לדוגמא את הפסיקה החדשה בנוגע לסווג הכנסות מריבוי דירות. העלאת המס על שכירות במקרה זה יכולה לשנות את כדאיות הרכישה עבור משקיעים שונים.
צריך לקחת בעירבון קצת מוגבל את הדוגמאות שהוא נותן כי במקרים מסויימים המספרים לא מסתדרים או לא מותאמים או מתבססים על הנחות שלא הוצדקו עד הסוף.
מה שהכי אהבתי הוא המסרים הבאים שלו: דאג לעניינים שלך ו- תדאג לדעת מה אתה עושה כשאתה משקיע.

על כל סיפור הצלחה יש סיפור של כישלון. יש לי חבר שניסה לפתח אפליקציה והפסיד עשרות אלפי שקלים, יש לי מכר שפתח מאפייה והוא מאוד מצליח, מכיר יזם נדל"ן שפשט רגל ומכיר אחד אחר שמאוד מצליח.
החברים שלך שנכשלו, הם לא ניסו יזמות חדשה לאחר הכשלון? כזאת שהצליחו לאחר שיישמו את תיקוני הטעויות הקודמות? כי בסופו של דבר זו הדרך של יזם.
ולא ניסה להיות "פאסיבי" (לא ברור לי למה זה קדוש פה בפורום)
זה כמו שתשאל בפורום של טבעונים למה זה קדוש לא לאכול בשר.
הפורום הוא חלק בלתי נפרד מהבלוג ורוב המשתתפים הגיעו אליו מהפוסטים של הסולידית ולא כי חיפשו בקהילת תפוז פורום על כלכלה.

החברים שלך שנכשלו, הם לא ניסו יזמות חדשה לאחר הכשלון? כזאת שהצליחו לאחר שיישמו את תיקוני הטעויות הקודמות? כי בסופו של דבר זו הדרך של יזם.
לא בקשר לחברים אלא כללית.
אין כאן הבטחה שבסוף יצליח. יש כאלו שלא לומדים מטעויות, יש כאלו שחוסר המזל רודף אותם ובעיקר יש כאלו שמכה של פשיטת רגל לא מאפשרת להם (נפשית או כלכלית) לנסות שוב.
וגם כאן, כמו בכל דבר, הקטנים נפגעים יותר כי הם בדרך כלל מסכנים יותר כסף שלהם ועלולים להגיע לפשיטת רגל אישית.

גם הגדולים התחילו כקטנים
לאו דווקא.
לא כל יזם מביא את אותם הדברים למיזם.
למשל, מי שמביא ידע אקדמי או פטנט לסטרט אפ ששואף להנפקה, לא מסכן את הונו, להבדיל ממי שמקים בית קפה שכונתי.
שימי לב שהיזמים הסדרתיים בדרך כלל לא פשטו את הרגל שוב ושוב עד שהצליחו, אלא רק החברות נסגרו ומדובר בחברות בהן אין ערבות אישית של היזם.

אתה מתבלבל, האסטרטגיה של כותב מחבר הספר הוא לחבר ספרים ולמכור אותם.

חחח. אתה טוען שאת רוב כספו הוא הרוויח מהספרים?

אני לא חושב ככה. יש מקרים שזה ככה, אבל לא נשמע מהסיפור שלו.

בדיוק סיימתי לקרוא את המדריך להשקעות של אבא עשיר אבא עני.
את האמת . התאכזבתי. למרות שרוברט אחד החביבים עליי.

יש למישהו המלצה טובה על ספר מקיף על כלכלה . כמה שיותר מקיף וקליל. לא צריך כל דבר לעומק. בעיקר בשביל ידע והבנה. עם גרפים ומספרים. בעברית כמובן
וכן.... כבר ראיתי את רשימת הספרים של הסולידית

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א CASH FLOW אבא עשיר אבא עני התפתחות אישית 17
א התיק של אבא עשיר שוק ההון 18
X אבא שלי יוצא לפנסיה התפתחות אישית 7
I אבא חטוב - המלצות? פוסטים מאיכות נמוכה 21
F תיק דיי גדול של אבא שוק ההון 15
E סיימנו את השבעה על אבא שלי. איך ממשיכים בחיים? אוף טופיק 17
V להציל את אבא צרכנות פיננסית 19
M התמודדות עם אבא חולה נפש ותהיות קריירה.. התפתחות אישית 31
S אבא מחפש אפיק השקעה שוק ההון 40
Shamran88 אבא שלי נתן לי $420k בחשבון השקעות בפידלטי, מה עושים? שוק ההון 8
L תיק השקעות 40\60 עבור אבא שוק ההון 51
זריקת תבונה בנק אבא - זקוק לעזרה לפתח אפליקציה פשוטה אוף טופיק 16
מ האם להעביר את אבא שלי לתיקון 190 שוק ההון 4
N אבא לילדים יומני מסע אישיים 19
סול אבא מבקש עצה שוק ההון 9
Nimrod העברת קרן פנסיה על דעתו הבלעדית של מנהל ההסדר של אבא שלי צרכנות פיננסית 13
A ללמוד ממישהו עשיר על כסף התפתחות אישית 7
c881 כמעט הייתי עשיר אוף טופיק 0

נושאים דומים

Back
למעלה