• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

VNQ+VNQI

יציב בהחלט. מונוטוני עולה. (בתחום שמובא בקישור שלך)
הסיבה לאי היציבות היא תנודות מטבע ולא שינוי בידיבידנד. כך, אם המטבע ממנו אתה חי הוא ₪, גם הדיבידנדים של דיבידעת אינם יציבים.
אישית, אני לא חושש מתנודות של כל העולם מול ה$.

יציב בהחלט. מונוטוני עולה. (בתחום שמובא בקישור שלך)

הסיבה לאי היציבות היא תנודות מטבע ולא שינוי בידיבידנד. כך, אם המטבע ממנו אתה חי הוא ₪, גם הדיבידנדים של דיבידעת אינם יציבים.
אישית, אני לא חושש מתנודות של כל העולם מול ה$.
מה מונוטוני עולה ? אמרתי INCOME.

תודה על ההערה של המט''ח... אחפש מידע מפורט יותר על דיבידנדים היסטורית למרות שלא מצאתי את זה באתר של VANGUARD...

מה זה משנה? הסכום הכולל של המזומן שמגיע אליך לכיס הוא מונוטוני. החלוקה בין Income לבין Capital משמעותית רק לעניין מיסים של אזרחי ארה"ב.
תוכל בבקשה לפרט , CAPITAL במקרה זה למה מתייחס?
תודה

CAPITAL במקרה זה למה מתייחס?
התחום הבּרוד בתרשים בהמשך. מתייחס להחזרי קרן, כלומר מזומנים שאינם רווחים שחולקו למשקיעים.
YudCPtj.png

ההצהרה ״כולם״ היא חזקה, ואי אפשר להוכיח אותה בעזרת דוגמא (VNQ).

למה אתה מתייחס?

למה שכתב קודם @אורי ג.

השאלה היתה: האם יש ETF REIT שמחלק דיבידנדים הולכים וגדלים בזמן ?
ותשובתו: כן, כולם.

משם הגענו לשאלה של ההסטוריה של ההכנסה מ-VNQ, אז הערתי שזה לא ממש מוכיח. אבל יכול להיות שפשוט אני לא מבין מה מתייחס למה בתגובות, אז לא משנה :)

@תל אביבי

להבנתי, מתי ניסה להביא את VNQ וVNQI בתור דוגמאות לכך שהטענה של אורי ג. שגויה. אני הצבעתי על כך שהנתונים הספציפיים שהוא הביא לא פרכו את הטענה.

להבנתי הטענה היא שגידול (סמי-) מונוטוני של הדיבידנד המחולק הוא תכונה של קרן REIT (מוצלחת), ושלכן אין צורך למיין אותן למטרה זו.

בהחלט הכנסות INCOME לא ממש יציבות...
כמו כל חברה שמעלה דיבידנדים (רובם) היא לא יציבה, גם ת"ס לא יספקו תזרים יציב אבל בהחלט עולה.
אם ברצונך תזרים יציב אז מניות זה לא המכשיר הפיננסי המומלץ.

אם ברצונך תזרים יציב אז מניות זה לא המכשיר הפיננסי המומלץ.
לא בהכרח יש גם מניות דיבדנדים גדלים שמספקות תזרים יציב (גם ירידה של 0.5% במשבר נחשב יציב לדעתי). אני לא אכנס לדיון על יתרונותיהם ומגרעותיהם כי כבר יש שרשור יעודי בנושא

לא בהכרח יש גם מניות דיבדנדים גדלים שמספקות תזרים יציב (גם ירידה של 0.5% במשבר נחשב יציב לדעתי). אני לא אכנס לדיון על יתרונותיהם ומגרעותיהם כי כבר יש שרשור יעודי בנושא
גם מבחינתי סמי-מונוטוני עולה זה בסדר ...

עברתי על ההחזקות של הETF אלה.. זה בהחלט מרשים יש שם REIT מכל העולם כולל ישראל.
השאלה איך אני יכול לוודא שאני מקבל את כל הדיבידנדים של המניות שהETF מחזיק?

חשוב לי לציין שאני לא מנסה לדון האם מניות בודדות זה יותר או פחות טוב מהשקעה במדדים. אני משתמש שני האפיקים, בעיקר אני מעוניין במדדים לשווקים שקשה לי להשקיע בהם.

נוקדה נוספת שאשמח לקבל דעה: בתחום הנדל''ן REIT המניות מסוכנות יותר ממניות רגילות (בגלל בין השאר, ההלוואות גדולות). ייתכן שכדאי יותר להשקיע דרך ETF REIT על מנת להוריד את הסיכון לעומת השקעה בREIT בודדים בעולם.
את אותו דבר אפשר להגיד על מניות רגילות אבל שם יש חברות שמתפקדות עם מעט מאוד חוב ומאוד יציבות ב100 שנה אחרונות כך ש"קל" יותר לישון טוב בלילה איתן.

השאלה איך אני יכול לוודא שאני מקבל את כל הדיבידנדים של המניות שהETF מחזיק?
החברה המנהלת לא יכולה לקחת דיבידנד לעצמה אלא רק את דמי הניהול הקבועים בתשקיף (או בתקנון? מעניין איך זה נקרא בחו"ל)

איך אני יכול לוודא שאני מקבל את כל הדיבידנדים של המניות שהETF מחזיק?
בהמשך לדברי משקיע מתחיל, VNQI היא קרן ETF אמריקאית, ולכן היא חייבת לחלק את כל הדיבידנדים שהיא מקבלת. החקיקה בנושא בארה"ב, חמורה יותר מאשר בישראל, ואני לא מאמין שVG אוכלים דיבידנדים.

ייתכן שכדאי יותר להשקיע דרך ETF REIT על מנת להוריד את הסיכון לעומת השקעה בREIT בודדים בעולם
קח בחשבון שהריביות בעולם מתואמות, ולכן עשויה להיות נפילה מתואמת ברווחי הREITים.

@TunaGolem לא בטוח בכלל. בדקתי קורלציה בין edv ל vnq וקיבלתי ממוצע קרוב ל 0(1).בנוסף בשנת 2004-2006 הייתה העלאת ריבית אומנם vnq המשיך לעלות(2). נראה שלערך הריט אין קשר ישיר לריבית. אולי בגלל נדלן המסחרי? אין לי מושג.

1.https://www.portfoliovisualizer.com...ate=09/07/2016&timePeriod=1&numTradingDays=60
2.https://www.portfoliovisualizer.com...tDividends=true&symbol1=VNQ&allocation1_1=100

בדקתי קורלציה בין edv ל vnq וקיבלתי ממוצע קרוב ל 0(1).בנוסף בשנת 2004-2006 הייתה העלאת ריבית אומנם vnq המשיך לעלות(2). נראה שלערך הריט אין קשר ישיר לריבית.
  1. שים לב לכך שדברתי על רווחים.
  2. קרנות נדל"ן נוטות להתמנף יותר מאשר חברות אחרות, ולכן עשויות להרוויח יותר בסביבת ריבית נמוכה.
  3. העובדה שמדובר (גם) בנדל"ן מסחרי, לא משפיעה כל כך על המימון לקרנות גדולות.

• קרנות נדל"ן נוטות להתמנף יותר מאשר חברות אחרות, ולכן עשויות להרוויח יותר בסביבת ריבית נמוכה.
כלל לא בטוח שזה נכון, בהרבה ריטים שקניתי לאחרונה שיעורי המינוף היו הרבה פחות גבוהים ממה שציפיתי שיהיו, כל מקרה לגופו.
יתכן וזה היה נכון לפני המשבר של 2008.

שאלה למשקיעים בריט:
ראיתי שהסולידית הזכירה בפוסט שלה שתי קרנות ריט איריות:
IWDP
SPYJ

אז מרוויחים כאן מיסוי יותר נמוך לדיבידנדים. מפסידים בדמי ניהול.
גם ראיתי שכל משקיעי הריט פה משקיעים ב VNQ ו - VNQI בלבד.
מה היו השיקולים שלכם?
האם בגלל דיבידנד יותר גבוה?
אם כן - איך הוא יותר גבוה? הקרנות לא אמורות להיות די דומות?

Back
למעלה