• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

USD DEBIT INTEREST

נועם24

משתמש רשום
דירוג
2
שלום,

אני נמצא כשנה באינטראקטיב ברוקרס.
כל מה שאני עושה שם זה מעביר כל חודש סכום של כ 1000 שקל לחשבון. ומדי חודש קונה כמה מניות. מניות של חברות שנותנות דיבידנד, וחברות ETF.
מאז שאני שם החשבון הנזיל שלי (Settled Cash) נמצא במצב חיובי וגם ה Unrealized P&L נמצא בפלוס.

חוץ מפעם אחת שקניתי מניות ולא היו לי מספיק כסף בחשבון הנזיל (אז ייתכן שחויבתי שם INTEREST.) תמיד אני בפלוס.

לאחרונה שמתי לב שכל חודש אני משלם כ50-70 דולר! בחודש על - "USD DEBIT INTEREST "

מה זה אומר? למה גובים ממני ריבית כל חודש? זה קשור לכך שהחשבון שלי בשקלים ולא עשיתי המרה לדולר?
יש לי חשבון רגיל כמה שידוע לי.

עוד שאלה - מה זה INTERSET ACCUARALS ?

מודה לכם לסיוע. אם צריך אחפור יותר עמוק ואנסה להבהיר אצת שאלתי.
זה נורא חשוב לי, אני פשוט לא מבין על מה אני מאבד כסף.
אגב, ניסיתי ליצור קשר איתם במלא דרכים, כולל לקרוא תשובות באתר. ופשוט לא הבנתי.

אם אתה מכניס שקלים לחשבון, וקונה נכסים שנסחרים בדולרים אז אתה נכנס למינוס דולרי בחשבון.
תסתכל במאזן המזומן שלך תחת account או portfolio.

אינטראקטיב לא ממירים אוטומטית בין מטבעות.
אתה יכול דרך ממשק הווב בקלות להמיר בין המטבעות.

הדרך הכי טובה ליצור איתם קשר זה דרך הצ’אט.

עכשיו אני רואה שזה חשבון margin. אני לא התכוונתי להיות בסוג חשבון שכזה. זה הסיבה לריבית ששילמתי עד עכשיו וכל חודש נמצא בעלייה?

אם אתה מכניס שקלים לחשבון, וקונה נכסים שנסחרים בדולרים אז אתה נכנס למינוס דולרי בחשבון.
תסתכל במאזן המזומן שלך תחת account או portfolio.

אינטראקטיב לא ממירים אוטומטית בין מטבעות.
אתה יכול דרך ממשק הווב בקלות להמיר בין המטבעות.

הדרך הכי טובה ליצור איתם קשר זה דרך הצ’אט.

אני רוצה להיות בחשבון CASH ולא בחשבון MARGIN, בו הייתי עד עכשיו. האם זה יפתור את עניין הצורך להמיר כל פעם משקלים לדולרים בעת קניה? וככה לא אחוייב בריבית. ואני מבין ממך שלא משנה כמה מזומן יש לי בשקלים בחשבון, אם קניתי בדולרים אז נכנסתי אוטומטית למינוס. זה המצב? ולכן עליי להמיר את הכול לדולרים כדי לפתור את העניין

נערך לאחרונה ב:
Thank you for your message.

You are currently borrowing around 96,053 USD, which is reflected by the negative cash balance in your account, therefore you are paying interest. If you do not wish to pay interest, than please consider closing your negative cash balance, by converting your ILS cash into USD. You can convert currency by using the "Convert Currency" tool in the IBKR mobile app or in the Client Portal.

Should you have any further questions, please let us know.

זה התגובה שקבלתי

בהמשך לזה...
בקשתי להעביר לחשבון - MARGIN וקבלתי את ההודעה הבאה:

Account Type Downgrade Eligibility​

You are requesting to downgrade from margin to cash, you need to address these possible post downgrade violations:

• Negative excess liquidity: Liquidate positions or deposit more cash.
  • Position Violations: Close positions that are are not allowed in a CASH account (typical: short stocks).
  • Negative Currency Violations: Purchase the currency in FOREX markets or liquidate positions in that currency.

An error occurred while processing your request. Try again in a few minutes.

מה אני צריך לעשות?

זה הסיבה לריבית ששילמתי עד עכשיו וכל חודש נמצא בעלייה?
לא. הסיבה היא שאתה במינוס.
זה שאתה בחשבון מארגין פשוט מאפשר לך להיות במינוס.

האם זה יפתור את עניין הצורך להמיר כל פעם משקלים לדולרים בעת קניה?
לא.

וככה לא אחוייב בריבית
אם לא תיכנס למינוס לא תחוייב בריבית גם בחשבון מארגין.

ואני מבין ממך שלא משנה כמה מזומן יש לי בשקלים בחשבון, אם קניתי בדולרים אז נכנסתי אוטומטית למינוס. זה המצב?
נכון.
אם קנית נכס מסויים תמורת נכס אחר שאין לך אז אתה נכנס למינוס.

ולכן עליי להמיר את הכול לדולרים כדי לפתור את העניין
במקרה הזה כן.
באופן כללי אתה צריך לדאוג שיהיה לך מספיק מהמטבע שאיתו אתה רוצה לקנות.

נערך לאחרונה ב:
מה אני צריך לעשות?
כמו שהסבירו לך בהודעה - לדאוג שהנכסים שלך יהיו מתאימים לחשבון קש.
מן הסתם אתה לא יכול לבטל אפשרות להכנס למינוס כל עוד אתה במינוס...

כמו שהסבירו לך בהודעה - לדאוג שהנכסים שלך יהיו מתאימים לחשבון קש.
מן הסתם אתה לא יכול לבטל אפשרות להכנס למינוס כל עוד אתה במינוס...
אז בעצם אני במינוס בדולרים. וכל עוד לא עשיתי המרה משקלים לדולר לא אוכל לעבור מחשבון MARGIN אל CASH ?

אז בעצם אני במינוס בדולרים. וכל עוד לא עשיתי המרה משקלים לדולר לא אוכל לעבור מחשבון MARGIN אל CASH ?
אתה במינוס של מאה אלף דולר

אתה צריך לא סתם "להמיר משקלים לדולר" - אלא להמיר מספיק כדי לכסות את המינוס. אם זה לא יספיק, תצטרך להביא מזומן נוסף פנימה, או להנזיל חלק מהמניות כדי לכסות את המינוס.

כשתראה את המינוס על אפס - תדע שביטלת את החוב, ותוכל לעבור ל-CASH

למרות שכמו שהסבירו לך, העברת החשבון ל-CASH לא תפטור אותך מהצורך ללמוד להמיר את השקלים שלך לדולרים לפני שאתה מעוניין לרכוש משהו שמחירו נקוב בדולרים

גם.
וגם לדאוג לשאר הדברים שאמרו לך בהודעה (בגדול לא לעשות שורט ודברים כאלה)

Negative excess liquidity: Liquidate positions or deposit more cash.
לפני שאתה ממשיך, אני ממליץ לך לבדוק כמה מניות יש לך ומה השווי שלהם, נראה שמלבד המינוס הדולרי הגדול שלך יש סיכוי שאתה גם ממונף בלי לדעת.

בכללי שיחק לך המזל הפעם כי השקל במגמת התחזקות כבר הרבה זמן ומניות כמעט באופן גורף נמצאות בשיא כל הזמנים, אז כנראה שהרווחת יותר ממה שהפסדת על הריבית.

יש יתרונות לחשבון מארגין על פני cash.
לפני שאתה משנה סוגי חשבון בלי להבין את ההשלכות במלואן, תלמד דבר ראשון:
- לעקוב אחרי מאזן המזומן שלך
- להמיר מטבעות

אגב עשיתי אותה טעות בדיוק קצת אחרי שהתחלתי לעבוד עם אינטראקטיב. קניתי מניה שנסחרת בדולר קנדי ורק אחרי כחצי שנה שמתי לב שאני משלם ריבית על מינוס דולר קנדי.
מטעויות לומדים (בתקווה).

אם לא תיכנס למינוס לא תחוייב בריבית גם בחשבון מארגין.
רק להוסיף שטכנית (וגם מעשית) יש מקרים שגם אם אתה לא במינוס מחוייבים בריבית וזה בגלל הזמן סליקה, בהמרת מט"ח לדוגמא זה 2 ימי עסקים (חופפים בארץ וגם בארה"ב), אז נניח המרה מש"ח לדולר וקניית ני"ע דולריים באותו היום, טכנית אתה תהיה במינוס דולרי ללפחות יומיים ותחויב ריבית חובה בהתאם.

בחשבון CASH זה בלתי אפשרי בכלל, כלומר עד שאין סליקה בפועל לא יהיה ניתן לבצע פעולה.

רק להוסיף שטכנית (וגם מעשית) יש מקרים שגם אם אתה לא במינוס מחוייבים בריבית וזה בגלל הזמן סליקה, בהמרת מט"ח לדוגמא זה 2 ימי עסקים (חופפים בארץ וגם בארה"ב), אז נניח המרה מש"ח לדולר וקניית ני"ע דולריים באותו היום, טכנית אתה תהיה במינוס דולרי ללפחות יומיים ותחויב ריבית חובה בהתאם.
מוזר, יש לי חשבון cash ומייד לאחר שביצעתי המרת ש"ח לדולר ביצעתי רכישה של מניות דולריות.

מוזר, יש לי חשבון cash ומייד לאחר שביצעתי המרת ש"ח לדולר ביצעתי רכישה של מניות דולריות.

כן, גם לי (חשבון קאש) לא היתה בעיה לקנות מיד לאחר המרה. ולעומת זאת אם נניח המרתי שקלים ליורו ורציתי למשוך את היורו, לא נתנו לי עד שעברו 2 ימי עסקים

טוב קצת טעיתי, הסבר:
גם בקניית מניות יש זמן סליקה, אז אם קנית עכשיו מניה הסליקה הכספית תתבצע עוד יומיים, כל עוד אין הפרש בימי הסליקה הפעולה תתאפשר, באם אין אז תחויב בריבית חובה או תזוכה בריבית זכות (ככל שישנה).
לבורסות שונות ומטבעות שונים יש זמני סליקה שונים.

כן, גם לי (חשבון קאש) לא היתה בעיה לקנות מיד לאחר המרה. ולעומת זאת אם נניח המרתי שקלים ליורו ורציתי למשוך את היורו, לא נתנו לי עד שעברו 2 ימי עסקים
משיכה זו חיה אחרת לגמרי מרכישה בתוך אותו חשבון.
ברגע שאתה מושך אין להם שום יכולת להחזיר את הכסף אם למשל הסליקה מתבטלת במהלך היומיים.

נושאים דומים

Back
למעלה