• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

S&P500 - תשואות גמל השתלמות מחקה מדד אל מול בלקרוק

seddied

משתמש סולידי
דירוג
6
היי כולם,
לקראת השחרור מהצבא אני עושה סדר בכל התיקים השונים שלי ובהתאם לכך בוחן מספר כיווני השקעה.
נתקלתי בחוסר תאימות מאוד מוזר בין נתוני הS&P500 של המסלולים המנוהלים המחקים בישראל (קרנות השתלמות, גמל וכו') לבין הנתונים של Blackrock.

ע"פ הקרן של Blackrock, המדד עשה מעל 10% בממוצע על 1,3,5 שנים - https://www.ishares.com/uk/individual/en/products/253743/ishares-sp-500-b-ucits-etf-acc-fund

ע"פ הנתונים של הגמל המחקה של הלמן אלדובי - https://supermarker.themarker.com/Gemel/KupatGemel.aspx?ID=2256, או ע"פ מור - https://supermarker.themarker.com/Gemel/KupatGemel.aspx?ID=9451 , המסלולים שלהם עשו הרבה פחות.

יש לי הרגשה שאני מפספס פה משהו מאוד בייסיק (הנתונים מתייחסים לתקופות זמן שונות לדוגמא), ואשמח אם מישהו יוכל להעיר את עיני.

התחלתי לבחון את זה היות ואחת הנקודות שעליהן אני מתלבט היא אם למשוך את כל הקופת גמל להשקעה שיש לי באלטשולר שחם (דמי ניהול של 0.39 דרך חבר אבל במסלול המנייתי היא מושקעת בהגזמה פראית בישראל), לספוג את המס (שבלשב הזה לא אמור להיות גדול מדיי עדיין) ולהעביר את הכסף לתיק השקעות פאסיבי בניהול אישי, אל מול לנייד את הגמל להשקעה לגוף עם מסלול S&P500 ובתיק השקעות להחזיק רק אירופה ושווקים מתפתחים בפרופורציה מתאימה.

תודה :)

יש לי הרגשה שאני מפספס פה משהו מאוד בייסיק (הנתונים מתייחסים לתקופות זמן שונות לדוגמא), ואשמח אם מישהו יוכל להעיר את עיני.
אחד מודד תשואה יחסית לשקל והשני מודד תשואה יחסית לדולר

אחד מודד תשואה יחסית לשקל והשני מודד תשואה יחסית לדולר
כלומר בגלל שהשקל התחזק ב5 שנים האלו והמדד הוא בדולרים התשואה חלק מהתשואה "נאבד" (ובאותה מידה זה יכל לקרות הפוך), לכן דה פקטו היה לי בקירוב אותו סכום כסף בשקלים בתיק היום? זה בעצם + כלשהו לכן להשקיע בשוק הישראלי?

כלומר בגלל שהשקל התחזק ב5 שנים האלו והמדד הוא בדולרים התשואה חלק מהתשואה "נאבד" (ובאותה מידה זה יכל לקרות הפוך),
לא. המדד הוא לא בדולר והתשואה לא נאבדת.
בגלל שהשקל זז יחסית לדולר אז מדידה של תשואה יחסית לדולר תיתן תוצאה שונה מאשר מדידה יחסית לשקל.
תחשוב שאתה נוסע באוטו ומודד את המהירות שלך יחסית ל2 רכבים אחרים שזזים בקצב אחר, ברור לך שהמהירות שלך יחסית לכל אחד מהרכבים ההם תיהיה שונה, נכון?

לכן דה פקטו היה לי בקירוב אותו סכום כסף בשקלים בתיק היום?
נכון.
גם בדולרים היה לך אותו סכום וגם באירו או בכל מטבע אחר (או סחורה אחרת) שהיית מודד בו.
זה בעצם + כלשהו לכן להשקיע בשוק הישראלי?
לא.

אם היה לי שקל על כל פעם ש @roneng מסביר מסביר על זה שהשקעה בבלאקרוק זה לא השקעה בדולר/יורו...
אולי תכתוב איזה פוסט קבוע ותשלח אליו כל פעם?אני דואג שתתעייף ותפסיק לכתוב דברים חשובים באמת

לא. המדד הוא לא בדולר והתשואה לא נאבדת.
בגלל שהשקל זז יחסית לדולר אז מדידה של תשואה יחסית לדולר תיתן תוצאה שונה מאשר מדידה יחסית לשקל.
תחשוב שאתה נוסע באוטו ומודד את המהירות שלך יחסית ל2 רכבים אחרים שזזים בקצב אחר, ברור לך שהמהירות שלך יחסית לכל אחד מהרכבים ההם תיהיה שונה, נכון?

נכון.
גם בדולרים היה לך אותו סכום וגם באירו או בכל מטבע אחר (או סחורה אחרת) שהיית מודד בו.

לא.
התשואה האבסולוטית אולי לא נאבדת (אני מצטער אם אני לא משתמש במונחים "מקצועיים"), אבל גם מההסבר שלך אני מבין שכל עוד כח הקניה של כל שקל בישראל נשאר זהה, הרווחתי פחות כוח קניה בשקלים?

וכדי לחדד עוד יותר - אחוז התשואה האמיתי שהמדד עשה הוא זה שמופיע בבבלקרוק היות והוא ע"פ המטבע של המדד והאחוזים שמציגה הקרן בישראל כוללים את התחזקות השקל (כי המדד באמת עלה במעל 10%)?

אני חייב גם להגיד שההפרשים באחוזים עדיין נראים לי מאוד גדולים, הדולר בסוף נע בין 3.4-3.9 בכל הזמן הזה, איך נוצר כזה פער?

תודה רבה על העזרה!

נערך לאחרונה ב:
התשואה האבסולוטית אולי לא נאבדת (אני מצטער אם אני לא משתמש במונחים "מקצועיים"), אבל גם מההסבר שלך אני מבין שכל עוד כח הקניה של כל שקל בישראל נשאר זהה, הרווחתי פחות כוח קניה בשקלים?

וכדי לחדד עוד יותר - אחוז התשואה האמיתי שהמדד עשה הוא זה שמופיע בבבלקרוק היות והוא ע"פ המטבע של המדד והאחוזים שמציגה הקרן בישראל כוללים את התחזקות השקל (כי המדד באמת עלה במעל 10%)?

אין כזה דבר תשואה אבסולוטית/אמיתית. תשואה נמדדת ביחס למשהו (מטבע/מדד).
נניח יש לך שעון. כשקנית אותו המחיר היה 100 ש"ח = 25 דולר, ועכשיו כשאתה בא למכור המחיר הוא 90 ש"ח = 30 דולר. האם הייתה תשואה חיובית או שלילית?
אם אתה רוצה לדבר על כוח קנייה בארץ אז הגיוני למדוד תשואה ביחס למדד (המחירים לצרכן בישראל).

סבבה, ברור. למה ההפרשים בתשואה כ"כ גדולים אז אם השינויים בדולר מול השקל היו הרבה יותר קטנים?

סבבה, ברור. למה ההפרשים בתשואה כ"כ גדולים אז אם השינויים בדולר מול השקל היו הרבה יותר קטנים?
ננסה לעבוד עם נתונים (עם סבירות גבוהה לטעות).
בהלמן אלדובי אני רואה תשואה מצטברת של 48.73% על פני 5 שנים. בבלק רוק אני רואה 69.17%.
שער הדולר היה אז 3.8 בערך וכיום 3.4.
מתקיים 169*3.4/3.8=151.
51 זה לא רחוק מ-49 ויכול לנבוע מהרבה דברים כולל שער מדוייק, היום המדוייק שבו מודדים, עמלות, מיסוי, טעויות עקיבה...

לספוג את המס (שבלשב הזה לא אמור להיות גדול מדיי עדיין) ולהעביר את הכסף לתיק השקעות פאסיבי בניהול אישי, אל מול לנייד את הגמל להשקעה לגוף עם מסלול S&P500 ובתיק השקעות להחזיק רק אירופה ושווקים מתפתחים בפרופורציה מתאימה.

אני אישית הייתי מעדיף לנהל הכול בתיק השקעות,לא רואה היתרון כמעט בגמל להשקעה למי שכבר יש תיק השקעות(הגיוני למתחיל שלא רוצה\יכול להחזיק תיק השקעות).

יש היתרון שניתן להעביר מסלולים בלי מס שחשוב למשקיעים אקטיביים.
חוץ מזה הייתי מתייחס לגובה המס שצריך לשלם כשיקול מרכזי.

לא ממליץ\מייעץ

אני אישית הייתי מעדיף לנהל הכול בתיק השקעות,לא רואה היתרון כמעט בגמל להשקעה למי שכבר יש תיק השקעות(הגיוני למתחיל שלא רוצה\יכול להחזיק תיק השקעות).

יש היתרון שניתן להעביר מסלולים בלי מס שחשוב למשקיעים אקטיביים.
חוץ מזה הייתי מתייחס לגובה המס שצריך לשלם כשיקול מרכזי.

לא ממליץ\מייעץ
מסכים, פשוט לא מאוד בא לי לשלם את המס עכשיו ולהפסיד את התשואה העתידית שלו.

אגב (כמובן לא שאלה לייעוץ) - לדעתכם במידה והדמי ניהול הם נמוכים (כמו של תיק פאסיבי) יש באמת הבדל משמעותי לרעה בתיק מנייתי מנוהל באחד הגופים המוסדיים ע"פ השקאה פאסיבית במדדים ? אם זה נכון למה אלטשולר פשוט לא מציעים תיק פאסיבי מבוסס על בלקרוק וחוסכים לעצמם מלא כסף על אנלטיסיטים?
הדמי ניהול של 0.39 הם בסוף לא דרמטית שונים משל תיק פאסיבי.

ננסה לעבוד עם נתונים (עם סבירות גבוהה לטעות).
בהלמן אלדובי אני רואה תשואה מצטברת של 48.73% על פני 5 שנים. בבלק רוק אני רואה 69.17%.
שער הדולר היה אז 3.8 בערך וכיום 3.4.
מתקיים 169*3.4/3.8=151.
51 זה לא רחוק מ-49 ויכול לנבוע מהרבה דברים כולל שער מדוייק, היום המדוייק שבו מודדים, עמלות, מיסוי, טעויות עקיבה...
אההה עכשיו הבנתי לדעתי :) בעצם גם ה100% הקיים בתיק של Blackrock "יורד" בערך השקלי שלו כשהשקל מתחזק נכון? תודה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R סלייס - תשואות מוצרים עוקבי S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
A הפניקס השתלמות מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס שבעת המניות הגדולות במקום s&p500 שוק ההון 22
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
E פנסיה על מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
B s&p500 פנסיה לעומת גמל הבדלי תשואה שוק ההון 3
B פנסיה למסלול מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A מדד s&p500 בקופת גמל להשקעה ורווחים שוק ההון 3
Y קופת"ג להשקעה מחקה S&P500- לא כולן אותו הדבר... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
yanosh34 איכות מעקב S&P500 בקופות - בדיקה אמפירית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 177
A האם S&P500 נמצא בשיאו? שוק ההון 13
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
ק קרונות השתלמות S&P500 כל העוקבים נולדו שווים ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
L קרן סל בלאקרוק s&p500 שוק ההון 4
L קרן השתלמות מחקה מדד s&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
נגב S&P500 מנורה מבטחים השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
י פנסיה, השתלמות וגמל- על S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
ב מכירת s&p500-115925 שיקלי, וקנייה מחודשת בדולר, היא אירוע מס ? שוק ההון 10
א השקעה במדד S&P500 שוק ההון 2
deussex העברת ביטוח מנהלים S&P500 לקרן פנסיה משלימה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש השקעה ב-S&P500 - פרקטיקה שוק ההון 12
B קרן פנסיה מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D המשך השקעה בS&P500 שוק ההון 34
א בחירת מסלול השקעה לs&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G מחפש מכשיר השקעה זול (ושישאר זול) על S&P500 שוק ההון 11
נגב מחקה מדד s&p500 בפנסיה של מנורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S הפניקס השתלמות מחקה מדד s&p500 - הרכב נכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O מיסוי ריאלי או נומינלי? תכלית S&P500 TTF שוק ההון 12
א מעקב אחרי s&p500 עם השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 27
O עזרה בבחירת קרן מחקה S&P500 שוק ההון 10
ת הבדלים בין מור S&P500 למיטב דש S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
שם משתמש בעייתי האם זה שהשקל עולה ביחס לדולר יכול להשפיע על כדאיות של מדד s&p500? שוק ההון 2
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 113
G תעודת סל S&P500 שוק ההון 12
לא חשוב שמות הדילמות העיקריות לגבי מסלולי S&P500 בקרנות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
B עזרה לגביי הבנה של קרן סל בלאקרוק s&p500 שוק ההון 11
S צבירה לא מעודכנת בפנסיה מקיפה S&P500 מיטב דש (לשעבר הלמן אלדובי) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
R העברת קרן השתלמות לs&p500 בהראל או המתנה לניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ב הוראת קבע לקניית s&p500, מה הכי יעיל ומשתלם ? שוק ההון 11
deussex הצעה לניהול כספי פיצויים ב S&P500 גם כן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
N מגדל תשיק מסלול עוקב S&P500 החל מ3.5.21 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
deussex קרנות פנסיה עוקבות S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
אדון ארון מסלול מחקה s&p500 בהראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 40
F הראל - מעבר מסלול לעוקב S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה