• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Reverse Split

RaeNye

משתמש בכיר
דירוג
1,024
הבנתי שהגיוני לעשות reverse split ביחס כמו 10:1 כדי להעלות את מחיר המניה מעל מינימום כלשהו.
אבל למה CCP עושים ביחס של 1123:1000?

הבנתי שהגיוני לעשות reverse split ביחס כמו 10:1 כדי להעלות את מחיר המניה מעל מינימום כלשהו.
אבל למה CCP עושים ביחס של 1123:1000?
האמת שזה לא ספליט בכלל, CCP מתמזגים לתוך קרן ריט אחרת בשם SBRA והם יהפכו לחברה אחת גדולה. על כל 1000 מניות CCP אתה תקבל 1123 מניות CBRA ופטור ממס.
מחזיק CCP.

ומניות חלקיות? (נגיד שיש לך 100)

ומניות חלקיות? (נגיד שיש לך 100)
שאלה טובה
אני מחזיק במניה של חברת תקשורת FTR שעשתה לא ממזמן ספליט הפוך של 15:1, היו לי 500 מניות וגיליתי שחסרות 5 לאחר ההיתוך :|
לא טרחתי לברר יותר מדי מה עלה בגורלן של ה 5 ומשהו דולר, אבל עכשיו זה מסקרן

ומה עם חלקי מניות?
האם הברוקר שחילק מחלק שבר קטן יותר?
אני מניח שכן, הרי בכל מקרה זה רישום פנימי של הברוקר, ואתה לא באמת מחזיק בחלקי מניה.

חיפשתי ב Activity Statement מה עלה בגורל 5/15 מניות (יענו שליש מניה), לא מצאתי את התשובה, אולי כי החודש לא נגמר?
מעניין...

ניחוש שלי,
תלוי בברוקר.
אז זהו שכל ספליט או ספליט הפוך שאני ראיתי תמיד מופיע במפורש שחלקי מניות ימכרו בכוח, זה ברמת החברה לא הברוקר.

זה ברמת החברה לא הברוקר.
אבל חלקי מניה הם ברמת הברוקר ולא החברה.
להבנתי נובע בעיקר מתכניות DRIP, ולכן אמנם החברה תמכור בכח את השארית, אבל חלקי מניה יומרו היות שמבחינת החברה הן מניות שלמות ואז הברוקר יכול לעדכן אצלו את חלקי המניה בהתאם.
בדרך כלל ה-DRIP הוא בכלל סינטטי ומנוהל רק ברישום פנימי אצל הברוקר.

אני לא חושב כך. ראה את איחוד המניות של אורמת ואורמת טכנולוגיות. יש יחס המרה ותמיד יהיה עודף של חלק ממניה אחת ואז החברה קונה את כל הפול של החלקים ןמחזירה לבעלי המניות את הסכום השווה במזומן.
אוי לנו אם הברוקים הם המחליטים מה לעשות במניות והכסף שלנו, הרי המניות רשומות בבורסה על שמנו ולא על שם הברוקר.

אוי לנו אם הברוקים הם המחליטים מה לעשות במניות והכסף שלנו,
ב-ETF לרוב הברוקר מאפשר חלקי מניה, ולא הגורם המנפיק. הדבר נעשה ברישום פנימי אצל הברוקר. אני מניח שיש לזה פיקוח וחוקים ושאחד מהם הוא הנזלת חלקי המניה במקרים מסוימים.

אני לא חושב כך. ראה את איחוד המניות של אורמת ואורמת טכנולוגיות. יש יחס המרה ותמיד יהיה עודף של חלק ממניה אחת ואז החברה קונה את כל הפול של החלקים ןמחזירה לבעלי המניות את הסכום השווה במזומן.
מדברים פה על מניות זרות ולא ישראליות, בארץ שברי מניה הם דבר נפוץ.
הרי המניות רשומות בבורסה על שמנו ולא על שם הברוקר.
הם לא.

על כל 1000 מניות CCP אתה תקבל 1123 מניות SBRA
אז איך זה הגיוני שמחיר CCP שונה מ-1.123 כפול מחיר SBRA?
(למשל היחס לפי שערי סגירה בשישי 24.23/23.25=1.0776 - ארביטראז' של יותר מ-4%)

נושאים דומים

Back
למעלה