• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

IVV vs CSPX פערי ביצועים גדולים - מיסוי דיבידנד ?

Aslan

משתמש רגיל
דירוג
87
היי לכולם,
אני יודע שהנושא פה חרוש אבל אני חייב לאמת רק כדי לראות שאני מבין נכון בנוגע למיסוי על דיבידנדים בין התעודות ולשאול משהו שלא מסתדר לי -
נכנסתי לאתר ishares לעמוד של 2 הקרנות והשוותי בגרף Growth of Hypothetical $10,000 ל10 שנים האחרונות בין 2 התעודות , כאשר לפי מה שכתוב שם הגרף משקף גידול נטו לאחר הוצאות, ובIVV הוא בנוסף מדמה השקעה מחודשת של הדיבידנדים בקרן.
אחוז התשואה שיצא היה -
IVV - 377.83
CSPX - 361.62

כלומר IVV הקרן האמריקאית עשתה בטווח 10 שנים 16 אחוז תשואה יותר מהקרן האירית

עכשיו אני סבור שבגרף שלהם שמדמה השקעה חוזרת של הדיבידנדים הIVV הם לא לוקחים בחשבון בכלל מס, ובקרן האירית הגרף משקף מס של 15 אחוז על דיבידנדים, ולכן הפער
א. אני צריך קודם כל שתאשרו את הסברה שלי
ב. על אף הסברה שלי - המספרים לא מסתדרים, 16 אחוז תשואה יותר מהקרן האירית ב10 שנים נראה לי גבוה מידי, אחוז הדיבידנד בשנה הוא לא כזה גבוה כדי ליצור הפרשים כאלה (איזה 1.2 אחוז בממוצע) ומתוכו 15 אחוז מס זה כל ההבדל, גם ההבדל בעלות 0.03 למול 0.07 אחוז לא מייצרת הפרשים כאלה...
מה אני מפספס ? איך זה הגיוני שיש הפרש כזה משמעותי בביצועים בין השניים ?

עכשיו אני סבור שבגרף שלהם שמדמה השקעה חוזרת של הדיבידנדים הIVV הם לא לוקחים בחשבון בכלל מס, ובקרן האירית הגרף משקף מס של 15 אחוז על דיבידנדים, ולכן הפער
נשמע הגיוני.
על אף הסברה שלי - המספרים לא מסתדרים, 16 אחוז תשואה יותר מהקרן האירית ב10 שנים נראה לי גבוה מידי, אחוז הדיבידנד בשנה הוא לא כזה גבוה כדי ליצור הפרשים כאלה (איזה 1.2 אחוז בממוצע) ומתוכו 15 אחוז מס זה כל ההבדל, גם ההבדל בעלות 0.03 למול 0.07 אחוז לא מייצרת הפרשים כאלה...
בחישוב מפית זריז נראה דוקא שהמספרים הגיוניים.
קודם כל יש דיבידנד ממוצע של כ 2.5%-3% בשנה (תסתכל על ה10 שנים האחרונות, לא רק על השנה האחרונה).
זה אומר שהפער השנתי הוא כ 0.44% (כולל ההפרש בדמי ניהול).
תעלה את זה בחזקת 10 והגעת לכ 4.5% הפרש, שזה בערך ההפרש שמצאת באתר.

תודה רבה על התשובה המהירה,
אם ככה , אני יכול להסיק שאם כמשקיע ישראלי, בחשבון השקעות ממוסה, אם הייתי קונה לפני 10 שנים 2 תעודות - IVV ו CSPX , ההפרש בתשואה הכוללת היה משהו כמו 16 אחוז ? (כי זה למעשה מדמה 15 אחוז מס דיבידנד הפרש, תושב חוץ ארה"ב זה 30 אחוז, האירית 15 אחוז)

ואם זה נכון, איזה אינטרס יש למשקיע ישראלי שרוצה להשקיע אך ורק על S&P 500 לקנות IVV אמריקאי ? עזוב רגע את עמלת המטח (כי בCSPX אתה יכול לקנות את של אלטשולר אז זה עוד יתרון) וכל עניין מס הירושה, אם מסתכלים נטו על ביצועים - המיסוי גורם להפסד משמעותי בתשואות..
אני שואל את השאלה כי קראתי פה בפורום לא מעט , ויש פה כל מיני גישות ואני רואה אנשים שקונים IVV , ולפי הנתונים זה פשוט הפסדי BY FAR
אני מפספס משהו ? יש סיבה אחרת להעדיף אמריקאי ?

אני אשאל יותר מדויק - איזה אינטרס יש למשקיע ישראלי שאין לו בעיות תזרים, לא יצטרך גרוש מהקרן, להשקיע לטווח ארוך בIVV במקום ב CSPX ? יש איזושהי אפשרות שבIVV יהיו ביצועים טובים יותר מCSPX אחרי המיסוי של שניהן ?

ככה , אני יכול להסיק שאם כמשקיע ישראלי, בחשבון השקעות ממוסה, אם הייתי קונה לפני 10 שנים 2 תעודות - IVV ו CSPX , ההפרש בתשואה הכוללת היה משהו כמו 16 אחוז ?
ההפרש הוא באזור ה 4.5%, לא הבנתי איך הגעת ל16%.
תושב חוץ ארה"ב זה 30 אחוז,
תושב חוץ רגיל זה 30%. ישראלי זה 25% (בגלל אמנת המס).
ואם זה נכון, איזה אינטרס יש למשקיע ישראלי שרוצה להשקיע אך ורק על S&P 500 לקנות IVV אמריקאי ?
יש מליון שרשורים על ההבדל בין איריות לאמריקאיות, כולל הסבר ארוך ומפורט על כל היתרונות והחסרונות.
בגדול, לטווח קצר אמריקאיות יותר משתלמות (בתיק הממוסה), בגלל מס רווחי הון. רק לטווח ארוך יש יתרון לאיריות.
נקודת האיזון היא בערך 30 שנה.
אני מפספס משהו ?
מס רווחי הון, שגורם לסוג של מיסוי כפול על האיריות.

נערך לאחרונה ב:
תודה רבה , תוכל להסביר יותר על מיסוי כפול על האיריות ?

תודה רבה , תוכל להסביר יותר על מיסוי כפול על האיריות ?

תודה נראה לי שהבנתי,
אתה נשמע אחד שמבין עניין :) אז אשאל אותך בתכלס שאלה אחרונה סופי ספציפית לגביי -
לא מטריד אותי מס ירושה , אין לי בעיה של עמלת מטח כי אני מחזיק כבר דולרים , ובהנחה ואני מתכנן להשקיע 15-20 שנה עם חיזוקים, על בסיס כל מה שאמרנו אני יכול לקנות IVV בראש שקט כשאני יודע שבסוף השנים הללו (בחשבון ממוסה כמובן) שאגיע למכירה ולאירוע מס לא אצא נפסד מזה למול הקרן האירית ? ואולי אף ברווח ?

אין לאף אחד כדור בדולח, אבל בעיקרון - כן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג IVV vs CSPX שוק ההון 4
S הבדלי דיבידנד VOO/IVV שוק ההון 8
bsod בחירת קרן סל SPY, IVV, VOO שוק ההון 5
G הבדל בין ivv+spy לבין קרן בלארוק ישראלית ענק שוק ההון 4
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3
Omer Daniel CSPX - טעות בגלובס? שוק ההון 0
N CSPX אל מול 1159250 שוק ההון 10
ס הבדלים בין CSPX ו VTI שוק ההון 1
K ניוד CSPX שוק ההון 1
J מיסוי דיבידנדים על מכירת קרן אירית צוברת CSPX וחישוב מס כולל שוק ההון 3
כ CSPX vs SSAC שוק ההון 3
T ACWI vs CSPX+EIMI+IMEA שוק ההון 4
ד cspx לעומת סנופי ברמה היומית שוק ההון 13
ה אשס SPX500 חוץ CSPX vs SPY vs שוק ההון 14
C מה ההבדל בין CSPX שנסחרת בניו-יורק לבין זו שנסחרת בת"א? שוק ההון 51
bobby איך עובדת ההמרה בין שקל למטבע הבסיס של CSPX שקלית של Blackrock? שוק ההון 33
unrealx CSPX או SPY - חשבון ממוסה שוק ההון 5
2028_שנת_פרישה CSPX או CSSPX - מה אני מפספס? שוק ההון 8
M VOO או CSPX לתיק השקעות חדש שוק ההון 43
G ב ira עדיף קרן בלאקרוק החדשה או cspx ? שוק ההון 19
K Vuaa vs cspx שוק ההון 23
Z האם ניתן לרכוש את CSPX (קרן אירית המחכה S&P500) בבורסה אמריקאית? שוק ההון 6
O קרנות איריות ארה"ב: CSPX vs VUSD שוק ההון 120
י פערי מחירים בין המדד לetf שמחכה אותו שוק ההון 4
W פערי שערי מט״ח- כיצד מתגוננים? שוק ההון 10
צ פערי ריבית שוק ההון 3
SeaGull פערי תשואות בין גמל לקה"ש באותו מסלול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S פערי תשואה יומיים בקרנות מחקות שוק ההון 12