• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

IEX exchange

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,045
http://www.theverge.com/2016/6/17/11957258/iex-sec-approves-stock-exchange

@Yevgeny
אתה כנראה הכי מבין בתחום - איך זה הולך להשפיע על משקיעים פסביים?
האם פקודות ב-IB למשל (ששם אפשר לבחור לתת למערכת של IB לבחור exchange אוטומטית או לקבע אותו על אחד ספציפי), יוכלו להנות ממרווחים טיפה יותר קטנים?
רק בלימיט או גם במרקט?

נערך לאחרונה ב:
לפי מה שאני מבין מהכתבה וממה שאני יודע על HFTs זה משפיע רק על פקודות מרקט או על פקודות לימיט שהן לרעת נותן הפקודה (כמו למשל פקודת רכישה בלימיט שגבוה ממחיר ההיצע או פקודת מכירה בלימיט שנמוך ממחיר הביקוש).

אני לא רואה איך משקיעים רגילים שנותנים פקודות לימיט נורמליות יושפעו לטובה מכל הסיפור הזה (הם הרי לא נפגעים לרעה מה-HFTs למעט מקרי קצה מאוד נדירים).

@adamshalev
אני לא מתיימר להיות מבין גדול בזה, אבל התובנות שיש לי בהקשר הזה:

* זה מהלך חיובי, אבל עם השפעה מאוד קטנה בסה"כ על המשקיע הפרטי

* לשלוח פקודה ל-IEX ניתן היה גם בעבר. מבנה מערכת המסחר האמריקאי מבחין בין בורסה (exchange, שיש משהו כמו 12 כאלה) שצריכה לעמוד במספר כללים נוקשים על מנת להבטיח הוגנות ביצוע בשוק, לבין "זירת מסחר אלטרנטיבית" (ATS, שיש משהו כמו 40+ כאלו, וזה כולל את מה שמוכר בתור Dark Pools) שזו המקום לתחרות וחדשנות עם פתרונות מסחר חלופיים ומשתתפים שונים יכולים לבחור לבצע את העיסקאות שם ולאו דווקא בבורסות הרגילות משיקולים שונים. (לצורך הדוגמא - גם IB הם ATS בפני עצמם, וכחלק מניתוב הפקודה הרגיל שלהם הם מנסים לעשות matching של פקודות בתוך המערכת שלהם עוד לפני שהפקודות יוצאות החוצה לשוק הכללי).

* הקידום של IEX ממעמד ATS (שזה מה שהיא הייתה עד היום) למעמד של בורסה נותן לה משהו חשוב והוא שהציטוטים בה (Bid/Ask) מקבלים מעמד של Protected Quote. הרעיון בגדול הוא שעקרונית כל הבורסאות השונות אמורות להוות לכאורה שוק מסחר מסונכרן אחד - ומי ששולח פקודה לבורסה מסוימת, אמור לקבל את הביצוע הטוב ביותר על פני כל הבורסאות (שהן חלק ממערכת ה-NMS, שזה National Market System) שסוחרות בנייר ערך זה.
כלומר, אם אני שולח לפקודה לכל בורסה שהיא - והביצוע הטוב ביותר הוא מול ציטוט שנמצא בבורסה אחרת, הבורסה מחויבת לנתב את הפקודה להתבצע לאותה הבורסה. עד היום IEX לא הייתה חלק ממערכת זו, ולכן אף בורסה לא הייתה חייבת לנתב אליה זרם פקודות גם אם היא הציעה ביצוע טוב יותר, ולא עשו זאת בפועל - אם לא ניתבת את הפקודות שלך לשם מפורשות בעצמך. מהיום היא בעצם מתחרה בבורסות אחרות על נפח הפעילות הזה.

* במידה שבה הרעיון הייחודי שלהם (שאמור למנוע כמה תופעות בעייתיות בהקשר של HFT) יגרום לציטוטים שלהם להיות טובים יותר (עבורך כלקוח) ביחס לבורסות אחרות, זה עלול לשפר במעט את מחיר הביצוע. בהקשר של פקודת מארקט זה עלול לתת לך ביצוע קצת טוב יותר (גם אם אתה לא שולח את הפקודה לשם מפורשות), ובהקשר של פקודת Limit יש סיכוי שתקבל Price Improvement טוב יותר ביחס לרף המחיר שקבעת מאשר שהיית מקבל אחרת (כי מישהו היה עלול לגזור עליך קופון בדרך ולהשאיר אותך עם שיפור מחיר קטן יותר).

בפועל
, אני חושב שהשינוי ברמת המשקיע הפרטי יהיה לא מורגש כמעט בכלל. בעקיפין אולי, זה עלול להוזיל בתרחישים מסוימים את העלויות המסחר של גופים גדולים (כמו Blackrock או Vanguard) ואולי יתרום קצת למגמה הכללית של עלות השקעה (דמי ניהול) הולכת ויורדת במוצרים פיננסיים שונים.

נערך לאחרונה ב:

נושאים דומים

Back
למעלה