• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

IBI או אקסלנס - מי עדיף?

לא סולידי YET

משתמש רגיל
דירוג
641
בטבלת ההשוואה בפוסט של הסולידית התנאים של שני בתי ההשקעות האלה כמעט זהים. התקשרתי לשניהם וקיבלתי את אותם המספרים, כלומר נכון לעכשיו לא היה שינוי בעמלות.
בתור התחלה אני רוצה להשקיע בקרנות מחקות, ומזה נובע יתרון לאקסלנס, כי אצלם אין עמלת קניה/מכירה עליהן.
באקסלנס גם נאמר לי שהכספים נשמרים בנאמנות בבנק (כמו בכל בתי ההשקעות), אבל בניגוד ל-IBI הם שומרים אותם ביותר מבנק אחד. כך שאם יש לי חשבון בלאומי, הכספים שלי יישמרו גם בלאומי, וזה יוריד עמלות העברת כספים מהחשבון הפרטי שלי לחשבון ההשקעות. (מצד שני, זה אומר שכל הכספים שלי נמצאים ב"סל אחד" - בנק אחד - ואולי עדיף בכלל את חשבון ההשקעות לשמור בבנק אחר)
האם יש סיבה בכל זאת להעדיף את IBI?
או שאולי עדיף בכלל ללכת לאחד אחר, חוץ מהשניים האלה?
תודה לעונים.

לגבי עמלות העברה לבנק אחר... פשוט תבקש יפה מהבנקאי שיבטל לך את העמלות בחשבון.
אני ב-לאומי, האשה ב-הפועלים. אין עמלות בשני החשבונות - העברה מחשבון לחשבון ב-0.

לגבי בחירה באיזה בית השקעות... אם התנאים זהים...
אנ-דן-דינו...
אם אחד יעצבן אותך, השני ישמח לקבל אותך או שאולי השלישי?

לדעתי לא צריך להסתבך יותר מידי אם יש את היתרון באקסלנס כי אין עמלות ק\מ של קרנות מחקות לך על זה, כל השאר זוטות.

מההתרשמות האישית שלי, בחודשים האחרונים יש ב ibi שינוי לרעה, הן בהיבט השרות והן בהיבט העלויות (עמלות שעולות).

מההתרשמות האישית שלי, בחודשים האחרונים יש ב ibi שינוי לרעה, הן בהיבט השרות והן בהיבט העלויות (עמלות שעולות).
האם תוכל בבקשה לפרט על המקרים ולתת דוגמאות ? אני פשוט שוקל להעביר לשם את התיק השקעות שלי ואני אשמח לקבל חוות דעת.

אני ב- IBI, אין לי שום בעיה איתם. 3-4 פעולות פעם ברבעון, כולל המרה לדולרים. הכל חלק.
כבר לא ממש מדבר איתם כמה חודשים אבל כשהיו לי שאלות תמיד ענו בסבלנות.

• אהבתי
Reactions: ETL
אני גם איבחנתי אותם (+מיטב דש) כמוך כזולים ביותר מבין הרשימה, רק שהחלטתי ש-IBI עדיפים לטעמי.
הסיבה היא שהם בסטנדרט הזול ביותר ברשימה (עמלות ק\מ ארה"ב, ארץ וכו'...על אף שבשיחה הראשונה כל בית השקעות ירד איתי לאותה מדרגה מיד) אך יש להם את דמי המרת המט"ח הכי נמוכים ברשימה ואין להם דמי העברת ניירות נכון לעכשיו, ואחרי התמקחות נתנו לי תנאים יותר טובים בהכל משאר המקומות אחרי התמקחות.

לגבי עמלות העברה מהבנק - אני גם בלאומי ולא יודע כמה זה משמעותי; מנסיוני שלי או שלא לקחו ממני עמלה כשהעברתי כספים או שזה היה באגורות\שקלים בודדים.

כמובן שמדבר כצרכן ולא ממליץ על אף אחד מהם כי כולם אותו דבר - יקרים מדי ואי אפשר לסמוך עליהם.

אני גם איבחנתי אותם (+מיטב דש) כמוך כזולים ביותר מבין הרשימה, רק שהחלטתי ש-IBI עדיפים לטעמי.
הסיבה היא שהם בסטנדרט הזול ביותר ברשימה (עמלות ק\מ ארה"ב, ארץ וכו'...על אף שבשיחה הראשונה כל בית השקעות ירד איתי לאותה מדרגה מיד) אך יש להם את דמי המרת המט"ח הכי נמוכים ברשימה ואין להם דמי העברת ניירות נכון לעכשיו, ואחרי התמקחות נתנו לי תנאים יותר טובים בהכל משאר המקומות אחרי התמקחות.

לגבי עמלות העברה מהבנק - אני גם בלאומי ולא יודע כמה זה משמעותי; מנסיוני שלי או שלא לקחו ממני עמלה כשהעברתי כספים או שזה היה באגורות\שקלים בודדים.

כמובן שמדבר כצרכן ולא ממליץ על אף אחד מהם כי כולם אותו דבר - יקרים מדי ואי אפשר לסמוך עליהם.
הסיבה שאני נוטה לכיוון אקסלנס היא כאמור הכוונה שלי (לפחות בהתחלה) להשקיע בקרנות מחקות בלבד. כך שהעמלות היחידות שאשלם אצלם זה דמי מערכת (20 ש"ח).
אגב, שאלתי האם יש איזושהי התחייבות לתקופה כלשהי בגובה העמלות, ונאמר לי שאין. משום מה זכור לי שראיתי איפשהו בפורום שבית השקעות כלשהו כן התחייב בפני הלקוח על תקופה שבה הוא לא יעלה עמלות. אבל יכול להיות שאני מדמיין.

הסיבה שאני נוטה לכיוון אקסלנס היא כאמור הכוונה שלי (לפחות בהתחלה) להשקיע בקרנות מחקות בלבד. כך שהעמלות היחידות שאשלם אצלם זה דמי מערכת (20 ש"ח).
באקסלנס מקבלים קיזוז מלא של אותם 20 ש"ח מול עמלות ק/מ + פטור על קרנות מחקות בארץ.
כך שזה נירא יותר טוב מהצעה של IBI - שם קיזוז מתחיל רק מעל 15 ש"ח שתשלם בכל מקרא (וכמו שאומרים, כבר משלמים עמלות על קרנות מחקות).

*כל הנתונים רק לפי סקר שוק שלי.

נערך לאחרונה ב:
האם תוכל בבקשה לפרט על המקרים ולתת דוגמאות ? אני פשוט שוקל להעביר לשם את התיק השקעות שלי ואני אשמח לקבל חוות דעת.
קודם כל הם הפסיקו לשלוח דוחות חודשיים במייל, כל הפניות שלי אליהם בעניין נענו בתירוצים שונים ומשונים ודוחות עדיין לא קיבלתי.
בנוסף, בית השקעות שהנציג שלו אומר לי בשיחת טלפון ״קיבלנו החלטה שבפחות משלושים ש״ח לחודש לא שווה לנו להחזיק לקוח״ זה בית השקעות שלא רוצה בי כלקוח, מאחר ויש מספיק בתי השקעות בישראל אני מעדיף לא לשים את הכסף שלי במקום שלא מכבד אותי כלקוח.

באקסלנס מקבלים קיזוז מלא של אותם 20 ש"ח מול עמלות ק/מ + פטור על קרנות מחקות בארץ.
כך שזה נירא יותר טוב מהצעה של IBI - שם קיזוז מתחיל רק מעל 15 ש"ח שתשלם בכל מקרא (וכמו שאומרים, כבר משלמים עמלות על קרנות מחקות).

*כל הנתונים רק לפי סקר שוק שלי.
נכון לעכשיו, אקסלנס הם היחידים עם פטור מעמלת ק/מ על הקרנות. (עד כמה שהבנתי, IBI ביטלו את הפטור על המחקות לא מזמן)
השאלה היא כמה זמן ייקח לאקסלנס "להשלים את הפער" ולבטל את הפטור גם.

שאלה טובה. אך עדיין מצאתי לעצמי אקסלנס ביותר זולה בגלל פרט השני שהזכרתי (קיזוז מלא). וחוץ מזה, הם יכולים להוריד קצת את העמלות. אני קבלתי הצעה של 0.08 על מניות בארץ.
באותו זמן IBI לא רצו לרדת מ 0.09 בשום אופן...

נערך לאחרונה ב:
למשקיעים סולידיים שעושים פעולות בודדות בחודש ההצעה של אקסלנס אטרקטיבית גם אם הם יעלו את דמי הניהול על הקרנות בגלל הקיזוז של העמלות מדמי הניהול

אם אתה מתכנן מסחר רק בקרנות אז לדש יש מסלול עם אפס דמי ניהול קבועים.

נתקלתי בפוסט מעניין.
לא מכיר את האתר הזה. הגעתי אליו דרך חיפוש של משהו אחר בכלל בגוגל.

תוכלי להרחיב? לינק אולי?
מסחר עצמאי - מסלול קרנות ללא עמלות
מיועד לסוחרים עצמאיים המחפשים לפעול בחשבונם באמצעות קרנות נאמנות בלבד. זהו למעשה תיק קרנות נאמנות ללא עמלות בחשבון!!
אין דמי טיפול חודשיים, אין דמי משמרת ואין עמלות קניה מכירה. החשבון מוגבל להשקעה בקרנות נאמנות בלבד, לא כולל קרנות מחקות, ובשווי תיק מינימאלי של 100,000 ש"ח.

הבהרה: אפשר לקנות קרנות מחקות אבל יש עמלת קניה של 0.09%

מסחר עצמאי - מסלול קרנות ללא עמלות
מיועד לסוחרים עצמאיים המחפשים לפעול בחשבונם באמצעות קרנות נאמנות בלבד. זהו למעשה תיק קרנות נאמנות ללא עמלות בחשבון!!
אין דמי טיפול חודשיים, אין דמי משמרת ואין עמלות קניה מכירה. החשבון מוגבל להשקעה בקרנות נאמנות בלבד, לא כולל קרנות מחקות, ובשווי תיק מינימאלי של 100,000 ש"ח.

הבהרה: אפשר לקנות קרנות מחקות אבל יש עמלת קניה של 0.09%
וואלה, נשמע מצוין.
אבל חשבתי לפתוח קה"ש IRA במיטב, וזה ייצא שכל התיק שלי יהיה מרוכז במקום אחד...
צריך לחשוב על זה (אשמח לתובנות בעניין)

האמת שזה יכול להיות מקום מעניין להשוואת דמי ניהול, כי כל אחד מאיתנו הגיע להישגים שונים מול בתי ההשקעות.

באופן אישי - לאחר שהבהרתי לאקסלנס שאני מתכנן לבצע מספר פעולות מועט בכל שנה מתוך כוונה להשקעה פסיבית, הם הורידו את דמי הניהול החודשיים ל-10 ש"ח בקיזוז מלא מול עמלות (אם כי אין לי עמלות כי אני רוכש קרנות מחקות בלבד).

אם אתה מתכנן מסחר רק בקרנות אז לדש יש מסלול עם אפס דמי ניהול קבועים.
התקשרתי הרגע למיטב טרייד לברר פרטים. אף אחד ממחלקת מכירות לא ענה. השיחה נותבה לחדר מסחר, משם ניסו להחזיר אותי למכירות, ושוב חזרתי למסחר.
פעם ראשונה שאני נתקל באפס מענה *במחלקת מכירות*.
Makes you wonder...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K ibi או אקסלנס שוק ההון 1
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
S מסחר בוואן זירו או ב-IBI - בעד ונגד שוק ההון 8
4 איזה מוסד פיננסי יותר יציב בנק או בית השקעות כדוגמת ibi שוק ההון 1
4 האם בבית השקעות ישראלי לדוגמא IBI יש יותר מבחר מלאומי טרייד או מבית השקעות אחר? שוק ההון 1
A פסגות, IBI או מיטב דש צרכנות פיננסית 59
ט IB או IBI שוק ההון 1
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0
Z מיסוי מניות E-Trade ו IBI - ניכוי מס מלא - הייטק מיסים 8
S מעבר למיטב מ-IBI צרכנות פיננסית 7
D חשבון מסחר IBI- ריבית עבור מסגרת אשראי? שוק ההון 3
e4e5nf3nc6 השקעות אלטרנטיביות דרך IBI השקעות אלטרנטיביות 3
T IBI PILLAR - דעות וחלופות נדל"ן 4
ה חשד לשימוש במידע פנים בית השקעות IBI פוסטים מאיכות נמוכה 4
Serious אקסלנס | IBI | מיטב דש - איפה כדאי לפתוח? צרכנות פיננסית 7
G הפרשים גדולים בין viewtrade ל-spark ב-ibi שוק ההון 4
O "שכבות מחיר" בהצעה לחשבון מסחר ב IBI שוק ההון 3
א מישהו יודע מה זה "Cash update" במערכת IBI ? שוק ההון 7
4 מיטב דש vs ibi שוק ההון 3
ר עמלות בגופים שונים (טבלה עם IBI, מיטב דש, אקסלנס ופסגות) שוק ההון 0
ImCarryGG התלבטות בין נתיבי השקעה ובית השקעות(פסגות מול IBI) שוק ההון 26
W קרנות מחקות בהלמן אלדובי(IBI) מול תעודות סל ב-IRA, הפרשים שדורשים חקירה? שוק ההון 2
ת פתיחת תיק בית השקעות ibi שוק ההון 4
שמוליק קיפוד תלאות שמוליק בסגירת חשבון ב-IBI צרכנות פיננסית 5
ג 2 קרנות השתלמות IBI S&P500 - אחת הרוויחה ואחת הפסידה שוק ההון 7
ג האם זה נכון שמס ירושה לא חל אם אתה סוחר דרך IBI ? שוק ההון 46
נ מאוכזב מאוד מהמערכת של IBI טרייד. יש פה אנשים שמשתמשים בה ומרוצים? צרכנות פיננסית 19
E הפקדות לקרן השתלמות לא מופיעות בחשבון (הלמן אלדובי ו-ibi) שוק ההון 8
ביולוג ירושלמי מדוע קרן ההשתלמות שלי ב- IBI, במסלול עוקב מדד S&P500, מחזיקה אג"ח ממשלתי?!? צרכנות פיננסית 18
B קרן מחקה סנופי (S&P500) של IBI-הלמן נסגרה למצטרפים חדשים שוק ההון 42
R גם לכם נעלם כסף מהחשבון (IBI טרייד)? שוק ההון 11
oz1987 הלמן אלדובי קונה את (/מתמזגת עם) בית השקעות IBI שוק ההון 138
Modric19 שאלת תם על IB / IBI שוק ההון 12
C IBI עוקב SP500 עשה 10% פחות מהמדד? :S שוק ההון 7
M IBI חו"ל VS אינפיניטי MSCI שוק ההון 19
EnsilZah Excellence is IBI? אוף טופיק 3
itamaratz קרן השתלמות IBI מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 6
G איך הקרן השתלמות של IBI מחקה מדדי מניות שוק ההון 2
B מייל מ-IBI על סגירת חשבון עקב תושבות בארה''ב שוק ההון 12
sogi העברת מט"ח ל-IBI שוק ההון 6
K קרן השתלמות פאסיבית של IBI לעומת קרן אירית ב-IRA שוק ההון 12
F IBI מסלול SP500 עברו לתעודות סל על המדד? שוק ההון 41
דניאלה תקלה במערכת ספארק של IBI - מישהו נתקל? שוק ההון 4
אורן IBI מתכוונים לגבות דמי קניה/מכירה בעבור קרנות נאמנות צרכנות פיננסית 21
D מעוניין לסחור בחו"ל ב- interactivebrokers אבל פתחתי שבוע שעבר חשבון ב ibi צרכנות פיננסית 42
amidar דמי ניהול ב-IRA של IBI - מה פיספסתי??? שוק ההון 41
Oziris משהו מוזר ב-IBI שוק ההון 6
K שאלה לגבי IBI שוק ההון 1
Lio הוצאות ניהול השקעות ב - IBI שוק ההון 44

נושאים דומים

Back
למעלה